Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2011 o 15:14, Tyler_D napisał:

Proszsz. Tylko teraz już naprawdę nie wiem czy jest on w podstawce [ ale chyba tak ale
na stówę nie jestem pewien ] bo na modach [ wspomniany OL + AM ] jest na pewno.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=13740


Hehe przed chwilą sprawdziłem i dodatkowo czytałem w międzyczasie na stronie stalkera, ów handlarz jest tylko na modach, czyli go nie przegapiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie mea culpa. ;-) Ale serio, polecam ci bardzo Obliviona. Znacząco poprawia rozgrywkę i bardzo znacząco poprawia grywalność. Wszystko masz w przypiętym poście dotyczącym modów [ poradnik by Duddits ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2011 o 16:08, Tyler_D napisał:

A to w takim razie mea culpa. ;-) Ale serio, polecam ci bardzo Obliviona. Znacząco poprawia
rozgrywkę i bardzo znacząco poprawia grywalność. Wszystko masz w przypiętym poście dotyczącym
modów [ poradnik by Duddits ].


Pewnie spróbuję, ale już zainstalowałem Czyste Niebo i chcę najpierw ukończyć oficjalne części Stalkera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz ja mam pytanie i liczę że ktoś mógłby mi odpowiedzieć. Czy ten wojskowy [ Pietrenko, Pietrienko czy jak mu tam, u Powinnościowców ] będzie miał dla nas jakieś zlecenia kiedyś? Jeśli tak jak je odblokować? Gram na OLu jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 15:48, Tyler_D napisał:

Dobra, to teraz ja mam pytanie i liczę że ktoś mógłby mi odpowiedzieć. Czy ten wojskowy
[ Pietrenko, Pietrienko czy jak mu tam, u Powinnościowców ] będzie miał dla nas jakieś
zlecenia kiedyś? Jeśli tak jak je odblokować? Gram na OLu jeśli ma to jakieś znaczenie.

Jakieś zabójstwo jeśli mnie pamięć nie myli. Nie zauważyłem jakichś obostrzeń, zlecenie jest od razu dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie mam tego zlecenia? Co więcej - jestem przyjacielem Powinności. Obstawiam że pewnie nie da się tego odkręcić ale wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 15:49, Tyler_D napisał:

A jeżeli nie mam tego zlecenia? Co więcej - jestem przyjacielem Powinności. Obstawiam
że pewnie nie da się tego odkręcić ale wolę się upewnić.

Jak nie ma w dialogu to może już go dostałeś? Albo jakiś bug/mod coś namieszał.
A "odkręcić"? Jeszcze nie słyszałem o takiej opcji - jakaś edycja save''ów?

PS Jakby co to używam wersji 1.0005
PPS Jakoś wcześniej mnie nie naszło by zapytać, ale: czy tylko u mnie podczas wyświetlania wszelkich opcji (czyli wszystkie ekrany poza samą grą) "coś tam piska" w tle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 18:32, zadymek napisał:

Jak nie ma w dialogu to może już go dostałeś?

Wątpię, byłem u niego może kilka razy ale tylko kupić / sprzedać coś i nic więcej.
>Albo jakiś bug/mod coś namieszał.
Możliwe, gram na OLu tak jak pisałem jeśli ma to jakieś znaczenie, no ale trudno. Gra się dalej. ;-)

Dnia 14.11.2011 o 18:32, zadymek napisał:

PS Jakby co to używam wersji 1.0005

Me 2.

Dnia 14.11.2011 o 18:32, zadymek napisał:

PPS Jakoś wcześniej mnie nie naszło by zapytać, ale: czy tylko u mnie podczas wyświetlania
wszelkich opcji (czyli wszystkie ekrany poza samą grą) "coś tam piska" w tle?

Chyba czegoś takiego nie miałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który mod najlepiej poprawia jakość grafiki, dźwięku i ogólnie wszystkiego audiowizualnego bez tragicznego zwiększenia wymagań? Znam tylko te z ostatniego CDAction i nad nimi się zastanawiam: Autumn Aurora, Complete 2012 i Nuclear cośtam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 19:52, Richmond94 napisał:

Który mod najlepiej poprawia jakość grafiki, dźwięku i ogólnie wszystkiego audiowizualnego
bez tragicznego zwiększenia wymagań? Znam tylko te z ostatniego CDAction i nad nimi się
zastanawiam: Autumn Aurora, Complete 2012 i Nuclear cośtam.

Polecam Complete 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

przez ostatnie lata 3 razy zaczynałem Cień Czarnobyla i za każdym razem dawałem za wygraną, ponieważ od idiotycznego respawningu wszystkiego ręce opadały. Ale klimat gra ma świetny i chciałbym wreszcie ją ukończyć. Chciałbym wobec tego zainstalować jakiegoś moda związanego z respawnem... ale nie chcę zmieniać niczego innego, by pod innymi względami gra odpowiadała wizji twórców. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś mod zmieniający wyłącznie respawning?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca odpowiem na twe pytanie ale ... ciekawi mnie jedna rzecz. Jako że grałem i bez modów i z nimi wielokrotnie to wiem że czasami respawn bywa irytujący ale ... aż tak bardzo by nie móc ukończyć gry? Z czym konkretnie [ lub gdzie? ] miałeś problem? Bo ja mniemam chodzi ci o wyrastających przed nosem wrogów a nie o to że raz ''oczyszczone'' lokacje znów się zaludniają ... Nie żebym coś sugerował ale nawet patche nie pomogły na tę imo drobną bolączkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>? Z czym konkretnie [ lub gdzie? ] miałeś problem?

Dnia 27.11.2011 o 12:22, Tyler_D napisał:

Bo ja mniemam chodzi ci o wyrastających przed nosem wrogów a nie o to że raz ''oczyszczone''
lokacje znów się zaludniają ... Nie żebym coś sugerował ale nawet patche nie pomogły
na tę imo drobną bolączkę?

Miałem problem chociażby z tym, że na Wysypisku, gdzie można próbować obronić jakieś takie złomowisko przed atakami ludzi nadchodzącymi z zachodu, ci ludzie nachodzili CIĄGLE. Gdy opuszczałem mapę i wracałem, znowu okazywało się, że tego złomowiska trzeba bronić albo pozwolić tym "biedakom" ;) zginąć. Mnie osobiście potencjalnie nieskończona liczba wrogów naprawdę wybija z klimatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to połowa zabawy z tą grą właśnie dzięki czemuś takiemu.
Tym sposobem mamy nieskończone pokłady amunicji, broni na sprzedaż, czy apteczek.

Tym bardziej przydaje się to w gołej wersji gry, gdy owego tałatajstwa niewiele można znaleźć.
W modach takich, jak Oblivion Lost, to już w ogóle mus, by takie towarzystwo ciągle dostarczało nam radochy ginąc. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do opinii kolegi powyżej - tak właśnie w tej grze jest i będzie i należy z tego właśnie korzystać. Zresztą to czy [ odwołując się do przytoczonego przez ciebie przykładu ] obronimy tych stalkerów na Wysypisku czy nie ma w sumie niewielkie znaczenie dla całej gry [ choć jakieś tam ale wiadomo - to nie jest jakiś uberważny moment ] więc nie ma się czym przejmować. Ja rozumiem że takie respy czasem mogą być upierdliwe i namolne ale ... żeby darować sobie przez to całą grę [ i do tego taką? ]? Warto się przemóc a jeszcze bardziej warto zagrać na modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 16:17, meryphillia napisał:

Przecież to połowa zabawy z tą grą właśnie dzięki czemuś takiemu.
Tym sposobem mamy nieskończone pokłady amunicji, broni na sprzedaż, czy apteczek.

Ech, to ja chyba podziękuję. Niby Zona, kataklizm etc, a w środku nieskończenie wiele ludzi? Nie mogę się wczuć w taki klimat. Lubię, kiedy mogę poczuć że moja postać ma jednak jakiś wpływ na świat gry i gdy wyrżnie jakąś bandę, to ta banda zostaje wyrżnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:33, Elwro napisał:

Ech, to ja chyba podziękuję. Niby Zona, kataklizm etc, a w środku nieskończenie wiele
ludzi?

Zona była teoretycznie zamkniętą strefą pilnowaną dookoła i czasem w środku przez wojsko [ a w praktyce sami wiemy jak było ] ale cały czas napływali do niej nowi - czy stalkerzy, bandyci czy naukowcy. Więc imo jest to całkiem sensowne. Zresztą ... wyobrażasz sobie że np: do Zony przybywa stalker który sam wytłucze parę setek niemilców i zostawi ją prawie opuszczoną? Oh come on. ;-)

Jak już ci pisaliśmy - to jest sposób na utrzymanie się, kupowanie pestek, pancerzy, broni etc etc - zresztą ... tak to by było cholernie nudno nieprawdaż? Samotne bieganie po Zonie mi się nie widzi tym bardziej jak nie ma do czego postrzelać. :-P

Zresztą przez cały cykl S* było tak że na ''nasze'' tereny wciąż przybywali obcy więc nie jest to jakieś wielkie naciągnięcie tudzież błąd.

>Nie mogę się wczuć w taki klimat. Lubię, kiedy mogę poczuć że moja postać ma jednak

Dnia 27.11.2011 o 20:33, Elwro napisał:

jakiś wpływ na świat gry i gdy wyrżnie jakąś bandę, to ta banda zostaje wyrżnięta :)

Zostanie ale na jakiś czas - zwłaszcza na modach jest ciekawie - możesz kogoś wyrżnąć - wrócić tu jutro - pusto, za dwa dni - pusto, za tydzień - pusto ale ósmego dnia może na ciebie ''czekać'' mała banda. ;-) Może ale nie musi. Ewentualnie może zajść cię z flanki. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwarzasz problemy zwyczajnie tam gdzie ich nie ma.
Gra jest dobrym tytułem pomimo bugów i nieścisłości i na serio nie warto tracić możliwości pogrania z tak błahego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 20:41, Tyler_D napisał:

Zostanie ale na jakiś czas - zwłaszcza na modach jest ciekawie

A jakie mody polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować