Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 14:23, jarekao napisał:

Mam pytanie. Jak wyjść z laboratorium x16, dochodzę do drabinki ale jest ona za wysoka.


Musisz wskoczyc w dziure w pomieszczeniu w którym leży ciało, które miałeś przeszukac. W nim jest także potwór który manipuluje energią psioniczną. Na prawo od ciała jest otwór, w który masz wskoczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się udało wyjść z x16. Mam teraz za zadanie iść do x19 i wyłączyć jakieś urządzenie i mam pytanie ile zostało gry do końca bo nie wiem jak rozłożyć sobie czas. Chodzi mi o granie tylko misji głównych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 16:22, jarekao napisał:



No cóż,grania jeszcze masz dość sporo,X-19 to nie jest łatwa misja,długi odcinek przy Czerwonym lesie ciężko przejść,potem fale psioniczne przy antenach i zwidy postaci,później masz opór Monolitu( tak nawiasem oni są jacyś pojebani :D)

Włazisz do bunkra i tam trochę błądzenia,no i wyłazisz i znów opór żeby się dostać do Prypeci, a potem w samo sedno Czarnobyla,ale z tego co wiem,chyba można po wyjściu z Bunkra X-19 cofnąć się do np. barmana i zaopatrzyć się w toi owo,ogólnie żeby się cofnąć i porobić parę pobocznych questów :)
Ale możesz się nie cofać i iśc dalej,w Prypeci jest klimatycznie i ciężko,trochę to na pewno zajmie.Potem Czarnobyl,to zależy od zakończenia czy będziesz grał dłużej czy krócej.

No,ale szczerze mówiąc najważniejsze misje to chyba masz już za sobą,teraz to najważniejsze jest tylko,żeby się dostać do spełniacza życzeń i odkryć wszystkie tajemnice związane z tobą i Zoną.
Jedynym zwrotnym momentem po wyjściu z X-19 jest według mnie,Prypeć i pewny pokój w którym znajdziesz pewne rzeczy,potrzebne do dalszych poczynań,ale nie zdradzam ^^ A tak poza tym,to czeka Cię na pewno ostra walka,walka i jeszcze raz walka ^^
Chociaż w Prypeci można znaleźć wiele ciekawych miejsc i rzeczy.Trzeba się rozglądać i uważnie przeczesać teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie, w którym muszę zanieść dokumenty wojskowe do baru. Ale postanowiłem wrócić do Kordonu, bo w PDA znalazłem informację, że muszę iść tam po jakąś nagrodę. Wróciłem, wykonałem kilka dodatkowych misji i chciałem pomóc Wilkowi, lecz go nigdzie nie ma. Gdzie on jest? Czy to może część fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 16:13, Kuboo PL napisał:

Witam. Jestem na etapie, w którym muszę zanieść dokumenty wojskowe do baru. Ale postanowiłem
wrócić do Kordonu, bo w PDA znalazłem informację, że muszę iść tam po jakąś nagrodę.
Wróciłem, wykonałem kilka dodatkowych misji i chciałem pomóc Wilkowi, lecz go nigdzie
nie ma. Gdzie on jest? Czy to może część fabuły?

No, wybył, ja znalazłem go, jego trupa, w Magazynach ale może ty będziesz miał więcej szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie zadań nie wykonam. I jeszcze jedno. Pomogłem teraz Powinności w pokonaniu dzików, ale za każdym razem mam albo informację, że jestem bezużyteczny, albo, że muszę płacić. Da się to zrobić tak, żeby byli zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:38, Kuboo PL napisał:

No to sobie zadań nie wykonam. I jeszcze jedno. Pomogłem teraz Powinności w pokonaniu
dzików, ale za każdym razem mam albo informację, że jestem bezużyteczny, albo, że muszę
płacić. Da się to zrobić tak, żeby byli zadowoleni?

Tak, trzeba ubić większość stada zanim dotrą do posterunku . Dosyć trudne zadanie, polecam nie jakąś śrutówkę lecz celny pistolet z jak największym magazynkiem ew któryś półautomat i koniecznie zacznij akcję granatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:51, zadymek napisał:

Tak, trzeba ubić większość stada zanim dotrą do posterunku . Dosyć trudne zadanie, polecam
nie jakąś śrutówkę lecz celny pistolet z jak największym magazynkiem ew któryś półautomat
i koniecznie zacznij akcję granatem.

Będzie ciężko, no ale będę próbował. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:51, zadymek napisał:

Tak, trzeba ubić większość stada zanim dotrą do posterunku . Dosyć trudne zadanie, polecam
nie jakąś śrutówkę lecz celny pistolet z jak największym magazynkiem ew któryś półautomat
i koniecznie zacznij akcję granatem.


Cóż w tym trudnego? Biegnie się do posterunku (najlepiej mając jakieś artefakty spowalniające męczenie się postaci), i wystrzeliwuje wszystko na horyzoncie z automatu (w moim przypadku: Obokan)... Trzeba po prostu dostać się tam zanim żołnierze Powinności się na dobre "rozkręcą", czyt. nie wystrzelają wszystkiego sami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 21:29, Krieeg napisał:

Cóż w tym trudnego? Biegnie się do posterunku (najlepiej mając jakieś artefakty spowalniające

jak widać jednak ludzie miewają z tym problemy

Dnia 27.12.2008 o 21:29, Krieeg napisał:

męczenie się postaci), i wystrzeliwuje wszystko na horyzoncie z automatu (w moim przypadku:

jasne, automat i artefakty Wytrzymałościowe, na tym etapie fabuły? Może niektórzy mają, ale żdko się zdarzają. A co do automatu -dobrze jest jeśli się ma Vipera(AKM 74/2U jest na tym etapie niemal unikatowy o ile ktoś się nie porwał z byle szmelcem na posterunek wojskwy-tak jak ja:).

Dnia 27.12.2008 o 21:29, Krieeg napisał:

Obokan)... Trzeba po prostu dostać się tam zanim żołnierze Powinności się na dobre "rozkręcą",
czyt. nie wystrzelają wszystkiego sami:)

problem w tym, że bez wytrzymałości ciężko się biega ...a ta kończy się dość szybko, chyba, że się nie obładowujemy za nadto(o czym przeciętny gracz nie pamięta) . No i chłopaki z Powinności są bardzo skuteczni więc jeśli stadko podejdzie w ich zasięg to nie ma co zbierać i dlatego trzeba nie tylko dotrzec tam przed stadem, ale jeszcze wybiec mu kawałek na spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam przy sobie pełno sprzętu, którego akurat nie potrzebuję (np. 65 bandaży) i czy mogę zostawić go w jakiejś skrzynce w barze? Czy po ponownym wczytaniu zapisu, sprzętu już nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:13, Kuboo PL napisał:

Witam. Mam przy sobie pełno sprzętu, którego akurat nie potrzebuję (np. 65 bandaży) i
czy mogę zostawić go w jakiejś skrzynce w barze? Czy po ponownym wczytaniu zapisu, sprzętu
już nie będzie?


Spokojnie możesz tam zostawic to w skrzynce, najlepsze są takie niebieskie, możesz tam przechowywac sprzet bez strachu że ktoś Ci go ukradnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:13, Kuboo PL napisał:

Witam. Mam przy sobie pełno sprzętu, którego akurat nie potrzebuję (np. 65 bandaży) i
czy mogę zostawić go w jakiejś skrzynce w barze? Czy po ponownym wczytaniu zapisu, sprzętu
już nie będzie?


Nie bój nic... Nikt nie "zwędzi" ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. I jeszcze jedno. Przetrwałem trzy pierwsze walki na arenie i chcę powalczyć dalej, lecz mam za mało doświadczenia. Tzn, że muszę mieć większą reputację? A inni też "awansują" z poziomem reputacji, czy pozostali Stalkerzy ciągle będą miali taki sam poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 14:15, RavenSoul napisał:

Nie bój nic... Nikt nie "zwędzi" ;)

No tego nie mogę być pewien. Zostawiłem pancerz Stalkera na podłodze i poszedłem na arenę. Raz mnie tylko zabili, no więc wczytałem zapis. Po trzech walkach wracam do baru, a tu pancerza nie ma. Dziwne, bo bandaże, które także zostawiłem na podłodze jeszcze tam leżały. Więc wolę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


hehe, na podłodze, to nie dziwne.... sam bym wziął i mógłbyś mnie gonić po zonie pózniej ^_^
Z pojemników jednak na pewno Ci nie zgine... jeden jest w barze i ogólnie są rozsiane w różnych campach w całej Zonie...
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie magluję STALKERA CS więc pamięc mnie zawodzi.
Z naszym doświadczeniem to nie pamiętam żebym miał problem wskoczyć na arenę, bo zawsze mnie wpuszczali. Co do innych STALKERÓW to i owszem ich ranking jest płynny. Żyją, krążą po zonie zabijają, więc punkty rosną, czasem giną - więc zmieniają się w rankingu. Ja osobiście podskakiwałem w rankingu zabijając tych z czołówki ( kilku spotkałem w Army Warehouses na przykład i przywitałem się z nimi moim Vintarem :D)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować