Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ

41 postów w tym temacie

Zgadzam sie. Pamietam jak z kumplem dorwalismy sie do Gothica II on mógł sobie pograc na mx detalach a ja ledwo co odpalałem. Gdy przyszdł Gothic 3 to ja moge sobie posmigac na srednich a on nawet wczytac gry nie moze.
Ps. Szybkiego odnalezienia pieska zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho ciekawe jest to, ze ogladajac najladniejsze aktualnie dostepne gry akceptujemy ich poziom graficzny bez zastrzezen. I tak jest juz od dawna. Przez chyba cala poprzednia dekade kolejne gry chwalily sie "fotorealistycznym" obrazem, przy czym ow "fotorealizm" z roku na rok byl... coraz bardziej rzeczywisty :-) Gdy ukazal sie Wolfenstein 3D, nikt nie psioczył na piksele tylko zbieral szczeke z podlogi. Gdy wychodzil Unreal, czy recenzenci twierdzili "No, grafika ujdzie, ale to zrozumiale - zobaczycie, co bedzie za kilka lat!"? Nie, bili pokłony przed graficznymi umiejętnościami twórców. Jaki z tego wniosek? Gdyby nikt nam nie pokazywał, jak będą mogły wyglądać gry w przyszłości, wcale nie pragnęlibyśmy lepszej grafiki...

(A tak naprawde chodzi mi o to, ze nie plakalbym, gdyby Gothic 3 byl na enginie dwojki, a tworcy poswiecili wiecej czasu na erpegowe "mieso"...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z G3 to szkoda gadać, optymalizacja kodu jest tak chałowa że na moim sprzęcie (Athlon 64 3500+, 1 GB RAM, Radeon 1900XT) grać się porządnie nie da. A Obliviona śmiga na maxie bez najmniejszego przycięcia. G3 nie zając, nie ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: wina wysokich wymagań jest złożona i jest wynikiem błędnego koła nacisku developerów ogromnego popytu na sprzęt i wysokiego tępa rozwoju naszej ukochanej dziedziny
niestety pod tym względem żyjemy w ciekawych czasachi tak to będzie szło gdzieś do IV wojny światowej
tak optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nie narzekał na wymagania, gdyby chociaż dało się grać w minimalnych w G3. A jest tak, że w minimalnych gra wygląda jak G1 i do tego się tnie. W Oblivionie już lepiej z optymalizacją, ale przynajmniej dla mnie fabuła, świat przedstawiony (postacie są naprawdę nijakie), walka pozostawiają mnóstwo do życzenia. Morrowind był lepszy pod paroma względami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam World of Warcraft :P co prawda trzeba płacić abonament ale wychodzi to jak zakup jednej nowej gry na 2 miesiące a ja już gram 1,5 roku i mi się nie znudziło i nie mam problemów z jakimiś gothicami :) A co do Gothica to niestety nie grałem w G3 ale przy G1 i G2 spędziłem wiele godzin i przez długi czas była to jedna z moich ulubionych gier.... szkoda że z G3 wyszło jak wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wymagania sprzętowe nie przeszkadzają. Przeszkadza mi za to bardzo, że obecnie gry kategoryzowane jako cRPG są w istocie rozbudowanymi zręcznościówkami (Gothic sztandarowym przykładem) Ambitne questy, złożona interakcja, klimat, pole dla myślenia i wyobraźni... wszystko to niestety Fallouty, Torment i spółka, czyli jak na gry bardzo odległa już przeszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yo tylko ludzie i maja swoje granice wytrzymałości, a kiedy na karkach siedzi im marketing poganiający ich i straszący zapowiedzianą datą wydania
Nie zgodzę się z tym. Brak optymizacji kodu jest prostym sposobem by gracze sięgnęli po lepsze karty graficzne, najlepiej po te którą producenci gry polecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lesseur - Gothic 2 jest swietnym przykladem, jak mozna polaczyc gre wymagajaca pewnej zrecznosci z pelnokrwistym erpegiem. Sam rejon Khorinis zawiera wiecej erpegowych mozliwosci niz chyba cale NWN (specjalnie wzialem ten przyklad, zeby nie przesadzic). Czesto sie spotyka ludzi twierdzacych, ze Gothici nie moga byc erpegami, poniewaz raz na jakis czas odwoluja sie do refleksu gracza, ale to wierutna bzdura. Wystarczy zastanowic sie, ile mozliwosci wyboru daja graczowi i w jaki sposob prezentuja tych wyborow konsekwencje... oczywiscie w skali "lokalnej", bo glowne questy to slabsza strona tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 01:16, lesseur napisał:

Mi wymagania sprzętowe nie przeszkadzają.


Jak miałem całkiem nowy komputer to też mi nie przeszkadzały, a teraz zanim kupię jakąkolwiek grę dokładnie sprawdzam wymagania i modlę się, żeby producenci dobrze zoptymalizowali kod :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaak, bardzo trafny felieton. Chociaz oczywiscie najlepszym wyjsciem byloby takie ustawienie wymagan sprzetowych, by paswaly do nowych komputerow (dobry sprzet - dobra jakosc) i starszych (gorszy sprzet - gorsza jakosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że wymagania G3 potrafią zdławić nawet nowo zakupiony sprzęt. Z tego co udało i się wyczytać na forach program nie potrafi dobrze przydzielać pamięci RAM do procesów. Przy niewielkiej konfiguracji można już spokojnie grać na średnich detalach (i to na Radeonie 9550).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczy się i fabuła i grafika to fakt, a do tego mechanika i wiele innych elementów, któretworzą dobrą grę. Oblivion prezentuje tylko grafike, jakiej na dodatek połowa graczy nie doświadcza i dlatego przykład beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super grafika nie jest potrzebna, wyobraźnia jest dużo lepszym rozwiązaniem (bo to będzie nasze wyobrażenie o wyglądzie danego stwora, a nie twórców gry). pozatym mam uczulenie na fpp/tpp (za bardzo ograniczają widoczność) wiec na temat gothiców/morrowinda/obiviona się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 02:48, Slave napisał:

> Mi wymagania sprzętowe nie przeszkadzają.

Jak miałem całkiem nowy komputer to też mi nie przeszkadzały, a teraz zanim kupię jakąkolwiek
grę dokładnie sprawdzam wymagania i modlę się, żeby producenci dobrze zoptymalizowali kod :/


Proste rozwiązanie ? Kup konsolę ... wkładasz płytę do czytnika, a sam siedzisz sobie wygodnie na kanapie przed 32" tv ... Heh jak zobaczyłem Barloga w LOTR: Third Age to było coś ;) prawie się przestraszyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Wo_Oc1ek jest pewnien "drobny" problem (a nawet 2), wszystkie interesujące mnie tytuły wychodzą wyłącznie na pc, pozatym więcej niż 40 zł za grę nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować