Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 15:03, Sericulum napisał:

Do matury mam prawie 2 lata, więc mam nadzieję, że zdam. Słyszałem też, żeby dostać się
na zawodowego trzeba mieć wszystko zdrowe. Jeśli się mylę to niech ktoś odpowie jak to
jest.

To komisja stwierdza lekarska u cb co jest nie tak z tobą i oni tam wypisują czy się nadajesz
aha i warunek nie możesz być karany : 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak kolega powiedzial, komisja wojskowa pod koniec 3 klasy ogolniaka orzeknie kategorie. ja mam swoja za 9 dni. nie mow, ze jestes alergikiem, jezeli chcesz sie dostac do woja :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 16:34, Malevyn napisał:

dokladnie jak kolega powiedzial, komisja wojskowa pod koniec 3 klasy ogolniaka orzeknie
kategorie. ja mam swoja za 9 dni. nie mow, ze jestes alergikiem, jezeli chcesz sie dostac
do woja :p


Na szczęście nie jestem :). Mam małe problemy z oczami, krótko mówiąc wzrok zepsuł mi się przez dojrzewanie.(Opinia 2 okulistów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 16:53, Sericulum napisał:

Na szczęście nie jestem :). Mam małe problemy z oczami, krótko mówiąc wzrok zepsuł mi
się przez dojrzewanie.(Opinia 2 okulistów).


---- W takim wypadku odpadają tylko siły powietrzne. (Wszelkie akademie i szkoły lotnicze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2011 o 15:03, Sericulum napisał:

Do matury mam prawie 2 lata, więc mam nadzieję, że zdam. Słyszałem też, żeby dostać się
na zawodowego trzeba mieć wszystko zdrowe. Jeśli się mylę to niech ktoś odpowie jak to
jest.


Po złożeniu papierów w odpowiednim WKU, dostajesz skierowanie na badania psychologiczne do najbliższej pracowni. Jeżeli je przejdziesz, dostajesz skierowanie na TWKL ( Terenowa Wojskowa Komisja Lekarska ) i tam robisz tzw. " obiegówkę ", czyli latasz po całym szpitalu po orzecznictwa od każdego lekarza, m.in. dermatologa, ortopedy, psychiatry, traumatologa. Jeżeli wykryją u Ciebie wady, to zapisuję Ci je w formie paragrafów. Po skompletowaniu wszystkiego, papiery są kompletowane i zostaje Ci wystawiona kategoria zdolności do zawodowej służby wojskowej - Z, czyli zdolny, albo N, czyli niezdolny. To tak w skrócie, jestem na świeżo po tym, więc jak coś, to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 10:52, Burszurasek napisał:

Po złożeniu papierów w odpowiednim WKU, dostajesz skierowanie na badania psychologiczne
do najbliższej pracowni. Jeżeli je przejdziesz, dostajesz skierowanie na TWKL ( Terenowa
Wojskowa Komisja Lekarska ) i tam robisz tzw. " obiegówkę ", czyli latasz po całym szpitalu
po orzecznictwa od każdego lekarza, m.in. dermatologa, ortopedy, psychiatry, traumatologa.
Jeżeli wykryją u Ciebie wady, to zapisuję Ci je w formie paragrafów. Po skompletowaniu
wszystkiego, papiery są kompletowane i zostaje Ci wystawiona kategoria zdolności do zawodowej
służby wojskowej - Z, czyli zdolny, albo N, czyli niezdolny. To tak w skrócie, jestem
na świeżo po tym, więc jak coś, to pytaj.



---- Sericulum Jest jeszcze inna droga, ta która opisywał Malevyn, z tego co pisałeś to zostało ci jeszcze dwa lata ogólniaka, więc na trzecim roku WKU samo wyśle ci zaproszenie na komisję lekarską na którą jesteś zobowiązany się stawić (przejdziesz wszystkie badania=dostaniesz kategorię), potem czeka cię już tylko dobre zdanie matury i możesz składać papiery na wyższe uczelnie wojskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KL na który wysyła WKU nie ma żadnego znaczenia w rozpatrywaniu wniosków o pozostanie zawodowym. A składanie papierów trzeba skończyć przed 31 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:14, Burszurasek napisał:

KL na który wysyła WKU nie ma żadnego znaczenia w rozpatrywaniu wniosków o pozostanie
zawodowym. A składanie papierów trzeba skończyć przed 31 marca.



---- To termin (31 marca) kompletowania dokumentów, więc możne zacząć już wcześniej,(zostały mu dwa lata ogólniaka więc ma jeszcze trochę czasu) natomiast ostateczny termin kompletowania dokumentów to 8-15 lipca 2011, wtedy możne też złożyć orzeczenie z TWKL i poradni psychologicznej, ale jak ma kategorie z KL inną niż "A" to możne zapomnieć o pozytywnej z TWKL. W tych dniach odbędzie się również test sprawności fizycznej i egzamin z angielskiego, jeżeli nie zdawał go na maturze ( obydwa są bardzo ważne jeżeli chodzi o rekrutację). Zresztą odsyłam do strony tam wszystko powinno być dokładnie podane. Reasumując jeżeli chodzi o komisje lekarską to ma wpływ , bo wypadku uzyskania innej kategorii niż A, uczelnia go odrzuci.

PS: Terminy za dwa lata na pewno się zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno była taka akcja, że spora część żołnierzy Gromu odeszło, ponieważ nie zgodzili się podpisać umowy na 3-4 tys. PLN miesięcznie. Tak mówił jeden z żołnierzy, który odszedł (twarz zakryta). Ale z pewnością masz rację zarabiają miliony Dolarów rocznie, a w jednostce mają burdel z najlepszymi studentkami stosunków międzynarodowych...

http://www.youtube.com/watch?v=iEZn1E1hUUo&feature=player_embedded#at=15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w 4.50 mówi o miesięcznych zarobkach (Mieli zmniejszyć z 3.4-4 o 1/3), ale to pewnie jakiś gimnazjalista z forum założył kominiarkę :D Przecież żołnierze Gromu narzekają nawet na stare pistolety maszynowe, które muszą używać...

Co do pilotów:
http://www.zw.com.pl/artykul/261748.html Tutaj jest prosto z cywila, zawodowi pewnie jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej uprawiasz bajkopisarstwo, kiedyś user ring5 bodajże próbował cie wyprowadzić z błędu, nie pomogło.
dla porównania : kontroler ruchu drogowego zarabia około 3200 na rękę [takie magiczne słowo netto]

Aczkolwiek w twoim bajkowym świecie s-f dalej istnieje pewnie tylko jedna racja najmojsza, ja skończyłem. dowartościuj swoje gimnazjalne ego i dopisz sobie jakiś błyskotliwy bajkowy komentarz pod tym postem, będziesz "tym wielkim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale opowiadasz głupoty.

Jestem na świeżo, bo w tym roku startuje do WSOWL.
Jeżeli na Komisji Poborowej dostanie inną kategorię niż A, to nie ma to żadnego wpływu na decyzję TWKL. ŻADNEGO ! To są dwie zupełnie odrębne sprawy.

A orzeczenie pracowni psychologicznej i TWKL dostarcza się do WKU. Z czego to z TWKL przychodzi listownie w dwóch egzemplarzach. Do Ciebie i do macierzystego WKU.

Po egzaminie sprawnościowym jest jeszcze rozmowa kwalifikacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 22:56, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek w twoim bajkowym świecie s-f dalej istnieje pewnie tylko jedna racja najmojsza,
ja skończyłem. dowartościuj swoje gimnazjalne ego i dopisz sobie jakiś błyskotliwy bajkowy
komentarz pod tym postem, będziesz "tym wielkim".

Sory, ale na razie to ja podałem jakieś źródła... Dla porównania główny księgowy zarabia 15000 na rękę, kontroler lotniczy nawet i 30tys. na rękę, ale jaki to ma związek z tym, że żołnierze Grom zarabiają grosze? To jest Wojsko Polskie tutaj nie ma na nic kasy... Kolega RING próbował wyprowadzić mnie z błędu, że doświadczony żołnierz jest w stanie utrzymać w serii AKM w poziomie... Przykro mi, ale jest w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 23:09, Burszurasek napisał:

Ale opowiadasz głupoty.


Od razu "głupoty"

Dnia 12.05.2011 o 23:09, Burszurasek napisał:

Jestem na świeżo, bo w tym roku startuje do WSOWL.


Cieszę się życzę powodzenia, zobaczymy jaki z Ciebie materiał na oficera.
Współpracuje z WSOWL, więc może się spotkamy.

Dnia 12.05.2011 o 23:09, Burszurasek napisał:

Jeżeli na Komisji Poborowej dostanie inną kategorię niż A, to nie ma to żadnego wpływu
na decyzję TWKL. ŻADNEGO ! To są dwie zupełnie odrębne sprawy.


Możliwe że w tej kwestii się coś zmieniło, ale chyba nie wyobrażasz sobie że mając kategorię "E" TWKL, zmieni ci ją na "A", chyba że na komisji lekarskiej (tej zwykłej) oszukiwałeś, ale jaki by to miało sens.

Dnia 12.05.2011 o 23:09, Burszurasek napisał:


A orzeczenie pracowni psychologicznej i TWKL dostarcza się do WKU. Z czego to z TWKL
przychodzi listownie w dwóch egzemplarzach. Do Ciebie i do macierzystego WKU.

Zgadza się, można i tak, ale odsyłam do danych na stronie http://www.wso.wroc.pl/Rekrutacja/studia_wojskowe_2011_2012.htm (informacje dodatkowe pdf)

Dnia 12.05.2011 o 23:09, Burszurasek napisał:

Po egzaminie sprawnościowym jest jeszcze rozmowa kwalifikacyjna.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TWKL nie zmienia kategorii wojskowej, którą dostajesz w WKU.
TWKL określa tylko Twoją zdolność do zawodowej służby wojskowej. Jak byłem na badaniach, to ani razu nie pytali się mnie o kategorie, do książeczki też nie patrzyli.

Co do orzecznictwa, to mówię tak, jak to wyglądało u mnie. Wszystkie takie papiery dostarcza się do WKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 13:52, Burszurasek napisał:

TWKL nie zmienia kategorii wojskowej, którą dostajesz w WKU.
TWKL określa tylko Twoją zdolność do zawodowej służby wojskowej. Jak byłem na badaniach,
to ani razu nie pytali się mnie o kategorie, do książeczki też nie patrzyli.

Co do orzecznictwa, to mówię tak, jak to wyglądało u mnie. Wszystkie takie papiery dostarcza
się do WKU.

---- Nie będę się spierał, nie mam w tym roku absolwentów którzy startowali do WSOWL, miałem w tamtym( oraz innych rocznikach) i wówczas kategoria KL była sprawdzana.

Może przed egzaminami chcesz sprawdzić swoją sprawność 28 maja, rusza WROCLOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2011 o 14:13, mortis72 napisał:

Może przed egzaminami chcesz sprawdzić swoją sprawność 28 maja, rusza WROCLOK.


Mógłbyś to troszkę objaśnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 22:14, Burszurasek napisał:


> Może przed egzaminami chcesz sprawdzić swoją sprawność 28 maja, rusza WROCLOK.

Mógłbyś to troszkę objaśnić ?


---- Wroclok to coroczne zawody sportowo-obronne, o charakterze pół surwiwalowym organizowane przez LOK i WSOWL, na terenie Szkoły Oficerskiej, startować w nich może młodzież z szkół średnich ( przedział wiekowy 17-19 lat wymagane zaświadczenie lekarskie- bez przeciwwskazań wysiłkowych oraz pisemna zgoda rodziców w przypadku osób niepełnoletnich), w przypadku szkół organizowaniem drużyn zajmują się zazwyczaj nauczyciele Przysposobienia Obronnego (też go uczyłem :) ), ale jeżeli nie ma takiej opcji wystarczy osoba z wykształceniem pedagogicznym która zgłosi drużynę we Wrocławskim LOK-u, (ul. Świdnicka), drużyny są pięcio lub sześcio osobowe, zależne to jest od ilości chętnych, chociaż z roku na rok zainteresowanie zawodami wzrasta, punktowany jest również ubiór wojskowy (przede wszystkim obuwie). Pisałeś że w tym roku startujesz na WSO, więc jesteś tegorocznym maturzystom - zawsze warto się sprawdzić. Proponuje porozmawiać o sprawie z nauczycielem PO. Ja Prowadzę drużynę z internatu (moi tegoroczni absolwenci). Zawody polegają na biegu terenowym z mapą na której zaznaczone są zadania, w kolejnych odsłonach zawodów były zazwyczaj trochę inne ( podczas biegu terenowego wszystko wykonujesz na czas),między innymi: pierwsza pomoc, wymiana koła w samochodzie terenowym, przenoszenie rannych, strzelanie z broni pneumatycznej krótkiej/długiej, odnalezienie punktu terenowego, przeprawa na linie przez Widawę itp.+ rzut granatem ćwiczebnym oraz strzelanie z KBKS-u na punkty ( w tamtym roku nie było kbks). Tak to ogólnie wygląda, w internecie znajdziesz zdjęcia z rożnych odsłon zawodów. Jest to naprawdę ciekawe:). Jak się zdecydujesz to się widzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to naprawdę fajnie, ale niestety nauczyciela PO w szkole nie mamy, a grupki 6-osobowej z pewnością nie skompletuje. Cóż, najwyżej zobaczymy się w lipcu na rekrutacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym trochę czasu poświęcić tu naszemu wojsku:) otóż można w necie o znaleźć taki temat który był bodajże opisywany na onet.pl nie pamiętam już sam xd . Rosyjska armia nie pokonałaby nawet Polski

Do wypełniania zadań bojowych nadaje się u nas ok. 250 tys. żołnierzy, czyli około piątej części tych, którzy służą w armii. Reszta siedzi w koszarach i tylko sama się ochrania, bo do niczego się nie nadaje" - mówią "Gazecie Wyborczej" rosyjscy eksperci wojskowi Konstantin Makijenko i Rusłan Puchow.

No ja powiem w sumie tak :) Ruscy są tacy mocni bo mają atomówki a tak naprawdę żadne z nich wojsko przykład 2 wojna światowa co z nimi Hitler zrobił ale potem było na odwrót dalej Afganistan no i Gruzja większość Ruskiego sprzętu pochodzi jeszcze z lat 60 . czołgi samoloty a nie wspomnę już o systemie przeciw lotniczym ;) parę lat temu Ruski straszyli że wycelują w nas atomówki jak powstanie jankesów tarcza antyrakietowa jeśli by tak zrobili czy USA dokonała by odwetu ;)? Bo nie wiem od kilku lat zauważam że świat to się boi Rusków gorzej niż Hitlera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować