Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

No i po Wrocloku :)
Na pierwszym zdjęciu drużyna z opiekunem, czyli nota bene ze mną :).
Na drugim chłopaki z nagrodą za najlepszy czas przebiegu trasy patrolowej.

Mam nadzieję że osoby będące na zdjęciach nie będą miały mi za złe za umieszczenie fotek. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników.

20110529154346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie czasu trwania służby przygotowawczej dla żołnierza kształcącego się na szeregowego.
W tym czasie przebywa się na jednostce, czy można być po za nią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 12:34, Shadow napisał:

Mam pytanie odnośnie czasu trwania służby przygotowawczej dla żołnierza kształcącego
się na szeregowego.
W tym czasie przebywa się na jednostce, czy można być po za nią ?


Na jednostce, chyba, że dostaniesz przepustkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście zawodu żołnierza zawodowego bo się tym interesuje od dziecka i to moje marzenie jak to jest z tym kierunkiem warunek iść pierw do WKU ? czy od razu zgłosić się do komisji bo teraz poboru chyba nie ma? wystarczy mieć skończone gimnazjum żeby zostać zawodowym ? czy szkołę średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:26, Amaros napisał:

Mam pytanie odnoście zawodu żołnierza zawodowego bo się tym interesuje od dziecka i to
moje marzenie jak to jest z tym kierunkiem warunek iść pierw do WKU ? czy od razu zgłosić
się do komisji bo teraz poboru chyba nie ma? wystarczy mieć skończone gimnazjum żeby
zostać zawodowym ? czy szkołę średnia


Jedyna szansa, aby zostać obecnie zawodowym, to albo studia wojskowe, albo NSR. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 22:31, Burszurasek napisał:

> Mam pytanie odnoście zawodu żołnierza zawodowego bo się tym interesuje od dziecka
i to
> moje marzenie jak to jest z tym kierunkiem warunek iść pierw do WKU ? czy od razu
zgłosić
> się do komisji bo teraz poboru chyba nie ma? wystarczy mieć skończone gimnazjum
żeby
> zostać zawodowym ? czy szkołę średnia

Jedyna szansa, aby zostać obecnie zawodowym, to albo studia wojskowe, albo NSR. Wybór
należy do Ciebie.

Yyy ja i studia już to widzę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 23:02, Burszurasek napisał:


> Yyy ja i studia już to widzę ;D

No to musisz pożegnać się z marzeniami. Przynajmniej na chwilę obecną. :)

A nie wystarczy wykształcenie średnie po szkole ? ze zdaną maturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 23:26, Amaros napisał:

(...)

Powiadasz, że chcesz być żołnierzem, ale nie widzisz siebie na studiach... hmm... może się mylę, ale Francuska Legia Cudzoziemska chyba nie zwraca uwagi na wykształcenie. Jak Cię to interesuje (w co wątpię) to sobie poczytaj co i jak - w końcu marzenia są po to aby je spełniać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2011 o 16:33, Traitor napisał:

> (...)
Powiadasz, że chcesz być żołnierzem, ale nie widzisz siebie na studiach... hmm... może
się mylę, ale Francuska Legia Cudzoziemska chyba nie zwraca uwagi na wykształcenie. Jak
Cię to interesuje (w co wątpię) to sobie poczytaj co i jak - w końcu marzenia są po to
aby je spełniać :))

No tak ale czy my jeszcze mamy tą armię bo tyle się ostatnio się dzieje ze nie nadążam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wykształcenie średnie wystarczy w zupełności. Wystarczy na to aby zostać szeregowym zawodowym i wystarczy na to aby zostać podoficerem. Zaczynasz jednak jako szeregowy. Musisz zgłosić się do WKU (właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania) i wyrazić chęć wstąpienia do wojska. Tam Cię pokierują dalej. Będziesz musiał wykonać badania w komisji lekarskiej, która określi Twoją zdolność do zawodowej służby wojskowe. Potem szkolenie podstawowe (z tego co pamiętam, trwające 3 miesiące) i jak to mówią - "Krótkimi skokami - Naprzód!" ;)
Ważne jest to, że jeśli masz niską wydajność fizyczną, czyli prościej mówiąc ze sportu najbardziej lubisz szachy ;), to nie masz nawet po co iść do WKU. Pierwszym i podstawowym elementem kwalifikacji jest egzamin z WF (bieg na 3000m, bieg wahadłowy 10x10m, podciąganie na drążku oraz skrętoskłony w czasie 2min.) Im lepsza ocena średnia, tym większe szanse na zakwalifikowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy trudno jest dostać się do " GROM" czytałem trochę na internecie, ale za dużo tego nie ma a chciałbym spróbować sił choć, nie jest to takie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 00:05, Amaros napisał:

Witam, czy trudno jest dostać się do " GROM" czytałem trochę na internecie, ale za dużo
tego nie ma a chciałbym spróbować sił choć, nie jest to takie łatwe.

To czytałeś może?
http://grom.mil.pl/selekcja_pliki/SELEKCJA.HTM
GROM to jednostka specjalna więc trzeba się wykazać bardzo dobrą sprawnością fizyczną, ale także inteligencją, zdolnością przystosowywania się i szybkiego reagowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 00:18, Hubi_Koshi napisał:

> Witam, czy trudno jest dostać się do " GROM" czytałem trochę na internecie, ale
za dużo
> tego nie ma a chciałbym spróbować sił choć, nie jest to takie łatwe.
To czytałeś może?
http://grom.mil.pl/selekcja_pliki/SELEKCJA.HTM
GROM to jednostka specjalna więc trzeba się wykazać bardzo dobrą sprawnością fizyczną,
ale także inteligencją, zdolnością przystosowywania się i szybkiego reagowania.

Nie, tego nie czytałem z góry dziękuje za linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

Właśnie znalazłem interesujący wortal gromadzący i porównujący poszczególne cechy wojsk pięćdziesięciu państw świata i przedstawiający siłę owych krajów względem siebie. Jak podkreślono we wstępie strony, źródła danych są "różne", dlatego proszę, aby osoby interesujące się tematem wyraziły swoją opinię o danej liście. Zwłaszcza interesuje mnie nie najgorsza pozycja Polski. Wszem o wobec słychać psioczenie o stanie naszej armii, a w podanym zestawieniu nasz kraj prezentuje się całkiem nieźle.

http://www.globalfirepower.com/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 14:14, Paluch_222 napisał:

Zwłaszcza interesuje mnie nie najgorsza
pozycja Polski. Wszem o wobec słychać psioczenie o stanie naszej armii, a w podanym zestawieniu
nasz kraj prezentuje się całkiem nieźle.

http://www.globalfirepower.com/

Pozdrawiam


Polska plasuje się na całkiem wysokiej pozycji, ale tylko dlatego, bo siły poszczególnych państw podawane są w liczbach, bez zwrócenia uwagi na jakość sprzętu. Jeśli nawet mielibyśmy ponad 1100 czołgów na chodzie (a nie mamy), to co z tego, skoro większość z nich to przestarzałe T-72, które nie nawiążą walki z czołgami nowej generacji. Z lżejszych pojazdów, większość stanowią BWP-1 i BRDM-2, które w zasadzie już dawno powinny pójść na złomowanie albo do muzeów - nie ma mowy o ich konkurowaniu z zachodnimi odpowiednikami. W ogóle mamy tyle statków w marynarce - 80? Chyba liczą kutry rybackie. ;P Można tak długo wyliczać.
Zakłamania są nawet w stanach osobowych, bo po wypowiedzeniach w tym roku na pewno nie mamy 100 tys. żołnierzy (słyszałem bodajże o 93 - 94 tysiącach), a podane 20 tysięcy czynnej rezerwy to tylko ilość docelowa i pobożne życzenia MONu, bo obecnie nie jest ich więcej niż 10 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować