Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Pisałem to już nie raz i nie dwa (zresztą nie tylko ja) - STALKER to nie C-S. To, że ktoś jest dobry w grę ABC czy XYZ nie oznacza, że usiądzie do STALKERa i będzie wymiatał. Nauczenie się jak prawidłowo celować w tej grze wymaga trochę czasu, szczególnie, że praktycznie każda broń strzela (i zachowuje się) inaczej. Więc nie traktuj tego, jako zarzucania Ci braku "skilla", tylko jako stwierdzenie faktu - możesz być mistrzem świata w C-S, ArmA, Kronikach Riddicka czy innym Quake''u. Nie robi to żadnej różnicy - dopóki nie opanujesz tej gry, będziesz pudłował. Skoro sam piszesz, że pudłujesz, to znaczy, że musisz jeszcze trochę poćwiczyć. Czy coś w tym złego?? Ja gram w to już rok prawie (od premiery), i nadal są sytuacje, że pudłuję haniebnie, bo mi palec drgnie, i kule lecą w niebo.

Co do tłumika, pasuje on tylko do kilku broni w grze, m.in. Viper5 (w tym ulepszony Viper5 na naboje 9x18), Fort-12, Fort-15, Kora (bodajże), Martha (czyli Beretta) i do paru innych. Bez modów nie przyczepisz tłumika do zwykłego AK74 czy AKSU. A zdjęcie wymaga 2 kliknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 15:38, Ringno5 napisał:

Pisałem to już nie raz i nie dwa (zresztą nie tylko ja) - STALKER to nie C-S. To, że
ktoś jest dobry w grę ABC czy XYZ nie oznacza, że usiądzie do STALKERa i będzie wymiatał.
Nauczenie się jak prawidłowo celować w tej grze wymaga trochę czasu, szczególnie, że
praktycznie każda broń strzela (i zachowuje się) inaczej.



Święta prawda;D Pamiętam jak mnie szlag trafiał gdy próbowałem zabić psa ...
Ale szybko żem sobie wpoił zasady poprawnego strzału ;]
Po roku postanowiłem zagrać raz jeszcze ... No i znów mnie szlag trafiał, nie potrafiłem strzelać. o_O ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys potrafilem dzika polozyc jednym strzalem z pistoletu (prosto w jego biale oko ;) ) a teraz? :P ciezka sprawa bo schodza mi 2-3 naboje z kalacha ;)

psami co do zasady w ogole sie nie zajmuje tylko zmykam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że samochodami jeździ się świetnie :) Realistycznie podskakują, ładne dźwięki wydają i porządnie wykonane; szkoda jedynie, że z innej broni niż pistolet nie da się z nich strzelać, i że jest ich niestety tak mało..

Zaporożcem jest fajna jazda jak się ludzi potrąca, jak koło się na zwłokach zablokuje to znowu silnik gaśnie i lipa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 15:38, Ringno5 napisał:

To, że ktoś jest dobry w grę ABC czy XYZ nie oznacza, że usiądzie do STALKERa i będzie wymiatał


eee tam, mi to nie robi różnicy :) fps to fps, walisz w glowe i przeciwnik lezy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 17:30, morthi napisał:

kiedys potrafilem dzika polozyc jednym strzalem z pistoletu (prosto w jego biale oko
;) ) a teraz? :P ciezka sprawa bo schodza mi 2-3 naboje z kalacha ;)

psami co do zasady w ogole sie nie zajmuje tylko zmykam :P

Pytanie do Ciebie: stosujesz jeszcze tę paczkę modów co kiedyś i jednocześnie zainstalowałeś patcha 1.0005?

U mnie paczka modów zbudowana na podstawie Twojej (z lekkimi późniejszymi zmianami) wywołuje sypanie się Stalkera do Win w momencie rozpoczęcia rozmowy z NPCem, dowolnym. Wiem na pewno, że odpowiedzialne są za to mody, bo wystarczy wyłączyć katalog gamedata i działa gładko, tylko nie wiem który to mod. Dlatego pytam, bo może Twoja odpowiedź oszczędzi mi roboty w szukaniu winowajcy, choć mam podejrzanych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewne show reward mod - jest teraz jego nowa wersja ktora wspolpracuje sprawnie z wersja 1.0005
inne mody u mnie dzialaja bezproblemowo

ew mozesz wywalic sleeping mod a zamiast niego wrzucic abc sleeping bag mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Show reward ściągnąłem w wersji 1.03, ale właśnie nie tylko on tu bruździ. Przyjrzę się temu sleeping mod i spróbuję wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram, i gram, i gram... I coraz bardziej doskwiera mi brak granatów rzucanych przez przeciwników. Przykład: przelazłem sobie przez podziemia Agropromu, nawet postanowiłem, że nie będę uciekał przed Kontrolerem, tylko zabiję ścierwo. Wychodzę sobie w "ogródku" Instytutu, oczywiście otoczony przez 15 wojaków, biegiem do pierwszego lepszego domku, tam sobie zająłem pozycję w kąciku na wprost drzwi, i spokojnie, jednego po drugim, wysłałem do Krainy Wiecznych Łowów.

A przecież wystarczyłby jeden granat wrzucony do środka, i Naznaczonego mogliby zeskrobywać ze ścian żyletką do malutkiego woreczka foliowego...

Natomiast cieszy mnie fakt, że wreszcie, w wersji 1.0004, nie mam problemów z modami, i wszystko działa jak powinno (poza pogodą, która jest mocno irytująca: jest noc - jest ciemno; pada deszcz - jest ciemno; jest zachód słońca - jest ciemno; jest wschód słońca - jest ciemno...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 12:29, Ringno5 napisał:

Natomiast cieszy mnie fakt, że wreszcie, w wersji 1.0004, nie mam problemów z modami,
i wszystko działa jak powinno (poza pogodą, która jest mocno irytująca: jest noc - jest
ciemno; pada deszcz - jest ciemno; jest zachód słońca - jest ciemno; jest wschód słońca
- jest ciemno...).

A ja mam na odwrót: jest deszcz, jest jasno, jest noc jest jasno, zachodzi/wschodzi słońce jest jasno:)
Normalnie wściec się można, wszyscy wogół mają zapalone latarki i ograniczone pole widzenia a ja nawet noktowizora nie potrzebuje. Co do noktowizora, ten z kolei działa przerażająco źle w ciemnościach, tylko nieznacznie rozjaśnia teren i nakłada zielony filtr, ale to co jest ciemne nadal jest ciemne, tutaj kompletna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale... mówisz tu o modzie Weather Overhauled, czy o podstawowej wersji?? Bo jeśli o podstawce, to ściągnij sobie WO, i pogadamy ;) Tam bez noktowizora to nawet nie ma sensu z Kordonu wychodzić, no, chyba że jesteś fanem mocnych wrażeń, i lubisz widzieć tylko to, co jest 3 metry przed Tobą (a jak Ci w takich warunkach nagle w świetle latarki pojawia się pijawka, to wierz mi - to NAPRAWDĘ mocne wrażenia:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 14:13, Ringno5 napisał:

Ale... mówisz tu o modzie Weather Overhauled, czy o podstawowej wersji?? Bo jeśli o podstawce,
to ściągnij sobie WO, i pogadamy ;) Tam bez noktowizora to nawet nie ma sensu z Kordonu
wychodzić, no, chyba że jesteś fanem mocnych wrażeń, i lubisz widzieć tylko to, co jest
3 metry przed Tobą (a jak Ci w takich warunkach nagle w świetle latarki pojawia się pijawka,
to wierz mi - to NAPRAWDĘ mocne wrażenia:D).

Wnerwiające jest właśnie to, że chodzi o podstawkę, już nawet pisałem w tej sprawie w wątku technicznym ale nie było odzewu(normalnie ustawienie gamma nie działa jak należy), ciekawe czy wspomniany mod coś poprawi. A jesli chodzi o pijawę to nawet w dzień spotkanie z tym jest stresujące zwłaszcza jak się ma dodatkowo na karku Kontrolera "gdzieś w okolicy". Błąka się taki stalker po omacku, strzelajac do niewidzialnych pijaw walczy z halucynacjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem żółtodziobem, jeżeli chodzi o Stalkera (nawet w grze mówią na mnie kot :) Tak więc mam pytanie do weteranów: do którego stronnictwa najlepiej się przyłączyć, Wolność, Powinność czy jeszcze coś innego? A może lepiej być wolnym strzelcem? Jak się do kogoś przyłączyć? Jestem obecnie w Barze, czy tam już mogę dołączyć do Powinności? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 19:29, Union Pacific napisał:

To raczej niemożliwe, z resztą to psuje radość z gry. Ja mam zawsze ok. 55 kg i żyję,
głównie najwięcej waży broń, mam strzelbę Spas 12, trzy pistolety, karabin AK z lunetką,
granatnik RPG i MP5. Da się żyć.


I sie miescisz w 55 kg? ouch... To nie wiem jak ja to robilem, ale latalem bez pistoletow i zwykle tylko 2 karabinami a i tak ciezko bylo mi sie utrzymac w limicie (tym pozwalajacym jeszcze chodzic, a nie tym 55 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 01:47, Quatre napisał:

Jestem żółtodziobem, jeżeli chodzi o Stalkera (nawet w grze mówią na mnie kot :) Tak
więc mam pytanie do weteranów: do którego stronnictwa najlepiej się przyłączyć, Wolność,
Powinność czy jeszcze coś innego? A może lepiej być wolnym strzelcem? Jak się do kogoś
przyłączyć? Jestem obecnie w Barze, czy tam już mogę dołączyć do Powinności? Z góry dzięki
za pomoc.

Przyłączyć? Oj, trudno jest gdziekolwiek się przyłączyć a co dopiero mówić o wyborze. Generalnie mi wiadomo, że przy wykazaniu maksimum samozaparcia i cierpliwości można zostać Wolnościowcem (głównie eliminując ludzi Powinności). Jak wstąpić do Powinności jestem strasznie ciekaw i chętnie się dowiem. A najprościej być bezstronnym wolnym strzelcem, żadnych stresujących starć, można przyjmować zlecenia od obu stron i nikomu nie podpadniemy. Reszta stronnictw zdaje się nie oferuje członkostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś dużo jedzenia, medykamentów lub artefaktów? Lub amunicji do tych karabinów?

Ja w 55 kg się mieszcze, pod koniec gry miałem jakieś 48 kg bo większość amunicji zużyłem na walkę pod elektrownią i w środku, ale na szczęście zdobyłem działko Gaussa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2008 o 14:10, zadymek napisał:

A ja mam na odwrót: jest deszcz, jest jasno, jest noc jest jasno, zachodzi/wschodzi słońce
jest jasno:)
Normalnie wściec się można, wszyscy wogół mają zapalone latarki i ograniczone pole widzenia
a ja nawet noktowizora nie potrzebuje. Co do noktowizora, ten z kolei działa przerażająco
źle w ciemnościach, tylko nieznacznie rozjaśnia teren i nakłada zielony filtr, ale to
co jest ciemne nadal jest ciemne, tutaj kompletna porażka.


Zdobądź sobie kombinezon SEVA w niej jest świetny noktowizor który rozjaśnia na taki blady fiolet i świetnie rozjaśnia obraz chyba że jesteś w miejscu gdzie jest strasznie ciemno to i tak trzeba wspierać się latarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować