Zaloguj się, aby obserwować  
Kaelthas

ORKI, TROLLE, GOBLINY - CZEMU SĄ UWAŻANE ZA ZŁE???

108 postów w tym temacie

Ja myślę że dlatego bo są przedstawione jako brudne obwisłe śmierdzące postacie które rzucają sie na każdego kogo zobaczą tak jak np w Gothic . Wiele osób nie lubi takich stworów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat IMO idiotyczny. A czemu nie założyć tematu w którym będzie pytanie czemu uważamy że hitlerowcy i komuniści są źli? Człowieku orki, trolle i gobliny zostały opisane, narysowane, przedstawione w filmie i grach w 99% wszystkiego tego co wyszło to i dlatego się utarło że są złe i tyle. Jak dla mnie to temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze temat jest błędny bo Orki to w morzu pływają nie walczą z ludzi od tego są Orkowie.Co do Orków bo się nie będę wypowiadał gdyż uważam ze jest tu dość dużo rożnych postów o tej nacji zatem poruszę temat Trolli.Chciałbym zauważyć ze Trolle nie wszędzie są bezmózgimi istotami o wzroście 5,5 meta.Na przykład weźmy taki Świat Dysku w którym Trolle dość często graj główne skrzypce a do tego w temperaturach minusowych są o wiele mądrzejsi niż Ludzie,elfy czy Krasnoludy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się odwołać także do mitologi angielskiej te można by znaleźć rozumne Trolle. Są one tam przedstawione co prawda jako brutale i tyrani, ale swą kulturą tylko nieznacznie ustępują elfom. Prowadzili z nimi nie jedna wojnę i nie raz wygrywali czego zasługą była taktyka nie siła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:44, Lord Otis napisał:

Jeżeli by się odwołać także do mitologi angielskiej te można by znaleźć rozumne Trolle. Są
one tam przedstawione co prawda jako brutale i tyrani, ale swą kulturą tylko nieznacznie ustępują
elfom. Prowadzili z nimi nie jedna wojnę i nie raz wygrywali czego zasługą była taktyka nie
siła.


To fakt,ogólnie ja uważam ze Orkowie,Trolle itp są o wiele mądrzejsi niż wyglądają i tak naprawdę mogli by z łatwością ubić elfy gdyby tylko zaczęli działać razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ludzie uważają je za złe, bo są duże/ brzydkie/ śmierdzą. :P Ale wiesz, zło to też pojęcie względne. Np. szkoła jest dobra, czy zła? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym że zło i dobro to pojecia wzgledne ktoś może uważać cie za dobrego a ktos za złego.

(A co do szkoły ona jest w 100% zła ;/ -jestem uczniem LO ta opinia nie jest bezstronna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jescze jedno co do Orków są oni według mnie najbardziej z szamanizowaną rasą w grach wiec mają wielką kulture duchową wiec to nie może o nich świadczyc źle(orkowie są wszendzie tylko dobrze szukajcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować