Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Do nikogo nie strzeliłem, nie robiłem zadań dla Powinności. Dosłownie chwilę temu pomagałem tym z wolności obronić Barierę, udaje się kawałek dalej a Ci do mnie strzelają.

Mogę ewentualnie spróbować wyrżnąć ich tam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy kasowanie tego pliku localization.ltx nie spowoduje jakiś błędów? Otworzyłem go notatnikiem i może wystarczy zmienić coś w nim na przykład z en na pol?

Chodzi mi o mod OL. Na wersje gry 1.0005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co ty chcesz zmieniać na pol jak nie ma spolszczenia do tego moda ?
Jak zmienisz to w ogóle gra ci się nie uruchomi i jak zostawisz to również . Musisz usunąć ten plik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 08:57, Virus 500 napisał:

No co ty chcesz zmieniać na pol jak nie ma spolszczenia do tego moda ?
Jak zmienisz to w ogóle gra ci się nie uruchomi i jak zostawisz to również . Musisz
usunąć ten plik


Ok już wszystko wiem. Działa jak na razie. Wielkie dzięki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 23:44, oOreVenOo napisał:

> Dlaczego?

Zabiłeś któregoś z nich ? Wykonałeś jakieś zlecenie dla Powinności ? Każda pierdoła może
wpłynąć na to, iż będą Cię atakować.

może celujesz w nich z broni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 09:20, waldek123 napisał:

może celujesz w nich z broni??


Nie wiem, jak dużo wiesz o STALKERze, ale za samo celowanie nikt w tej grze nie atakuje. Mogą sami w Ciebie wymierzyć, ale na pewno nie zaatakują.

@Union Pacific

Jeśli broniłeś Bariery, to jednak mogłeś niechcący trafić kogoś z Wolności. O to naprawdę nietrudno, a wyjaśniałoby, czemu jesteś tak traktowany. Ewentualnie coś się gdzieś zgrzytnęło. Ja tak kiedyś miałem z Powinnością - wychodzę do Dziczy, nikogo poza Najemnikami nie ubiłem, wracam, a tu pół Baru na mnie z giwerami leci. Niektórzy z Powinności (jak np. ci strzegący przejść czy ochrona Woronina) byli neutralni (nawet po tym, jak dwudziestu innych załatwiłem), ale reszta, łącznie z neutralnymi (wcześniej) stalkerami miała do mnie ewidentnie żal o coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rany...

Zrozum: mody są tworzone za zgodą twórców. Natomiast ściąganie pliku spolszczającego jest nielegalne, bo zmieniasz grę bez zgody twórców, to raz, a dwa, ściągasz nielegalnie plik będący częścią programu.

Wychodząc z Twojego założenia można też przyjąć, że przecież cracki powinny być legalne, bo skoro plik ABC.exe (przykładowo) służy do uruchomienia gry zarówno przed, jak i po scrackowaniu, to nic złego się nie dzieje.

Różnica między Tobą a CDP jest bardzo prosta: CDP ma prawo, jako wydawca, ingerować w strukturę programu celem dostosowania go do warunków lokalnych (lokalizacja, zablokowanie przemocy - jak to miało miejsce w przypadku niemieckiej wersji Carmageddonu, gdzie przechodniów zmieniono w zielonokrwistych zombie), Ty tego prawa nie masz.

Jeśli o mnie idzie, możesz sobie nawet pełną piracką wersję zainstalować, mnie nic do tego. To Twoja sprawa, i niczyja inna (no, może poza policją ewentualnie). Natomiast nie staraj się tego ubrać w ładne słówka - ściąganie tego typu plików jest piractwem zgodnie z prawem (i EULA), i tyle.

EOT, jeśli o mnie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej wątpliwe, bo przy barierze traktowali mnie neutralnie, a dopiero niedaleko magazynów zaczęli atakować :/

Planuje zrobić rzeź w tych magazynach, wybić tych z Wolności. Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy we wszystkich wieżach strażniczych na terenie magazynów są snajperzy? Bo na dwóch pierwszych wychwyciłem dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 11:26, Virus 500 napisał:

Ty chyba kpisz , mody może każdy zrobić i nie trzeba mieć zgody twórców


Mody - Tak
Po to twórcy udostępniają narzędzia modderskie.
Ale spolszczenie stworzone przez CDP - Ściąganie tego jest nielegalne, gdyż jest to integralna część polskiej wersji Gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 11:26, Virus 500 napisał:

Ty chyba kpisz , mody może każdy zrobić i nie trzeba mieć zgody twórców


To spróbuj zrobić moda do np. Gears of War, zamieścić go w necie i powiadomić o tym M$. Ciekawe po ilu godzinach dostaniesz pisemko z nagłówkiem Cease and Desist (w tłumaczeniu na polski - żądanie zaprzestania działalności).

Jeśli twórcy wypuszczają development kity do gier, to możesz robić modów ile wlezie. Ale jeśli takich narzędzi nie ma, i mody są tworzone na zasadzie zmiany kodu samej gry, to jest to już zabronione (wystarczy przeczytać EULA), i jest karalne. Ignorantia iuris nocet, niestety.

@Union Pacific

To znaczy, że masz to samo, co ja miałem z Powinnością - atakują bez powodu. To bug, i to raczej mocno przeszkadzający w grze (kiedy Powinność mnie atakowała, nawet sam Woronin na mnie się rzucił). Musiałem wczytać wcześniejszego save''a, i było ok.

Co do snajperów, to jest 2 na wieży przy wejściu, jeden (IIRC) na wieży od strony domku, w którym urzęduje (lub urzędował) Czacha, i jeden po drugiej stronie (patrząc od wejścia) Magazynów. Nie wiem, czy opłaca Ci się robić rzeź w Magazynach. Wolność i tak będzie się tam pojawiała, i to całymi plutonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 14:33, Ringno5 napisał:

Nie wiem, czy opłaca Ci się robić rzeź w Magazynach. Wolność i tak będzie
się tam pojawiała, i to całymi plutonami.

Opłaca się to zrobić po wykonaniu zadania z Buldogiem (co ciekawe da się wykonać to zadanie nawet po ataku na siedzibę wolności, wystarczy od razu iść po broń, bez rozmawiania z kucharzem). Przede wszystkim rzeź w magazynach jest jednym z ciekawszych zadań, bo współpracujemy z członkami Powinności, po drugie można dostać się do zbrojowni Wolności, a po trzecie nie lubię anarchistów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 14:39, Radykał napisał:

> Nie wiem, czy opłaca Ci się robić rzeź w Magazynach. Wolność i tak będzie
> się tam pojawiała, i to całymi plutonami.
Opłaca się to zrobić po wykonaniu zadania z Buldogiem (co ciekawe da się wykonać to zadanie
nawet po ataku na siedzibę wolności, wystarczy od razu iść po broń, bez rozmawiania z
kucharzem). Przede wszystkim rzeź w magazynach jest jednym z ciekawszych zadań, bo współpracujemy
z członkami Powinności, po drugie można dostać się do zbrojowni Wolności, a po trzecie
nie lubię anarchistów. :P


Wybili wszystkich... wybili wszystkich z powinności... Może dlatego że im nie pomogłem polegli? Dotarli do domku lukasha i tam ostatnich padło z honorem w walce, a Wolność nawet mnie nie atakowała, wszyscy rozmawili i zachowywali się tak jakby nic się nie stało, normalnie chodzili sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, a po trzecie

Dnia 15.03.2008 o 14:39, Radykał napisał:

nie lubię anarchistów. :P


Heh, wczoraj doszedłem do magazynów wojskowych i się trochę uśmiałem :) W zasadzie lubię i Wolność i Powinność.

Powinność za dyscyplinę, kombinezony (czerwono czarne), cel (zniszczyć Zonę) i takei tam. Ale wkurza mnie za to ich arogancja, nieufność wobec mnie, oraz pewna pogarda czy traktowanie Naznaczonego z góry.

Wolność za luz, otwartość, pewne szaleństwo :P Za dużo o nich nie wiem, bo jak na razie tylko podszedłem pod ich bazę i wtedy słyszę: Stalkerze podejdź no tu!. Podchodzę i taki dialog:
Witaj ! Przyszedłeś złożyć nam wizytę ?
Coś w tym rodzaju.
Hmm, to może się do nas przyłączysz ?
A może jednak nie ? Mam tu sprawę.
No dawaj przyłącz się, będzie fajnie ! (to mnie "zabiło", uśmiałem się, to "przyłącz się, bo będzie fajnie" jest świetne xD"

A potem jeszcze podchodziłem do różnych kolesi i każdy walił jakiś śmieszny tekst :) Wolnościowcy są chyba pomyleni, chyba że po prostu mają dobre poczucie humoru i biorą życie na luzie.

Pierwotnie myślalem że pomogę Powinności, ale teraz sobię myślę że postaram się na razie pozostać netralny :) Obie frakcje mają swoje plusy i minusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2008 o 14:44, Wintesun napisał:

Wybili wszystkich... wybili wszystkich z powinności... Może dlatego że im nie pomogłem
polegli?

Na pewno wszystkich zabili? Jak ja grałem to wszyscy z oddziału przeżyli, ale kilku zostało ciężko rannych i musiałem im dać apteczki. A tak swoją drogą: czemu im nie pomogłeś? Najpierw musisz zabić snajperów, a potem zabić Łukasza i wrócić po nagrodę.

Dnia 15.03.2008 o 14:44, Wintesun napisał:

Dotarli do domku lukasha i tam ostatnich padło z honorem w walce, a Wolność
nawet mnie nie atakowała, wszyscy rozmawili i zachowywali się tak jakby nic się nie stało,
normalnie chodzili sobie.

To chyba jakiś bug, bo po zabiciu pierwszego snajpera wszyscy z Wolności powinni być do ciebie wrogo nastawieni, a goście z Powinności wysadzają wtedy mur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mógł właśnie być taki bug, bo jak tylko weszłem to tylko ten snajper był do mnie wrogo nastawiony, atakował mnie od razu od wejścia do bazy i świecił na czerwono na radarze, a jak go zabiłem to luz był, nikt się nie kapnął. potem powyrzynali gości z Duty a ja zabrałem im uzbrojenie za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2008 o 14:48, Outlander-pro napisał:

Pierwotnie myślalem że pomogę Powinności, ale teraz sobię myślę że postaram się na razie
pozostać netralny :) Obie frakcje mają swoje plusy i minusy :)

W Powinności też są przecież fajni ludzie. Na przykład jak dostaniesz pozwolenie na wejście do przywódcy frakcji to po drodze będzie stało kilku nowych, którzy będą zachęcali cię do przyłączenia się do nich, bo dostaniesz fajny pancerz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy tak znowu się opłaca... Jeśli zaatakujesz Wolność, przygotuj się na scenki takie, jak na załączonych screenach. Wybijasz towarzystwo w Magazynach, a 2 minuty później od strony Czerwonego Lasu pomyka sobie radośnie pluton Wolności...

20080315145737

20080315145816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 14:55, Radykał napisał:


> Pierwotnie myślalem że pomogę Powinności, ale teraz sobię myślę że postaram się
na razie
> pozostać netralny :) Obie frakcje mają swoje plusy i minusy :)
W Powinności też są przecież fajni ludzie. Na przykład jak dostaniesz pozwolenie na wejście
do przywódcy frakcji to po drodze będzie stało kilku nowych, którzy będą zachęcali cię
do przyłączenia się do nich, bo dostaniesz fajny pancerz. :D


Phi, też mi tam pancerz, można go znaleźć samemu. Ach, czego wam nie móiłem, zabiłem tego handlarza co jest w obowzie niopodal baru, tam gdzie ludzie ci mówią że to jest zakazana arena. I on miał przy sobie kostium Ghosta, nie wiem czy to znowu nie jakiś bug czy tak powinno być. Potem znowu włączył się alarm, ja tam pozabijałem trochę ludzi i weszłem do jakiejś piwnicy w "zakazanej " arenie, a tam wyskoczyli na mnie przypakowani gście z fajnymi gunami, nie miałem szans. Zdaje się że tam na ruszcie piekło się jakieś mięso, ale jak mówie, wkrótce potem Naznaczony padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować