Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Taka sprawa. Czy komuś z grających w modowanego STALKERA (zwłaszcza Soliankę, możliwe że w Dimasie jest podobny zakres skoku) udało się dostać do helikoptera na Radarze, tego za płotem w okolicach skrzyżowania na Prypeć? Ni cholery nie wiem jak przedostać się przez płot a jest tam jeden schowek, do którego chcę zajrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wrak w Czerwonym Lesie? Tam gdzie znajduje się jeden schowek w którym jest 600 sztuk amunicji do tej mocnej snajperki? Czy jeszcze o jakimś innym wraku mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 18:17, Tyler_D napisał:

Ten wrak w Czerwonym Lesie? Tam gdzie znajduje się jeden schowek w którym jest 600 sztuk
amunicji do tej mocnej snajperki? Czy jeszcze o jakimś innym wraku mówisz?


O innym, tym poza mapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kompletnie nie wiem o czym mówisz. Mógłbyś wrzucić screena albo to jakoś dokładniej opisać? Mógłbym wtedy sprawdzić u siebie na Dimasie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2014 o 19:56, Tyler_D napisał:

Kurde, kompletnie nie wiem o czym mówisz. Mógłbyś wrzucić screena albo to jakoś dokładniej
opisać? Mógłbym wtedy sprawdzić u siebie na Dimasie co i jak.


Aktualnie nie mogę, bo jestem w CEA2 i też próbuję się dostać w jedno niedostępne miejsce. To jest helikopter, który widać za ogrodzeniem przy przystanku autobusowym, zaraz jak się skręca do Prypeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę dostać się tutaj, a potem na widoczny dźwig. Schowki w Soliance to ciężka sprawa jest...

20140228202922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zaatakowałeś ich gdy po raz pierwszy odwiedziłeś Magazyny? Tam gdzie jest parę chatek i ludzie w Egzo od Powinności. Jak tak to nic dziwnego że cię obsypali pestkami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 16:20, Tyler_D napisał:

A zaatakowałeś ich gdy po raz pierwszy odwiedziłeś Magazyny? Tam gdzie jest parę chatek
i ludzie w Egzo od Powinności. Jak tak to nic dziwnego że cię obsypali pestkami ...

Problemem okazało się to, że jak tam poszedłem to należałem już do innej frakcji. Musiałem cofnąć się do barmana i zapłacić mu, żeby znowu być neutralnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to raczej nie dziwota że będąc jak sądzę Powinnościowcem dostawałeś po łbie próbując wejść do bazy Wolności. Gdy jesteś Powinnościowcem od razu zyskujesz sobie przychylność Ekologów i vice versa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 08:11, Firefly94 napisał:

Grał ktoś już w Lost Alpha? Jak wrażenia? Jakieś większe (wielkie?) zmiany?


Oprócz przebudowanych całkowicie map, które teraz są ogromne i świetne to jest dużo zmian, na lepsze. Tak powinien wyglądać STALKER od samego początku, aż dziw że dostaliśmy przysłowiowe gówno. Bo gdy porównać STALKER-a od GSC a STALKER-a od dezowave to tak to wygląda. Jak mogli posiatkować tak mapy i wiele elementów gry tego nikt nie wie. Pierwsze wejście na wysypisko i miałem mały opad szczęki. Toż to rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia płynności? Podobno niektórzy zgłaszają to że gra mocno przycina momentami [ co niby w tej serii nie jest niczym dziwnym ale ... ]? Prawda to?

edit: i na jaką wersję gry to instalować? Trzeba w ogóle patchować przed wgraniem moda czy to jest zawarte w instalce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płynnością u mnie na moim kompie nie ma problemów. Gram na DX10 full opcja bez AA. Zresztą można tak dopasować grę aby w ogóle nie cieła.

Lost Alpha nie potrzebuje do działania Cienia ani innych części gry. Jest to wersja stand alone vide. samodzielna wersja. Nic tylko ściągać i cieszyć się grą :) BTW. Ma wyjść niedługo patch poprawiający płynność i wiele innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam potwierdzę tylko, że Lost Alpha bije Cień na głowę. O ile sam uwielbiam Cień, i jest to moja ulubiona część, tak LA jest genialna. Od małych detali jak publiczne wiadomości wrzucane na eter przez stalkerów, choćby "opchnę kurtkę" czy inne takie (pewnie całość to jeden wielki skrypt, ale dodaje fajnego smaczku żyjącego świata), do kompletnie przebudowanych map. Ultra creepy tunele pod Kordonem, Agroprom połączony z podziemiami, które też są przemodelowane... Zmian jest masa. Do tego grafika... Opcji jest dużo, więc spokojnie można sobie dostosować, ale gra wygląda świetnie. Te promienie słońca są wprost genialne.
Jedyny minus to angielski dubbing, ale da się to przeżyć.

Pozycja obowiązkowa dla fanów stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 14:20, lis_23 napisał:

Czy w Lost Alpha są samochody?, ponoć w pierwotnej wersji Stalkera miały być.


Są, można je nawet kupić u handlarzy. Ale sterowanie nimi to porażka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest całkowicie nowa* lokacja w grze? W którym miejscu ona się znajduje?

*nowa rzecz jasna w tym sensie że nie było jej w poprzednich modyfikacjach typu Dimas Mod czy Oblivion Lost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 14:59, Tyler_D napisał:

A jaka jest całkowicie nowa* lokacja w grze? W którym miejscu ona się znajduje?

*nowa rzecz jasna w tym sensie że nie było jej w poprzednich modyfikacjach typu Dimas
Mod czy Oblivion Lost


Wszystkie mapy zostały przerobione. Przykładowo wysypisko wygląda jak wysypisko z poprzednich bulidów. Dodatkowo masz Dead City, Swamps, Radar itd. Podstawowych map nie poznasz w ogóle. Masz tu mapę żeby zobaczyć co gdzie leży. Zmian jest od groma. Choćby taki mały fakt że potrzebujesz baterii do latarki.

20140501153252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować