Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2013 o 21:53, Tyler_D napisał:

I jak? Zdecydowałeś się na zakup [?]? Zacząłeś już grać?

Póki co nadal intensywnie męczę Skyrima, więc Stalker czeka w kolejce. Niemniej gdy tylko zakupię grę i rozpocznę rozgrywkę, odezwę się. :>

I przepraszam za zwłokę z odpowiedzią. To u mnie ostatnio dość częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten temat pojawia się regularnie, ale chciałem go poruszyć od trochę innej strony - które mody warto zainstalować, żeby:
a) naprawić błędy nieujęte w patchach oraz elementy niedokończone przez twórców
b) ulepszyć, rozwinąć rozgrywkę / jej elementy
Przypiętą listę przeczytałem, pewnie, ale zawsze lepiej zapytać :)

Nie, to nie jest mój pierwszy kontakt z grą (choć nigdy nie doszedłem do samego końca, najdalej byłem w Czerwonym Lesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 15:49, szypek26 napisał:

a) naprawić błędy nieujęte w patchach oraz elementy niedokończone przez twórców

Wiesz ... nie oszukujmy się, ta gra ma boski klimat, świetnie się pyka ale tutaj raczej nie ma możliwości załatania gry w pełni [ choć to moje przypuszczenia tylko ]. Zawsze jest jakaś tam szansa, że się scrashuje. Jak grać? Robić często quick save a przed/po ważnych akcja save''y. No i przed każdym loadingiem do nowej lokacji także. W ten sposób uniknie się ataku szału. A takie typowe bugi w grze typu telepiące się zwłoki, głupawe AI? Hm ... zależy jak do tego podejdziesz ... Czasami nie widać, czasami aż nadto choć generalnie jakoś bardzo [ na modach ] źle nie jest bo mody wprowadzają tyle nowinek, że nie ma co sobie zawracać głowy duperelami takimi.

Dnia 25.10.2013 o 15:49, szypek26 napisał:

b) ulepszyć, rozwinąć rozgrywkę / jej elementy

Oblivion Lost 2.2 wraz z Arsenal modem, ABC Inferno [ grałem co nieco ale niezbyt mnie porywa gra gdzie goni mnie parę dziesiątek zombie przykładowo ;-P ] no i mój naulubieńszy Dimas mod [ jest na stalker.pl wraz z opisem co i jak instalować. Jest też Priboy story w którym wcielamy się w żołnierza ale to zupełnie inna rozgrywka, inna fabuła, questy etc - mnie nie porwało choć pewnie kiedyś spróbuję raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestie. Dima''s mod, z tego co widzę, to po prostu Oblivion Lost + Arsenal + inne bajery wszystko w jednej paczce?

@meryphillia
Nie wiem, skąd takie ciśnienie na przechodzenie gry na czysto najpierw. Przecież ja wiem, jak wygląda rozgrywka bez modów :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ciśnienie żadne.

Ot przechodzisz grę w defaulcie, by chociaż mieć później świadomośc jaki fajny kawał roboty wykonali fani.
Jeśli gra jest modowalna, to zawsze pierwszy raz przechodzę jak tak jak chciał mi ją pokazać twórca.
IMO chyba normalne podejście. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 17:00, meryphillia napisał:

Ot przechodzisz grę w defaulcie, by chociaż mieć później świadomośc jaki fajny kawał
roboty wykonali fani.
Jeśli gra jest modowalna, to zawsze pierwszy raz przechodzę jak tak jak chciał mi ją
pokazać twórca.
IMO chyba normalne podejście. ;P

No tak, tylko ja wychodzę z założenia, że co gra miała mi do pokazania, to mi pokazała. Mechanikę znam, oprawę graficzną znam, zasadniczo tylko części fabuły nie widziałem. No ale każdy inaczej do tego pochodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie taki OL fabuły nie zmienia, ale można się przejechać i nie zobaczyć części pobocznych questów, gdy taki Kontroler sobie wpadnie przykładowo do Baru na przekąskę. ;)
Dlatego IMO warto za pierwszym razem przejść grę normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2013 o 16:43, szypek26 napisał:

Ok, dzięki za sugestie. Dima''s mod, z tego co widzę, to po prostu Oblivion Lost + Arsenal
+ inne bajery wszystko w jednej paczce?

No ... generalnie tak. :-) Z dotychczasowych ''dużych'' i kompletnie zmieniających rozgrywkę modyfikacji to ta przypadła mi najbardziej do gustu ze względu na naprawdę multum nowinek, świetne rozwiązania których brakowało w podstawce, tony sprzętu, freeplay oraz naprawdę ... no wiele jest dodatków. A drugim najulubieńszym modem jest wspomniany przez merriego OL+AM.

Co do przechodzenia na czysto podstawki ... Z początku myślałem tak jak kolega wyżej ale po namyśle wydaje mi się, że tak naprawdę nie ma jakiejś kolosalnej różnicy pomiędzy tym w jakiej kolejności przejdziemy grę - czy skończymy ją najpierw na modach czy najpierw ''normalnie''. Porównać zawsze sobie można, co prawda jest szansa że paru rzeczy nie dojrzymy ale cóż ... to tylko gra. ;-P

Gdybyś chciał rzucić okiem na jakieś screeny to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytać zasadniczo można ...

Czy ktoś grał tutaj w Dimas moda i dysponuje sejwem z Elektrowni lub samej końcówki? Jeżeli jest taka dobra duszyczka to prosiłbym o podzielenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 15:57, Tyler_D napisał:

Czy ktoś grał tutaj w Dimas moda i dysponuje sejwem z Elektrowni lub samej końcówki?
Jeżeli jest taka dobra duszyczka to prosiłbym o podzielenie się.


Chwilka, zaraz się postaram coś wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić gdzie dorwałeś tę NATOwską Grozę z kolimatorem? Nie żeby mi się jakoś specjalnie podobała, pytam z czystej ciekawości bo akurat tej pukawki nie udało mi się odnaleźć w Dimasie. W zasadzie wszystko poza tym [ oczywiście jest tego więcej ] co miałeś w skrytce barowej udało mi się odnaleźć samemu w tym modzie ''kiedyś''. A i ciekawi mnie czemu wybrałeś tę snajperkę zamiast zabrać do Elektrowni i na freeplaya tę z Czerwonego Lasu, która to chyba ma najlepszy czas przeładowania, świetny celownik i generalnie jest zabójcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 17:37, Tyler_D napisał:

...


Nie pamiętam szczerze powiedziawszy, savy sprzed półtorej roku są:) W soliance Grozę NATO ma Barin, jeżeli tu jest podobnie to radzę poszukać u niego. A biegałem z knightsem ze względu na kaliber, wygląd i to, że lubię mieć w miarę uniwersalną spluwę - granatnik i tłumik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 14:47, Tyler_D napisał:

Ma ktoś jakiś, jakikolwiek pomysł? I tylko ja tak mam czy może ktoś również miał tego
typu problem?


Próbowałeś odpalić w oknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak mówisz ale nadal zasadniczo jest to samo. Czy w oknie czy nie, czy kombinowałem z włączoną synchronizacją pionową i / lub odświeżaniem 60Hz, nawet moda wywaliłem i na czystej grze jest to samo. Czego to może być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, gra jet świetna ale zawsze jak dochodziłem gdzieś dalej to albo padał mi system, albo dysk twardy ;), ostatnim razem byłem już dosyć daleko, miałem trochę modów / w tym graficzne z których instalacją były poważne problemy / i padł mi HDD, teraz nie chce mi się już zaczynać po raz piąty, chyba, wolę rozpocząć " Czyste Niebo " oferujące lepszą oprawę graficzną / ach, to oświetlenie, które swego czasu nieźle obciążało mojego Radeona 4870 /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 15:26, lis_23 napisał:

mi się już zaczynać po raz piąty,


Pięć razy to ja STALKERA przeszedłem, zaczynałem z 10, więc się nie przejmuj i graj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować