Zaloguj się, aby obserwować  
Matthew22

Mac os, Makintosz

112 postów w tym temacie

użytkownicy Maca! pamiętajcie o uaktualnieniu systemu, niedawno wyszły poprawki. jednocześnie nie wiem czy czytaliście - w marcu wychodzi nowy Mac, Mac OS X Leopard 10.5. super!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Macosem.
System jest po szwedzku.

Dane systemowe:
Supported MacOS: 7.1P-7.5.1, 7.5.3-7.6.1

Skąd można wziąć system operacyjny po angielsku przynajmniej (albo lepiej po polsku)?

Jeszcze jedno pytanie,tym razem dotyczące gier:czy nie trzeba mieć specjalnej wersji WarCrafta I bądź II pod Maca?

20070224114142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 11:46, Matthew22 napisał:

...
Skąd można wziąć system operacyjny po angielsku przynajmniej (albo lepiej po polsku)?

Pewnie musiałbyś się skontaktować z polskim przedstawicielem Apple''a (tylko nie pytaj mnie, kto nim jest, prawdopodobnie Pan Google będzie wiedział ;)).

Dnia 24.02.2007 o 11:46, Matthew22 napisał:

Jeszcze jedno pytanie,tym razem dotyczące gier:czy nie trzeba mieć specjalnej wersji WarCrafta
I bądź II pod Maca?

Dwójka w wersji Battle.net Edition jest dwusystemowa, więc problemów z nią być nie powinno. Co do pierwszej części (Orcs & Humans) - podejrzewam, że konieczne będzie zdobycie specjalnej wersji macowej albo jakiegoś emulatora DOSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupiłeś maca to na początku podczas instalacji powinien pytać jaką wersję językową ma zainstalować. jest tam język angielski, niemiecki itp. do maca os x tiger dodawany jest już polonizator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 17:21, pretorianie napisał:

jeśli kupiłeś maca to na początku podczas instalacji powinien pytać jaką wersję językową ma
zainstalować. jest tam język angielski, niemiecki itp. do maca os x tiger dodawany jest już
polonizator.


Mam po tacie.Model z epoki dosa.

20070224182037

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:48, pretorianie napisał:

O to się kłócą cały czas, ale mi wystarcza, że Mac OS X Tiger ma już od ponad roku rozwiązania,
które tak szumnie były zapowiadane przez Microsoft w Windows Vista.

Od dwóch lat - Premiera Tygryska była 29.IV.2005 ;)

Dnia 10.02.2007 o 13:48, pretorianie napisał:

czy ktos moze mi podpowiedziec jakis dobry program antywirusowy dla Mac OS?

A po co ci? Tylko pracę komputera będzie Ci spowalaniał. Na OS X''a jest tylko jeden wirus, a właściwie nie wirus, bo nie rozpowszechnia się sam, i nie działa sam, musisz go sam uruchomić. Antywirus ma sens tylko jak Mac jest w tej samej sieci co PCty, żeby nie zaraził innych komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla kogoś kto nie uważa lub się zagapi może być problem. dla maca jest więcej niż 1 wirus o tym mogę Cię zapewnić. a ostatnio problemem stały się makra w Microsoft Office 2004. więc posiadanie antywirusa i dobre skonfigurowanie zapory nie jest bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 19:51, pretorianie napisał:

dla kogoś kto nie uważa lub się zagapi może być problem. dla maca jest więcej niż 1 wirus o
tym mogę Cię zapewnić. a ostatnio problemem stały się makra w Microsoft Office 2004. więc posiadanie
antywirusa i dobre skonfigurowanie zapory nie jest bezpodstawne.


Zapora - zgadza się, jest niezbędna na każdym systemie.
Ale uwierz mi na OS Xie nie grożą Ci wirusy, bo takowych nie ma. Poszperałem trochę po stronach producentów oprogramowania antywirusowego i udało mi się znaleźć całe dwa zagrożenia dla tego systemu: wspomniany wcześniej przeze mnie programik udający JPGa - OSX/Leap-A, oraz wykorzystujący lukę w Bluetoothie - OSX/Inqtana-A. To chyba niedużo jak na system majacy już 6,5 roku. Podobno na Classic''u (Mac OS 9 i niżej) było więcej wirusów, ale z tego co wiem są one niegroźne dla OS Xa.
Makra worda - możliwe, ale to akurat nie zależy od systemu, ale na to też jest sposób - OpenOffice. Tu makra się nie odpalają, bo edytory są ze soba niekompatybilne.
Antywirusa na jabłku nie instalowałem, mimo że dostałem go gratis do komputera - do tej pory leży w zafoliowanym pudełku na półce. Komputer był ponad pół roku podłączony do internetu. Podłączałem się nim również do różnych bezprzewodowych sieci i nic się nie dostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tej listy trzeba by dorzucić jeszcze lukę w iChat, ale to nic. ogólnie jestem gotowy się z Tobą zgodzić. Powiedz mi tylko jeszcze jedną rzecz. jaki to program antywirusowy dostałeś od producenta? jak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie możesz mieć problem z instalacją czegokolwiek, może pierwszego Warcrafta udałoby Ci się znaleźć w wersji dyskietkowej (choć szansa jest niewielka, bo najprościej można zdobyć wersję z serii SoldOut na CD), ale dwójka nigdy nie była wydana w innej wersji, niż CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 11:47, sz94 napisał:

Wie ktoś jak zastrzegać foldery hasłem w Mac''u?

będę wiedział, ale musisz mi dać chwilę czasu tak do 2 dni, ponieważ ściągnąłem literaturę i muszę ją przestudiować. A więc do "napisania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 22:23, pretorianie napisał:

Powiedz mi tylko jeszcze jedną rzecz. jaki to program antywirusowy dostałeś
od producenta? jak się nazywa?


Nie dostałem od producenta, tylko od sklepu gdzie kupowałem komputer, bo jakaś promocja akurat była.
O ile dobrze kojarzę, to program się nazywał Intego Virus Barrier: http://www.intego.com/virusbarrier/
W 100% pewien nie jestem, bo w tej chwili nie ma mnie w domu. Jak wrócę, to zerknę na półkę i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować