Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2010 o 13:50, Burszurasek napisał:

Chyba na 800m... Niemożliwe. Znam gości, co biegają od podstawówki, trenują to w klubie i mają czasy równe
2:50.


Mój kolega biega dokładnie 800m - 1:51.99 i to jest jego rekord życiowy. Na 400m mam 55s, a na kilometr 2:45:00 tak jak mówiłem, przynajmniej tak mi zmierzono, ale rzeczywiście myślę że do 10s można wziąć poprawkę bo 2:45 to średnio wiarygodny wynik jak na trzecią klasę gimnazjum. Pamiętam biegłem ten dystans na wątpliwej trasie, więc mogę oddać honor. Jednakże wiele razy robiłem pomiar na 1km i z zejściem poniżej 3min nie mam żadnego problemu. Swojego czasu biegałem najlepiej w szkole, a w nowej mam najlepszy wynik przełajów w ciągu 50 lat istnienia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze- dostałem wezwanie na komisję wojskową na czwartek, a nie odebrałem jeszcze ze studiów (niestety mnie wylali :)) świadectwa maturalnego i chciałbym się dowiedzieć, czy zwykłe świadectwo ukończenia liceum potwierdza moje wykształcenie średnie. Bo niby teoretyczne na tymże świadectwie jest napisane, że potwierdza wykształcenie średnie, ale z drugiej strony o zdanej maturze ani słowa tam nie ma. I czy w mojej sytuacji, czyli wylanie i studiów i tymczasowe nicnierobienie aż do następnego roku akademickiego, takie świadectwo wystarczy czy muszę lecieć odbierać moje świadectwo maturalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 19:02, Erton napisał:

Pytanie zasadnicze- dostałem wezwanie na komisję wojskową na czwartek, a nie odebrałem
jeszcze ze studiów (niestety mnie wylali :)) świadectwa maturalnego i chciałbym się dowiedzieć,
czy zwykłe świadectwo ukończenia liceum potwierdza moje wykształcenie średnie. Bo niby
teoretyczne na tymże świadectwie jest napisane, że potwierdza wykształcenie średnie,
ale z drugiej strony o zdanej maturze ani słowa tam nie ma. I czy w mojej sytuacji, czyli
wylanie i studiów i tymczasowe nicnierobienie aż do następnego roku akademickiego, takie
świadectwo wystarczy czy muszę lecieć odbierać moje świadectwo maturalne??



---- Takie świadectwo w zupełności wystarczy by stwierdzić twoje średnie wykształcenie, na komisję jednak stawić się musisz, bo tam przyznają Ci kategorię, nie jest to jednak jednoznaczne z poborem , teraz wojsko jest już zawodowe, jak się cofniesz parę stron w tym temacie to masz to dokładnie opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez papierka z matury piszę się: "średnie niepełne" ale w tym wypadku bez dostarczenia tego papierka o ewentualnej służbie kandydackiej można zapomnieć (ale to tylko dla chętnych, którzy chcą w przyszłości zostać podoficerem lub oficerem WP ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 19:27, marcinsud napisał:

masz wykształcenie średnie bez matury, jeśli nie pokarzesz papieru, ale to dalej jest
średnie.

Już byłem, wszystko odbyło się raczej bezproblemowo, nawet nie kazali się nachylać :), tylko z przodu badali czy niczego nie brakuje. Dostałem kategorię A i jestem zadowolony- za 2 tygodnie trzeba się zgłosić by dostać potwierdzenie przeniesienia do rezerwy. Dzięki za info

mortis72 & Zgodo
Także dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2010 o 13:34, Erton napisał:

Już byłem, wszystko odbyło się raczej bezproblemowo, nawet nie kazali się nachylać :),
tylko z przodu badali czy niczego nie brakuje. Dostałem kategorię A i jestem zadowolony-
za 2 tygodnie trzeba się zgłosić by dostać potwierdzenie przeniesienia do rezerwy. Dzięki
za info


No wiadomo, że muszą sprawdzić czy niczego nie brakuje czyt. nadajesz się do spełniania obowiązków patriotycznych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnie zszokowany tym co zobaczyłem.
Wystarczyło podejrzenie, że to granatnik i Apache rozpoczął zmasowany ostrzał do grupy cywili/jeden koleś z AK/w tym dwóch dziennikarzy.
Nie wiem co napisać, może po prostu zobaczcie sami.
http://www.tvn24.pl/-1,1650863,0,1,tajne-wideo-w-sieci-_-armia-usa-zaluje-smierci-dziennikarzy,wiadomosc.html
http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0&feature=player_embedded#at=701

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 09:15, NikiNicoo napisał:

Jestem kompletnie zszokowany tym co zobaczyłem.
Wystarczyło podejrzenie, że to granatnik i Apache rozpoczął zmasowany ostrzał do grupy
cywili/jeden koleś z AK/w tym dwóch dziennikarzy.
Nie wiem co napisać, może po prostu zobaczcie sami.
http://www.tvn24.pl/-1,1650863,0,1,tajne-wideo-w-sieci-_-armia-usa-zaluje-smierci-dziennikarzy,wiadomosc.html
http://www.youtube.com/watch?v=5rXPrfnU3G0&feature=player_embedded#at=701

Powiem krótko: Amerykanie mają talent do atakowania cywili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaw się w ich sytuacji - kilka tygodni w kraju, gdzie można zginąć w każdej chwili, bo jeden z cywili okazał się rebeliantem. Na nagraniu nie można zobaczyć, czy to jest broń (chociaż kamera wygląda podobnie do broni, a były tam i AK47), jednak nie chcieli ryzykować własnym życiem. Mieli czekać na potwierdzenie? Czyje? Nawet jeśli by je dostali, to w przypadku napotkania prawdziwego wroga już dawno by oberwali.
To był błąd zarówno załogi Apache''a jak i ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 10:41, McFlash napisał:

Postaw się w ich sytuacji - kilka tygodni w kraju, gdzie można zginąć w każdej chwili,
bo jeden z cywili okazał się rebeliantem. Na nagraniu nie można zobaczyć, czy to jest
broń (chociaż kamera wygląda podobnie do broni, a były tam i AK47), jednak nie chcieli
ryzykować własnym życiem. Mieli czekać na potwierdzenie? Czyje? Nawet jeśli by je dostali,
to w przypadku napotkania prawdziwego wroga już dawno by oberwali.
To był błąd zarówno załogi Apache''a jak i ofiar.

Co nie zmienia faktu, że amerykanie zabijają cywili zbyt często. Nawet jeśli nie umyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vice Versa, po przyjeździe mojego ojca oglądałem kilka filmików, co "robią amerykańcom".
Niby cywile, podejdą, walną kulke w łeb, badź wysadzą wszystko.

No niestety, przez takie rzeczy jest wzmożone "bezpieczeństwo" i tak będzie, taki świat ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 11:15, Eff3ctiv3 napisał:

Co nie zmienia faktu, że amerykanie zabijają cywili zbyt często. Nawet jeśli nie umyślnie.


Wojna partyzancka zawsze niesie za sobą ofiary w cywilach. Nawet przy obecnej technice nie idzie rozpoznać cywila od rebelianta. Pamiętam amerykańskiego snajpera z Bagdadu, który porządnie się wkurzył, że nie pozwolono mu otworzyć ognia do faceta na dachu z kałachem - wszak to mógłbyć wróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Na dniach" powinienem dostać wezwanie na komisję. Jak już będę "tam" szedł to muszę brać ze sobą coś oprócz dowodu i kwitka, że mnie wezwali? (jakieś dokumenty, że się uczę itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 19:21, Traitor napisał:

"Na dniach" powinienem dostać wezwanie na komisję. Jak już będę "tam" szedł to muszę
brać ze sobą coś oprócz dowodu i kwitka, że mnie wezwali? (jakieś dokumenty, że się uczę
itd.)


---- Notabene nie, ale to jest rejestr i wpisują jakie masz wykształcenie, więc może warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 23:36, mortis72 napisał:

---- Notabene nie, ale to jest rejestr i wpisują jakie masz wykształcenie, więc może
warto.

Ok, wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować