Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2007 o 19:52, SirKamil napisał:

To ja tu może wkleje linka do filmiku na youtubie http://www.youtube.com/watch?v=HPdPKkZS6Pk
filmik pokazuje uzbrojenie i wyszkolenie Armi Rosyjskiej... robi wrażenie...

swietny filmik, propagandowka az milo ale swoja droga az przerazajace, trzeba sie podlizywac Ameryce zeby nie wycofywali swoich baz z Europy bo inaczej to "towarzysze" znowu przyjda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Właśnie oglądam Kompanię Braci i trochę się nie łapię w rangach i nazwach "grup" (porucznik, sierżant etc.) Mógłby ktoś podać te nazwy w wojsku amerykańskim...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 00:08, dobrakos napisał:

> To ja tu może wkleje linka do filmiku na youtubie http://www.youtube.com/watch?v=HPdPKkZS6Pk

> filmik pokazuje uzbrojenie i wyszkolenie Armi Rosyjskiej... robi wrażenie...
>
swietny filmik, propagandowka az milo ale swoja droga az przerazajace, trzeba sie podlizywac
Ameryce zeby nie wycofywali swoich baz z Europy bo inaczej to "towarzysze" znowu przyjda

Według mnie powinniśmy olać Amerykę (ona ma nas totalnie w dupie) i trzymać się z Rosją,bo to ona jest potęgą czy to się komuś podoba czy nie! Niech ktoś zaprzeczy,może jak byśmy zostali zaatakowani to przez ruskich to "prawi i sprawiedliwi" Amerykańce przyszli by nam z pomocą?? buhahahha gdybyśmy mieli jakieś cenne złoża lub coś w tym stylu to na 100% przyleciała by cała brygada chłopców.Niestety to prawda Ruskie teraz liczą się najbardziej (ropa naftowa ,gaz i Bóg wie co jeszcze) o sile militarnej nie wspominając......niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 18:52, Deejay napisał:

Mógłby ktoś podać te nazwy w wojsku amerykańskim...?

Idzie to mniej więcej tak
Szeregowy - Private
Kapral - Corporal
Sierżant - Sergeant
Porucznik - Lieutenant
Kapitan - Captain
Major - Major
Pułkownik - Colonel
Brygadier - Brigadire
Generał - General

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 19:54, owczar4 napisał:

Według mnie powinniśmy olać Amerykę (ona ma nas totalnie w dupie) i trzymać się z Rosją,bo
to ona jest potęgą czy to się komuś podoba czy nie! Niech ktoś zaprzeczy,może jak byśmy zostali
zaatakowani to przez ruskich to "prawi i sprawiedliwi" Amerykańce przyszli by nam z pomocą??
buhahahha gdybyśmy mieli jakieś cenne złoża lub coś w tym stylu to na 100% przyleciała by cała
brygada chłopców.Niestety to prawda Ruskie teraz liczą się najbardziej (ropa naftowa ,gaz i
Bóg wie co jeszcze) o sile militarnej nie wspominając......niestety.



Bzdura.. Rosja nie ma wcala takiej silnej armii jak sie wydaje, może i jest duża, ale zdemoralizowana i chaotyczna, a sprzęt niby dobry, ale i to niezbyt.. No a USA miało by mieć szanse zysku na tej wojnie - przejać kontrole nad surowcami należącymi do Rosj, no a Rosja to pod tym względem najbogatszy kraj... No i przyjaźń z USA jak i bycie w NATO ewentualnego agresatora może zniechęcić, bo zawsze jest ryzyko, że pomoc dostaniemy, a teoretycznie ja musimy dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz o tarczy antyrakietowej? Dla mnie to po prostu kpina,Rosja otwarcie "oznajmiła" co o tym sądzi,Kaczyński to dupoliz i myśli że Amerykańce zniosą dzięki temu wizy.......no comment (na pewno spadło by bezrobocie,wiadomo dlaczego)

Ps.Pozdrawiam i na ostudzenie atmosfery ;] proponuje oblukać to "cuś" http://www.youtube.com/watch?v=uL3l55aV8Kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, we wtorek mam komisje wojskową. Mam skrzywienie kręgosłupa lecz nie udalo zdobyc mi sie zaświadczenia o tym. czy w takim wypadku np. prześwietlenia sprzed 2 lat wystarczą by dostać niższą kategorie i miec spokój z wojskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:40, awesome napisał:

Hmm, we wtorek mam komisje wojskową. Mam skrzywienie kręgosłupa lecz nie udalo zdobyc mi sie
zaświadczenia o tym. czy w takim wypadku np. prześwietlenia sprzed 2 lat wystarczą by dostać
niższą kategorie i miec spokój z wojskiem?


Ja bym obstawiał raczej, że albo przebadają ciebie na miejscu, albo wyślą gdzieś na szybkie badanie :) Niestety takie komisje są bardzo rygorystyczne pod tym względem i nie ma zmiłuj z nimi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:40, awesome napisał:

Hmm, we wtorek mam komisje wojskową. Mam skrzywienie kręgosłupa lecz nie udalo zdobyc mi sie
zaświadczenia o tym. czy w takim wypadku np. prześwietlenia sprzed 2 lat wystarczą by dostać
niższą kategorie i miec spokój z wojskiem?

No jak ja miałem komisję i gadałem właśnie na dymku z lekarzem, to mówił, że to różine bywa, czasami potrafią naprawdę przyczepić sie do byle g... (chłopak, który ze mną wchodził przyszedł na ochotnika - dostał B bo się do czegoś przyczepili), a czasami innych potrafią puścić z różnymi wadami na A, ja tam się ni e afiszowałem, bo chciałem mieć A, ale jak badał mnie nawet rodzinny lekarz, to miał przy czymś tam jakieś wątpliwości i mnie oddelegował do ortopedy, a na 1 rzecz to też nie zwracali uwagi wogóle, mimo, iż się pytałem - chodzi o taki mały problem powiedzmy z obówiem, już później nie oficjalnie, na papierosku jeden z tamtych lekarzy mówił, że z tym pewnie jakby mnie wzięli to i tak szybko mnie zawrócą, przy czym mówiłem mu, że mnie to rybka bo i tak na studia lece:)
A na samej komisji najlepszy jest moment jak jakiś stary uśmiechający dziad cię po jajkach maca:D przynajmniej się było z czego śiać na korytarzu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 21:42, kordzio1 napisał:

A na samej komisji najlepszy jest moment jak jakiś stary uśmiechający dziad cię po jajkach
maca:D przynajmniej się było z czego śiać na korytarzu:D


O tak, na pewno niektórzy w takich komisjach mają uciechę... Nie dość, że luty (zimno na dworze), sala przeważnie bez ogrzewania, to jeszcze każą się rozbierać do pół-naga i tak marznąć. Dalej mnóstwo czepiania się o byle g****, nie zwracanie uwagi na ważne wady u innych (co ich to obchodzi, że być może komuś zafundują piekło ;]) i w końcu upragnione odroczenie. A co dalej? Krótko mówiąc, jak np matury nie zdasz (a to się zdarza) i nie stać ciebie na studium policealne, to do wojska idzie się bez "ale!". Taka prawda, tylko bogaci i studenci nie idą do wojska :) Ja już o tym badaniu komisyjnym prawie zapomniałem (chociaż nieźle mnie wkurzyły ich opinie i czepialstwo), teraz tylko kombinuje aby nie iść do wojska na 9 miesięcy (bo nie było mnie stać na opłacenie studium, więc musiałem olać), a zamiast tego dostać się na studia (a choćby nawet zaocznie) i zrobić skrócony kurs 6-tygodniowy. Bo niby po co mam tam kisić przez 9 miesięcy, ani mi to zdrowia nie poprawi (co najwyżej wyjdę z wojska z nałogiem palacza), ani też niczego takiego się w te 9 miesięcy nie naucze, czego mogę się nauczyć w 6 tygodni. To jest po prostu jedna wielka bzdura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja te odrobienie mam gdzieś, może dostenę taką szczęśliwą wiadomość jak kolega, że został przeniesiony do rezerwy, a jak nie to może się będę za rok martwił jak się będą studia kończyły, zresztą, jak coś to mam jeszcze możliwość się an podyplomowe wybrać:), a jak nie to to mam haka w postaci śrub w nodze ( właściwie w życiu mi nie przeszkadzają, ale co tam:)). Z tego co się orientuję to ciągle mają zmniejszać naszą armię, więc też nie powinno być takich obaw dla tych, którzy nie chcą dostać się pod "opiekuńcze skrzydła matki armii" :D
A jak się ktoś chce migać, to niech bierze co się da, choć duża szansa, że i tak wszystko będzie na odwal się robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 18:52, Deejay napisał:

Mam prośbę. Właśnie oglądam Kompanię Braci i trochę się nie łapię w rangach i nazwach "grup"
(porucznik, sierżant etc.) Mógłby ktoś podać te nazwy w wojsku amerykańskim...?


Hubi Koshi podał Ci już stopnie wojskowe. Jeżeli natomiast chodzi o "grupy" sprawa przedstawia się następująco (od najmniejszej do największej):

Drużyna
Pluton
Kompania
Batalion
Pułk
Dywizja
Korpus
Armia

Jest to jednak podział czysto teoretyczny, można powiedzieć podręcznikowy. W rzeczywistości jest cała masa samodzielnych oddziałów, lub podległych bezpośrednio wyższym szczeblom. Poszczególne rodzaje sił zbrojnych mają też osobne nazwy np. szwadron, bateria, dywizjon.

Do oglądania filmu powyższy podział powinien wystarczyć :) Miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z tego co się orientuję to ciągle mają zmniejszać naszą armię

No i niestety źle się orientujesz, bo póki co wojsko ciągle narzeka na braki - zarówno kadrowe jak i wsród szeregowców :) Może w przyszłości się to zmieni, póki co jednak ciągle czytam/słyszę wiadomości o tym jak to wojsko kombinuje aby tylko ściągnąć wszystkich zza granicy czy nie kończących się studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 22:13, Sth`Devilish napisał:

>Z tego co się orientuję to ciągle mają zmniejszać naszą armię

No i niestety źle się orientujesz, bo póki co wojsko ciągle narzeka na braki - zarówno kadrowe
jak i wsród szeregowców :) Może w przyszłości się to zmieni, póki co jednak ciągle czytam/słyszę
wiadomości o tym jak to wojsko kombinuje aby tylko ściągnąć wszystkich zza granicy czy nie
kończących się studiów.

Jakiś czas temu coś kaczyński gadał o stopniowym przechodzeniu na zawodowstwo, ale jakiś czas temu coś też słyszałem o zbieraniu studentów, jakieś 2 lata temu czytałem o tym, że właśnie ochotnicy mają problem, bo nie chcą ich wziąć do woja:) choć jak zaczęła się emigracja, to może i nie ma komu służyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kolega zapomniał o jednym ze szczebli. Umiejscowiony między pułkiem a dywizją. Brygada.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja liczyłbym na rychły bilecik. Tak naprawdę skrzywienie kręgosłupa ma co drugi poborowy. Nie jest to schorzenie dyskwalifikujące z odbycia służby zasadniczej. Uzupełniając to co napisał Sth`Devilish, musiałbyś mieć "mocną" dokumentację (szpitale, operacje, sanatoria, rehabilitacje) żeby otrzymać kategorię niezdolności do służby wojskowej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 23:48, mrosi napisał:

Kolega zapomniał o jednym ze szczebli. Umiejscowiony między pułkiem a dywizją. Brygada.
Pozdrawiam


O, faktycznie przeskoczyłem. Dzięki za sprostowanie. Również pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 22:11, Anjinsan napisał:

Hubi Koshi podał Ci już stopnie wojskowe.

Niestety trochę wątpię, czy są do końca prawidłowe...
Np. o kapralu i brygadierze nie wspomniano w Kompani Braci ani razu. Wnioskuję zatem, że są to stopnie Wojska Polskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 09:33, Deejay napisał:

Np. o kapralu i brygadierze nie wspomniano w Kompani Braci ani razu. Wnioskuję zatem, że są
to stopnie Wojska Polskiego...


No nieee... kaprale byli na pewno, wojsko by się bez nich nie obyło :)

Tu jest dokładny zestaw stopni w armii USA (co prawda aktualny, podczas II WŚ mogło być trochę inaczej, niemniej podstawowe stopnie na pewno są te same)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować