Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

A to wszystko dlatego, że [ mam nadzieję ] pod koniec tego albo na początku przyszłego, mam nadzieję ... ], wymienię chyba kompa i mnie zastanawia jak gra będzie chodziła. Bo teraz na procesorze C2D 2.33GHz, 2 GB RAM i Radeonie X1950 256 MB [ chyba największa bolączka imo ] na nowo postawionym systemie gra przycina jak nigdy. Nie mam pojęcia dlaczego, sprzęt siada? Ech. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 18:45, Tyler_D napisał:

Ale w podstawkę czy z jakimś dużym modem? Bo to niestety ma dość duże znaczenie.

W czystą podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:16, Tyler_D napisał:

A dlaczego koniecznie chcesz wersję cyfrową? Bo chyba nie chodzi o koszta więc w takim
razie o co?

Właśnie o koszta. Chciałbym to mieć raczej szybko, a przesyłka 20zł (i jeszcze jak gra staniała mocno od czasu premiery) jest dla mnie trochę drogim rozwiązaniem. Sklepów z grami to u mnie praktycznie nie ma. STALKER: Czyste Niebo mam właśnie drogą cyfrową kupionego przez cdp.pl .
Jeśli nie ma cyfrowej wersji no to zamówię tak czy siak, ale jeśli jest to byłoby fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 18:38, LubieWafle napisał:

Jeśli nie ma cyfrowej wersji no to zamówię tak czy siak, ale jeśli jest to byłoby fajnie.

Polskie spolszczenie kinowe można bez problemu wgrać na wersję Steam, choć nie wiem czy to jest do końca legalne. W każdym razie można grać po polsku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka 20 zł? Za grę? No bez przesady, nie wiem kto by tyle żądał. To powinno kosztować gdzieś w granicach 7-10 zł powiedzmy. A za taką grę jak Stalker, która oferuje grube setki godzin gry to grosze. Poza tym właśnie - ja się nie znam ale wydaje mi się, że nawet Steam czy inna dystrubucja cyfrowa nie da ci wersji polskiej. Poszukaj użwek na allegro czy tam gametrade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 19:13, Tyler_D napisał:

Przesyłka 20 zł? Za grę? No bez przesady, nie wiem kto by tyle żądał. To powinno kosztować
gdzieś w granicach 7-10 zł powiedzmy. A za taką grę jak Stalker, która oferuje grube
setki godzin gry to grosze. Poza tym właśnie - ja się nie znam ale wydaje mi się, że
nawet Steam czy inna dystrubucja cyfrowa nie da ci wersji polskiej. Poszukaj użwek na
allegro czy tam gametrade.

Ja przeszedłem CC na wersji Steam i spolszczenie musiałem wgrać na własną rękę. Tak czy siak, w przypadku cyfrowej dystrybucji największą przeszkodą wydaje mi się cena - 10 funtów (nie wiem ile w euro, ale zazwyczaj wychodzi jeszcze drożej) to śmiech na sali.

@LubieWafle
- a jesteś bardzo zdesperowany żeby zagrać? Bo tak się składa, że posiadam praktycznie nowe, nigdy nie używane wydanie z extra klasyki (oczywiście w polskiej wersji), które jedynie odpakowałem z foli i na nic mi się nigdy nie przyda, bo od jakiś dwóch lat gram tylko w steamowe wersje gier i również Cień Czarnobyla nabyłem na platformie Valve.
Mógłbym Ci to wysłać za darmo, musiałbyś jedynie pokryć koszty przesyłki (około 15 złotych). Haczyk? Mieszkam w Szkocji i grę otrzymałbyś dopiero w czwartek/piątek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 19:13, Tyler_D napisał:

Przesyłka 20 zł? Za grę? No bez przesady, nie wiem kto by tyle żądał. To powinno kosztować
gdzieś w granicach 7-10 zł powiedzmy. A za taką grę jak Stalker, która oferuje grube
setki godzin gry to grosze. Poza tym właśnie - ja się nie znam ale wydaje mi się, że
nawet Steam czy inna dystrubucja cyfrowa nie da ci wersji polskiej. Poszukaj użwek na
allegro czy tam gametrade.

Chodziło mi o przesyłkę kurierską. Masz rację, na Steamie nie ma polskiej wersji. Tak swoją drogą, czemu tak pytałeś o to czemu chcę akurat cyfrową wersję gry? :P

@Hartus
Nie, dzięki, nie kłopocz się. Taki napalony na tę grę nie jestem, bo grałem już w Czyste Niebo i wiem mniej więcej jak to wygląda. Po prostu wolę cyfrowe wersje gier i jak już chcę coś kupić to wolę nie czekać. ;)

Jeśli chodzi o wgrywanie spolszczenia do wersji Steam to nie wiem, czy to piractwo, ale jest to coś mniej więcej jak złamanie umowy. Chociaż... jeśli potraktować to jako mod to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 22:56, LubieWafle napisał:

Chodziło mi o przesyłkę kurierską. Masz rację, na Steamie nie ma polskiej wersji. Tak
swoją drogą, czemu tak pytałeś o to czemu chcę akurat cyfrową wersję gry? :P

Skoro tak ci nie zależy to po co kurier? ;-) Dlaczego cyfrową? Myślę, że kupienie używki w normalnej wersji wyjdzie i szybciej i taniej, po prostu.

Dnia 18.05.2013 o 22:56, LubieWafle napisał:

Nie, dzięki, nie kłopocz się. Taki napalony na tę grę nie jestem, bo grałem już w Czyste
Niebo i wiem mniej więcej jak to wygląda.

No właśnie, mniej więcej. CN a SoC to niby ta sama gra ale zupełnie inna [ zwłaszcza z modami ]. Sam nawet teraz ją znów katuję [ oczywiście zmodowaną ], SoC to imo najlepsza część serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 23:10, Tyler_D napisał:

> Chodziło mi o przesyłkę kurierską. Masz rację, na Steamie nie ma polskiej wersji.
Tak
> swoją drogą, czemu tak pytałeś o to czemu chcę akurat cyfrową wersję gry? :P
Skoro tak ci nie zależy to po co kurier? ;-) Dlaczego cyfrową? Myślę, że kupienie używki
w normalnej wersji wyjdzie i szybciej i taniej, po prostu.

Nie to, że nie zależy. Nie jestem aż tak napalony, żeby mieć to wszelkim sposobem innym niż szybko (cyfrowo). Używek nie kupuję.
A kuriera używam po tym, jak dokładnie 14 razy Poczta Polska przyniosła mi wgniecioną grę. Czemu 14. raz? Bo płytka była też wgnieciona...

Dnia 18.05.2013 o 23:10, Tyler_D napisał:

No właśnie, mniej więcej. CN a SoC to niby ta sama gra ale zupełnie inna [ zwłaszcza
z modami ]. Sam nawet teraz ją znów katuję [ oczywiście zmodowaną ], SoC to imo najlepsza
część serii.

Słyszałem właśnie, że SoC po wgraniu jednego moda uzupełniającego ją jest stabilniejsza i lepsza w mechanice. zawartości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 19:27, Hartus napisał:

Ja przeszedłem CC na wersji Steam i spolszczenie musiałem wgrać na własną rękę. Tak czy
siak, w przypadku cyfrowej dystrybucji największą przeszkodą wydaje mi się cena - 10
funtów (nie wiem ile w euro, ale zazwyczaj wychodzi jeszcze drożej) to śmiech na sali.



Akurat zarowno poszczegolne czesci jak i chyba cala serie Stalkerow mozna bylo nie raz kupic bardzo tanio w dystrybucji cyfrowej, m.in. na Steam, za 2-5 € czy cos okolo tej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o standardowych cenach jakie tam oferują. Tak jak większość osób, robię tam zakupy jedynie w czasie promocji. Całą serię dorwałem latem za około 30 złotych. Przy obecnych cenach byłby to wydatek około 150 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozczarowaniu jakim był S.N.I.P.E.R., zabrałem się właśnie za instalację Narodnej Solianki. Po przeczytaniu opisów moda czuję się jak bym odpalał grę po raz pierwszy. Będzie grubo. Obawiam się tylko, że popełniam błąd bo sesja się zbliża a projekty same się nie zrobią:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę obecnym stanem dobytku [ przed Mózgozwęglaczem i przed Magazynami Wojskowymi ]. A jako bonus widoczek nad Kordonem.

Na jednym ze skrinów ucięło dolną zawartość inventory, znaczy się nie widać reszty bo nie scrollowałem ale tam akurat były same bzdety pokroju części monstrów lub ammo do broni pobocznych, granaty etc.

20130526202802

20130526202828

20130526202838

20130526202856

20130526202906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tych modów troszkę na forum.. W google.. Mógłby ktoś w nich obeznany polecić mi jakieś? Urozmaicające. Nie utrudniające/ulatwiające :P Po prostu, żęby przyjemniej się grąło np. może jakiś teleport przez lokacje dla szybszego transportu, lepszy ekwipunek, coś poprawiającego pogodę, deszcze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować