Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Microsoft Office - porady / rozwiązywanie problemów !

116 postów w tym temacie

Mam takie pytanie mam do pisania pewną pracę i mam mieć jeden odstęp od tekstów dokładnie jeden enter. Ale za każdym razem pod koniec linijki muszę ręcznie naciskać Enter a automatycznie przenosi sie bez odstępów.
I mam pytanie, gdzie mogę ustawić, żeby automatycznie mi pod koniec linijki schodziło o jeden odstęp (enter)
Mam Office 07.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co dokładnie chodzi, ale spróbuj w "Narzędzia główne" -> "Akapit". I w zakładce "Wcięcia i odstępy" ustaw odstępy. Zobacz czy to właśnie przyniesie zamierzony efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak robię jakąś listę w Wordzie (O2007) to istnieje opcja sortowania alfabetycznego? Jak jest to możecie powiedzieć gdzie znajdę tę opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:18, ko?nik napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co dokładnie chodzi, ale spróbuj w "Narzędzia główne"
-> "Akapit". I w zakładce "Wcięcia i odstępy" ustaw odstępy. Zobacz czy to właśnie
przyniesie zamierzony efekt.

Coś tam jakieś efekty są, ale pomyślałem o tym wcześniej i mam już 4 strony napisane. I word się kłóci.
Mam pytanie następne jak można wyrównać tekst po prawej stronie tak, żeby był prosty jak ten po lewej stronie.
Chodzi o to, że gdy dochodzę do końca wciskam enter i na końcu tekst się nie równa a na początku jest wyrównany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 09:54, Carl92 napisał:

Mam pytanie następne jak można wyrównać tekst po prawej stronie tak, żeby był prosty
jak ten po lewej stronie.

"Wyjustuj" (Crtl+J). Będziesz miał równe marginesy z obu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2008 o 10:10, ko?nik napisał:

> Mam pytanie następne jak można wyrównać tekst po prawej stronie tak, żeby był prosty

> jak ten po lewej stronie.
"Wyjustuj" (Crtl+J). Będziesz miał równe marginesy z obu stron.

Tu jest problem, że to nic nie daje, tylko jeszcze zwęża tekst. Wszystko mi się wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ta opcja justuje całe akapity (tj. każdy akapit jest justowany osobno, jeśli składa się z jednego wiersza, to Word nie ma w zasadzie czego justować). Chyba nie masz wyjścia i musisz pousuwać te zbędne przejścia do nowej linii oraz ustawić odstępy tak, jak napisał ko?nik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję napisać funkcję w Excelu, która załatwi takie coś:

Mamy dwie tabelki, każda z kolumną Numer i Wartość (pierwszy obrazek). Chciałbym, żeby program porównał Numery z kolumny A z tymi w kolumnie D i jeżeli znajdzie dwa takie same, to następnie porównał ich wartości. Jeśli wartości się zgadzają, niech napisze w wolnej kolumnie "Dobrze", jeśli się nie zgadzają - "Źle", a jeśli Numer z kolumny A nie występuje w kolumnie D, to niech napisze "Brak" (drugi obrazek). Potrafiłby ktoś napisać do tego kod? :)

20080514194313

20080514194325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś po ludzku wyjaśnić różnicę pomiędzy funkcjami PPMT a PMT w Excellu ??? Byłbym wdzięczny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do OpenOffice jest inny temat, ale tam nie doczekałem sie odzewu, więc: Mam dokument, w którym wszystko to makra i nie jestem w stanie nic w nim zmienić, gdyż wyświetla się komunikat, że ze względów bezpieczeństwa makra zostały zablokowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tak.
Otóż mam do wykonania niewielki arkusz fakturujący.
Problemem jest sposób w jaki Excel traktuje liczby.
Otóż 1,37 zł + 4,10zł to 5,47zł
ale. dla Excela jest to 5,46 a czemu otóż to są wartości podane w formie skróconej zaokrąglonej czyli
1,365 zł + 4,095zł co rzeczywiście daje te 5,46

I o co mi dokładnie chodzi. A no o to by excel w swej potędze raczył dodawać tylko wartości te zaokrąglone. zresztą poniżej dam Wam scrinszoty żeby było jasne o co chodzi. (to co wyżej opisałem wychodzi w u.rentowe - absurd)
a drugie co potrzebuję to frazę która dbała by o to że jeżeli mamy np. 0.489 to żeby zaokrąglała tą wartość do 0,49
zaś liczbę 0,485 odpowiednio w dół
Czyli ogólnie rzecz ujmując chodzi mi o frazę która by zaokrąglała wg. zasad.

20080802200534

20080802200626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:07, S.V.P.A.M napisał:

I o co mi dokładnie chodzi. A no o to by excel w swej potędze raczył dodawać tylko wartości
te zaokrąglone.

Excel to zrobi, jak go tylko ładnie o to poprosisz :)

A serio, to zamień formuły mnożące np.:
B8 =B3*9,76% zmień na =ROUND(B3*9,76%;2)
Nie mam polskiego Excela, ale podejrzewam, że polska wersja będzie ZAOKR() albo podobnie. Dla formuł dodających nie ma już oczywiście takiej potrzeby, cyfry po przecinku będą już trzymane w ryzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 10:03, Meghan_mph napisał:

A serio, to zamień formuły mnożące np.:
B8 =B3*9,76% zmień na =ROUND(B3*9,76%;2)
Nie mam polskiego Excela, ale podejrzewam, że polska wersja będzie ZAOKR() albo podobnie.
Dla formuł dodających nie ma już oczywiście takiej potrzeby, cyfry po przecinku będą
już trzymane w ryzach.



Dzięki... to funga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam jeszcze jeden..chyba ostatni problem
Mianowicie.

Jak zrobić listę rozwijaną to wiem. Ale jak ją zmodyfikować żeby. np. z w/w listy wybieram powiedzmy adama kowalskiego i chciałbym żeby np. obok niego w osobnej komórce wyświetlała się przypisana mu konkretna suma.
Nie może się ona wyświetlać w tej samej komórce musi w osobnej tak że nawet 50 komórek dalej jak ją ustawię to będzie się wyświetlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś pomysł na usunięcie makra z poziomu innego makra ?

Np. Mam dwa makra (makro1 i makro2) - co wpisać w makrze numer dwa żeby makro nr 1 zostało usunięte z dokumentu. Ewentualnie może być usunięcie się makra przez siebie (wywołuje makro nr 1 a po jego wykonaniu usuwam to makro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zapisać prezentację w PowerPointcie 2007 żeby móc ją odtworzyć na komputerze który nie posiada zainstalowanego Office''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 20:57, 143872 napisał:

Jak mogę zapisać prezentację w PowerPointcie 2007 żeby móc ją odtworzyć na komputerze
który nie posiada zainstalowanego Office''a?

nie da rady. mozesz zapisac jako PP 97-2003, to komp otworzy plik, nawet ze starsza wersja office (np. 2003)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 20:57, 143872 napisał:

Jak mogę zapisać prezentację w PowerPointcie 2007 żeby móc ją odtworzyć na komputerze
który nie posiada zainstalowanego Office''a?

Na komputerze bez Office`a zainstaluj sobie "PowerPoint Viewer 2007", który potrafi obsłużyć pliki w wersji 2007 i już powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować