Zaloguj się, aby obserwować  
ROBAT

Gdzie najlepiej założyć skrzynkę e-mailową?

216 postów w tym temacie

no wieć tak:
interia-syf jakich mało nie przejrzysty za dużo pierdół reklamy- od cholery
wp- niby dobre , ale e-maile niekiedy dochodzą po wielu godzinach reklamy- omg masa tyle że ho ho
o2,tlen- całkiem niezły możliwość odbierania poczty przez komunikator, mało reklam
gmail- zdecydowanie najlepszy du.żó miejsca, brak spamu ogólnie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba gmail to jedno z lepszych miejsc na założenie sobie e-maila. Posiadam również konto na interii i problemów wielkich nie ma, co jakiś czas tylko zaczyna się gryźć coś z Thunderbirdem ale idzie przeżyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie gmail chociaż osobiście posiadam i na wp i gmail. Swoboda jakich mało i szybka "obsługa" ;) Chociaż na wp trochę wolniej maile dochodzą ~~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście korzystam z: o2, yahoo i wp. Kolejność wymienienia ich przeze mnie nie była bynajmniej przypadkowa^^ Polecam o2 ponieważ nie zostaniemy tam zaśmieceni przez reklamy i można odbierać maile przez tlen''a (duża wygoda, jak dla mnie). Co do yahoo to również nie mam zastrzeżeń, skrzynkę posiadam ze względu na kilku moich znajomych, którzy również takowej używają. Na koniec powinnam napisać coś o wp... Masa niepotrzebnych reklam, spamu i innych "atrakcji", zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 23:35, Lillith napisał:

Polecam o2 ponieważ nie zostaniemy
tam zaśmieceni przez reklamy

Eeee... coś się zmieniło od kiedy porzuciłem tą pocztę, czy mówimy o jakimś innym o2? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Eeee... coś się zmieniło od kiedy porzuciłem tą pocztę, czy mówimy o jakimś innym o2?

Dnia 22.05.2008 o 23:51, rob006 napisał:

;)


Bynajmniej u mnie w porównaniu z wp na skrzynce o2 jest mało reklam. Dlatego też ciągle z niej korzystam^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 23:58, Lillith napisał:

Bynajmniej u mnie w porównaniu z wp na skrzynce o2 jest mało reklam. Dlatego
też ciągle z niej korzystam^^


W porównaniu do wp to może i tak, ale w przypadku gmaila to o2 raczej marnie wypada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o klientach poczty ? Nigdy nie korzystałem ale chciałbym zmniejszyć liczbę przychodzącego spamu. Nawet nie wiem za bardzo jak to działa. Mam pocztę na wp.pl to w kliencie będe mógł tak sobie ustawić żeby maile z wp przychodziły właśnie na tego klienta. Zastanawiam się nad thunerbirdem.. jakoś tak z szacunku do mozilli :P Co o niej sądzicie ?

EDIT: chciałem jeszcze dodać że skrzynka na wp często mi szwankuje. Czasem mam tak że nie mogę wysłać maila a ostatnio nie mogę wrzucać maili do folderów np. roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ofc gmail rlz. Wszelakie maile, w tym aktywujące dochodzą w ułamku sekundy, zero spamu, reklamy są albo blokowane, albo tekstowe umiejscowione w takich miejscach, że nie zwraca się na nie uwagi, miejsca przez całe życie nawet nie zapełnię ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail oczywiście. Bez żadnych kolorowych dodatków i głupot, tylko prosta i dobra skrzynka. Dużo przydatnych opcji. Zero spamu, maile dochodzą szybko. Pojemność praktycznie nieograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć gmail jest chyba najlepszą z oferowanych skrzynek pocztowych, spamu jeszcze ani jednego nie dostałem (dobra na wp dostane 2 w miesiącu) ale szybkość działania stabilność pojemna skrzynka i maile dochodzą, to jest przydatne jak zagranicę piszesz bo Wp jest coraz częściej odrzucany bo jest traktowany jako SPAM. więc może 2 poczty gmail i gmail :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepszy jest windowslive.com lub hotmail.com
Poczta szybko dochodzi, a oprawa graficzna - cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a teraz inaczej powiem odradzam o2.pl mimo że tam mam skrzynkę
od cholery reklam emalie dochodzą z dużym opóźnieniem jedynym plusem jest dobry interface i spora pojemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 22:43, arek5 napisał:

a teraz inaczej powiem odradzam o2.pl mimo że tam mam skrzynkę
od cholery reklam emalie dochodzą z dużym opóźnieniem jedynym plusem jest dobry interface
i spora pojemność


Na gmailu pojemność jest porównywalna do o2.pl. Jedynym minusem gmaila jest to, iż nikt nic do mnie tam nie wysyła. Zawsze podaje dwa maile, ale i tak wysyłają na o2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam na bieżąco z dwóch kont: gmail (na allegro) i home.pl (mój prywatny). Gmail - jak na darmowy jest wprost idealny - jednak wszystko już w tym temacie powiedzieli poprzedni użytkownicy. Home.pl - no cóż płatna skrzynka, porządna firma, 100% bezproblemowa i zero spamu. Kupiłem ją jakiś czas temu, więc nie obejmuje mnie roczny abonament (kiedyś dożywotnie konto kosztowało 180 zł, wtedy też nabyłem tą skrzynkę).

Żeby nie być gołosłowny i mało obeznany - przez kilka ostatnich lat przetestowałem wiele skrzynek. Niektóre jak tenbit, onet czy WP pewnie już dawno zostały usunięte, bo przestałem z nich korzystać (wolne, częste zwiechy itp.). Jednak te błędy mogły zostać już naprawione. Czasami wracam do skrzynki na o2 i powiem szczerze, że ilość spamu mnie przeraża ;) Od razu mówię, że spamem nazywam też reklamy wysłane przez o2 (pomimo zaznaczenia jako zainteresowanie "komputerów" dostaję wiadomości np. o tym, że Doda zmieniła rozmiar stanika [znowu!] :P).

Jakbym miał coś polecić: gmail.

> A co sądzicie o klientach poczty? Nigdy nie korzystałem ale chciałbym zmniejszyć liczbę przychodzącego
> spamu. Nawet nie wiem za bardzo jak to działa. Mam pocztę na wp.pl to w kliencie będe mógł tak sobie
> ustawić żeby maile z wp przychodziły właśnie na tego klienta. Zastanawiam się nad thunerbirdem.. jakoś tak
> z szacunku do mozilli :P Co o niej sądzicie ?

Pisząc po kolei, chociaż to temat bardziej na forum techniczne ;) Zawsze korzystałem z klientów pocztowych (wyjątkiem jest konto na gmail, które otwieram via FF) i nie zamierzam z nich przestać korzystać. Ilość spamu możesz zmniejszyć korzystając z wielu programów do tego przeznaczonych, lecz musisz zwrócić uwagę na jedną sprawę: nie każdy program anty-spamowy działa z danym klientem poczty. Są takie, które działają TYLKO pod Outlook, są takie które działają TYLKO pod Thunderbirdem, a są i takie, które w ogóle nie działają :P Osobiście korzystam z nietoperza (The Bat!), który uważam za najlepszy klient pocztowy na świecie. Fakt, że jest płatny, ale warto zainwestować w niego, ponieważ jest bardzo intuicyjny, nie zżera zasobów i nie ma żadnych cukierkowo-niepotrzebnych dodatków (no chyba, że ktoś się uprze i sobie dorzuci). Jednak jest problem z dwoma rzeczami: wtyczkami antywirusowymi i antyspamowymi, które należy samemu odnaleźć (żeby było lepiej muszą być adekwatne do programu, nie ma jednej uniwersalnej).

Co do Thunderbird. Powiem szczerze, że korzystałem jakiś czas, ale w momencie jak przestał mi odbierać pocztę (tj. niby nic nie przychodziło, a po wejściu na skrzynkę przez WWW okazało się, że miałem sporo maili) to zrezygnowałem z niego. Oczywiście starałem się go jakoś reaktywować, ale niestety nie udało mi się. Denerwuje mnie w nim ustawienia skrzynek (jakoś tak dziwnie SMTP ustawia się w jednym miejscu, a nie osobno dla każdego konta jak POP), częste dziwne zachowania jak brak maili, które tak naprawdę są (nie grzebie w ustawieniach, które są poprawnie wprowadzone i dotąd działały) oraz wtyczkowanio-skinowanie - to tylko przeciąża ten program (choć dla niektórych to plus). Jednak zaletą jest na pewno to, że współpracuje z Outlook (import maili, ustawień i książki adresowej), możliwość robienia backupów (praktycznie kilkoma klikami) i oczywiście to, że jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować