Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Był ktoś na psychotestach w wojsku? Jutro mam i z tego co mi powiedział wojskowy z WKU to będą ze mną gadać przez 3 do 4 godzin..
Cho***a.. Przecież ja tego nie zdam xP W dodatku pewna bliska mi osoba, z najbliższej rodziny takowych testów nie zdała.. Nie dość, że nienormalny jestem, to po części nienormalny z genów..
W piątek też będzie ciekawie.. Dowiem się czy posiadam "zdolność do wojsk desantowo szturmowych" :>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejka do wariata (psychiatry).
Siedzimy my, kandydaci do wojska i obok nas żołnierze jadący do Afganistanu. Ciekawe zestawienie :]

Starsza kobieta z łzami w oczach, machająca do nas na pożegnanie z tekstem "to wszystko poborowi, wszystko młodzi poborowi" też nie do zapomnienia.

Ale spacer przez pół szpitala z kubeczkiem moczu.. Hehehe :] Rozwalające x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psychotesty? Przecież to nic strasznego w dodatku to te na które kieruje Ciebie wojsko :D Trudno je oblać ja jak na takowe poszedłem to starałem się bardzo je oblać ale niestety zaliczyłem je. Najlepsze z tego wszystkiego to była ta książeczka z tymi trójkącikami i innymi figurami :P A w ciemni czułem się jak w jakiejś izolatce ale było dobrze bo zapaliłem sobie telefon i było widno :D Chyba nie jestem wariatem skoro je przeszedłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 23:26, wdowiakm napisał:

Psychotesty? Przecież to nic strasznego w dodatku to te na które kieruje Ciebie wojsko
:D Trudno je oblać ja jak na takowe poszedłem to starałem się bardzo je oblać ale niestety
zaliczyłem je. Najlepsze z tego wszystkiego to była ta książeczka z tymi trójkącikami
i innymi figurami :P A w ciemni czułem się jak w jakiejś izolatce ale było dobrze bo
zapaliłem sobie telefon i było widno :D Chyba nie jestem wariatem skoro je przeszedłem
:)

Hyhyhy. Książeczka faktycznie jest najlepsza ^^ Łącznie na tych testach to odpowiedziałem na około 500 pytań. Tak w sumie to cały dzień stracony na niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:01, M1chał napisał:

Tak w sumie to cały dzień stracony na niczym.


Cały dzień?! Ja tam byłem około dwóch godzin ale nie cały dzień ;)
Na szczęście raczej do psychotestów nie będę musiał już podchodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 07:12, Młody miro napisał:

Daj sobie spokój z wojem lepiej wal głupa żeby nie pójść tylko stracone dni w woju


Że stracone to prawda, ale nie radzę udawać "głupka" bo narobią mu w papierach i np. nie będzie mógł zrobić prawo jazdy lub znaleźć dobrej pracy albo będzie miał inne problemy. Lepiej odsłużyć swoje 9 miesięcy i mieć uregulowany stosunek do wojska. Poza tym w wojsku teraz nie jest tak jak kiedyś tzn. nie jest falowo tylko regulaminowo co znaczy, że trzeba się dużo uczyć wszystkich regulaminów ale nie ma czegoś takiego jak "fala". Radzę nie kombinować chyba, że się odraczać w jakiś sposób np. szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 07:22, wdowiakm napisał:

> Daj sobie spokój z wojem lepiej wal głupa żeby nie pójść tylko stracone dni w woju


Że stracone to prawda, ale nie radzę udawać "głupka" bo narobią mu w papierach i np.
nie będzie mógł zrobić prawo jazdy lub znaleźć dobrej pracy albo będzie miał inne problemy.
Lepiej odsłużyć swoje 9 miesięcy i mieć uregulowany stosunek do wojska. Poza tym w wojsku
teraz nie jest tak jak kiedyś tzn. nie jest falowo tylko regulaminowo co znaczy, że trzeba
się dużo uczyć wszystkich regulaminów ale nie ma czegoś takiego jak "fala". Radzę nie
kombinować chyba, że się odraczać w jakiś sposób np. szkoła.

dobrze że jak ja będe miał 18 to zawodowe będzie bo tak jak jest teraz to strata czasu za 300zl czy ileś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 07:28, Młody miro napisał:

dobrze że jak ja będe miał 18 to zawodowe będzie bo tak jak jest teraz to strata czasu
za 300zl czy ileś tam


Co do tego zawodowego to nie jestem przekonany, czy ono w ogóle wejdzie. Kto zostanie za 1800 złotych w tym bałaganie? Poza tym trzeba dużo kasy by wprowadzić zawodowe wojsko a jak wiemy Polska nie jest aż tak bogatym krajem. Żołd wynosi teraz około 278 złotych i nie wystarcza do końca miesiąca. Teraz pomyśl lepiej płacić żołnierzowi 278 złotych czy 1800 złotych? Ja sądzę, że pobory będą nadal, teraz ostatni pobór Jesień czyli w listopadzie będzie miał najgorzej bo jak wiemy pobory zostają zawieszone, ale na jak długo tego nikt nie wiem gdyż w każdej chwili mogą zmienić decyzję. Oficjalnie o całkowitym uzawodowieniu armii polskiej mówi się, że ma nastąpić dopiero w 2010 roku więc do tego czasu może się bardzo dużo zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 15l więc chyba raczej mnie to ominie. mi się wydaje że jednak Polske będzie stać tak jak np.byśmy chcieli to i my moglibyśmy mieć broń atomową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Broń atomowa kosztuje 200 mln$.Nie wiem czy to opłacalny zakup bo po co?I tak jak by wybuchła 3 wś,to by i tak bali sie jej użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 08:54, Get Down napisał:

Broń atomowa kosztuje 200 mln$.Nie wiem czy to opłacalny zakup bo po co?I tak jak by
wybuchła 3 wś,to by i tak bali sie jej użyć

ja tylko napisałem że Polska też mogłaby mieć atomówke bo nas na to stać tyllko to nie opłacalne by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 08:57, Młody miro napisał:

ja tylko napisałem że Polska też mogłaby mieć atomówke bo nas na to stać tyllko to nie
opłacalne by było


Powiem tak broń atomowa Polsce nie jest potrzebna. W dodatku po co nam broń atomowa? Nie stać nas na to wbrew pozorom nie mamy finansów na taką broń. Lepiej zmodernizować armię w pojazdy i inną broń aniżeli w broń atomową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:39, Patryk Mogilno napisał:

Mam pytanie (debilne dosyc). Ide teraz do Technikum i czy w wieku 18lat wezma mnie do
woja?


Jeżeli będziesz się uczył to nie w dodatku jeśli będą zawieszone pobory to również nie wezmą Ciebie do wojska również Ciebie nie wezmą do wojska jak wprowadzą wojsko zawodowe. Nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 07:50, Młody miro napisał:

a ja mam 15l więc chyba raczej mnie to ominie. mi się wydaje że jednak Polske będzie
stać tak jak np.byśmy chcieli to i my moglibyśmy mieć broń atomową

Każdy wie, że szmelcu się nie kupuje, więc trzeba taką broń wypróbować, co doprowadza do potępienia kraju. Poza tym na polu pana Jana ładunku się nie zrzuci, bo skażenie ogarnęłoby duży obszar. Bomba atomowa jest teraz wypierana, ponieważ teraz podczas wojen nie liczy się eksterminacja, tylko pozbawienie kraju wyszkolonych sił zbrojnych.
Bomby atomowe to już przeżytek i tylko terroryści znaleźliby w nich pożytek z eksterminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:39, Patryk Mogilno napisał:

Mam pytanie (debilne dosyc). Ide teraz do Technikum i czy w wieku 18lat wezma mnie do
woja?


Póki się uczysz, nie mają ciebie prawa wezwać do służby wojskowej :) Pamiętaj tylko, że będziesz musiał wysyłać do WKU w terminie odpowiednie zaświadczenie o pobieraniu nauki (ze szkoły), inaczej przyjdzie ci od razu wezwanie do komendy uzupełnień. Gorzej jak zawalisz rok, albo sam zrezygnujesz ze szkoły, to wtedy od razu się o tym dowiedzą i przyślą ci bilecik do wojska. A na to, że ominie ciebie i tak, bo niby ma się uzawodowić, to nie licz za bardzo. Armia miała się uzawodowić już całe lata temu i np mnie przez to wojsko nie ominęło... Ale nie żałuję, choć czas stracony, to jednak wiele się tam nauczyłem i mówią mi, że zmężniałem :)

@ Młody miro - może coś źle zrozumiałem, ale oni chyba raczej idą na zawodowego, skoro robią psychotesty... Na ZSW nie ma czegoś takiego jak psychotest czy komisja z prawdziwego zdarzenia, tylko krótkie pseudo-badanie (którego nie da rady oblać, bo wg wojska to chyba tylko kalecy i chorzy umysłowo się do służby nie nadają) i oględziny, po czym wbijanie delikwentowi (w 99% przypadków) kat. A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jak masz konflikt z prawem, byłeś na odwyku lub nadal ćpasz lub jeszcze pijesz to cie nie przyjmą nawet do rezerwy gwarantuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:10, Eldar09 napisał:

Ponoć od grudnia ma nie być przymusowej służby w wojsku.


Tak, ale to nie jest uzawodowienie armii tylko zawieszenie poborów tzw. próba wprowadzenia wojska zawodowego, ale jak znam życie to tak się nie stanie i pobór do ZSW będzie trwał nadal.

@Młody miro

Dnia 30.07.2008 o 11:10, Eldar09 napisał:

jak masz konflikt z prawem, byłeś na odwyku lub nadal ćpasz lub jeszcze pijesz to cie nie przyjmą nawet do rezerwy gwarantuje


Jesteś w błędzie gdyż istnieje w Polsce jednostka gdzie biorą takich ludzi do wojska. Ta jednostka mieści się bodajże w Ciechanowie. A w tej jednostce jest dużo gorzej aniżeli w normalnej jednostce wojskowej. Tam kadra pełni służbę 3 zmianową a zajęcia trwają nie od 5:30 czy 6:00 tylko od 5:30 do 22:00 i tak na okrągło. Co dziennie wyruszają w pole w pełnym oporządzeniu a o rygorze jaki tam panuje to nawet nie wspominam. Wierzcie mi nie chcielibyście tam trafić. Więc lepiej nie ściemniać za bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować