Zaloguj się, aby obserwować  
zdjuna

Używanie kodów - czy to uczciwe?

101 postów w tym temacie

Kody Kody kody.Temat powraca bardzo często.Dla mnie odpowieź jest prosta:to ależy od osoby.Dla mnie może być to nieuczciwe i chamskie w stosunku do twórców,a dla Ciebie może być to w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:49, jedirulez napisał:

Kody /.../.Dla > mnie może być to nieuczciwe i chamskie w stosunku do twórców,/.../

Gdzie Ty widzisz nieuczciwość lub chamstwo wobec twórców gry? Nieuczciwe i chamskie jest okradanie twórców z należnego im wynagrodzenia, co czynią piraci, nieuczciwe i chamskie jest stosowanie kodów w grach wieloosobowych, gdy regulamin tego zabrania, natomiast to, jak gracz gra sam, na swoim komputerze w legalnie nabytą grę, pozostaje wyłacznie jego sprawą. Gra ma dostarczyć graczowi przyjemności. Jeśli zna kody, i ich stosowanie sprawia, że grta sprawia mu większą przyjemność, to tylko jego sprawa i innym nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:06, KrzysztofMarek napisał:

> Kody /.../.Dla > mnie może być to nieuczciwe i chamskie w stosunku do twórców,/.../
Gdzie Ty widzisz nieuczciwość lub chamstwo wobec twórców gry? Nieuczciwe i chamskie jest okradanie
twórców z należnego im wynagrodzenia, co czynią piraci, nieuczciwe i chamskie jest stosowanie
kodów w grach wieloosobowych, gdy regulamin tego zabrania, natomiast to, jak gracz gra sam,
na swoim komputerze w legalnie nabytą grę, pozostaje wyłacznie jego sprawą. Gra ma dostarczyć
graczowi przyjemności. Jeśli zna kody, i ich stosowanie sprawia, że grta sprawia mu większą
przyjemność, to tylko jego sprawa i innym nic do tego.

Ktoś może np. uważać że używając kodów w pełni nie docenia wysiłku twórców przechodząc grę na Jana.Ale mówie że to kwestia gustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:26, rob006 napisał:

/.../
Uważam iż każdy szanujący sie gracz powinien przechodzić gry bez kodów.

Każdy szanujący się mieszkaniec bloku powinien wchodzić schodami. Winda, to niegodne gracza, to jest mieszkańca. Ułatwia wchodzenie na wyższe piętra kodami, to jest tego, no windą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:09, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Uważam iż każdy szanujący sie gracz powinien przechodzić gry bez kodów.
Każdy szanujący się mieszkaniec bloku powinien wchodzić schodami. Winda, to niegodne gracza,
to jest mieszkańca. Ułatwia wchodzenie na wyższe piętra kodami, to jest tego, no windą...


Dla Ciebie używanie kodów to nic nieuczciwego,dla mnie też.Cciałem tylko pokazać ,że odpowieź na to pytanie zmienia się wraz z odpowiadającym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo rzadko cheatuje w grach. Chociaż czasem, jak jestem na coś bardzo wkurzony, to jest taki program Cheat Engine. On mi baaaardzo pomaga. A zreszta gry mają bawić, więc każdy robi tak jak lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:19, Ecko09 napisał:

Wg mnie są niezbędne.

Dla ciebie pewnie tak. Ja radzę sobie nieźle bez nich,dlatego uważam że są zbędne:) Chyba że dla zabawy,np. fajne kody są do GTA, można wywołać wręcz wojnę w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kodów używam. Tak, przyznaje się bez bicia :P Jednak tylko w przypadkach kiedy gra mnie przerasta, lub dla zabawy. Ale w rpg''ach staram się wogóle nie używać kodów, bo psują wtedy całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 17:02, Azrathel napisał:

jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie z jakąś grą, to jego sprawa, czy użyje ''koda'' czy
nie - a innych naprawdę nie powinno to nic a nic obchodzić...

To jest forum DYSKUSYJNE.Nazwa wskazuje na to że tu się DYSKUTUJE o różnych rzeczach. Dopóki te rzeczy nie są niezgodne z regulaminem dopóty można o nich swobodnie rozmawiać, tak więc to chyba my powinniśmy się do ciebie zwrócić "Nie masz nic na temat do powiedzenia tylko rugać nas za złe zachowanie to nie pisz w ogóle"
Nie można ludziom ZABRANIAĆ dyskutować na jakiś temat, dopóki ten temat jest zgodny z regulaminem wszystko jest w porządku, a próba zabronienia dyskutowania o nim to trochę jak napadanie na prawo do wolności słowa. Jeśli jeden użytkownik obrazi drugiego swoimi wypowiedziami to od wyciągania sprawiedliwości są Moderatorzy. Na Forum się dyskutuje i wypowiada własne opinie, a że rozmawiamy o kodach i ich używaniu bądź nie nie ma najmniejszego znaczenia.
Wybaczcie ten przydługi offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 23:09, KrzysztofMarek napisał:

> Uważam iż każdy szanujący sie gracz powinien przechodzić gry bez kodów.
Każdy szanujący się mieszkaniec bloku powinien wchodzić schodami. Winda, to niegodne gracza,
to jest mieszkańca. Ułatwia wchodzenie na wyższe piętra kodami, to jest tego, no windą...


No rzeczywiście trochę dziwnie to zabrzmiało, ale czepiasz się. ;) Porównywanie życia do gier mija się z celem. Wiadomo że wiele osób w życiu woli chodzić na skróty, ale życie jest od tego, aby stawiać sobie jakieś wyzwania. Łatwiej jest ukraś kobiecie torebkę z pieniędzmi, niż pójść od pracy i je zarobić, ale dużą większą satysfakcję będzie miał człowiek, gdy sam zarobi te pieniądze.
Większość osób gra w gry, żeby się sprawdzić, żeby podjąć wyzwanie rzucone im przez twórców gry. Używanie kodów praktycznie wypacza sens grania. Przecież jeśli nie jesteśmy w stanie przejść gry to znaczy, że jeszcze do niej nie dorośliśmy. Czy warto w takim razie na siłę grać w tą grę, czy lepiej ja sobie odpuścić i poczekać, aż nabierzemy doświadczenia? Ja uważam, że jednak to drugie.
Poza tym napisałem "uważam", więc jest to moje prywatne zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

PS: A ja i tak wole chodzić schodami, niż jeździć windą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 00:07, rob006 napisał:

> > /.../
Większość osób gra w gry, żeby się sprawdzić, żeby podjąć wyzwanie rzucone im przez twórców
gry. Używanie kodów praktycznie wypacza sens grania. Przecież jeśli nie jesteśmy w stanie przejść
gry to znaczy, że jeszcze do niej nie dorośliśmy. Czy warto w takim razie na siłę grać w tą
grę, czy lepiej ja sobie odpuścić i poczekać, aż nabierzemy doświadczenia? Ja uważam, że jednak
to drugie. /.../

Większość osób gra w gry, bo lubi grać. Twórcy gier z kolei starają się zadowolić graczy grą, bo im więcej zadowolonych graczy, tym więcej osób kupuje grę.
A w jaki sposób gracze grają w grę, to, pomijając gry wieloosobowe, gdzie trzeba brać pod uwagę innych, to tylko i wyłącznie sprawa gracza. Cóż to może jeszcze policję grową wymyślimy, co po domach będzie naloty robiła i sprawdzała, czy ktoś nie używa kodów? Jak używa, zabrać mu grę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 09:43, KrzysztofMarek napisał:

Większość osób gra w gry, bo lubi grać. Twórcy gier z kolei starają się zadowolić graczy grą,
bo im więcej zadowolonych graczy, tym więcej osób kupuje grę.
A w jaki sposób gracze grają w grę, to, pomijając gry wieloosobowe, gdzie trzeba brać pod uwagę
innych, to tylko i wyłącznie sprawa gracza. Cóż to może jeszcze policję grową wymyślimy, co
po domach będzie naloty robiła i sprawdzała, czy ktoś nie używa kodów? Jak używa, zabrać mu
grę ;D


Przecież ja nikomu nie zabraniam używać kodów. Skoro twórcy umożliwili grę z ich "pomocą" to ja nie mogę tego zabronić. Jednak czy chodząc nieśmiertelną postacią i wykonując wszystkie zadania bez najmniejszego wysiłku, będziemy mieli przyjemność z gry? Myślę, że nie. W ten sposób można tylko "zmarnować" tą grę, bo jeśli przeszliśmy ją jeden raz i nie sprawiło nam to żadnej frajdy, to po co grać drugi raz, w dodatku bez kodów, a więc będziemy musieli sie "męczyć" dużo dłużej. Ale oczywiście banalnie łatwa rozgrywka może sprawiać komuś przyjemność, mi jednak nie i dlatego staram sie ich nie używać.

Ale pomysł z policją całkiem ciekawy. A jak by tak... <mruczy cos sobie pod nosem uśmiechając sie tajemniczo> ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używając kodów krzywdy innym się nie robi, jedynie ten który ich używa sam się krzywdzi. Według mnie gry są po to, aby trochę pogłówkować, wykazać się sprytem i intelektem. Na przykład w RPG, napakowanie postaci do granic możliwości to jak prowadzenie czołgu, który niszczy wszystko co napotka, w tym intencje twórców gry. Co za fun pokonać przeciwnika, który nie ma najmniejszych szans na wygranie z naszym bohaterem? Natomiast gdy stoimy wydawałoby się na straconej pozycji i wygramy, to dopiero jest przyjemność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy używanie kodów nie jest niczym złym. Jeśli ktoś grał w Gothic''a to mnie rozumie. Tam, czasami ze względu na niektóre bugi nie da się ukończyć gry i trzeba sobie pomóc cheatem(czasami, bo Gothic to gra doskonała w 99,9%). Sam używam także kodów w wielu grach strategicznych na przykład gdy mój wróg za dużo sobie pozwala(czyt. rozwala mnie doszczętnie) i gdy już jestem na skraju rozwalenia kompa trzeba ratować sytuację mojego sprzętu kodami. Tworzę wielką armię, ruszam na wroga i niszczę, niszczę, NISZCZĘ, NISZCZĘ!!!!!!!!!!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2006 o 18:17, Adamzzz napisał:

Według mnie chyba każdy czasem tipsował w grach. Czasami nie jest to fair, ale czasem, by odblokować
niektóre postaci/e trzeba wpisać kod. Czasem, gdy nie mamy kasy w niektórych grach (np. NFS
Carbon) można doładować sobie konto magicznym kodem.

Co WY uważacie o kodach/tipsach?

PS [Chyba nie było takiego tematu, jak był to zamknijcie mój]


Ani to uczciwe ani nieuczciwe... Po prostu to jest oszukiwanie samego siebie ( chyba że w MP, to wtedy BARDZO nieuczciwe)
Ja w życiu 2 gry przeszedłem cheatach i bardzo tego żałuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 22:31, Erton napisał:

Z kodami gralem tylko w 1 gre- GTA3. TO znaczy nie gralem, ale wpisywalem sobie kody na wszystkie
bronie, czolgi bazooki i urzadzalem sobie rozpierduchy z policja. To byla frajda. tak to nikgdy
nie uzywalem kodow by przejsc jakis fragment gry. to tak jakby chwalic sie, ze odkrylo sie
morderce w powiesciach A. Christie, bo przeczytalo sie ostatni rozdzial. Wiem ze nie uwierzycie
ale moj ziom nie umial przejsc Max Payne''a 2 nawet z kodami !! TO trzeba byc geniuszem


Max Peyne''a zkodami nie umiał przejść??? ja go spokojnie przeszedłem bez kodów, a mam 13 lat!!!
P.S ja używałem kodów tylko do GTA: Vice City.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nie jest to ani nieuczciwe ani uczciwe, po prostu to zwykła rzecz. Fakt że nie da sie w żaden sposób usprawiedliwić używania kodów ale to normalne że się ich używa. Jedni używają je do przejścia gry inni do pokonania przeciwnika, jednak nieważne do czego się ich używa jest to poprostu pokazanie że jest się słabym graczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować