Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Witam wszystkich. Otóż założyłem ten temat bo....takiego nie ma :D Po prostu od pewnego czasu interesuje się wojskiem, czołgami ,rangami, odznaczeniami. Być może to nie tylko moje hobby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może ja na początku zaczne :-) Poruszmy temat owego pistoleciuku , który pojawia się nagminnie w każdej szanowanej grze wojennej. Mowa oczwyście o Thompsonie. Jakie są wasze opienie na jego temat ? Może ktoś z niego strzelał ? Jest to możliwe. Która wg was gra najlepiej odzwierciedla ten karabin z wyglądu oraz z jego możliwości ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_Thompson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Infantry Tank Churchill (A22) – angielski ciężki czołg piechoty z okresu II wojny światowej. Był jednym z najlepiej opancerzonych czołgów tego okresu, stanowił też bazę dla wielu innych specjalistycznych pojazdów. Został nazwany na cześć premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Churchill_%28czo%C5%82g%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 16:14, oOreVenOo napisał:

Jakie są wasze opienie

Mi się podoba. Szczególnie w grach. Jest dosyć "wyciszony".
Może ktoś z niego strzelał ?
Ja tylko widziałem, jak w poligonie była dostawa, i oficer taki dostał. FULL WYPAS!
Która wg was gra najlepiej odzwierciedla
Moim zdaniem Call of Duty 2 i Wolfenstein: Enemy Territory

P.S- sorki za spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do czołgów bardzo dobrze odzwierciedlony jest Tygrys należący do Osi , natomiast gra Company of Heroes bardzo ładnie odzwierciedla czołgi , np Shermana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 16:37, oOreVenOo napisał:

Co do czołgów bardzo dobrze odzwierciedlony jest Tygrys należący do Osi , natomiast gra Company
of Heroes bardzo ładnie odzwierciedla czołgi , np Shermana.


Ta gra zstała oparta na wielu szkicach i danych fabrycznych. Twórcy naprawdę się postarali. Polecam Company of Hroes wszystkim fanom wojskowości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się spytam o coś przyszłościowego. Co myślicie o przyszłości Egzoszkieletów i Pancerzy Wspomaganych. Japończycy zbudowali już działający prototyp egzoszkieletu, a i Amerykanie się tym zajmowali kilka lat wcześniej. Jeśli znajdzie się odpowiednie źródło energii te zabawki będą w stanie się mocno rozwinąć i na serio wkroczyć na Pole Walki. Co o tym myślicie ?? Przyjmą się ?? W co będą uzbrojone i do jakich akcji będą przeznaczane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

egzoszkielety?
kroczące bydle, z wieeelkim karabinem maszynowym i miotaczem ognia, służące do masakrowania oddziałów piechoty przeciwnika? mmm... khem.. wybacz - ostatnio gram w Warhammer: Dawn of War i jakoś zakochałem się w Dreadnotach... ;]
no - mogłoby być niezbyt ciekawie - szczególnie dla żołnierzy przeciwnika... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 16:14, oOreVenOo napisał:

No to może ja na początku zaczne :-) Poruszmy temat owego pistoleciuku , który pojawia się
nagminnie w każdej szanowanej grze wojennej. Mowa oczwyście o Thompsonie. Jakie są wasze opienie
na jego temat ? Może ktoś z niego strzelał ? Jest to możliwe. Która wg was gra najlepiej odzwierciedla
ten karabin z wyglądu oraz z jego możliwości ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_Thompson


Hmm stary dobry tomek najlepszy karabin w tamtych czasach ale dziś ja zastąpiłbym go M16 ta broń jest piękna i dodać doniego lunetke i czego wiecej chcieć, a co do ogolnei broni jaka mi sie podoba i miałem okazje strzelać to także stary najlepszy karabinek snajperski oczywiście mowa o Mouserze.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Budo, jest wporządku moderator. Może ten temat mi wyjdzie

wikweb
Ja nie byłem, nie będe i nie zamierzam być. Chociaż ciągnie mnie szkoła oficerska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 19:04, wikweb napisał:

A kto z was był w wojsku? i kto chce isc a kto bedzie próbował się wymigać? Ja zrobie wszystko
zeby tam nie trafić :)


No ja raczej będę próbował się wymigać z jednej prostej przyczyny szkoda mi czasu na to żeby gnić w koszarach taka prawda. Pójdzie mi parę dobrych miesięcy w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 16:14, oOreVenOo napisał:

No to może ja na początku zaczne :-) Poruszmy temat owego pistoleciuku , który pojawia się
nagminnie w każdej szanowanej grze wojennej. Mowa oczwyście o Thompsonie. Jakie są wasze opienie
na jego temat ? Może ktoś z niego strzelał ? Jest to możliwe. Która wg was gra najlepiej odzwierciedla
ten karabin z wyglądu oraz z jego możliwości ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_Thompson



Ja Thompsonem grałem w grach(CoD). i powiem,że broń niezła na bliski kontakt, ale z daleka bardzo nie celna(z daleka wolę, niemieckie mp44) i ma mały magazynek(tylko 20 naboi)
starsze modele Thompsona były używane przez mafie w latach 20. w Ameryce, najczęściej:)
Wszyscy weterani, z II wojny światowej mówią że to bron niezawodna, tak słyszałem.Ale osobiście nie
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 00:49, oOreVenOo napisał:

> A kto z was był w wojsku? i kto chce isc a kto bedzie próbował się wymigać? Ja zrobie
wszystko
> zeby tam nie trafić :)

No ja raczej będę próbował się wymigać z jednej prostej przyczyny szkoda mi czasu na to żeby
gnić w koszarach taka prawda. Pójdzie mi parę dobrych miesięcy w plecy.


zgadzam sie z Tobą, wogule przymusowe wstępowanie do tej "chorej organizacji" czym jest wojsko jest dla mnie nienormalne, ja na pewno nie mam zamiaru tam iść i robić za trepa, może kogos uraziłem ale takie jest moje zdanie
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu

Dnia 24.12.2006 o 16:07, Jaki Ganh1 napisał:

interesuje się wojskiem, czołgami ,rangami, odznaczeniami. Być może to nie tylko moje hobby....

Jeśli o to chodzi to muszę się pochwalić że jestem w polskim Ranger Survival Club. Jest to klub znajdujący się w Kędzierzynie, ale szkolenia są też w Rybniku, gdzieś w okolicach Wrocławia, Gliwicach i oczywiście w moim mieście - Prudniku. jak narazie, nie wiem czemu, ale stronka klubu nie działa, ale jakby ktoś miał kiedyś ochote przyjechać na szkolenie to zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 08:31, Jaki Ganh1 napisał:

Hm...A do szkoły oficerskiej byś poszedł?


Raczej nie. Szkoda mi czasu na takie coś, nie raz wypadaliśmy z qmplami na ASG i różnego typu imprezy , liny , wspinaczki górskie ale wojsko mnie nie kręci jako zawód. Szkoda mi na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować