Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

/.../

Musisz zgłosić się do wojskowej komendy uzupełnień właściwej dla Twojeo miejsca zamieszkania. Wyślą Cię na komisję lekarską po czym na kurs oficerski. Jeśli wszystko pójdzie OK to w przyszłym roku o tej porze będziesz śmigał po polach jako "dwukropek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 19:35, mrosi napisał:

/.../

Musisz zgłosić się do wojskowej komendy uzupełnień właściwej dla Twojeo miejsca zamieszkania.
Wyślą Cię na komisję lekarską po czym na kurs oficerski. Jeśli wszystko pójdzie OK to
w przyszłym roku o tej porze będziesz śmigał po polach jako "dwukropek".


No może nie w przyszłym bo do końca liceum mam jeszcze 2 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytania jeśli wolno.

1. Czy tylko ludzie mający talent do przedmiotów ścisłych mogą wybrać karierę wojskowego? Bo tu sami technicy, inżynierowie?
2. Da się awansować o parę stopni na raz, czy po jednym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:22, Vaxinar napisał:

1. Czy tylko ludzie mający talent do przedmiotów ścisłych mogą wybrać karierę wojskowego?


Nie. Tak samo jak w cywilu jest wiele specjalności - techniczne, logistyczne, etc.

Dnia 16.02.2009 o 20:22, Vaxinar napisał:

2. Da się awansować o parę stopni na raz, czy po jednym?


Nie ma tak dobrze... ;-P Co jeden stopień i to jak napisałem nie częściej niż co 18 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To się nie opłaca ze względów ekonomicznych.
No nie wiem czy się nie opłaca.
>Zresztą, zobacz na obecne wojny - czy gdzieś są używane "bombki" ? Nie. ;) Wszędzie główną rolę odgrywają >wojska lądowe.
Może i tak, może i nie. Nie wiem ... ja z wojskiem swoją przygodę zakończyłem [ znaczy wymigałem się :-D, hyhy ], więc teraz to mogą mi skoczyć ;-).

Dnia 16.02.2009 o 10:19, Probos napisał:

btw ... już to widzę jak w wypadku wojny lecę na front w pierwszym szeregu ... taa ...
jasssneee ;-D. I co jeszcze ... jak coś to możemy dalej pisać choćby tutaj:

>

Dnia 16.02.2009 o 10:19, Probos napisał:

>Wszystko zależy od tego, gdzie Cię przydzielą w razie wojny (odpukać),
Nie przydzielą - patrz wyżej.
>ale jeżeli byłbyś zwykłym "szarakiem", to jedyne na co możesz liczyć, to pierwsza linia. ;) Po stracie takiego >żołnierza, nikt płakać nie będzie. xP
Słusznie, ale nikt płakać nie będzie bo bycie i walka na froncie byłoby chyba ostatnią rzeczą jaką bym zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 17:17, KŁEJK napisał:

No nie wiem czy się nie opłaca.


Rozwalasz całe zaplecze gospodarcze kraju, jego infrastrukturę oraz zabijasz ludność cywilną... Co Ci z takich terenów ? :D

No cóż, ja osobiście swoją przyszłość wiążę z zawodową służbą. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy idąc do szkoły oficerskiej przechodzi się takie samo szkolenie jak w przypadku dawnych poborowych (chodzi o poziom trudności) na poligonie ? i czy oficer tylko siedzi w sztabie podpisuje różne papiery czy też walczy na froncie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co sądze o F-16 Owszem, wiem ale F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch w cenie Ferrari Hehe. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna przez Polskę tego czegoś.Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest 100 razy mniej awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny... Może i wolniejszy ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 14:50, Fafidek napisał:

To co sądze o F-16 Owszem, wiem ale F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch
w cenie Ferrari Hehe. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna przez Polskę
tego czegoś.Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest 100 razy mniej
awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny... Może i wolniejszy
ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy ;P


Raptor jest o wiele droższy, i o wiele lepszy. Ale czy jest wolniejszy??? Gdzie ty to znalazłeś? Jest również szybszy od F-16.

F-16 jest w miarę dobre ale to co kupili od USA, to jakiś szit, jak nawet tego nie mogli dotransportować bez problemów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:09, Adamo 55 napisał:

> To co sądze o F-16 Owszem, wiem ale F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch

> w cenie Ferrari Hehe. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna przez Polskę

> tego czegoś.Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest 100 razy
mniej
> awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny... Może i
wolniejszy
> ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy ;P

Raptor jest o wiele droższy, i o wiele lepszy. Ale czy jest wolniejszy??? Gdzie ty to
znalazłeś? Jest również szybszy od F-16.

F-16 jest w miarę dobre ale to co kupili od USA, to jakiś szit, jak nawet tego nie mogli
dotransportować bez problemów;/

Coś w tym jest ze sit niedawno F-16 by miał katastrofę bo pilot stracił panowanie nad maszyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie wymądrzać się na jakiś temat, radzę zaczerpnąć wiedzę z fachowych źródeł, a nie Onetu czy Super Expressu i tym podobnych...

F-16 które zakupiliśmy, to w tej chwili jedne z najlepszych samolotów tej marki i jedynie Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael oraz same Stany Zjednoczone posiadają nowocześniejsze (a konkretnie posiadające znacznie bardziej rozbudowane systemy elektroniczne czy bojowe) wersje.
F-16 jest tez wynikiem kompromisu pomiędzy tym czego potrzebowaliśmy i na co było nas stać.
Dla Waszej wiadomości, by zapewnić pełnię skuteczności naszych Sił Powietrznych, potrzebujemy nie 48, a minimalnie 100 takich maszyn.

Ten kto wolałby jednego F-22 zamiast 48 F-16, nie zna się ani na lotnictwie bojowym i jego roli na polu walki, ani tym bardziej jak widać na współczesnym rynku wojskowego lotnictwa.
O umożliwieniu ewentualnej sprzedaży F-22 mówi się już od wielu lat, ale jak dotychczas żadne inne państwo go nie posiada w swoich siłach zbrojnych.
Jak myślicie dlaczego?
Po pierwsze USA nie chętnie chce się dzielić swoim super-zaawansowanych sprzętem militarnym (co udowodnił program F-35), a po drugie F-22 to samolot potwornie drogi z czego trzeba wiedzieć że sama cena jednostkowa samolotu, to nic w porównaniu z kosztami jakie trzeba wyłożyć na infrastrukturę i zabezpieczenie techniczne by samolot w ogóle mógł funkcjonować...

Na serio.
Chcecie się na jakiś temat wypowiadać, to chociaż zapoznajcie się z rzeczywistymi faktami, bo inaczej wychodzicie na zwykłych ignorantów, m.in. takich jak szukający sensacji dziennikarze, a nie rozróżniający samolotów bombowych od pasażerskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:53, zamber1 napisał:

Na serio.
Chcecie się na jakiś temat wypowiadać, to chociaż zapoznajcie się z rzeczywistymi faktami,
bo inaczej wychodzicie na zwykłych ignorantów, m.in. takich jak szukający sensacji dziennikarze,
a nie rozróżniający samolotów bombowych od pasażerskich...


Yep, podobna była nagonka na polskie Rosomaki. Według pismaków pocisk 7, 62 mm przebijał ich pancerz boczny. :D A tutaj dziennikarze zdziwieni - transporter bardzo dobrze sprawuje się na misjach.

Co do F-16 są też na plus, jeśli chodzi o ich eksploatację, bo o części zamienne do nich jest nietrudno i podobnie ma być za 15 - 20 lat, w przeciwieństwie do chociażby proponowanych nam eurofighterów. Co nie znaczy, że to samolot łatwy w utrzymaniu, najmniejsze śmieci na pasie startowym mogą doprowadzić do awarii silnika za 3 mln złotych (tak się składa, że służyłem w Łasku gdzie stacjonuje ich 16). Teraz wyobraźcie sobie ile byłoby pie*dolenia się z bardziej zaawansowanymi technicznie F-22, czy innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:53, zamber1 napisał:

Zanim zaczniecie wymądrzać się na jakiś temat, radzę zaczerpnąć wiedzę z fachowych źródeł,
a nie Onetu czy Super Expressu i tym podobnych...

F-16 które zakupiliśmy, to w tej chwili jedne z najlepszych samolotów tej marki i jedynie
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael oraz same Stany Zjednoczone posiadają nowocześniejsze
(a konkretnie posiadające znacznie bardziej rozbudowane systemy elektroniczne czy bojowe)
wersje.
F-16 jest tez wynikiem kompromisu pomiędzy tym czego potrzebowaliśmy i na co było nas
stać.
Dla Waszej wiadomości, by zapewnić pełnię skuteczności naszych Sił Powietrznych, potrzebujemy
nie 48, a minimalnie 100 takich maszyn.

Ten kto wolałby jednego F-22 zamiast 48 F-16, nie zna się ani na lotnictwie bojowym i
jego roli na polu walki, ani tym bardziej jak widać na współczesnym rynku wojskowego
lotnictwa.
O umożliwieniu ewentualnej sprzedaży F-22 mówi się już od wielu lat, ale jak dotychczas
żadne inne państwo go nie posiada w swoich siłach zbrojnych.
Jak myślicie dlaczego?
Po pierwsze USA nie chętnie chce się dzielić swoim super-zaawansowanych sprzętem militarnym
(co udowodnił program F-35), a po drugie F-22 to samolot potwornie drogi z czego trzeba
wiedzieć że sama cena jednostkowa samolotu, to nic w porównaniu z kosztami jakie trzeba
wyłożyć na infrastrukturę i zabezpieczenie techniczne by samolot w ogóle mógł funkcjonować...

Na serio.
Chcecie się na jakiś temat wypowiadać, to chociaż zapoznajcie się z rzeczywistymi faktami,
bo inaczej wychodzicie na zwykłych ignorantów, m.in. takich jak szukający sensacji dziennikarze,
a nie rozróżniający samolotów bombowych od pasażerskich...


No tak masz rację, mogłem najpierw pomyśleć, ale te awarie podczas lotu trochę mnie zraziły do tych zakupionych F-16.
Co do Raptorka to USA mogłoby państwom Natowskim udostępniać swoje technologie ale to takie moje widzimisie.

A co sądzicie o Migach? Dokładnie o MIG-29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:43, Adamo 55 napisał:

No tak masz rację, mogłem najpierw pomyśleć, ale te awarie podczas lotu trochę mnie zraziły
do tych zakupionych F-16.
Co do Raptorka to USA mogłoby państwom Natowskim udostępniać swoje technologie ale to
takie moje widzimisie.

A co sądzicie o Migach? Dokładnie o MIG-29


Awarie zdarzają się w każdym sprzęcie.
Bez różnicy czy jest to rower, łopata czy tym bardziej składający się z kilkudziesięciu tysięcy części, zaawansowany sprzęt wojskowy...

F-16 przez całe swoje trzydzieści lat kariery, dowiódł już wielokrotnie że jest sprzętem bardzo dobrym, a co najważniejsze w tego typu maszynach, udowodnił swoja wielką skuteczność w walce.

Co do udostępniania bardzo zaawansowanych technologii, to jak już to wspominałem wcześniej, USA nie chce tego robić w pełni.
Z tego właśnie powodu (a głównie chodziło o udostępnianie dokumentacji projektów o właściwościach"stealth") nastąpiły mocne problemy w realizacji projektu F-25 i był nawet okres gdy główny koproducent czyli Wielka Brytania, zastanawiała się nad wycofaniem z całego projektu.

Co do MiG-29, to był to dobry samolot... Ale w latach 80tych...
Obecne koszt modernizacji samolotu do nowoczesnego poziomu, powoduje że znacznie korzystniejszym zakupem (nawet z ekonomicznego punktu widzenia) jest... F-16.
MiG-29 jest dość kosztowny w eksploatacji, bowiem nie dość że jest to samolot dwusilnikowy, to na dodatek zbyt niepewny, jeśli chodzi o części zamienne.

Na dzisiejszym polu walki, udowodnił swoją "wartość" z nowoczesnymi środkami bojowymi podczas "Pustynnej Burzy" i w późniejszym terminie, gdzie Irak wolał samolot zakopać pod piachem, niż wystawić do walki...
Jak przydatne nowoczesnemu wojsku moga być MiGi pokazały też Niemcy, oddając nam 22 swoich maszyn za dosłownie 1 euro od sztuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:22, zamber1 napisał:

> No tak masz rację, mogłem najpierw pomyśleć, ale te awarie podczas lotu trochę mnie
zraziły
> do tych zakupionych F-16.
> Co do Raptorka to USA mogłoby państwom Natowskim udostępniać swoje technologie ale
to
> takie moje widzimisie.
>
> A co sądzicie o Migach? Dokładnie o MIG-29

Awarie zdarzają się w każdym sprzęcie.
Bez różnicy czy jest to rower, łopata czy tym bardziej składający się z kilkudziesięciu
tysięcy części, zaawansowany sprzęt wojskowy...

F-16 przez całe swoje trzydzieści lat kariery, dowiódł już wielokrotnie że jest sprzętem
bardzo dobrym, a co najważniejsze w tego typu maszynach, udowodnił swoja wielką skuteczność
w walce.

Co do udostępniania bardzo zaawansowanych technologii, to jak już to wspominałem wcześniej,
USA nie chce tego robić w pełni.
Z tego właśnie powodu (a głównie chodziło o udostępnianie dokumentacji projektów o właściwościach"stealth")
nastąpiły mocne problemy w realizacji projektu F-25 i był nawet okres gdy główny koproducent
czyli Wielka Brytania, zastanawiała się nad wycofaniem z całego projektu.

Co do MiG-29, to był to dobry samolot... Ale w latach 80tych...
Obecne koszt modernizacji samolotu do nowoczesnego poziomu, powoduje że znacznie korzystniejszym
zakupem (nawet z ekonomicznego punktu widzenia) jest... F-16.
MiG-29 jest dość kosztowny w eksploatacji, bowiem nie dość że jest to samolot dwusilnikowy,
to na dodatek zbyt niepewny, jeśli chodzi o części zamienne.

Na dzisiejszym polu walki, udowodnił swoją "wartość" z nowoczesnymi środkami bojowymi
podczas "Pustynnej Burzy" i w późniejszym terminie, gdzie Irak wolał samolot zakopać
pod piachem, niż wystawić do walki...
Jak przydatne nowoczesnemu wojsku moga być MiGi pokazały też Niemcy, oddając nam 22 swoich
maszyn za dosłownie 1 euro od sztuki...

Owszem, wiem co to jest F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch w cenie Ferrari Hehe. Witek ma dobre dowcipy. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna przez Polskę tego gówna... Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest 100 razy mniej awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny... Może i wolniejszy ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy
_________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:25, Fafidek napisał:

Owszem, wiem co to jest F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch w cenie Ferrari
Hehe. Witek ma dobre dowcipy. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna przez
Polskę tego gówna... Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest 100
razy mniej awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny...
Może i wolniejszy ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy
_________________


Nie wiem...
Jesteś botem skoro nie potrafisz sensownie się wypowiedzieć, a tylko używasz ctrl+c i ctrl+v w swoich wypowiedziach?

Wszystko na to wskazuje skoro pozbawiony jesteś zdolności logicznego myślenia i nie potrafisz zrozumieć nawet tego co czytasz (choc pewnie tego nie robisz, bo od kiedy boty czytają...), a co dopiero posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat współczesnego lotnictwa wojskowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:30, zamber1 napisał:

> Owszem, wiem co to jest F-16 i wiem że to kupa złomu :P Coś jak by Maluch w cenie
Ferrari
> Hehe. Witek ma dobre dowcipy. Od samego początku miałem wątpliwości co do kupna
przez
> Polskę tego gówna... Nie lepiej zamiast 10 takich kupić jednego raptora który jest
100
> razy mniej awaryjny, o wiele zwrotniejszy i do tego jeszcze prawie nie wykrywalny...

> Może i wolniejszy ale w dzisiejszych czas to się już nie liczy
> _________________

Nie wiem...
Jesteś botem skoro nie potrafisz sensownie się wypowiedzieć, a tylko używasz ctrl+c i
ctrl+v w swoich wypowiedziach?

Wszystko na to wskazuje skoro pozbawiony jesteś zdolności logicznego myślenia i nie potrafisz
zrozumieć nawet tego co czytasz (choc pewnie tego nie robisz, bo od kiedy boty czytają...),
a co dopiero posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat współczesnego lotnictwa wojskowego...

Niom botuje w tibi zadowolony ? … już lepiej kupić F-22 raptora albo F-117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:32, Fafidek napisał:

Niom botuje w tibi zadowolony ? … już lepiej kupić F-22 raptora albo F-117


Zadowolony?
Nie, głupota ludzi zawsze mnie po prostu dziwi...

Ciekawe niby jakim cudem moglibyśmy pozwolić sobie na zakup któregoś z tych samolotów, szczególnie że Amerykanie nikomu nie udostępniają takiej technologii?
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Po drugie niby po co nam F-117 skoro sami Amerykanie uznali ich dalszą eksploatacje za zbyt kosztowną i wycofali ostatnie 15 sztuk ze służby w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:37, zamber1 napisał:

> Niom botuje w tibi zadowolony ? … już lepiej kupić F-22 raptora albo F-117


Zadowolony?
Nie, głupota ludzi zawsze mnie po prostu dziwi...

Ciekawe niby jakim cudem moglibyśmy pozwolić sobie na zakup któregoś z tych samolotów,
szczególnie że Amerykanie nikomu nie udostępniają takiej technologii?
Zastanawiałeś się kiedyś nad tym?

Po drugie niby po co nam F-117 skoro sami Amerykanie uznali ich dalszą eksploatacje za
zbyt kosztowną i wycofali ostatnie 15 sztuk ze służby w zeszłym roku?

Żeby polska sobie zwiększyła poleciał lotniczy .. co 48 F-16 Mig-29 -36 Su-22 -48 wystarczy ? proszę nie rozmieszaj mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować