• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Aranuss

Heroes 1

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:17, Armonus napisał:

jak uruchomić Heroes-a I na XP


Czyżby chodziło o "Heroes of Might & Magic I"?? :P

Jeżeli tak, wkładasz płytę do napędu, instalujesz, klikasz na ikonkę z grą i już. Proste. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:20, Dark Demon napisał:

> jak uruchomić Heroes-a I na XP

Czyżby chodziło o "Heroes of Might & Magic I"?? :P

Jeżeli tak, wkładasz płytę do napędu, instalujesz, klikasz na ikonkę z grą i już. Proste. :D



jednak nie jest to takie proste
wyskakuje komunikat, że brakuje pliku WING32.dll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:17, Armonus napisał:

jak uruchomić Heroes-a I na XP


Spróbuj grę odpalić w trybie zgodności z którymś ze starszych systemów (ustawiasz to we właściwościach pliku wykonywalnego gry - jeśli dobrze pamiętam - heroes.exe) - np. z Win95 - jest niejaka szansa, że wtedy gra odpali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:58, Rafal G napisał:

> jak uruchomić Heroes-a I na XP

Spróbuj grę odpalić w trybie zgodności z którymś ze starszych systemów (ustawiasz to we właściwościach
pliku wykonywalnego gry - jeśli dobrze pamiętam - heroes.exe) - np. z Win95 - jest niejaka
szansa, że wtedy gra odpali:)



próbowałem, nie idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:56, Luke Shadow napisał:

Pamiętam jak miałem tą grę z CDA. Na win98 SE chodziło bez problemów. Prawdopodobnie kwestia systemu.


No nie wiem, sam ostatnio sobie kupiłem Sagę Heroes I-III i Heroes I nie mogłem uruchomić na żadnym kompie, a próbowałem na trzech :| Nie dało się uruchomić nawet na kompie który miał Windowsa 98 SE, wszędzie niezależnie od kompa i systemu wyskakiwał ten sam błąd co u Armonusa czyli brak pliku WING32.dll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2006 o 00:02, cinus` napisał:

> Pamiętam jak miałem tą grę z CDA. Na win98 SE chodziło bez problemów. Prawdopodobnie kwestia
systemu.

No nie wiem, sam ostatnio sobie kupiłem Sagę Heroes I-III i Heroes I nie mogłem uruchomić na
żadnym kompie, a próbowałem na trzech :| Nie dało się uruchomić nawet na kompie który miał
Windowsa 98 SE, wszędzie niezależnie od kompa i systemu wyskakiwał ten sam błąd co u Armonusa
czyli brak pliku WING32.dll


no właśnie
a ja myślałem, że jedynka Heroes z SAGI będzie chodzić na XP
miałem nadzieję, że wydawca jakoś to rozwiązał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O ile dobrze pamiętam, HoMM I z premierowego wydania HoMM IV (jako gratis były części I i II) chodziła mi na XP bez problemów.
Sprawdzę to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2006 o 23:28, oOreVenOo napisał:

Nie jest to proste , trzeba więcej zachodu. Stare gry nie chodzą na XPeku , np Dyna Blaster.
:-) Jak sobie przypomne co trzeba zrobić , napisze.


Przecież wyszła nowa edycja Heroes of Might & Magic I, która działa pod XP (było w Komputer Świat GRY). I to instaluje się poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jezeli pojawia CI sie blad brak pliku wing32.dll to wystarczy ze skopiujesz ta biblioteke do katalogu windows\system32 :) teraz na pewno zadziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2006 o 11:17, morthi napisał:

jezeli pojawia CI sie blad brak pliku wing32.dll to wystarczy ze skopiujesz ta biblioteke do
katalogu windows\system32 :) teraz na pewno zadziala :)

dokładnie a jak nie to starczy w googlach wklepać nazwe "wing32.dll" i i wejść na stronke freedll tam są właśnie pliki DLL ktre się czasem gubią, zasysa, kopiujesz d katalogu główneo i masz image*

* w wersji mówionej brzmi lepiej :P (i masz imasz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

temat może stary ale warto się odezwać, ponieważ zainstalowałem ja sobie heroes of might and magic na laptopie z windows 7 i miałem problem z wing32.dll i problem był taki że po wrzuceniu Wing32 do systemu32 dalej program nie wykrywał tego wingu dlatego jeszcze wing32.dll wrzuciłem ja do SysWOW64 i wtedy heroes 1 zadziałało poprawnie, mam nadzieję że pomogłem dla osób które mając wina 7 zachciały sobie zagrać w pierwszą część heroes M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować