Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2012 o 14:59, zerohunter napisał:

Szeregowiec to szeregowiec, niestety.


A co do rzeczy jaki stopień? Pogardliwe wyrażanie się o żołnierzach, m.in. poprzez używanie słów typu "trep", które wśród cywilów funkcjonowało w odniesieniu do żołnierzy zawodowych kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, świadczy o tym, że nie szanujesz tej profesji. Jeśli tak, to po co chcesz iść do wojska? Siebie samego też będziesz nazywał trepem? Samego siebie nie będziesz szanował...? Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie... Moze tu bedziecie wiedziec.
Jesli zrobie sobie tatuaż na przedramieniu, to czy bedzie to przeszkadzalo w dostaniu sie do wojska? Nie bedzie jakis szpecacy czy cos... Zwykla pieciolinia z nutami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Te czasy, gdy wojskowe komisje lekarskie odrzucały kandydatów do armii, którzy mieli "dziary", już dawno minęły. Może okazać się, że jeśli wytatuujesz sobie pół twarzy, to może to być problemem, natomiast zwykły, "kulturalny" tatuaż...? Przynajmniej nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z tego tytułu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 20:27, zerohunter napisał:

Szczerze myślałem że to takie potoczne wyrażenie, nie mające żadnego negatywnego wydźwięku,
sorry.


Hmm raczej "trepami" nazwałbym starą kadrę, która się już na szczęście wykrusza. To były praktycznie roboty bez odrobiny własnej myśli tzw. beton.
Naprawdę ciężko jest się takim porozumieć, lata prania mózgu robią swoje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 21:26, Ciekawski94 napisał:

Mam pytanie jak jestem na komisji lekarskiej i powiedz my, że prawym okiem będę widział
gorzej niż lewym to już jestem skreślony?

Heh złudne marzenia, sam jestem krótkowidzem i mam astygmatyzm (czyli tak jak opisujesz jedno oko widzi mocniej drugie słabiej i dostałem na swojej komisji śliczne A... oczywiście Coś się mogło zmienić bo na swojej komisji byłem już niemal dekadę temu, ale szczerze wątpię w jakiekolwiek zmiany w naszym wojsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 21:26, Ciekawski94 napisał:

Mam pytanie jak jestem na komisji lekarskiej i powiedz my, że prawym okiem będę widział
gorzej niż lewym to już jestem skreślony?

Nie koniecznie ja na komisji byłem stwierdził u mnie skrzywienie kręgosłupa i nic się nie doczepił ;] i dali mi A ;p a jeżeli pchasz się na snajpera to raczej nie masz szans a tak to myślę ze nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 21:26, Ciekawski94 napisał:

Mam pytanie jak jestem na komisji lekarskiej i powiedz my, że prawym okiem będę widział
gorzej niż lewym to już jestem skreślony?


Jeśli się nie przyznasz i powiesz dobrze literki to nic się nie stanie. W innym przypadku możesz nawet dostać kategorie E. Wszystko zależy jak duża jest to wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dziś składałem wniosek o powołanie do słuzby przygotowawczej gdyż chcę być zawodowym żołnierzem no i tam w rejestracji powiedzieli mi że po tym idę do Narodowych sił rezerwowych i dalej mogę kierować się na zawodowca lecz jest mały problem w tym ze jest dużo wniosków i mało miejsc czy przy moim ogl zawodzie mechanik pojazdów samochodowych + Prawko (B) jakieś większe szanse mam że to mnie wytypuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko zależy, do jakiej jednostki chciałbyś się dostać. W mojej jednostce np. bez kategorii C nikt nie będzie z Tobą nawet rozmawiał (wskazane C+E). Z reguły dwie wymienione przez Ciebie specjalności są połączone - np. kierowca - elektromechanik.
Musisz w WKU popytać na temat wakujących stanowisk w poszczególnych jednostkach wojskowych. Minus jest taki, że właściwe Twojemu miejscu zamieszkania WKU może mieć wiedzę jedynie na temat jednostek będących w ich jurysdykcji. Pozostaje tylko pytać, pisać, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 17:46, mrosi napisał:

/.../

Wszystko zależy, do jakiej jednostki chciałbyś się dostać. W mojej jednostce np. bez
kategorii C nikt nie będzie z Tobą nawet rozmawiał (wskazane C+E). Z reguły dwie wymienione
przez Ciebie specjalności są połączone - np. kierowca - elektromechanik.
Musisz w WKU popytać na temat wakujących stanowisk w poszczególnych jednostkach wojskowych.
Minus jest taki, że właściwe Twojemu miejscu zamieszkania WKU może mieć wiedzę jedynie
na temat jednostek będących w ich jurysdykcji. Pozostaje tylko pytać, pisać, etc.

No ogl na piechotę no nie wiem jak to inaczej można nazwac :D nie na pancerniaka itd. A co do do papierku to tyle co mi powiedzieli to należy czekać no chyba sami się zgłoszą do mnie ale tak raczej wątpie żeby dużo osób się pchało na szeregowca nawet jeśli mają papierek średniaka myslę ze się dostanę

Ps. czy testy są trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wbrew pozorom najwięcej kandydatów jest na stanowiska szeregowych. Co zaś do testów, to w zasadzie (poza komisją lekarską) pozostaje tylko test sprawnościowy: bieg na 3000m, bieg 10x10m, podciąganie na drążku i brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 23:42, mrosi napisał:

/.../

Wbrew pozorom najwięcej kandydatów jest na stanowiska szeregowych. Co zaś do testów,
to w zasadzie (poza komisją lekarską) pozostaje tylko test sprawnościowy: bieg na 3000m,
bieg 10x10m, podciąganie na drążku i brzuszki.

komisje lekarska mam juz za sb dawno bo mam ksiazeczke i A. bardziej sie boje czy mnie przyjma czy na ta chwile wojsku potrzebni sa mechanicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 14:15, Amaros napisał:

komisje lekarska mam juz za sb dawno bo mam ksiazeczke i A. bardziej sie boje czy mnie
przyjma czy na ta chwile wojsku potrzebni sa mechanicy?

Sądząc po ilości złomu jakim dysponują, to raczej nie będą wybrzydzać, jak im mechanik sam się zgłosi. Choć nie wiem, czy mechanika nie będą bardziej chcieli jako cywilnego, a nie jako żołnierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 14:39, hans_olo napisał:

> komisje lekarska mam juz za sb dawno bo mam ksiazeczke i A. bardziej sie boje czy
mnie
> przyjma czy na ta chwile wojsku potrzebni sa mechanicy?
Sądząc po ilości złomu jakim dysponują, to raczej nie będą wybrzydzać, jak im mechanik
sam się zgłosi. Choć nie wiem, czy mechanika nie będą bardziej chcieli jako cywilnego,
a nie jako żołnierza.

Heh ale ja chce zostać zawodowym żołnierzem ;) a mając uprawnienie na mechanika to jakoś inaczej na ta spojrza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2012 o 17:46, mrosi napisał:

/.../

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wojska :D zostałem dziś poinformowany że w śrd mam się wstawić na rozmowę kwalifikacyjną i tu już się zaczyna problem ogl bo nie wiem zbytnio jakie pytania polecą w moim kierunku itd chciałem się cb zapytać jakie najczęściej padają pytania ? bardzo mi zależy na zostaniu żołnierzem a nie chce składać 15x wniosków jest to dopiero mój 1 wniosek :D jak możesz to napisz mi jak wyglądała twoja rozmowa kwalifikacyjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podejrzewam, że będą pytać o uprawnienia, doświadczenie, umiejętności, etc. Zasad teorii wezględności nikt nie będzie pytał na pewno ;)
Ja rozmowy kwalifikacyjnej nie miałe, bo wstępowałem do służby blisko 20- lat temu. Wówczas wszystko zupełnie inaczej wyglądało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować