Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 19:05, Budo napisał:


Krótki artykulik na wiki dla ogarniających angielski. Unit 684.
http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_684



----- Nowa odsłona parszywej dwunastki chociaż tu zostało ich 31 i zakończenie trochę inne, nie mniej ciekawy artykulik, czytałem gdzieś kiedyś o tym lub słyszałem, ale że jakby to powiedzieć doszło do odwrotności zamierzenia przeczytałem dopiero teraz


boduczek całej tej procedury cytuję: "poboru/ badań i innych za przeproszeniem pierdół" nie pominiesz, ale tu przyznają ci tylko kategorię, wojsko jest obecnie zawodowe i nikt na siłę cię do niego ciągnąć nie będzie.


Vermintide apropo twojego pytania sam musisz sobie na nie odpowiedzieć; czy będziesz lubił taki zawód, plus wszystko co opisałeś, jeżeli tak i nie przeszkadza ci to to pozostają same plusy, ja gdybym mógł się cofnąć o parę lat kontynuowałbym karierę w wojsku,niestety moja ówczesna druga połowa miała o to pretensje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 19:31, boduczek napisał:

Tak się teraz zastanawiam czy można uniknąć całej tej procedury poboru/ badań i innych
za przeproszeniem pierdół. Wojsko kręci mnie tak jak domino - prawie w ogóle. A każde
następne zdanie wypowiedziane na ten temat budzi u mnie wstręt. Wiadomo, dopiero co rozpocząłem
karierę w LO, aczkolwiek wielkimi krokami zbliża się ten głupi pobór. Czy istnieje jakaś
procedura (oprócz koperty :-) ) pozwalająca na beztroskie życie z dala od wrzasku salw
artylerii? :)


Nie masz się czym przejmować, ponieważ obecnie wojsko jest w 100% zawodowe. Jedynie co musisz zrobić, to stawić się na komisji, która zadecyduje, czy w razie konfliktu jesteś w stanie walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące oporządzenia z serii ALICE. Mianowicie posiadam plecak Alicje i czasami potrzebuje parę „drobiazgów” mieć pod ręką i natknąłem się na pas oporządzeniowy LC-2 z szelkami do niego ("zdjęcie" niżej) i tu moje pytanie jak się to nosiło razem z plecakiem - szelki z pasa będą pokrywały się z szelkami plecaka, będzie to niewygodne? Niech ktoś wyjaśni mi tek kwestie.

20090729213340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie juz ktoś pytał o to, ale spytam jeszcze ja.
Czy zasadniczo po wprowadzeniu słuzby zawodowej muszę (jako student) udawać się jeszcze do WKU po coś? Jakąś pieczątkę w książeczce wojskowej, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że osoby które dostały kategorie Z, są zwolnione ze służby wojskowej, ze względu na wprowadzenie armii zawodowej. Zależy, od kiedy jesteś studentem.
EDIT: A najlepiej, to będzie zadzwonić do swojego WKU. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego dla żołnierzy Wojska Polskiego! ;D Trzymajcie się chłopy... Za jakiś czas i ja powrócę do waszych szeregów... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 22:37, Los_Emilos napisał:

Mam drobne pytanie związane z United States Air Force a dokładniej czym się różnią od
siebie dwa bombowce: F-117 od B-2 Spirit.


B2 to w głównym założeniu bombowiec strategiczny, zdolny przenosić broń jądrową zarówno w postaci bomb, jak i pocisków manewrujących. Przy obecnym spadku znaczenia lotnictwa strategicznego, samolot ten doskonale sprawdza się jednak jako bombowiec o znaczeniu taktycznym.
F-117 natomiast, był samolotem przeznaczonym do bombardowania kluczowych instalacji, jak punkt dowodzenia chociażby. Samolot ten był w stanie przenosić tylko dwie bomby, tak więc po wprowadzeniu do służby B-2, stał się niepraktycznym i w obecnej chwili jest już wycofany ze służby i zakonserwowany.

Oczywiście jest jeszcze różnica konstrukcyjna, B-2, to dość spory samolot o ogromnym wręcz zasięgu i możliwościach przenoszenia wielu rodzajów uzbrojenia o sporej, łącznej masie.
F-177, to natomiast samolot niewielki, rozmiarów myśliwca o niewielkim zasięgu oraz jak wspominałem o niewielkich możliwościach bojowych z racji nikłego uzbrojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika że B-2 to jakby nowsza konstrukcja F-117. Nigdzie nie miałem tego dosłownie podanego a dziwiło stworzenie dwóch samolotów na podobnych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 23:08, Los_Emilos napisał:

Czyli z tego wynika że B-2 to jakby nowsza konstrukcja F-117. Nigdzie nie miałem tego
dosłownie podanego a dziwiło stworzenie dwóch samolotów na podobnych zasadach.


Nope.
To nie jest ten sam rodzaj samolotów, no bez przesady. Już po po zdjęciach samolotów można rozpoznać, że idee przyświecające ich powstawaniu były całkiem odmienne.
Można oczywiście uznać, że B-2 przejął zadania F-117, bo i tak jest w istocie, ale to tylko i wyłącznie ograniczenie roli strategicznej zadecydowało o tym, w innym przypadku B-2 byłby normalnym bombowcem strategicznym, przeznaczonym tylko do ataków bronią nuklearną.
W praktyce obecnie zadania F-117 mogą wykonywać zarówno F-22, ale też i stare F-15E, choć te ostatnie nie są samolotami w technologii "stealth".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 23:34, Neo02 napisał:

O ile się nie mylę F-117. jest samolotem niewidzialnym dla radarów .


Był...
Jak już wspominałem, F-117 nie jest już używany przez Siły Powietrzne USA. Tak czy inaczej warto zauważyć, że skuteczna powierzchnia odbicia radarowego F-117 była raptem tylko cztery razy mniejsza niż w B-2, a ten ostatni jest znacznie większym samolotem niż "Nighthawk".

Tak czy inaczej, obie konstrukcje to wyjątkowe samoloty, które już na stałe zapisały się w historii lotnictwa, a także użyte zostały w prawdziwych warunkach bojowych, udowadniając swoją wysoką wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 22:29, Burszurasek napisał:

A ja zadam pytanie z innej beczki. Czy ktoś z was kiedykolwiek próbował startować do
WSOWL we Wrocławiu ?



----- Rozstałem się z wojskiem jakiś czas temu, ale moi wychowankowie złożyli tam papiery i po maturze dostali się na WSO, więc co potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2009 o 14:51, mortis72 napisał:

----- Rozstałem się z wojskiem jakiś czas temu, ale moi wychowankowie złożyli tam papiery
i po maturze dostali się na WSO, więc co potrzebujesz?


Jak tak naprawdę wygląda sprawa z "plecakami" ? Czy rzeczywiście połowa miejsc podczas rekrutacji jest już obsadzona na "dzień dobry" przez siostrzeńców, synów, wnuków etc obecnych wojskowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 16:33, Burszurasek napisał:


> ----- Rozstałem się z wojskiem jakiś czas temu, ale moi wychowankowie złożyli tam
papiery
> i po maturze dostali się na WSO, więc co potrzebujesz?

Jak tak naprawdę wygląda sprawa z "plecakami" ? Czy rzeczywiście połowa miejsc podczas
rekrutacji jest już obsadzona na "dzień dobry" przez siostrzeńców, synów, wnuków etc
obecnych wojskowych ?



----- Gro takich ludzi tam staruje "tradycja rodzinna", ale oprócz tych naprawdę z dużymi plecami,(jak zresztą na każdej uczelni chociażby na polibudzie wrocławskiej) to wszyscy mają równe szanse, liczą się punkty z matury i kondycja fizyczna, z moich wychowanków (4 osoby) żaden nie miał "korzeni wojskowych" i wszyscy się dostali w tym 1 dziewczyna. Jeżeli potrzebujesz dokładne wymagania to mogę podać w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować