Zaloguj się, aby obserwować  
Kaelthas

Quiz Baldur Gate 2, Icewind Dale 1 i 2, Neverwinter Nights

2154 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2007 o 17:43, Xanax napisał:

(Icewind Dale) Gdzie można znaleźć miecz Blada Sprawiedliwość?

z tego co pamietam w Głębi Dorna niedaleko posiadłości maga Malavona przy zwłokach jakiegoś umrzyka, ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:00, Xanax napisał:

Nie mylisz się. :) Twoja kolej.

Żeby to było proste wymyślić jakieś sensowne pytanie i nie za trudne...
hmm co kryje się pod nazwą svirfnebli <chyba tak się pisze> i gdzie występuje to "coś"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 18:05, Algorus napisał:

> Nie mylisz się. :) Twoja kolej.
Żeby to było proste wymyślić jakieś sensowne pytanie i nie za trudne...
hmm co kryje się pod nazwą svirfnebli <chyba tak się pisze> i gdzie występuje to "coś"?


Svifrnebli (lub też svirfneblin) = gnom głębinowy. Jest to podrasa gnomów żyjąca głęboko pod ziemią, głównie w Podmroku, ale spotkać je też można w innych miejscach, jak choćby okolice Niższej Głębii Dorna :) Uff :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 03:18, Yorguś napisał:

Svifrnebli (lub też svirfneblin) = gnom głębinowy. Jest to podrasa gnomów żyjąca głęboko pod
ziemią, głównie w Podmroku, ale spotkać je też można w innych miejscach, jak choćby okolice
Niższej Głębii Dorna :) Uff :)


Wyczerpująca odpowiedź, już sie bałem że nikt nie odpowie na to proste pytanie. Zadajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 02:21, Yorguś napisał:

No to coś z pierwszego Baldur''s Gate''a: gdzie i w jakich okolicznościach można znaleźć Hełm
Przeciwnego Charakteru? :)

Osobiście go nie spotkałem dlatego zaryzykuję odpowiedź że nie można go znaleźć w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:51, Algorus napisał:

Osobiście go nie spotkałem dlatego zaryzykuję odpowiedź że nie można go znaleźć w grze...


A jednak można, można... choć to niełatwe :) Widzę, że chyba trochę za ciężkie pytanie wymyśliłem, bo quiz nieco przystopował ;) więc może dam wskazówkę: Hełm ma ta sama osoba, ktora posiada przedmiot o nazwie "Pożeracz Dusz" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:07, Yorguś napisał:

> Osobiście go nie spotkałem dlatego zaryzykuję odpowiedź że nie można go znaleźć w grze...


A jednak można, można... choć to niełatwe :) Widzę, że chyba trochę za ciężkie pytanie wymyśliłem,
bo quiz nieco przystopował ;) więc może dam wskazówkę: Hełm ma ta sama osoba, ktora posiada
przedmiot o nazwie "Pożeracz Dusz" :)

A może można go znaleźć u demona w Wieży Durlaga, jeśli uda się nam go zabić przy pierwszym spotkaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 22:17, Algorus napisał:

A może można go znaleźć u demona w Wieży Durlaga, jeśli uda się nam go zabić przy pierwszym
spotkaniu?


No proszę, dokładnie o to mi chodziło :)

Z tym że to "pierwsze spotkanie" wcale nie musi mieć miejsca na parterze Wieży - gdy demon pojawia się podczas oprowadzania drużyny przez Ike''a, bo można też iść do Wieży bez Ike''a i wówczas "pierwsze spotkanie" będzie miało miejsce dopiero w jej najgłębszej komnacie, gdzie wówczas następuje walka właściwa ze stworem, a demon zostawia po sobie "Pożeracza Dusz", jakąś pawęż i właśnie Hełm Przeciwnego Charakteru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 00:52, Yorguś napisał:

No proszę, dokładnie o to mi chodziło :)

Z tym że to "pierwsze spotkanie" wcale nie musi mieć miejsca na parterze Wieży - gdy demon
pojawia się podczas oprowadzania drużyny przez Ike''a, bo można też iść do Wieży bez Ike''a
i wówczas "pierwsze spotkanie" będzie miało miejsce dopiero w jej najgłębszej komnacie, gdzie
wówczas następuje walka właściwa ze stworem, a demon zostawia po sobie "Pożeracza Dusz", jakąś
pawęż i właśnie Hełm Przeciwnego Charakteru :)


To chyba znaczy że mogę zadać pytanie, ostatnio łatwe było to teraz "siekiera" będzie... Może nie dosłownie ale prawie... Który NPC ma "siekieropodobne" coś w "nazwisku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 21:08, Algorus napisał:

To chyba znaczy że mogę zadać pytanie, ostatnio łatwe było to teraz "siekiera" będzie... Może
nie dosłownie ale prawie... Który NPC ma "siekieropodobne" coś w "nazwisku"?

Korgan. Ma ''przydomek'' "BloodAxe", czyli Krwawy Topór. Różnica pomiędzy toporem, a siekierą czasem się mocno zaciera :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 21:10, HiroshiTakubo napisał:

> To chyba znaczy że mogę zadać pytanie, ostatnio łatwe było to teraz "siekiera" będzie...
Może
> nie dosłownie ale prawie... Który NPC ma "siekieropodobne" coś w "nazwisku"?
Korgan. Ma ''przydomek'' "BloodAxe", czyli Krwawy Topór. Różnica pomiędzy toporem, a siekierą
czasem się mocno zaciera :D!


Zwłaszcza jak Korgan Ci wbije siekierkę między oczy... Prawidłowa odpowiedź. Zadajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 21:26, HiroshiTakubo napisał:

OK. Oto moje pytanie:
Wymieńcie rodzaje Golemów, którym zadać można obrażenia na poziomie 3 pkt., max 4 [myślę, że
wiecie o co mi chodzi]...


Piaskowy golem, Adamantytowy golem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2007 o 23:06, reaven1 napisał:

Piaskowy golem, Adamantytowy golem

Correct! Zadajesz reaven!
[Jak znacie odpowiedź to śmiało zadawajcie pytanie, nie czekając na potwierdzenie, chyba, że nie jesteście pewni]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2007 o 10:39, reaven1 napisał:

tak więc moje pytanie brzmi...

jak się nazywał goblin, uczeń i służący Orricka Szarego?

Czyżbyś pytał o Weenoga, którego każdy gracz, który pierwszy raz gra w IWD próbuje zaszlachtować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2007 o 14:47, Algorus napisał:

Czyżbyś pytał o Weenoga, którego każdy gracz, który pierwszy raz gra w IWD próbuje zaszlachtować?


taak dokładnie:) Zadajesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować