Zaloguj się, aby obserwować  
piotr_zet

Quiz => Harry Potter (Books & Movies)

10870 postów w tym temacie

Hm, niedawno oglądałem wszystkie filmy, więc tak...

W filmie Harry stał jak wryty oglądając "zabójstwo" Dumbledore''a, a w książce oberwał od Dumbledora zaklęciem porażającym, nic nie mógł robić tylko stać i patrzeć. Więc jakby nie patrzeć, było to filmie, w książce było już co innego ;>

I co by tu jeszcze...

No nie wiem, hm. O, mam :D W filmie od razu przybywają do wieży astronomicznej, w książce byli jeszcze w Hogsmeade.

Szczerze, to bardzo dziwnie "zadanie" do wykonania dałeś. Moje odpowiedzi brzmią bardziej jak różnice, a na Twoje pytanie mogłem odpowiedzieć "W filmie była dziewczyna mająca afro, w książce nie wiemy czy miała afro. W filmie pociąg w metrze był koloru srebrnego, w książce nie wiemy". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, musiałem specjalnie przewalać pudełka DVD żeby znaleźć Księcia Półkrwi...

No więc tak. Napad śmierciożerców na Norę i jej spalenie, zupełna nowość. I stacja metra, tylko w filmie.

EDIT: So late... Mogłem nie sprawdzać czy na pewno w książce nie ma metra, jakoś nie byłem pewien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym zniszczonym horkruksem był dziennik Riddle''a, w "Komnacie Tajemnic" przy użyciu kła bazyliszka. (Komnata Tajemnic)
Drugim był pierścień Gaunta, który miał w środku kamień wskrzeszenia, jeden z insygniów, został zniszczony przez Dumbledore''a mieczem Godryka Gryffindora. (Książe Półkrwi).
Trzeci był medalion Slytherina, zniszczył go Ron, także mieczem Gryffindora. (Insygnia Śmierci)
Potem był puchar Hufflepuff, zniszczony kłem bazyliszka przez Hermionę bodajże. (Insygnia Śmierci)
Piąty to diadem Ravenclaw, hm, zniszczony przez Crabba przez zaklęcie szatańska pożoga w Pokoju Życzeń. (Insygnia Śmierci)
Szósty to Nagini, zabił ją Neville mieczem Gryffindora. (Insygnia Śmierci).
Siódmy to Potter, zabił go Voldemort zaklęciem Avada Kedavra. (Insygnia Śmierci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 22:17, Jaki_Gahn napisał:

Pierwszym zniszczonym horkruksem był dziennik Riddle''a, w "Komnacie Tajemnic" przy użyciu
kła bazyliszka. (Komnata Tajemnic)
Drugim był pierścień Gaunta, który miał w środku kamień wskrzeszenia, jeden z insygniów,
został zniszczony przez Dumbledore''a mieczem Godryka Gryffindora. (Książe Półkrwi).
Trzeci był medalion Slytherina, zniszczył go Ron, także mieczem Gryffindora. (Insygnia
Śmierci)
Potem był puchar Hufflepuff, zniszczony kłem bazyliszka przez Hermionę bodajże. (Insygnia
Śmierci)
Piąty to diadem Ravenclaw, hm, zniszczony przez Crabba przez zaklęcie szatańska pożoga
w Pokoju Życzeń. (Insygnia Śmierci)
Szósty to Nagini, zabił ją Neville mieczem Gryffindora. (Insygnia Śmierci).
Siódmy to Potter, zabił go Voldemort zaklęciem Avada Kedavra. (Insygnia Śmierci)


Chodzi o tom w którym się po raz pierwszy pojawiły, nie zostały zniszczone. Byłoby dobrze, ale część Insygniów pojawiło się wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w końcu chodzi Ci o horkruksy czy o insygnia? Matko przenajświętsza...

Peleryna niewidka - Kamień Filozoficzny, dostał na gwiazdkę od Dumbledore''a który miał ją od ojca Harry''ego.
Czarna Różdżką - praktycznie cały czas ją spotykamy, gdzieś za pazuchą u Dumbledore''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 11:17, Jaki_Gahn napisał:

To w końcu chodzi Ci o horkruksy czy o insygnia? Matko przenajświętsza...

Peleryna niewidka - Kamień Filozoficzny, dostał na gwiazdkę od Dumbledore''a który miał
ją od ojca Harry''ego.
Czarna Różdżką - praktycznie cały czas ją spotykamy, gdzieś za pazuchą u Dumbledore''a
:P

Jaki_Gahn +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 18:48, Gumisiek2 napisał:

Sedes.


Taak, szkoda, że pominięto to w filmie, musiałoby to kuriozalnie wyglądać. ;)

Gumisiek2 +1


PS. Ja tak zastanawiam się, jak takiemu spamerowi mogli przyznać WT... Chyba jakaś pomyłka zaszła, co? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie osoby widnieją na tylnej okładce książki "Harry Potter i Zakon Feniksa" ?

Dnia 05.12.2009 o 18:55, Jaki_Gahn napisał:

PS. Ja tak zastanawiam się, jak takiemu spamerowi mogli przyznać WT... Chyba jakaś pomyłka
zaszła, co? ;>


"Też chciałbym to wiedzieć, Stefan."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 19:06, Gumisiek2 napisał:

Jakie osoby widnieją na tylnej okładce książki "Harry Potter i Zakon Feniksa" ?


Nie lubię pytań, które wymagają ode mnie wstania i obrócenia się ku szafce z książkami, tym bardziej że akurat Zakon Feniksa ma najwięcej stron a mam go w twardej okładce, przerażające...

Tonks, Lupin i Alastor Moody. Swoją drogą, Tonks jakaś młoda a Lupin jakby miał co najmniej 60 na karku.

Dnia 05.12.2009 o 19:06, Gumisiek2 napisał:

"Też chciałbym to wiedzieć, Stefan."


Podejrzana sprawa, coś czuję, że Twój awatar nawiązuje do tego :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Dumbledore gejem, a Tonks transwestytką... Czasem się zastanawiam, czy ta książka jest aby dla dzieci.

A więc proszę mi powiedzieć, w jaki sposób Neville nabył ropuchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować