Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Na lenistwo / nieumiejętność języka angielskiego nie ma lekarstwa od ręki. Odrobina samodzielności nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 17:04, Tyler_D napisał:

Na lenistwo / nieumiejętność języka angielskiego nie ma lekarstwa od ręki. Odrobina samodzielności
nie zaszkodzi.

na egoizm i arogancje też nie ma lekarstwa, to już sprawa wychowania :)

Chodzi mi właściwie o wasze opinie o paru modach, które polecacie ludziska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rofl.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, zwłaszcza ty a tym bardziej jak nie potrafisz znaleźć w przypiętym poście linka i to nie jednego z modyfikacjami. Skoro się tam znalazły to ... chyba są polecane. Wystarczy trochę ruszyć głową, serio. To nie boli. A jeszcze prościej przejrzeć ostatnie kilka stron, trudno, żeby ludzie nie pisali o modach o tej grze zwłaszcza, że od premiery minęło sporo czasu i dużo ludzi orze tylko na modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 19:55, Noirr napisał:

Po rozczarowaniu jakim był S.N.I.P.E.R., zabrałem się właśnie za instalację Narodnej
Solianki. Po przeczytaniu opisów moda czuję się jak bym odpalał grę po raz pierwszy.
Będzie grubo. Obawiam się tylko, że popełniam błąd bo sesja się zbliża a projekty same
się nie zrobią:(


Trzymam kciuki, sam męczyłem się z instalacją ładnych parę godzin + problemy z językiem (techniczne), które nie pamiętam jak rozwiązałem.
Gra warta świeczki choć specjalny etap na początku potrafi wkurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 17:46, Tyler_D napisał:

Rofl.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć, zwłaszcza ty a tym bardziej jak nie potrafisz znaleźć
w przypiętym poście linka i to nie jednego z modyfikacjami. Skoro się tam znalazły to
... chyba są polecane. Wystarczy trochę ruszyć głową, serio. To nie boli. A jeszcze prościej
przejrzeć ostatnie kilka stron, trudno, żeby ludzie nie pisali o modach o tej grze zwłaszcza,
że od premiery minęło sporo czasu i dużo ludzi orze tylko na modach.

Masz porządne spięcia wiadomo czego. Jeśli Cię frustruje- zostaw mnie w spokoju, bo możesz zdołować się moim poziomem jeszcze bardziej, i nawzajem :)

Z graficznych dużo jest polecanych choćby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie lubię ludzi, którzy nie potrafią wykrzesać z siebie odrobiny pomyślunku i inwencji. Zwłaszcza jak mają wszystko podane niemalże na tacy. Radź sobie sam, źródła masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 18:14, SpecShadow napisał:

Trzymam kciuki, sam męczyłem się z instalacją ładnych parę godzin + problemy z językiem
(techniczne), które nie pamiętam jak rozwiązałem.
Gra warta świeczki choć specjalny etap na początku potrafi wkurzyć.


Już zainstalowałem, spolszczenie też wgrane. Z Pieczarą się rzeczywiście trochę pomęczyłem, ale jakoś poszło. Jestem już na wysypisku i dobrze idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 22:09, Bithda napisał:

Jest jakiś sposób na wyłączenie podwójnego dubbingu w grze, po modzie OL 2.2? mam rus
i pol :P


Masz na myśli to, że głosy postaci są rosyjskie i na to nałożony lektor? Nie ma. Tak jest zrobione oficjalne spolszczenie. No, chyba że chcesz się bawić w edycję plików ogg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:21, Kardithron napisał:

Jak się wyłącza HUD w Stalkerze?

Z tego co ja wiem to się nie da no chyba, że byś sobie poszperał na stronkach z modami / fixami czy czymś takim ale sprawa podstawowa - po co chcesz go wyłączyć? Przecież to by znacznie utrudniło grę.

Dnia 06.08.2013 o 00:21, Kardithron napisał:

I druga sprawa: waham się między polską wersją z Mirosławem Utta oraz angielską. Którą
polecacie?

Ta pierwsza.

Przechodzisz grę pierwszy raz zapewne i na czysto [ tzn bez modów ]? Cóż ... miłej zabawy ale ta gra rozwija skrzydła dopiero po zmodowaniu. Enyłej - najpierw skończ podstawkę. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 06.08.2013 o 00:21, Kardithron napisał:

I druga sprawa: waham się między polską wersją z Mirosławem Utta oraz angielską. Którą
polecacie?

Utta jest mega klimatyczny. Robiąc tu za lektora odwalił kawał dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:24, Tyler_D napisał:

> Jak się wyłącza HUD w Stalkerze?
Z tego co ja wiem to się nie da no chyba, że byś sobie poszperał na stronkach z modami
/ fixami czy czymś takim ale sprawa podstawowa - po co chcesz go wyłączyć? Przecież to
by znacznie utrudniło grę.

Klimat. :) Miałem ostatnio okazję się przekonać, jak wiele zyskuje gra first person po całkowitym wyłączeniu HUDa. Ale dodam coś ważnego: nie chodzi o permanentne pozbycie się interfejsu, tylko pełną kontrolę nad jego obecnością z użyciem jednego przycisku. Korzystam z czegoś takiego w Skyrimie.

Dnia 06.08.2013 o 00:24, Tyler_D napisał:

Przechodzisz grę pierwszy raz zapewne i na czysto [ tzn bez modów ]? Cóż ... miłej zabawy
ale ta gra rozwija skrzydła dopiero po zmodowaniu. Enyłej - najpierw skończ podstawkę.
:-P

Nie obrażę się, jeżeli już teraz napiszesz mi coś o modach typu must have. :P Szczególnie o tych modyfikujących rozgrywkę, nie fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:24, kaczek93 napisał:

Utta jest mega klimatyczny. Robiąc tu za lektora odwalił kawał dobrej roboty.

Z moimi znajomymi to już czterech na jednego. Pewnie się przekonam. :) Chociaż trochę żałuję, że nie będę mógł oswajać się z językiem międzynarodowym podczas rozgrywki. Bardzo cenię taką możliwość w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 00:55, Kardithron napisał:

Klimat. :)

Wierz mi - w tej grze i tak będziesz miał klimatu pod dostatkiem i nie są to puste słowa. Może i to byłby dobry pomysł ale [ na mój stan wiedzy ] aż takich możliwości modyfikacji nie ma. Co nie znaczy, że nie możesz tego szukać na własną rękę. ;-)

Dnia 06.08.2013 o 00:55, Kardithron napisał:

Nie obrażę się, jeżeli już teraz napiszesz mi coś o modach typu must have. :P Szczególnie
o tych modyfikujących rozgrywkę, nie fabułę.

Tych modyfikujących fabułę jest na moje oko gdzieś hmm ... no z 3? Większość tyczy się rozgrywki, mechaniki, nowego stuffu, zmienionego huda etc. Po pierwsze - przypięty post. ;-P Po drugie - serio ... naprawdę najlepiej warto przejść gołą podstawkę przynajmniej raz a dopiero potem bawić się w mody. Trust me. Mam ''nagrane'' w Stalkera nieco ponad 400 h, tak w gołego jak i tego z modami - różnymi więc w jakimś stopniu mogę mówić o sobie, że jestem dość sporym znawcą tego tematu. ^^ Jak gdzieś utkniesz to wal tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieprzysz panie, pieprzysz. ;-) W takich tytułach gdzieś słowiańskość i swojskość jest aż nadto widoczna słuchanie stalkerów ''szprechających'' po angielsku to jakieś totalnie nieporozumienie. Albo polski lektor + ruskie ''tło'' albo pure russian jak jest często na modach. Innej opcji nie widzę. Widziałem filmiki / screeny z tej gry w wersji niemieckiej i bodajże włoskiej ... litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 01:06, Tyler_D napisał:

Pieprzysz panie, pieprzysz. ;-) W takich tytułach gdzieś słowiańskość i swojskość jest
aż nadto widoczna słuchanie stalkerów ''szprechających'' po angielsku to jakieś totalnie
nieporozumienie. Albo polski lektor + ruskie ''tło'' albo pure russian jak jest często
na modach. Innej opcji nie widzę. Widziałem filmiki / screeny z tej gry w wersji niemieckiej
i bodajże włoskiej ... litości.

Dokładnie. Stalker z resztą podobnie jak Metro Last Light jedynie z "ruskimi" głosami a polskimi napisami/lektorem.
Inną opcję w ogóle trudno mi sobie wyobrazić zwłaszcza w przypadku stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2013 o 01:06, Tyler_D napisał:

Albo polski lektor + ruskie ''tło'' albo pure russian jak jest często
na modach.

A czy polska wersja oferuje również opcję polskie napisy + rosyjskie audio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować