Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Microsoft Office - porady / rozwiązywanie problemów !

116 postów w tym temacie

Cześć,
Możecie mi poradzić jak obliczyć statystyki regresji, analizę wariancji, ... w Excelu mając obliczone macierze X, Y, X transponowane, X transponowane * X, macierz odwrotną do X transponowanego * X, X transponowane * Y, (odwrotność do X transponowanego * X) * (X transponowane * Y)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć jak zrobić hiperłącze kończące pokaz slajdów w Powerpoint 2007? Nie ma tego w opcji "hiperłącze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wordzie 2007 siostra poprawiała mi pewnien tekst do którego dodała mase komentarzy i odnośników. Mogę je wylączyć w recenzji- wersja końcowa. Ale czy to zapiszę czy nie zawsze po ponownym uruchomieniu tego dokumentu widać te wszystkie komentarze. Co mam zrobić, żeby to ukryć i na stałe bo jak wezmę to w tej formie na pendrivie to wydukują mi to z tymi wszystkimi przypisami... Próbowałem kopiowac tekst dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey. Robię tak jakby książkę o Sienkiewiczu w ramach pewnego projektu i potrzebuję waszej pomocy. Drukuję to poziomo (2 strony na jednej kartce a4, którą zginam) i obustronnie. Trochę mieszają mi się te strony, wiecie o co chodzi. Wiadome, że 1 kartka to okładka, ale potem są schodki, wystarczy po prostu składać rozwaloną książkę żeby wiadome było co mam na myśli. Można jakoś ponumerować to wszystko żeby było łatwiej drukować?

Okładka.

Z lewej obrazek, z prawej np. kto wykonał. Ale gdy odwrócę kartkę, to z lewej mam np. spis tresci, a z prawej koniec książki. Mam nadzieję, ze zrozumieliście o co mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was, bo nie jestem pewny, a muszę być przekonany na 100% że wszystko będzie ok. Mam zrobić prezentację na zaliczenie, robię ją w Office 2010, lecz wykładowca który będzie to sprawdzał zapewne ma Office 2003, w najlepszym przypadku 2007. Czy prezetnacja którą zrobie w wersji 2010 i zapisze w tym starszym rozszerzeniu, w pełni zadziała na Office 2003 lub 2007? Chodzi mi głównie o część graficzną, czyli styl pod tło i inne tego typu reczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego nie poprawili (znając Microsoft - na 99% nie poprawili, oni zwykle na pierdołach się koncentrują :)), to się nie da. Musisz albo stronę tytułową zapisać w osobnym pliku albo posłużyć się brzydkim zagraniem, którego ja użyłem - zasłonić czymś numer strony na niepożądanych stronach (ja użyłem autokształtu - białego prostokąta bez obramowania). Mało elegancki trick, ale, że plikiem wynikowym miał być pdf, to jakoś nikt się nie czepiał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w Wordzie 2010 okno podzieliło mi się tak jakby na dwie części - obok jednej strony jest jeszcze miejsce na drugą. Jak powrócić do normalnego podglądu? Załączam screen.

20120506171451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam sprawę dość pilną. Mam dokument word i chciałbym ponumerować strony nie od pierwszej tylko od czwartej, ale tak, żeby była ona oznaczona numerem 4. Tak jak w książkach, pierwsze 3 str. bez numerów, a potem od razu 4,5,6 itd. Bo potrafię zrobić tak, żeby jedynka wypadała na czwartej stronie, ale nie potrafię tak, żeby trzech pierwszych numerków nie było, a potem się pojawiły od 4. Pracuję w Office 2007, będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
EDIT: Poradziłem sobie, poczytałem i szybko poznałem odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pilnie pomocy. Otóż w Excelu po zamianie nanoamperów na ampery (czyli podzielenie przez miliard) wynik wyskakuje mi jako wartość naukowa, np. 2,8/1000000000=2,8E-9. Gdy zamieniam to na liczbę, to wyskakuje mi 0,00. Ktoś wie jak to zmienić? Tzn żeby wynik wyświetlał się poprawnie? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ze względu na estetykę dokumentu postanowiłem się zgłosić tutaj po pomoc. Korzystając z wbudowanego narzędzia do pisania równań w MS Word 2010 (ale nie Microsoft Equation 3.0 - co ciekawe w tym narzędziu moje trudności są banalnie proste w rozwiązaniu) spotkałem się z problemem. W przypadku pisania równania, które składa się z pierwiastka, a pod nim ułamka, w którym w liczniku występuje tzw. "duży" operator sumy powoduje to wyrzucenie indeksów (to samo dzieje się w przypadku całki - granic) w prawo - jest to efekt braku miejsca, na te granice u góry i u dołu tego operatora. Niby wszystko jest w porządku, ale niestety czytelność odczytu równania drastycznie spada. Czy ktoś wie jak w przypadku pierwiastka i ułamka wyświetlić te indeksy w "normalnych" miejscach? Załączam obrazek, aby mój opisany problem stał się czytelniejszy ;) Pozdrawiam i proszę o pomoc.

20121031191611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 14:56, Lukasz924 napisał:

potrzebuje, aby jesli dla kogos to jest pikus, stworzył jakis prosty formularz i/lub
jakies makro.


Dublujesz posty w dwóch różnych tematach, a nie precyzujesz co byś chciał mieć lub co potrzebujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapisać różnicę między czasami w formacie g:mm:ss,

np. 8:35:03 i 9:04:27

jako ułamek dziesiętny wyrażający liczbę minut. W tym przypadku wynosiłby on 29,4 minuty.

Jaką formułę wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa :/ mam problem z power pointem w pakiecie office 2010 :/ Otóż stworzyłem prezentację składającą się z 25 slajdów, chciałbym podłożyć muzyczkę pod całą prezentację jednakże nie potrafię ustawić jej w taki sposób by grała nieprzerwanie podczas przerzucania się slajdów. Jest w ogóle jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś łatwy sposób, aby w jednej linijce część tekstu wyrównać do lewej, a część do prawej (jak na rysunku)? Korzystam z Microsoft Word 2003.

20130920143912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować