Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2011 o 15:36, meryphillia napisał:

Amunicji w grze brakuje stale, no chyba ze gra się na easy, ale nie wiem, bo akurat w
takim trybie nie grałem.

Ekhm ... nad SoCem spędziłem grubo ponad sto godzin z xf w tle a nie zliczę ile bez niego. Katowałem grę na różne sposoby, na różnych poziomach trudności tam z modami jak i bez i nie wiem o czym ty do mnie piszesz. Amunicji brakować może w zasadzie na początku gry [ oraz na hardkorowych modach pokroju Inferno czy Priboya ] mniej więcej do czasu dojścia do Barmana. Oczywiście można się z ammo wypstrykać do cna [ zwłaszcza na modach gdy trafi się na dużą grupę npców ] ale zdobycie jej ponownie nie jest nie wiadomo jak trudne do wykonania - zwłaszcza pamiętając o tricku który wspomniałeś. Zdarzają się oczywiście niedobory konkretnych typów pestek np: snajperskich ale taka już jest domena zatrważającej ilości strzelanek.

Dnia 06.03.2011 o 15:36, meryphillia napisał:

Nożem, to sobie można machać przed sobą tylko, bo zwykły pies ciebie zeżre, zanim tym
nożem cokolwiek mu zrobisz, nie mówiąc już o przeciwnikach wyposażonych w broń, a tym
bardziej już maszynową.

A po co atakować psa w poszukiwaniu amunicji? Było o oszczędzaniu pestek więc napisałem o nożu który do tego sprawdza się nader dobrze zwłaszcza na pojedynczych sołdatów. Jeden, góra dwa wymachy i gość leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 15:36, meryphillia napisał:

Amunicji w grze brakuje stale, no chyba ze gra się na easy, ale nie wiem, bo akurat w
takim trybie nie grałem.

Ammo brakuje ale głównie ekskluzywnych typów jak snajperska, Ppanc itp. O inną np FMJ to aż się można potknąć czasami.

Dnia 06.03.2011 o 15:36, meryphillia napisał:

Nożem, to sobie można machać przed sobą tylko, bo zwykły pies ciebie zeżre, zanim tym
nożem cokolwiek mu zrobisz, nie mówiąc już o przeciwnikach wyposażonych w broń, a tym
bardziej już maszynową.

W modach ew w Clear Sky może ale biorąc poprawkę na ilość Mięsaczy i psów jakie zadźgałem (z przyjemnością:) stwiedzam: ściemniasz waść albo sienie znasz.

Dnia 06.03.2011 o 15:36, meryphillia napisał:

Pistolety, jak i PMy radzę olać w ogóle, bo do niczego w grze się nie nadają, żal marnować
tylko udźwig na nie i amunicję dla nich.

A waga ich zaprawdę potężna:)
Pomijając problemy z celowaniem i crapy pokroju PMm nie widzę powodu by nie mieć w zapasie choćby jednego Walkera, Marthy albo choćby UMP (koniecznie z tłumikiem). Pestki do nich są bardzo powszechne (i co ważniejsze tanie) a w zręcznych rekach są całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy aby na pewno o tej same grze rozmawiamy, bo już na normalu, właśnie im dalej tym z amunicją ciężej. Oczywiście jeśli kogoś zadowala 200 pocisków, to można i uznać, że faktycznie "dużo" tej amunicji...


Z nożem lekko przesadzam, to fakt, ale na serio nie jest on w grze do niczego potrzebny, skoro praktycznie nie da się nikogo podejść, bo ma uszy w dupie, a w ciemnościach widzą ciebie na kilometr. Zbędny gadżet niestety, skoro wystarczy seria, by pozbyć się delikwenta, tym bardziej, że najczęściej są w grupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2011 o 17:03, meryphillia napisał:



Z jednym się zgodzę,że nasi przeciwnicy mają chyba radary w głowach,ale taki urok stalkera.
Co do braku ammo w grze,to szczerze mówiąc brakowało mi jej tylko na wysypisku o dziwo,ale po ogarnięciu tricku ze skrzynką na tym małym słupie ze zerwaną drabinką to już problemów z amunicją za drugim razem grając w Stalkera nie miałem od samego początku...

btw. 200 ammo to dla mnie dość dużo;p Przyjmując,że zdjęcie jednego przeciwnika(nie mutanta) zabiera mi max 3 pestki w trybie dwustrzałowym jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 17:03, meryphillia napisał:

To nie wiem czy aby na pewno o tej same grze rozmawiamy, bo już na normalu, właśnie im
dalej tym z amunicją ciężej. Oczywiście jeśli kogoś zadowala 200 pocisków, to można i
uznać, że faktycznie "dużo" tej amunicji...


Jakiej amunicji Ci brakuje? Jeśli używasz Dragunova, to mogę się zgodzić.

Osobiście przez większość gry używałem szybkostrzelnego AKm 74

Spoiler

(znalezionego w kryjówce Striełoka)

a do niego amunicji są całe góry. Czasem (od magazynów wojskowych) się przesiadałem na GP-37 lub FT-200m i też z amunicją nie miałem problemu. Pod koniec gry miałem po kilka tysięcy nabojów obu tych typów.

Nie wiem jak grasz, ale jeśli nie siejesz amunicji po okolicy (zamiast walić w głowy) i jeśli zabierasz ją zabitym to nigdy Ci jej nie zbraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 00:57, Ajinur napisał:

Z jednym się zgodzę,że nasi przeciwnicy mają chyba radary w głowach,ale taki urok stalkera.
Co do braku ammo w grze,to szczerze mówiąc brakowało mi jej tylko na wysypisku o dziwo,ale
po ogarnięciu tricku ze skrzynką na tym małym słupie ze zerwaną drabinką to już problemów
z amunicją za drugim razem grając w Stalkera nie miałem od samego początku...


Co to za trick z tą skrzynią? Z chęcią obadam w grze po ponownej instalacji :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 10:18, SpecShadow napisał:

Co to za trick z tą skrzynią? Z chęcią obadam w grze po ponownej instalacji :]


Spoiler

Na wysypisku, na parkingu, z ktorego dochodzi prosba o pomoc, po prawej stronie od wjazdu ze szlabanem stoi slup z platforma na szczycie. Nie mozna sie na niego wdrapac, ale jak staniesz pod platforma i spojrzysz w gore, zobaczysz skrzynie. Po rozwaleniu wszystkich wylatuje troche ponad 1000 ulepszonej amunicji do Cobry czy tam Vipera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oczywiście jeśli kogoś zadowala 200 pocisków, to można i

Dnia 06.03.2011 o 17:03, meryphillia napisał:

uznać, że faktycznie "dużo" tej amunicji...

Dawno nie grałem ale jeśli mnie pamięć nie myli zazwyczaj miałem nieco więcej niż te wspomniane przez ciebie dwieście sztuk, starałem się mieć bodajże trzysta do czterystu pestek z tego co pamiętam. To była optymalna ilość wystarczająca na większość wypraw, która nie nadwyrężała zbytnio inwentarza a poza tym zbierało się ammo też z zabitych wrogów więc było całkiem znośnie. Pamiętam też jak kiedyś bawiłem się jakimś carry / weight modem i udało mi się nazbierać jakieś 12k sztuk. ;-D

Dnia 06.03.2011 o 17:03, meryphillia napisał:

Z nożem lekko przesadzam, to fakt, ale na serio nie jest on w grze do niczego potrzebny,
skoro praktycznie nie da się nikogo podejść, bo ma uszy w dupie, a w ciemnościach widzą
ciebie na kilometr.

Wrogowie może i tak ale pojedyncze okazy słabszych mutantów tudzież samotnych, neutralnych można się w ten sposób pozbywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ukończenie głównego wątku równe jest zakończeniu gry - można jedynie zacząć od nowa na innym poziomie trudności / z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 18:09, bobobo napisał:

Ale muszę te mody zainstalować teraz czy jak już ukończe grę?

O ile sie nie mylę, najlepiej przed rozpoczęciem. Sam grałem w Oblivion Lost, który pozwalał grać dalej, ale to było kilka lat temu, może jakiś lepszy się do tej pory ukazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić dział Pomocy Technicznej, gdzie jest opisany mój problem

PS. Mógłby mi ktoś dać link do tego moda,co można grać po ukończeniu wątku fabularnego?

PS2. Czy jestem daleko w rozgrywce, jeżeli

Spoiler

muszę dotrzeć do tych anten w Mózgozwęglaczu?



PS3. I czy ten mod to można zainstalować,jeżeli się już troche przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 20:54, bobobo napisał:

Proszę sprawdzić dział Pomocy Technicznej, gdzie jest opisany mój problem

Po pierwsze -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21519&u=1215

Po drugie ciężko coś konkretnego na to poradzić - nie możesz ich po prostu ominąć?

Dnia 13.03.2011 o 20:54, bobobo napisał:

PS. Mógłby mi ktoś dać link do tego moda,co można grać po ukończeniu wątku fabularnego?

Przypięty post się kłania. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=12904

Dnia 13.03.2011 o 20:54, bobobo napisał:

PS2. Czy jestem daleko w rozgrywce, jeżeli

Spoiler

muszę dotrzeć do tych anten w Mózgozwęglaczu?


Dosyć daleko aczkolwiek jeszcze zostało ci trochę do przejścia - tak mniej więcej 80 % gry masz za sobą.

Dnia 13.03.2011 o 20:54, bobobo napisał:

PS3. I czy ten mod to można zainstalować,jeżeli się już troche przeszło?

Z tego co pamiętam to nie - większość modów wymaga zaczynania gry od nowa, zresztą w faq zazwyczaj są na ten temat informacje, OLek wymaga chyba zaczynania od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze coś: Jak wyłączyć Mozgozwęglacz? Nigdzie nei ma przycisku,a jestem przy tym punkcie na minimapie co pokazuje,że muszę tam iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 10:53, bobobo napisał:

To jeszcze coś: Jak wyłączyć Mozgozwęglacz? Nigdzie nei ma przycisku,a jestem przy tym
punkcie na minimapie co pokazuje,że muszę tam iść.


Jesteś pewien że nie ma niczego wyżej / niżej? Na pewno istnieje taki wyłącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to trzeba tam się dostać idąc siecią takich schodków i rusztowań w kompleksie. W pewnym momencie bodajże trzeba było skręcić z nich do innego pomieszczenia - obadaj wszystko raz jeszcze, na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) mam problem z wyswietlaniem grafiki. Po zainstalowaniu Gry wszystko dziala elegancko. Jednak gdy ja wylacze i znowu wlacze to w grze kolory sa zdeformowany, widac duzo rozu bieli i niebieskiego;/ moze ktos pomuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować