Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2007 o 09:33, Deejay napisał:

Niestety trochę wątpię, czy są do końca prawidłowe...


Z tego co kojarzę to są prawidłowe... Dodam tylko, że stopień brygadier jest tożsamy z generałem brygady...
Polecam http://www.army.mil/symbols/armyranks.html

Dnia 01.03.2007 o 09:33, Deejay napisał:

Np. o kapralu i brygadierze nie wspomniano w Kompani Braci ani razu.


A kapral Penkala??? A kapral Eugene Roe??? A Malarkey (póxniej dostał sierżanta)???

Dnia 01.03.2007 o 09:33, Deejay napisał:

Wnioskuję zatem, że są to stopnie Wojska Polskiego...


Tyż...:)))

Anjinsan -> owszem, podczas II wojny światowej było ich mniej (stopni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 23:52, mrosi napisał:

/.../

Ja liczyłbym na rychły bilecik. Tak naprawdę skrzywienie kręgosłupa ma co drugi poborowy. Nie
jest to schorzenie dyskwalifikujące z odbycia służby zasadniczej. Uzupełniając to co napisał
Sth`Devilish, musiałbyś mieć "mocną" dokumentację (szpitale, operacje, sanatoria, rehabilitacje)
żeby otrzymać kategorię niezdolności do służby wojskowej.
Pozdrawiam


No, i tak dzisiaj załatwiłem sobie u lekarza zaświadczenie, mam także zdjęcia, i jest odnotowany fakt ze uczęszczałem na rehabilitacje itp. Kat. D mam jak w banku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 12:12, Wodzasty napisał:

Z tego co kojarzę to są prawidłowe... Dodam tylko, że stopień brygadier jest tożsamy z generałem
brygady...


Nie za bardzo.....
Nie ma w Wojsku Polskim odpowiednika Brygadiera. To stopień plasujący się pomiędzy pułkownikiem a generałem brygady.
To tak gwoli ścisłości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 17:04, awesome napisał:

fakt ze uczęszczałem na rehabilitacje itp. Kat. D mam jak w banku :)


Żebyś przypadkiem się nie zawiódł. Wyroki Boskie i komisji wojskowych są niezbadane..... ;-P
Tak naprawdę to, że masz plik dokumentów nie oznacza, że dostaniesz D. To panowie z komisji zadecydują. Fakt, że masz duże szanse, bo w dzisiejszych czasach żołnierzy się wybiera a nie bierze wszystkich jak leci. Tym bardziej, że zbliża się czas całkowitego uzawodowienia armii więc trzeba oddzielić ziarno od plew (nie mając tu na myśli nikogo konkretnego - żeby nie było). Choć zgodzę się, uprzedzając ewentualne zarzuty, że rzeczywistość weryfikuje teorię.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak wybieram sie na studia więc mi tam rybka ale wole mieć z głowy całe to wojsko. Zawsze po studiach jakbym mial A mogliby mnie brac na jakies szkolenia czy inne bzdety. A tak spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:33, mrosi napisał:

> Z tego co kojarzę to są prawidłowe... Dodam tylko, że stopień brygadier jest tożsamy z generałem brygady...

Dnia 01.03.2007 o 18:33, mrosi napisał:

Nie za bardzo.....
Nie ma w Wojsku Polskim odpowiednika Brygadiera. To stopień plasujący się pomiędzy pułkownikiem
a generałem brygady.
To tak gwoli ścisłości :-)


Słusznie, nadbiegam sprostować: amerykański brigadier general jest odpowiednikiem naszego generała brygady... Teraz chyba będzie dobrze?

Nie wiem czy to prawda, ale zdaje się że w straży pożarnej jest stopień brygadier...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:49, Wodzasty napisał:

Słusznie, nadbiegam sprostować: amerykański brigadier general jest odpowiednikiem naszego generała
brygady... Teraz chyba będzie dobrze?


Can''t be better

Dnia 01.03.2007 o 18:49, Wodzasty napisał:

Nie wiem czy to prawda, ale zdaje się że w straży pożarnej jest stopień brygadier...:)))


Nawet więcej. Słyszałem o nadbrygadierze. Nie wiem czy to prawda, nigdy ich stopniami się nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:22, Riverex napisał:

Który karabin/pistolet/inna broń lubicie najbardziej? Ja karabin potocznie zwany M50. Dosłownie
wymiata.


Zdaje się że M60,bo o M50 to nie słyszałem:)

z Pistoletów-chyba ruska TTtka:)
Karabiny-gdzieś widziałem na jakimś zinie wojskowym opis karabinu z XM w nazwie,który był naszpikowany elektroniką.Nawet elektronicznie wysadzane granaty z granatnika w tym były o.O To to bym chciał:)

a z innych to jakieś Vulcany/Miniguny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:22, Riverex napisał:

Który karabin/pistolet/inna broń lubicie najbardziej? Ja karabin potocznie zwany M50. Dosłownie
wymiata.


Ja takie:
Pistolety:
-Beretta 92FS
-HK USP
-Desert Eagle
Shotguny:
Franchi SPAS 12
Benelli M4 Nova
Pistolety Maszynowe:
HK MP5
UZI
Inirgam MAC 10
Karabiny Szturmowe:
AK 47
M4a1
F1 FAMAS
G36
M16
Snajperki:
FN FR2
Steyr Tactical 7.92 mm
Barrett 0.50 cal.
Arctic Warfare Magnum
Ciężka Broń:
XM149
M60
PK 7.62
DSZK 38/45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Który karabin/pistolet/inna broń lubicie najbardziej? Ja karabin potocznie zwany M50. Dosłownie
> wymiata.
Ja osobiście preferuje naprawdę duży kaliber. Mówię tu o GAU-8 Avenger. Ta "zabawka" jest montowana na samolotach A-10 Thunderbolt. Prawdziwy potwór, jest o Gatling o kalibrze każdej z luf, 30mm, pojedynczy pocisk tego kalibru jest w stanie przebić górny pancerz czołgu, a ta maszynka do mięsa strzela z prędkością 4200 pocisków na minutę, Jako że ma troszeczkę ponad 1000 pocisków w "magazynku" wystrzelanie ich wszystkich w jednej serii zajęło by jej nie więcej jak 17 sekund. Jest jeszcze pewna historia/mit z nią związany. Podobno piloci nie mogą prowadzić dłuższych serii bo siła odrzutu tej broni przebija siłę ciągu silników i przy odrobinie szczęścia/pecha Thunderbolt poleciałby w tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:35, Riverex napisał:

M16A4 z granatnikiem i celownikiem optycznym też mógłbym mieć w szafce, tak na wszelki wypadek.
:P


Na wszelki wypadek mógłbym mieć zaminowaną ulicę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę tu kolega o broni piszę więc zapraszam na mojego gramsajta! Mile widziane wskazówki co do opisów oraz pomysły co dodać(ostrzegam, że mój gramsajt nie jest w pełni gotowy)!

A co do pytania Riverexa:
pistolet:HK MK23 SOCOM
strzelba:SPAS franchi 12
karabin:HK G36/M4A1+ luneta+tłumik
karabin snajperski:M1A1 Barret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:43, Hubi Koshi napisał:

> Który karabin/pistolet/inna broń lubicie najbardziej? Ja karabin potocznie zwany M50.
Dosłownie
> wymiata.

EEE... To chyba miało być M60 bo ta nazwa mi nie pasuje jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:50, Mastexx100 napisał:

EEE... To chyba miało być M60 bo ta nazwa mi nie pasuje jakoś.

Tak, miało być M60, ale kliknąłem nie ten klawisz co trzeba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 20:45, Adamido napisał:

> /.../> Na wszelki wypadek mógłbym mieć zaminowaną ulicę:P

Bardzo dobry pomysł! Jeden pan zrobił pułapkę w garażu - przy otwarciu bramy strzelba (obrzyn, inaczej lupara) strzelała w złodzieja. Żadnego złodzieja nie ustrzelił. I tylko jeden, jedyny raz zapomniał o swojej pułapce...niech mu ziemia lekką będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:09, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Na wszelki wypadek mógłbym mieć zaminowaną ulicę:P
Bardzo dobry pomysł! Jeden pan zrobił pułapkę w garażu - przy otwarciu bramy strzelba (obrzyn,
inaczej lupara) strzelała w złodzieja. Żadnego złodzieja nie ustrzelił. I tylko jeden, jedyny
raz zapomniał o swojej pułapce...niech mu ziemia lekką będzie...


Tak,słyszałem o tym-tak w nawiasie(był po kilku głębszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xm8, broń uniwersalna? Zamieszczam tylko zdjęcie, ale dużo to zdjęcie wyjaśnia :) Ale też dużo nie mówi :P temp. w jakich broń wytrzymuje, niezawodność itp. Założenia broni jak widać, uniwersalna, lekka, o dobrej sile rażenia :)

20070605212017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak piszecie o broni to mam pytanie.
Z jakiej broni kiedykolwiek strzelaliście i jakie były wasze wrażenia?

Ja strzelałem z : P-64 celna ale przestarzała 6 naboi w jednorzędowym magazynku
P-83 nowsza wersja P-64 z tym że mniej celna i ma 8 naboi w podobnym magazynku, CZ 75B ekstra broń jedyny minus to jej waga, Glock 17 nowoczesny (w miarę) „plastikowy” pistolet specyficznie się z niego strzela, trzeba troszkę potrenować i Walther P-99 aktualnie go używam w pracy ekstra broń w pełni nowoczesny pistolet. Poza tym PM-84, PK, SWD (tego moje ramię nigdy nie zapomni) i oczywiście AK 47 w wersji z 94 roku z plastykowym magazynkiem zmienioną lufą i troszkę lżejszy od oryginału, dobra broń. Troszkę tego było, ale byłem w wojsku jak widać i miałem okazję postrzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować