Zaloguj się, aby obserwować  
Bartold-1991

Kto(ś) tu słucha Disturbed?

76 postów w tym temacie

Nu metal - nie dziękuję... I w dodatku ich image - nie, to nieporozumienie. Jedyny ich utwór, który trawię to Stricken ale tylko dlatego, że całkiem fajnie się go wykonuje w Guitar Hero III ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki nu-metal? Po pierwsze, ten gatunek nie istnieje, po drugie patrz na wyciąg z wywiadu z Chadem Hanksem:
Livewire: Right now you have the new metal and then you have the boy bands and Britney Spears.

Chad: First of all, I hate that term ''new metal.'' Someone came up with that for lack of a better term for something they couldn''t describe. It''s a nice tag that sheep can latch onto.

Livewire: Well, us journalists we have to call it something.


Chad: ROCK.

Po trzecie Disturbed to hard rock/heavy metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 18:08, Bifur napisał:

Nu metal - nie dziękuję... I w dodatku ich image - nie, to nieporozumienie. Jedyny ich
utwór, który trawię to Stricken ale tylko dlatego, że całkiem fajnie się go wykonuje
w Guitar Hero III ;).

Nu metal, nie wiem kto wymyślił te beznadziejne pojęcie, nie wiem co ono oznacza, ale penie rozdrabnia metal na jakieś pojedyńcze, elementarne niuanse, które dla przeciętnego słuchacza nic nie mówią, tylko jakieś kolesie czytające Wikipedię mogą sie wymądrzać. Nie mówie, że to robisz, bo może rozrózniasz te drobnostki. Mówię tylko o beznadziejności tego terminu.
Co do Disturbed, to znam leeepsze zespoły(Soil \m/, SoaD), ale ich muzyka jest dobra, nawet bardzo. Polecam kawałek 10.000 Fists, ma dobrego powerka ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 23:06, bartog123 napisał:

/cut/


@Skywalker560 & bartog123
Nu metal został "wymyślony" przez Korn''owego wokalistę (ten zespół to istna hańba dla metalu...) - poza tym TAK Disturbed JEST New Metalowy... Jak inaczej nazwać tak nisko strojone brzmienie gitary? Granie wielu gatunków muzyki wcale nie wychodzi zespołom na dobre (vide Metallica) - w Disturbed trafia się tu hard rock, tu nu metal czy troszkę alternatywy (co osobiście mi nie pasuję). Nu metal w ogóle nie powinien być kojarzony z prawdziwym metalem (death, heavy, thrash itp. itd.) jak i zespoły ten gatunek muzyki "wyznające".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 10:25, Bifur napisał:


@Skywalker560 & bartog123
Nu metal został "wymyślony" przez Korn''owego wokalistę (ten zespół to istna hańba dla
metalu...) - poza tym TAK Disturbed JEST New Metalowy... Jak inaczej nazwać tak nisko
strojone brzmienie gitary? Granie wielu gatunków muzyki wcale nie wychodzi zespołom na
dobre (vide Metallica) - w Disturbed trafia się tu hard rock, tu nu metal czy troszkę
alternatywy (co osobiście mi nie pasuję). Nu metal w ogóle nie powinien być kojarzony
z prawdziwym metalem (death, heavy, thrash itp. itd.) jak i zespoły ten gatunek muzyki
"wyznające".


Hehehehehe XD.. Wikipedię to i ja moge przeczytać... nie rozśmieszaj mnie swoją "wiedzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:04, bartog123 napisał:


>
> @Skywalker560 & bartog123
> Nu metal został "wymyślony" przez Korn''owego wokalistę (ten zespół to istna hańba
dla
> metalu...) - poza tym TAK Disturbed JEST New Metalowy... Jak inaczej nazwać tak
nisko
> strojone brzmienie gitary? Granie wielu gatunków muzyki wcale nie wychodzi zespołom
na
> dobre (vide Metallica) - w Disturbed trafia się tu hard rock, tu nu metal czy troszkę

> alternatywy (co osobiście mi nie pasuję). Nu metal w ogóle nie powinien być kojarzony

> z prawdziwym metalem (death, heavy, thrash itp. itd.) jak i zespoły ten gatunek
muzyki
> "wyznające".
>

Hehehehehe XD.. Wikipedię to i ja moge przeczytać... nie rozśmieszaj mnie swoją "wiedzą"

A skąd wiesz ,że to z wikipedii masz dowody?

Nu metal to po prostu kapele grające nowomodny metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham często, prawie codziennie (na zmianę z Nine Inch Nails xD), moje ulubione utwory to "Down with a Sickness", "Violence Fetish", "Numb" i "Voices". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, ja Ci mogę dać parę cytatów z JD, poza tym Korn to nie jest zespół metalowy, więc podaruj sobie to, OK? Poza tym nie on to określenie wymyślił, a Ross Robinson. I nie każde nisko strojone gitary muszą oznaczać metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:04, bartog123 napisał:

Hehehehehe XD.. Wikipedię to i ja moge przeczytać... nie rozśmieszaj mnie swoją "wiedzą"

>

Wiesz, to Ty rozśmieszasz mnie swoją niewiedzą. Disturbed JEST zespołem nu metalowym (lub jeśli wolisz new metalowym ;). I jak powiedziałem, termin "nu metal" nie powinien być kojarzony z metalem - wszystkie zespoły "wyznające" ten gatunek muzyki zawsze kojarzą mi się ze znienawidzonym Korn''em ;P. Poza tym z Wikipedii nie korzystam z powodu tak błahych powodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prawdopodobnie nasza muzyka jest zbyt melodyjna lub nie jesteśmy wystarczająco krzykliwi czy ostrzy. Choć naprawdę uwielbiam ten rodzaj muzyki, nie jest on tym co staramy się tworzyć. Jeśli mamy zmieścić się w kontekście, gramy raczej hard rock, a nie heavy metal, przynajmniej w teraźniejszej przestrzeni czasu."

Skończ już gadać o nu-metalu, głupi wymysł dziennikarzy, Disturbed to normalny hard rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:14, Skywalker560 napisał:

Bzdury, ja Ci mogę dać parę cytatów z JD, poza tym Korn to nie jest zespół metalowy,
więc podaruj sobie to, OK?

Korn to zespół nu (jak wolicie to new -_-) metalowy więc to dość znacząca różnica.

Dnia 31.05.2008 o 13:14, Skywalker560 napisał:

Poza tym nie on to określenie wymyślił, a Ross Robinson. I
nie każde nisko strojone gitary muszą oznaczać metal.

Prawda - nie wokalista Korn''a wymyślił ten termin. On jednak zmienił jego nazwę na bardziej "nowoczesną" (nu metal zamiast new metal). Poza tym darujcie sobie, ale Disturbed JEST zespołem new metalowym. Ileż to muszę powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:26, Bifur napisał:

Korn to zespół nu (jak wolicie to new -_-) metalowy więc to dość znacząca różnica.


Korn to jest zespół rockowy, nie nu-metalowy.

Dnia 31.05.2008 o 13:26, Bifur napisał:

Prawda - nie wokalista Korn''a wymyślił ten termin. On jednak zmienił jego nazwę na bardziej
"nowoczesną" (nu metal zamiast new metal). Poza tym darujcie sobie, ale Disturbed JEST
zespołem new metalowym. Ileż to muszę powtarzać?


Sam sobie daruj te bzdury, bo mnie już denerwuje takie gadanie o nu-metalu. Gdzie masz w "nu-metalu" solówki? A w Disturbed masz. Poza tym to określenie na wszystko to jest równie dobrze określenie na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:28, Skywalker560 napisał:

Korn to jest zespół rockowy, nie nu-metalowy.

Sure - a ja słyszałem, że Slayer gra blues''a...

Dnia 31.05.2008 o 13:28, Skywalker560 napisał:

Sam sobie daruj te bzdury, bo mnie już denerwuje takie gadanie o nu-metalu. Gdzie masz
w "nu-metalu" solówki? A w Disturbed masz. Poza tym to określenie na wszystko to jest
równie dobrze określenie na nic.

Solówki w nu-metalu? Pierwszy z brzegu - Slipknot... Powiedz mi, gdzie w Hard Rock''u są tak bardzo nisko strojone gitary? Disturbed jest równie hard rock''owy, co nu-metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"We''ve spawned a lot of clones, but let me explain… Well, I hate the nu metal term. We have always just been a band that rocks. We didn''t like when people called us a metal band, we are just Korn. People just use these terms when they cannot describe something, but nu metal… when so many bands started making music that sounded like us, that is when nu metal was born. We don''t have anything to do with it for real, I feel. I wouldn''t wanna call Red Hot Chili Peppers a funk band, and we are not metal or nu metal, we are Korn. [Nu metal] is just a term that doesn''t mean anything."


Kojarzysz mi się z kindermetalami, którzy wiedzą najlepiej, co dany zespół gra.

Dnia 31.05.2008 o 13:35, Bifur napisał:

Solówki w nu-metalu? Pierwszy z brzegu - Slipknot... Powiedz mi, gdzie w Hard Rock''u
są tak bardzo nisko strojone gitary? Disturbed jest równie hard rock''owy, co nu-metalowy.


Tyle, że Slipknot to też nie jest nu-metal. Metal, ale na pewno nie nu. W hard rocku nisko strojone gitary znajdziesz we współczesnych zespołach. Poza tym Korn gra niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 13:35, Bifur napisał:

> Korn to jest zespół rockowy, nie nu-metalowy.
Sure - a ja słyszałem, że Slayer gra blues''a...
> Sam sobie daruj te bzdury, bo mnie już denerwuje takie gadanie o nu-metalu. Gdzie
masz
> w "nu-metalu" solówki? A w Disturbed masz. Poza tym to określenie na wszystko to
jest
> równie dobrze określenie na nic.
Solówki w nu-metalu? Pierwszy z brzegu - Slipknot... Powiedz mi, gdzie w Hard Rock''u
są tak bardzo nisko strojone gitary? Disturbed jest równie hard rock''owy, co nu-metalowy.


No w slipie są może 2 na cała dyskografie :D
A więc dla ciebie slipknocina co gra sky ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy kogoś to obchodi czy jest new,nu hard,kij-wie -jak, sexual, oceanic, czy vegetarian metal?
naprawde jest to tak ważne by się o to kłócić?

gatunki muzyczne, rozrastają się w tak zabójczym tempie, że nikt się nie łapie już w nich, a swoja drogą brak tutaj komukolwie kdosttecznego autorytetu by wygłaszać opinie, że zespół a= coś tam coś tam b= coś tam coś tam ale inne a c= hańba dla metalu.

i nie wiem od kiedy wymiernym wzkaźnikiem czegoś jest to, że słucha tego wiele ludzi.

osobiście lubie disturbed szczególnie za płyte 10k fist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować