Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2009 o 10:45, Szperacz Robson napisał:

Mam problem, ale z czym innym: jak się do cholery wchodzi do samochodu? :D


Na Oblivioni''e tak? Powinieneś poprzez klawisz F a odpalasz przez T bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tu jakoś szybciej przechodzić z lokacji na lokację coś w stylu TP czy jakiś pojazdów ? Bo na wysypisku jestem i muszę wrócić do Handlarza a to dobre 10 min drogi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na "gołym" Stalkerze jest to niemożliwe. Jak widać takie dodatki w stylu pojazdów są możliwe po użyciu modów. A teleportów jako takich nie ma. A że biegać w te i nazad trzeba ? Cóż ... po pewnym czasie czerpie się z tego biegania niesamowitą przyjemność ;-D. Pocieszę cię tym że ja pod koniec gry musiałem wrócić do Kordonu. :D A potem z powrotem do ostatniej lokacji. A długa to była droga ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:14, sevrond napisał:

Można tu jakoś szybciej przechodzić z lokacji na lokację coś w stylu TP czy jakiś pojazdów
? Bo na wysypisku jestem i muszę wrócić do Handlarza a to dobre 10 min drogi ;/


No niestety nie da rady. Kamazem czy Ladą nie przejedziesz z levela na level. Pewnie dlatego zniknęły (raczej zostały uziemione) z SoC. Radzę Ci poszukać coś dobrego na wytrzymałość np. z dwa Blaski Księżyca a będziesz mógł śmigać ciągle na sprincie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:14, sevrond napisał:

Można tu jakoś szybciej przechodzić z lokacji na lokację coś w stylu TP czy jakiś pojazdów
? Bo na wysypisku jestem i muszę wrócić do Handlarza a to dobre 10 min drogi ;/

No co ty? Góra 2. Oczywiście jeśli taszczysz ze spobą pełny plecak, to nic dziwnego ,że masz opóźnienia na nabranie tchu (polecanie S.T.A.L.K.E.R.''a jest bezcelowe, bo zużyjesz z 10 puszek zanim dojdziesz). Ale jeśli nosisz poniżej 50kg i jeszce dorzucisz jakiś artefakt elektryczny(typu Świecidełko, Błysk lub Blask księżyca, to nie będziesz miał takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 19:57, KŁEJK napisał:

No niestety :/. Zrobiłem wszystko tak jak opisałeś i znowu gra mi się wywala do pulpitu.
I znowu muszę wgrywać OL ;-D.


No to lipa. Nie pamiętam jak ja to zrobiłem ale działało ale to był rok 2007 i już nie pamiętam za bardzo. Jutro będę instalował SoC w celu przetestowania Priboy Story PL to najpierw sprawdzę tego OL z Arsenalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Magazynach Wojskowych i chcę wykonać misję dla Kutwy. Mówi on o jakimś krysztale i namawia do wybicia pijawek. No więc ja chcę to zrobić, ale mam tylko kwestię, że nie tym razem. Dlaczego? Przez to, że wybiłem pijawki wcześniej? Czy może mam coś jeszcze zrobić?
I jeszcze jedno. Jakie konsekwencje ma decyzja o wygadaniu pozycji Czachy Łukaszowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:04, Kuboo PL napisał:

Jestem obecnie w Magazynach Wojskowych i chcę wykonać misję dla Kutwy. Mówi on o jakimś
krysztale i namawia do wybicia pijawek. No więc ja chcę to zrobić, ale mam tylko kwestię,
że nie tym razem. Dlaczego? Przez to, że wybiłem pijawki wcześniej? Czy może mam coś
jeszcze zrobić?


A skończyłeś może misję z infiltracją Czachy i zdemaskowaniem szpiega (czy jakoś tam). Jest to jeden z główniejszych questów dla Wolności więc może dlatego jest problem. Jeśli nie robisz tego questa to pewnie dlatego , że wybiłeś wszystkie pijawki. Skoro je pozabijałeś to Kutwa nie da Ci tego questa dopóki pijawki się nie zrespawnują. A co ile się ode respawnują to nie mam pojęcia. Ja tego problemu nie miałem więc mogę się mylić a jak Cię to wkurza to wczytaj autosave''a. O ile po zabiciu pijawek nie opuszczałeś magazynów.

Dnia 18.01.2009 o 00:04, Kuboo PL napisał:

I jeszcze jedno. Jakie konsekwencje ma decyzja o wygadaniu pozycji Czachy Łukaszowi?


Z tego co pamiętam to po wykonaniu tego questa statut npc''ów Wolności zmieni się na zielony/przyjacielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem żadnych misji od żadnej z frakcji (nie licząc zadania z granatnikiem). Po prostu po drodze napotkałem pijawki i się nimi w odpowiedni sposób "zaopiekowałem". Tak sądziłem, że po odrodzeniu pijawek będę mógł działać. No nic, poczekamy, zobaczymy. A wczytywanie zapisu odpada.
Nie chcę mieć takiej sytuacji, w której jedna z grup jest do mnie wrogo nastawiona. A jeżeli będę robił zadania dla Wolności, które nie szkodzą Powinności, to Powinność będzie się do mnie wrogo odnosiła?
A z tym zadaniem dla Łukasza. Dla próby powiedziałem mu od ludziach z Powinności, a oni nadal byli neutralni. Jedyne to to, że miałem jakieś inne zadania i usłyszałem komunikat, który wygłaszał. A jeżeli dobrze kojarzę (a tak mi tylko przemknęło), to będę musiał dla Wolności wykraść granatnik, który wcześniej dostarczyłem Powinności.
Co robi wypchany kot w bunkrze Powinności? Przecież zostały one wycięte. Niedopatrzenie, czy specjalny zabieg? I dlaczego nie wycięli głosów kotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:44, Kuboo PL napisał:

Nie chcę mieć takiej sytuacji, w której jedna z grup jest do mnie wrogo nastawiona. A
jeżeli będę robił zadania dla Wolności, które nie szkodzą Powinności, to Powinność będzie
się do mnie wrogo odnosiła?


Możesz mieć za przyjaciół Wolności i Powinność dopóki nie zwrócisz się przeciwko jednej ze frakcji.
Jeśli robisz questy dla Wolności, które nie zaszkodzą Powinności to wszystko będzie ok ale wiedz, że główniejsze questy jednej z frakcji prędzej czy później pójdą w kierunku konfliktu. Na tym polega wrogość obu frakcji do siebie. Przecież nie będziesz non stop zabijał dzików, pijawek i zbierał kotlety. Rada jest jedna. Jeśli chcesz mieć spokój w Barze to nie zadzieraj z Powinnością. W Barze będziesz musiał się bronić a przemoc w stosunku do innego stalkera (czyt. odpalenie serii w łeb) na tym terenie nie jest dobrym wyjściem. Będzie też problem w samym barze 100 Radów. Jak już wystrzelasz sobie do niego drogę to może być problem z handlem u Barmana (a Kutwa często nie ma kasy) ponieważ w barze nie masz możliwości użycia broni a inni taką możliwość mają.

Dnia 18.01.2009 o 00:44, Kuboo PL napisał:

Co robi wypchany kot w bunkrze Powinności? Przecież zostały one wycięte. Niedopatrzenie,
czy specjalny zabieg? I dlaczego nie wycięli głosów kotów?


Zwykłe niedopatrzenie i tyle. No chyba, że tak na te koty polowali, że aż wyginęły :) Tak samo jak na chimery, szczury zwykłe, wilcze szczury, zombiaki i burery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam dość typowe, jak myślę pytanie. Chcę kupić STALKER shadow of chernobyl w sklepie gram.pl, lecz nie wiem czy pójdzie mi na sprzęcie typu: AMD ATHLON 1700+~1,5 GHz, 768 mb Ram, ATI RADEON 9600 128 MB, SHADERY 2.0, WINDOWS XP PROFESSIONAL SP3. Jak myślicie kupować? Chodzi mi o średnio-niskie detale i tryb direct 9.0c. Proszę o szybką odpowiedź, jeżeli mi nie pójdzie to podpowiedzcie - zamiast STALKERA kupić PREY''a CZY SPLINTER CELL CHAOS THEORY. Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 10:10, abbott123 napisał:

Cześć wszystkim. Mam dość typowe, jak myślę pytanie. Chcę kupić STALKER shadow of chernobyl
w sklepie gram.pl, lecz nie wiem czy pójdzie mi na sprzęcie typu: AMD ATHLON 1700+~1,5
GHz, 768 mb Ram, ATI RADEON 9600 128 MB, SHADERY 2.0, WINDOWS XP PROFESSIONAL SP3. Jak
myślicie kupować? Chodzi mi o średnio-niskie detale i tryb direct 9.0c. Proszę o szybką
odpowiedź, jeżeli mi nie pójdzie to podpowiedzcie - zamiast STALKERA kupić PREY''a CZY
SPLINTER CELL CHAOS THEORY. Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA POMOC.


z tego co widzę na pudełku wymagany procek to 2 GHz, karta i reszt a by pasowała na minimalne , a zalcane są nieco wyższe (C2D, GF7900 256mb, 1Gb ramu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś grał na podobnym do mojego sprzęcie? jeśli tak to na jakich ustawieniach? Nie wiem czemu ale w cd-action pisali minimalne jako 800 MHZ, 256 RAM, KARTA 32 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć co należy zrobić w takich tunelach w Agropromie do których wysyła nas Kret po uratowaniu go od specnazów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:22, sevrond napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć co należy zrobić w takich tunelach w Agropromie do których
wysyła nas Kret po uratowaniu go od specnazów ?


To nie gadałeś z nim przed wejściem i wcześniej z Sidorowiczem o celu misji?

Spoiler

W katakumbach Agropromu musisz odnaleźć tajną kryjówkę Strieloka i jego grupy.



abbott123 ---> Cienko to widzę. Może na najniższych z oświetleniem satstycznym Ci się uda.

Wymaganie minimalne:
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 10:10, abbott123 napisał:

Cześć wszystkim. Mam dość typowe, jak myślę pytanie. Chcę kupić STALKER shadow of chernobyl
w sklepie gram.pl, lecz nie wiem czy pójdzie mi na sprzęcie typu: AMD ATHLON 1700+~1,5
GHz, 768 mb Ram, ATI RADEON 9600 128 MB, SHADERY 2.0, WINDOWS XP PROFESSIONAL SP3. Jak
myślicie kupować? Chodzi mi o średnio-niskie detale i tryb direct 9.0c. Proszę o szybką
odpowiedź, jeżeli mi nie pójdzie to podpowiedzcie - zamiast STALKERA kupić PREY''a CZY
SPLINTER CELL CHAOS THEORY. Z GÓRY DZIEKUJĘ ZA POMOC.

Powinno pójść. Co jak co ale STALKER jest nieźle zoptymalizowany i po instalacji patchy chodzi całkiem przyjemnie.

&sevrond
Mógłby mi ktoś powiedzieć co należy zrobić w takich tunelach w Agropromie do których wysyła nas Kret po uratowaniu go od specnazów ?

Spoiler

Najpierw zabić bandytów, później pijawkę, następnie kilku żołnierzy i znaleźć kryjówkę kierując się rysunkiem który jest w PDA. Następnie wyjść z kanałów, zabijając po drodze następną grupkę żołnierzy i Poltergeista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mógłby ktoś powiedzieć gdzie on mniej więcej jest ? przeszukałem te kanały, zabielm jakiegoś podrasowanego Ghula, z 10 bandytów ( wyświetliło mi się żebym wracał po nagrodę za nich) z 20 specnazów i w ogóle Strelioka nie znalazłem wyjscie z tunelów w siedzibie specnazów i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:50, sevrond napisał:

a mógłby ktoś powiedzieć gdzie on mniej więcej jest ? przeszukałem te kanały, zabielm
jakiegoś podrasowanego Ghula, z 10 bandytów ( wyświetliło mi się żebym wracał po nagrodę
za nich) z 20 specnazów i w ogóle Strelioka nie znalazłem wyjscie z tunelów w siedzibie
specnazów i nic.

W tych kanałach

Spoiler

nie znajdziesz Strieloka tylko jego kryjówkę. Musisz szukać pendrive''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować