Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Interesuje mnie powiązanie Stalkera z książką "Piknik na skraju drogi". W związku z tym, że nie czytałem tej książki chciałbym z czystej ciekawości dowiedzieć się czy owe dzieło było jedynie inspiracją dla twórców gry, czy może związek jest jakiś większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mocna inspiracja. W książce fabuła kręci się wokół artefaktów wydobywanych ze strefy lądowania kosmitów. Główny bohater jest czymś w stylu growego stalkera - udaje się do strefy, by wyciągać z niej artefakty i dostarczać je do ośrodka badawczego lub sprzedawać na czarnym runku. Zaczerpnięto też z książki ideę anomalii, podciągnąć pod inspirację można też mutacje, które się tam pojawiają, jednakże walki z potworami nie uświadczysz. Ah, no i oczywiście spełniacz życzeń. To też element zaczerpnięty z tworu Strugackich. Powiem szczerze, że strefa w Pikniku jest bardzo klimatyczna. Często jest dużo bardziej nieprzyjazna niż ta w grze. Jest jeszcze film Stalker, dla któreg inspiracją była także książka. S.T.A.L.K.E.R. i z niego swoje czerpie. Zgaduję, że czytałeś chociaż jakieś szczątkowe informacje o Pikniku i troszkę się orientujesz, więc nie jestem pewien czy to co napisałem zaspokaja Twoją ciekawość czy chodzi Ci o coś zdecydowanie innego.

Edit: Idea gry i historii w książce jest bardzo podobna - strefa, artefakty, poszukiwnia coraz lepszych okazów i życie z handlu. Różni się to wszystko otoczką. Szczerze polecam jeśli jesteś fanem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć ;) A nad książką na pewno się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jeszcze gra? Ktoś zagląda?

Może ktoś natrafił na jakiś ciekawy mod jeszcze? Trochę by było lipnie gdyby scena moderska tej gry już całkiem padła ... Powróciłbym sobie do Zony enty raz z kolei ale z jakimś ciekawym modem którego można jeszcze samemu ''modować''. ;) Najbardziej mi zależy na nowych pukawkach, zadaniach, może lokacjach o ile są takie zaimplementowane w jakiejś modyfikacji. A przede wszystkim na trudności samej rozgrywki. Teraz to już nawet przechodzenie upakowanego Oblivion Losta z modyfikacją arsenału i freeplayem i innymi dodatkami na najwyższym poziomie trudności nie sprawia właściwie większego problemu.

Ktoś coś teges?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 16:14, Tyler_D napisał:

Ktoś tu jeszcze gra? Ktoś zagląda?


Scena moderska absolutnie nie padła. Ja ostatnio grałem w Lost Alphe, ale odczucia generalnie mieszane. To co zrobili z silnikiem i lokacjami to poezja. Ale po soljance, wszystko co mod ma do zaoferowania pod względem ilości zadań, broni itp., wiało pustką. Wynika to najpewniej z tego, że twórcy chcieli być wierni oryginałowi, a ja już nie mógł bym wrócić do niemodowanego stalkera:) Generalnie z tego co widzę to właśnie soljanka by ci najbardziej odpowiadała, a co za tym idzie to polecam mod Stalkersoup. To sola z chyba wszystkimi dodatkami, plus jeszcze autorski kontent, generalnie wystarczy na długie, długie godziny. No i instalacja dużo uproszczona w stosunku do soli, bo wszystko jest w jednej paczce i nie trzeba żonglować plikami. Polonizacja zdaje się też już jest do ściągnięcia na jednym z polskich forów o stalkerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając w Survarium, naszła mnie ochota na coś w tych klimatach... Początkowo chciałem zagrać w CC z modami, ale pobrałem sobie Lost Alpha. Nie żałuję, a w sumie jest nawet nieźle, lepiej niż bym wybrał podstawę z modami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować