Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2009 o 15:16, Ichvander napisał:

Czyli, ze mozna traktowac szkole oficerska jako studia? Czy zle mysle? ;)


Tak. Ukończenie szkoły oficerskiej jest równorzędne z wykształceniem wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:44, SATLKER napisał:

A żeby dostać się do szkoły to trzeba mieć jakieś super ocenki czy przeciętnego ucznia też przyjmą .


Niestety nie. Najlepsi po egzaminach wstępnych i testach psychologicznych mają szansę się dostać do szkoły. Tym bardziej z cywila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie, teraz będziesz tłumaczył każdemu co trzeba zrobić żeby być łoficerem. :o Macie tutaj zasady rekrutacji do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych i tyle. http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/Rekrutacja_2009_2010.htm Dałbym jeszcze linka do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, ale coś ich strona teraz nie działa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:21, SATLKER napisał:

A do egzaminu można podchodzić kilka razy czy tylko raz


W jednym roku raz. W następnym możesz jeszcze raz. I tak aż Ci się znudzi. Choć jeśli nie pójdzie Ci na egzaminie z jakiegoś błahego powodu (nie mówię tu o ocenie niedostatecznej z egzaminu z wyszkolenia fizycznego) to lepiej zaciągnąć się jako np. starszy szeregowy zawodowy, zrobić licencjat, potem pójść na (bodajże, nie pamiętam dokładnie) trzymiesięczny kurs oficerski i volaille.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:21, SATLKER napisał:

A do egzaminu można podchodzić kilka razy czy tylko raz


Możesz nawet i 1000 razy. Pod warunkiem, że dożyjesz do, dajmy na to, 1019 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 17:57, rafekx 12 napisał:

Witam mam pytanie:CZy moze mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić aby dostać się do marynarki??Najlepeij
po kolei.....Byłym wdzieczny


Interesuje Cię korpus szeregowych, podoficerów czy oficerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:33, Jaracz napisał:

> Witam mam pytanie:CZy moze mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić aby dostać się do
marynarki??Najlepeij
> po kolei.....Byłym wdzieczny

Interesuje Cię korpus szeregowych, podoficerów czy oficerów?


Hmm..podoficerów,ale czy przypadkiem najpierw nie trzeba od szeregowych zaczynać?:)Pytam sie bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od teraz to chyba nikogo w wojsku nie będzie odkąd jest dla chętnych. Ale nie o to mi głównie w tym poście chodzi, kiedyś widziałem bilboard zachęcający do wstąpienia do wojska. Widniał tam napis "wstąp do najlepszych" A skąd oni wywnioskowali że zawód rzołnieża jest najlepszym zawodem. Dla mnie te hasło reklamowe jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:36, rafekx 12 napisał:

Hmm..podoficerów,ale czy przypadkiem najpierw nie trzeba od szeregowych zaczynać?:)Pytam
sie bo nie wiem


Jeśli wolisz to i tak można. :) Wtedy idziesz do WKU w Twoim rejonie i mówisz jaka jest sytuacja. Gość powinien zobaczyć czy są wolne etaty na interesującym Cię przydziale. Ale wtedy będziesz musiał przepracować swoje jako szeregowy, a czy dostaniesz się na szkółkę podoficerską dużo będzie zależało od dobrej woli Twojego przełożonego. Według mnie pewniejszą metodą jest pójście z cywila od razu do Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej. Jedyna mi znana znajduje się w Ustce. Szczegóły są tutaj - http://www.spustka.mw.mil.pl/index.php?tresc=rekrutacja . Szkółka w przypadku Marynarki Wojennej trwa 13 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:41, xD ominik napisał:

Od teraz to chyba nikogo w wojsku nie będzie odkąd jest dla chętnych. Ale nie o to mi
głównie w tym poście chodzi, kiedyś widziałem bilboard zachęcający do wstąpienia do wojska.
Widniał tam napis "wstąp do najlepszych" A skąd oni wywnioskowali że zawód rzołnieża
jest najlepszym zawodem. Dla mnie te hasło reklamowe jest bez sensu.


Ile ludzi - tyle opinii. :) Generalnie wojsko reklamuje się by pozyskać większą ilość chętnych do zawodowej służby w związku z profesjonalizacją/uzawodowieniem armii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2009 o 18:50, Jaracz napisał:

Ile ludzi - tyle opinii. :) Generalnie wojsko reklamuje się by pozyskać większą ilość
chętnych do zawodowej służby w związku z profesjonalizacją/uzawodowieniem armii.

No to mogli by się reklamować w jakiś inteligentniejszy sposób, a nie że wymyślą hasło które nawet się lekko nie styka z prawdą. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:51, rafekx 12 napisał:

#
Dzięki teraz mam czystszą sytuaje,a jeżlei ktoś chce iść na np. załoge okrętu podwodnego,to
te same szkoł czy jakie?


Wszystko to samo. Przydział dostaje się po zakończeniu szkółki i niekoniecznie zależy on od samego zainteresowanego. :d Aczkolwiek najlepsi absolwenci ponoć mają możliwość wybrania sobie gdzie chcą trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:54, xD ominik napisał:

No to mogli by się reklamować w jakiś inteligentniejszy sposób, a nie że wymyślą hasło
które nawet się lekko nie styka z prawdą. Nie ma czegoś takiego jak najlepszy zawód.


Powiedz to specom od promocji Wojska Polskiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:55, Jaracz napisał:

> #
> Dzięki teraz mam czystszą sytuaje,a jeżlei ktoś chce iść na np. załoge okrętu podwodnego,to

> te same szkoł czy jakie?
>

Wszystko to samo. Przydział dostaje się po zakończeniu szkółki i niekoniecznie zależy
on od samego zainteresowanego. :d Aczkolwiek najlepsi absolwenci ponoć mają możliwość
wybrania sobie gdzie chcą trafić.


Aha,a widze że jesteś osobą która zna sie na tym czy możesz mi powiedzieć czy osoba z lekką wadą wzroku może być jakoś ograniczona w marynarce?Tak jak w lotnictwie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować