Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 21:27, Pirxpl napisał:

Bo ja jak dotąd zauważyłem ,że ten niebieski pasek idzie w dół.Myślałem,że to od plecaka(
co raz cięższy)

Wiadomo jak masz mało w plecaku to nasz stalker mniej się meczy itp przypomnij sobie poczatki gry. Polecam nie brac czego popadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:31, Patryk Mogilno napisał:

> Bo ja jak dotąd zauważyłem ,że ten niebieski pasek idzie w dół.Myślałem,że to od
plecaka(
> co raz cięższy)
Wiadomo jak masz mało w plecaku to nasz stalker mniej się meczy itp przypomnij sobie
poczatki gry. Polecam nie brac czego popadnie

Ja jestem na samym początku gry:)Na początku trochę marudziłem,wybrzydzałem na grę.ale teraz znowu mi sie podoba:)Gry tego typu,jak wiesz pewnie,na początku są trochę skomplikowane.Ale jak człowiek z czasem poznaje świat gry,zasady w niej panujące i jest coraz lepiej,ciekawiej:)To fajna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I oprócz tego ( gdyż koledzy powyżej o tym nie wspomnieli) pościągaj artefakty które mają minusy do kondycji a nie są Ci potrzebne, sprawiają one że męczysz się dużo szybciej i nawet podczas zwykłego ruchu bądź ruchu w przysiadzie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może tu mi ktoś pomoże.

Pisałem o tym w temacie o pomocy technicznej lecz od kilku dni nikt tam mi nie odpisuje więc postanowiłem tu spróbować.Kupiłem jakieś 4 dni temu grę S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla.Zainstalowałem ge pograłem chwilę i gra się zawiesza.Zdaża się że się zawiesi na dłuższy moment i odwiesi lub trzeba zresetować kompa.Ale głównie chodzi mi o co 1 sekundowe zawieszenie się gry.Wygląda to w ten sposób lag/jest ok/lag/jest ok/lag/jest ok i tak dalej ...
Z początku myślałem że to wina max detali i pełnego oświetlenia dynamicznego.Ale po zmienieniu tego na słabsze i wyłączeniu opcji oświetlenia problem występuje nadal a gra wygląda znacznie gorzej.

Parametry mojego kompa :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 Ghz x 4
4 GB Ram (Vista 32 wyświetla 3.6 GB ramu )
GeForce 8800 Gs 384 Mb
Zasilacz 450 Wat

Proszę o jakąkolwiek pomoc iż gra jest świetna a grać się nie da.
Gra jest oryginalna kupiona w empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja męczę się chodząc bez żadnych artefaktów. Po porostu prawie ciągle mam 50< wagi plecaka. A wcale nic specjalnego tam nie trzymam. Ot, 3 karabiny [AKm 74/2, AKm 74/2u i Viper 5] dwa czy nawet jeden pistolet, ok 400 ammu do Vipera i 300 do AKm. 5 granatów, trochę apteczek, bandaży, jedzenia, parę butelek wódki i paręnaście leków popromiennych - czyli tylko to, co niezbędne. No i jeszcze parę artefaktów, ale one chyba niewiele ważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek,o którym mówiłem jest nad paskiem zdrówka.To chyba stan plecaka.Ale jak oprózniam plecak,to on pozostaje nadal na tym samym poziomie.Tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pasek stanu pancerza. ;) Bo ten niebieski masz na myśli, tak? Stan plecaka masz nad jego zawartością po lewej stronie [xx/50].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:06, JayL napisał:

To pasek stanu pancerza. ;) Bo ten niebieski masz na myśli, tak? Stan plecaka masz nad
jego zawartością po lewej stronie [xx/50].

Mam na myśli pasek w prawym dolnym rogu.To chyba plecak.Bo jak coś wkładam do plecaka to on idzie w dól.A jak wyjmuje to stan sie nie zmienia.A tak apro po pancerz się zużywa?Ja chyba nie mam pancerza.Nie mam nawet żadnej ochrony przed promieniowaniem.Nic.Jestem na samym początku gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku masz zwykłą kurtkę. Nie wiem jak ją zdjąć, szczerze mówiąc, ale jak założysz coś nowego [na wysypisku możesz znaleźć Kurtkę Bandyty] to starą zdejmiesz. ;) A czemu ten pasek idzie w dół to nie wiem... wg. instrukcji to jest stan pancerza. Ten niebieski nad paskiem życia, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:13, Pirxpl napisał:

Mam na myśli pasek w prawym dolnym rogu.To chyba plecak.Bo jak coś wkładam do plecaka
to on idzie w dól.A jak wyjmuje to stan sie nie zmienia.A tak apro po pancerz się zużywa?Ja
chyba nie mam pancerza.Nie mam nawet żadnej ochrony przed promieniowaniem.Nic.Jestem
na samym początku gry.


To właśnie pancerz się zużywa, a że spada wraz z wkładaniem rzeczy do plecaka to jest raczej zbieg okoliczności ;]. Im więcej strzałów przyjętych ''na klatę'' i w ogóle i im dłużej nosisz dany kombinezon/kurtkę, tym mniejszy niebieski pasek nad życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:26, ak.47 napisał:

> Mam na myśli pasek w prawym dolnym rogu.To chyba plecak.Bo jak coś wkładam do plecaka

> to on idzie w dól.A jak wyjmuje to stan sie nie zmienia.A tak apro po pancerz się
zużywa?Ja
> chyba nie mam pancerza.Nie mam nawet żadnej ochrony przed promieniowaniem.Nic.Jestem

> na samym początku gry.

To właśnie pancerz się zużywa, a że spada wraz z wkładaniem rzeczy do plecaka to jest
raczej zbieg okoliczności ;]. Im więcej strzałów przyjętych ''na klatę'' i w ogóle i
im dłużej nosisz dany kombinezon/kurtkę, tym mniejszy niebieski pasek nad życiem.


No popatrz:) Nie wiedziałem.Dzięki za info:)Sporo się oberwało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:22, JayL napisał:

Na początku masz zwykłą kurtkę. Nie wiem jak ją zdjąć, szczerze mówiąc, ale jak założysz
coś nowego [na wysypisku możesz znaleźć Kurtkę Bandyty] to starą zdejmiesz. ;) A czemu
ten pasek idzie w dół to nie wiem... wg. instrukcji to jest stan pancerza. Ten niebieski
nad paskiem życia, no nie?


Pierwszą kurtke łatwo zdjać. Kilkasz na niej i przestawiasz do plecaka. Nie widze w tym nic trudnego.
Pancerz bodajże zużywa się od patcha 1.0003, dlatego w instrukcji nie jest to uwzględnione. Po drugie tak jest bardziej realistycznie. Strzela ktoś do Ciebie to następuje powolna degradacja pancerza. Tak jak w normalnym życiu gdy zaczepisz kurtką o gałaż to se ją rozerwiesz.

Pixpl - pasek w dolnym lewym rogu oznacza stan Twojej kondycji, a nie plecakai im więcej ma sie w plecaku rzeczy a zaczynasz np. biec tym szybciej wskaźnik spada. Żeby się odnowił trzeba chwile odczekać w bezruchu i po kilku chwilach sie odnowi. Druga ważna że to trzeba dbać aby nie przekroczyc limitu kilogramów ustalonych na 50. Najlepiej odpowiednio dobierać ekwipunek do plecaka. Nie brać byle złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasek kondycji jest w lewym rogu. :P Tylko w późniejszym czasie już nawet nie wiadomo co brać a co nie, wszystko przydatne, a miejsca mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:56, JayL napisał:

Pasek kondycji jest w lewym rogu. :P Tylko w późniejszym czasie już nawet nie wiadomo
co brać a co nie, wszystko przydatne, a miejsca mało.


Niom drobna pomyłka zresztą już poprawiona. Co brać ? no ja pod koniec gry stawiam na niezawodność czyli Thunder plus GP35 lub VSS Val. Pancerz to najczęsciej Seva, 600 szt ammo do pierwszej broni prznajmniej z 200 do drugiej i mase apteczek i leków przeciwpromiennych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 23:53, Sylwassss napisał:

> Na początku masz zwykłą kurtkę. Nie wiem jak ją zdjąć, szczerze mówiąc, ale jak
założysz
> coś nowego [na wysypisku możesz znaleźć Kurtkę Bandyty] to starą zdejmiesz. ;) A
czemu
> ten pasek idzie w dół to nie wiem... wg. instrukcji to jest stan pancerza. Ten niebieski

> nad paskiem życia, no nie?

Pierwszą kurtke łatwo zdjać. Kilkasz na niej i przestawiasz do plecaka. Nie widze w tym
nic trudnego.
Pancerz bodajże zużywa się od patcha 1.0003, dlatego w instrukcji nie jest to uwzględnione.
Po drugie tak jest bardziej realistycznie. Strzela ktoś do Ciebie to następuje powolna
degradacja pancerza. Tak jak w normalnym życiu gdy zaczepisz kurtką o gałaż to se ją
rozerwiesz.

Pixpl - pasek w dolnym lewym rogu oznacza stan Twojej kondycji, a nie plecakai
im więcej ma sie w plecaku rzeczy a zaczynasz np. biec tym szybciej wskaźnik spada. Żeby
się odnowił trzeba chwile odczekać w bezruchu i po kilku chwilach sie odnowi. Druga
ważna że to trzeba dbać aby nie przekroczyc limitu kilogramów ustalonych na 50. Najlepiej
odpowiednio dobierać ekwipunek do plecaka. Nie brać byle złomu.

JA wiem że kondycja jest w lewym rogu.Mnie zastanowił pasek w prawym dolnym rogu.Niebieski.Na zdrówkiem:)Dam rade,Na razie zwiedzam świat;)Jak dałem sobie radę z napromieniowaniem,to pewnie ze wszystkim dam:)I tak od nowa będę musiał chyba zacząć.Gra jest fajna.Choć czasem upierdliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 00:20, JayL napisał:

A działko Gaussa czy jak to się zwie?


Jakos nie przypadła mi ta broń do gustu. Dlatego tej broni nie używam choż z ciekawości sobie kilka razy z niej strzelałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie moge zrobic save''a. Tzn moge, ale ten nie chce sie pozniej wczytac. Gra akceptuje tylko autosave''y a te, ktore zrobie sam pokazuja blad. Mam najnowszy patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Może tu mi ktoś pomoże.

Pisałem o tym w temacie o pomocy technicznej lecz od kilku dni nikt tam mi nie odpisuje więc postanowiłem tu spróbować.Kupiłem jakieś 4 dni temu grę S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla.Zainstalowałem ge pograłem chwilę i gra się zawiesza.Zdaża się że się zawiesi na dłuższy moment i odwiesi lub trzeba zresetować kompa.Ale głównie chodzi mi o co 1 sekundowe zawieszenie się gry.Wygląda to w ten sposób lag/jest ok/lag/jest ok/lag/jest ok i tak dalej ...
Z początku myślałem że to wina max detali i pełnego oświetlenia dynamicznego.Ale po zmienieniu tego na słabsze i wyłączeniu opcji oświetlenia problem występuje nadal a gra wygląda znacznie gorzej.

Parametry mojego kompa :

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 Ghz x 4
4 GB Ram (Vista 32 wyświetla 3.6 GB ramu )
GeForce 8800 Gs 384 Mb
Zasilacz 450 Wat

Proszę o jakąkolwiek pomoc iż gra jest świetna a grać się nie da.
Gra jest oryginalna kupiona w empiku.
Pisałem wcześniej ale nikt mi nie odpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować