Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

/.../

Hmmm....
Lista jest długa. To badania krwi, moczu, a takze badania specjalistyczne - okulista, neurolog, chirurg, psychiatra, etc. Nie sposób wymienić wszystkich z pamięci. Lista lekarzy na "obiegówce" jest uzależniona również od tego, czy cierpisz na jakiś dolegliwości. Wówczas odpowiedni lekarz jest dodawany do listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2013 o 18:47, Brayan190 napisał:

Witam.
Mam pytanie, poniewaz chce pojsc do wojska......jakie badania przeprowadza TWKL?


Mrosi napisał wszystkie istotne informacje.

Z doświadczenia powiem Ci, że jeżeli masz proste plecy oraz przegrodę nosową, a także "czystą" krew to najgorsze masz za sobą, ponieważ specjaliści pokroju neurologa przeważnie każą zrobić przysiad i podbijają kartę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Pytanie może z grubsza trywialne ,ale jak w tym momencie wygląda pobór do wojska ? Uważam to dla siebie za alternatywę w razie wypadku ,gdyby matura nie poszła mi tak jak bym sobie tego zażyczył. Gdzie odbywają się szkolenia ,gdzie można stacjonować (w Polsce czy za granicą) ? Najprościej w świecie chciałbym dowiedzieć się co czeka mnie kiedy kończąc maturę nagle postanowię iść do wojska. Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na takie pytanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Złe podejście do zagadnienia. Żołnierzem zostaje się gdy się tego chce. Na przeczekanie możesz iść na zasiłek dla bezrobotnych...
Tym bardziej, że dostać się do wojska nie jest wcale tak "hop siup". Wszystkich informacjiu dzieli Ci właściwe Twojemu miejscu zamieszkania WKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejście jest jak najbardziej prawidłowe. Gdybym chciał ,moją alternatywą byłoby zostać mechanikiem ,inną byłoby zostać prawnikiem itd. Gdybym tego nie chciał to bym o tym nawet nie myślał ,czyż nie ? W każdym razie dziękuje za odpowiedź ,co prawda najbliższą WKU mam 30 kilometrów od miejsca zamieszkania ,ale zapewne wybiorę się w ten weekend i zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety nie zgodzę sę z Tobą :)
W wojsku nie pracuje się, tylko służy. Być może dla większości, nawet tych w mundurze, to bardziej praca. Tak naprawdę jednak to nie tak powinno wyglądać. Pamiętaj, że nie każdemu podoba się dyspozycyjność 24h/24h (nie mówię o rzeczywistym czasie pracy, ale o statusie) i coś co nazywa się "staniem na baczność" przez cały czas.
Co do WKU. Obawiam się, że w sobotę czy niedzielę nikogo nie zastaniesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 18:06, Darnok_Rukia napisał:

Widziałem reportaż że są prowadzone obowiązkowe ćwiczenia w wojsku? Prawda to bo chyba
mój rocznik na horyzoncie teraz.


Też o tym słyszałem, ale potem szukając na ten temat informacji w necie, wszędzie widniało, że te ćwiczenia są dla osób, które "mają za sobą zasadniczą służbę wojskową", "wiążą swoją przyszłość z wojskiem", albo dobrowolnie chcą udać się na ćwiczenia.

W każdym razie jest to i tak dosyć dziwnie napisane i nie wiadomo do końca, jak to z tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jestem w wieku poborowym,i załóżmy że atakuje nas Rosja/Chiny/Whatever, ile wtedy trwa, i czy w ogóle jest mowa o jakimkolwiek przeszkoleniu bojowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno prezydent Komorowski planuje zwiększyć budżet MONu z 1% PKB na 2.
Mam nadzieje że nie było to czcze gadanie z okazji przyjazdu prezydenta USA do Polski :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 18:45, zerohunter napisał:

Takie pytanie, jestem w wieku poborowym,i załóżmy że atakuje nas Rosja/Chiny/Whatever,
ile wtedy trwa, i czy w ogóle jest mowa o jakimkolwiek przeszkoleniu bojowym?

Potrzebna byłaby jakaś nadzwyczajna ustawa (tak jak miało to miejsce w Wlk. Brytanii podczas I wojny światowej). Inna sprawa, że pewnie kapitulacja nastąpiłaby najpóźniej po miesiącu z hakiem więc nie wiem czy byłoby to wgl możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 22:10, Net_com napisał:

> Takie pytanie, jestem w wieku poborowym,i załóżmy że atakuje nas Rosja/Chiny/Whatever,

> ile wtedy trwa, i czy w ogóle jest mowa o jakimkolwiek przeszkoleniu bojowym?
Potrzebna byłaby jakaś nadzwyczajna ustawa (tak jak miało to miejsce w Wlk. Brytanii
podczas I wojny światowej). Inna sprawa, że pewnie kapitulacja nastąpiłaby najpóźniej
po miesiącu z hakiem więc nie wiem czy byłoby to wgl możliwe.

Albo po 3 dniach biała flaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 22:06, Bezi_113 napisał:

Podobno prezydent Komorowski planuje zwiększyć budżet MONu z 1% PKB na 2.
Mam nadzieje że nie było to czcze gadanie z okazji przyjazdu prezydenta USA do Polski
:P


No i co z tego....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 17:48, mrosi napisał:

>/.../ > No i co z tego....?

>
Jak to: "co z tego"? Będziemy mieli kilku generałów więcej i pensje wyższych oficerów też będą wyższe. No i może parę nowych siedzib dla sztabów będzie. Acha i jeszcze nowie biurka i może nowe komputery z Win7 dla kadry oficerskiej. Będą sobie mogli pograć w "gry wojenne"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 22:06, Bezi_113 napisał:

Podobno prezydent Komorowski planuje zwiększyć budżet MONu z 1% PKB na 2.
Mam nadzieje że nie było to czcze gadanie z okazji przyjazdu prezydenta USA do Polski
:P

Znaczy na ile - najlepiej poprzyj to jakimś źródłem. Obecny budżet to 1,95% PKB, więc prawie 2% mamy na ten moment. :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 14:02, Kubson023 napisał:

Witam jutro mam się zgłosić na testy psychologiczne do SP.. Czego mogę się spodziewać
z pytań :D? i czy łatwo je zdać czy nie ;)?

Kilka stron pytań o osobowość, jak się zachowasz w takiej sytuacji itp. Pewnie testy na inteligencję, czyli masz osiem obrazków dopasuj dziewiąty, no i maszynka, mniej więcej coś takiego http://www.akson-lab.com/pics/Krzyzowy_13.jpg .
Co do pytań o osobowość, to musisz się trzymać jednej wersji, pytania co jakiś czas mogą odnosić się do tej samej rzeczy. Ogólnie według mnie ciężko nie zdać tego psychologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować