Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Zdecydowanie zakłamane wyniki. Tak jak kolega wyżej zauważył - siła danego państwa jest przeliczana przez ilość wojska, sprzętu. Same dane też zapewne pozostawiają wiele do życzenia.
No, ale Polska przed Koreą Płn.? Toż to jest śmiech też na sali. Koreańczycy stawiają na militaryzację, u nich człowiek jest pikselem itd.
No i samo przeliczanie ilości na siłę to bzdura. Jakość > ilość. Proponuję poczytać o Wojnie Zimowej. Jest to piękny przykład ataku mięsa armatniego :)

I od siebie takie pytanko: czy idąc do wojska, czy też na jakieś studia wojskowe - whatever - muszę obciąć włosy i się ogolić? Czy da się to jakoś obejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2011 o 20:56, Heimdallr napisał:

No i samo przeliczanie ilości na siłę to bzdura. Jakość > ilość. Proponuję poczytać
o Wojnie Zimowej. Jest to piękny przykład ataku mięsa armatniego :)

Oczywiście pomijając fakt, że Finowie przegrali tą wojnę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 20:56, Heimdallr napisał:

I od siebie takie pytanko: czy idąc do wojska, czy też na jakieś studia wojskowe - whatever
- muszę obciąć włosy i się ogolić? Czy da się to jakoś obejść?


Niestety. Regulamin mówi wyraźnie "krótko i schludnie przystrzyżone włosy" Aby nosić zarost trzeba mieć zgodę dowódcy jednostki wydaną na podstawie zaświadczenia od np. dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 21:29, Hydro2 napisał:

Oczywiście pomijając fakt, że Finowie przegrali tą wojnę....

Czyżby?

Stracili Karelię i Sallę oraz kilka symbolicznych powierzchniowo fragmentów terenu. W planach ZSRR było zajęcie CAŁEJ Finlandii. Biorąc pod uwagę straty Armii Czerwonej, było to pyrrusowe zwycięstwo. Z kolei biorąc pod uwagę wielkość fińskiej armii, nazywanie wyniku wojny wygraną ZSRR ma wymiar czysto symboliczny... na zachodnim froncie analogiczne byłoby zajęcie przez III Rzeszę jedynie niewielkich fragmentów Belgii i Holandii i obronienie przez te państwa niepodległości.

Sam ranking można w buty wsadzić. Armia Korei Północnej oceniana tak wysoko? Niewiarygodne :) I znalezienie się armii ukraińskiej przed polską... takie są efekty całkowitego ignorowania zaawansowania technologicznego wojsk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2011 o 20:37, Hellmut napisał:

Stracili Karelię i Sallę oraz kilka symbolicznych powierzchniowo fragmentów terenu. W
planach ZSRR było zajęcie CAŁEJ Finlandii. Biorąc pod uwagę straty Armii Czerwonej, było
to pyrrusowe zwycięstwo. Z kolei biorąc pod uwagę wielkość fińskiej armii, nazywanie
wyniku wojny wygraną ZSRR ma wymiar czysto symboliczny... na zachodnim froncie analogiczne
byłoby zajęcie przez III Rzeszę jedynie niewielkich fragmentów Belgii i Holandii i obronienie
przez te państwa niepodległości.

Własnie co istotne i najważniejsze Finoiwe zachowali niepodległosc. Zwycięzca za to można uznac III Rzesze, która zobaczyła potencjał i siłe wojska radzieckiego.
Co do wojny zimowej to w ZSRR planowano tę wojnę zakonczyc w ciągu kilku tygodni. A trwała ponad miesiace co przy takiej dysproporcji sił i sprzetu było porażka militarna ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 20:37, Hellmut napisał:

> Oczywiście pomijając fakt, że Finowie przegrali tą wojnę....
Czyżby?

Stracili Karelię i Sallę oraz kilka symbolicznych powierzchniowo fragmentów terenu. W
planach ZSRR było zajęcie CAŁEJ Finlandii. Biorąc pod uwagę straty Armii Czerwonej, było
to pyrrusowe zwycięstwo. Z kolei biorąc pod uwagę wielkość fińskiej armii, nazywanie
wyniku wojny wygraną ZSRR ma wymiar czysto symboliczny... na zachodnim froncie analogiczne
byłoby zajęcie przez III Rzeszę jedynie niewielkich fragmentów Belgii i Holandii i obronienie
przez te państwa niepodległości.

To już jest akurat kiepskie porównanie- Belgia i Holandia nie jest jakoś specjalnie trudnym terenowo miejscem jeśli atakuje się z zaskoczenia(zdaje się, że tylko raz Niemcy się wykrwawili i to chyba w próbie zdobycia Nijmegen). Z kolei Rosjanie nacięli się na coś co zwykle ich broniło- zimę. Druga rzecz, że im się spieszyło i podczas gdy na siłę już próbowali przebić się przez linię Mannerheima, wojska po północnej stronie od jeziora Ładoga nie miały aż tak dużych problemów z łamaniem oporu właśnie liczebnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 23:07, Hydro2 napisał:

Z kolei Rosjanie nacięli się na coś
co zwykle ich broniło- zimę. Druga rzecz, że im się spieszyło i podczas gdy na siłę już
próbowali przebić się przez linię Mannerheima, wojska po północnej stronie od jeziora
Ładoga nie miały aż tak dużych problemów z łamaniem oporu właśnie liczebnością.


Ale ostatecznie, nie byli wstanie pokonać tego, teoretycznie znacznie słabszego kraju. Przynajmniej dzięki nim najlepszy snajper świata miał okazję zabłysnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 4-miesięcznym szkoleniu przygotowawczym trzeba koniecznie przesiedzieć swoje w NSR żeby zostać zawodowym czy można to jakoś obejść/ominąć

Edit: aha, jestem po technikum, obecnie pierwszy rok studiów, ale pewnie mnie wywalą na zbity ryj :) Nie mam, więc skończonej żadnej szkoły oficerskiej/wojskowej/innej niż średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 10:08, HumanGhost napisał:

Potrzebuję listę jednostek wojskowych na terenie Mazowsza. Czy ktoś posiada coś takiego,
albo wie gdzie coś takiego znaleźć?

Wpisz w google"lista jednostek wojskowych na terenie Mazowsza". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 11:00, inwisibl napisał:

Po 4-miesięcznym szkoleniu przygotowawczym trzeba koniecznie przesiedzieć swoje w NSR
żeby zostać zawodowym czy można to jakoś obejść/ominąć

Edit: aha, jestem po technikum, obecnie pierwszy rok studiów, ale pewnie mnie wywalą
na zbity ryj :) Nie mam, więc skończonej żadnej szkoły oficerskiej/wojskowej/innej niż
średnia


Na pewno na jakiejś stronie wojska polskiego są zasady awansu na żołneirza zawodowego. Poszukajcie , a znajdziecie szeregowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu mniej więcej masz to czego szukasz.
Aczkolwiek takowej listy, w 100% aktualnej na dziś dzień nie wiem gdzie szukać mówiąc szczerze.

http://www.js3006.mil.pl/index.php/7-wojsko-polskie/49-lista-lubuskich-jednostek.html


@Eff3ctiv3

Panie genialny, wpisz sobie pan sam owe zapytanie i zdaj raport jakie efekty [bo z doświadczenia wiem, że o kant dupy porozbijać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 11:42, Pietro87 napisał:

Dzięki, poczytam i zobaczę.

@Eff3ctiv3
A pan "generał" niech się w cztery litery pocałuje. Jakbym miał czas na szukanie to bym się na forum nie pytał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 12:32, inwisibl napisał:

> Tu masz dosyć spory FAQ, może coś w nim wyszperasz.
> http://www.wojsko-polskie.pl/sily-zbrojne-rp/14279,profesjonalizacja-sil-zbrojnych-rp-w-pytaniach-i-odpowiedziach.html

Dzięki, poczytam i zobaczę.


Tak zerknąłem poglądowo, to ten faq wydaje się wyjątkowo kompletny. Niestety sam odpowiedzi na twoje pytanie nie znam bo bladego pojęcia nie mam czy da się ominąć NSR.

Dnia 26.01.2012 o 12:32, inwisibl napisał:

@Eff3ctiv3
A pan "generał" niech się w cztery litery pocałuje. Jakbym miał czas na szukanie to bym
się na forum nie pytał...



Pan "generał" widział wojsko jak świnia niebo, rocznik urodzenia 91.
Zwykły troll-spammer, nie ma co na takich klawiatury marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o szkolenie na korpus szeregowy zawodowy wiem że trzeba się udać do WKU. Oni kierują na badanie i test fizyczny i dalej przydzielają na 4 miesiące i tu mam pytanie po zakończeniu szkolenia co jest dalej zostaje mianowany jak żołnierz zawodowy i są przygotowania na misję zagraniczną czy trzeba dodatkowo odbyć służbę jak by mi ktoś mógł wytłumaczyć:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak teraz wygląda sprawa poboru do wojska i tej całej komisji wojskowej. Pytają, czy się chce iść do woja czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 14:12, Gromo napisał:

Powiedzcie mi, jak teraz wygląda sprawa poboru do wojska i tej całej komisji wojskowej.
Pytają, czy się chce iść do woja czy jak?


Sprawa poboru wygląda tak że on nie istnieje. Jak nie chcesz iść do wojska, to nie idziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 14:12, Gromo napisał:

Pytają, czy się chce iść do woja czy jak?


Hehe mało tego, ze nie pytają. Teraz to jest na tyle dobra fucha, że to Ty musisz się starać żeby cię przyjęli. Oni przebierają jak w ulęgałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2012 o 14:12, Gromo napisał:

Powiedzcie mi, jak teraz wygląda sprawa poboru do wojska i tej całej komisji wojskowej.
Pytają, czy się chce iść do woja czy jak?


---- Czeka cię tylko komisja wojskowa, dostaniesz zawiadomienie - przyznają Ci tam kategorię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować