Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2007 o 15:42, Yary5 napisał:

Jeśli zmienią, to tylko wtedy, gdy kościół straci swe wpływy w polskim społeczeństwie.


A niby czemu? Co ich będzie kościół obchodził po wygranych wyborach (który ma rzeczywisty wpływ na skromny procent polaków)? Ludzie którzy jako tako liczą sie ze zdaniem kościoła na lewice nie głosują.
PS
W dzisiejszym wywiadzie dla "Dziennika" wojtek olejniczak powiedział: "(...) gdyby to było możliwe, zmieniłbym ustawę antyaborcyjną. Obecny kompromis się nie sprawdził, bo mamy do czynienia z wieloma tragediami ludzkimi, nielegalnymi zabiegami.(...) Jestem za tym, by kobieta miała więcej do powiedzenia niż obecnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziecku łatwiej w coś uwierzyć i pewnie m.in. dlatego łatwiej znoszą tę chorobę. Jeśli natomiast o ból chodzi, to wątpię w to, by go słabiej czuły. Wśród Żydów jest dyskusja, czy obrzezanie niemowlę mniej boli niż dorosłego. Jakoś zwolennicy tradycji nie znaleźli dowodów na poparcie swej tezy. Raczej łatwiej sobie z nim radzą, dzięki opiece psychologa. Myślę, że bardziej kierują swą uwagę na te jasne strony życia. To musi im bardzo pomagać.

Dnia 20.01.2007 o 17:50, Hubi Koshi napisał:

> Wyjaśnijmy sobie bardzo ważną rzecz. Ja mówię o eutanazji na ŻĄDANIE, a nie, że jak kogoś
nie
> dajemy rady wyleczyć to go zabijamy - bo to nie jest eutanazja, tylko morderstwo.
Chyba odrobinkę źle zrozumiałeś moje intencje. Ja wcale nie mówię żeby zabronić eutanazji,
ja jedynie wskazuje alternatywy, możliwości i ciekawostki, bo ja sam jestem zdania że "To jest
ich życie i póki nie godzą w życie czy dobro innych ludzi, niech sobie z tym życiem robią co
chcą, mogą je sobie nawet odebrać.

Przepraszam, ale już przytaczano takie rzeczy, jak np. za Hitlera tez była eutanazja, zbrodnie Pol Pota i innych, co jak sądzę, miało wykazać podobieństwo zwolenników eutanazji i w.w. zbrodniarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:55, Mogrim napisał:

> Jeśli zmienią, to tylko wtedy, gdy kościół straci swe wpływy w polskim społeczeństwie.


A niby czemu? Co ich będzie kościół obchodził po wygranych wyborach (który ma rzeczywisty wpływ
na skromny procent polaków)? Ludzie którzy jako tako liczą sie ze zdaniem kościoła na lewice
nie głosują.

Dobra, dobra. Zacznij spór z kościołem a w wyborach przepadniesz (jak na razie). Wystarczy, że elektorat lewicy nie pójdzie do wyborów. Bo, napiszę ogólne, babcie od Rydzyka na pewno pójdą.

Dnia 20.01.2007 o 17:55, Mogrim napisał:

PS
W dzisiejszym wywiadzie dla "Dziennika" wojtek olejniczak powiedział: "(...) gdyby to było
możliwe, zmieniłbym ustawę antyaborcyjną. Obecny kompromis się nie sprawdził, bo mamy do czynienia
z wieloma tragediami ludzkimi, nielegalnymi zabiegami.(...) Jestem za tym, by kobieta miała
więcej do powiedzenia niż obecnie."

Element kampanii mającej wykazać, że jesteśmy itd.
P.S.
Imiona i nazwiska pisze się z Dużej litery. No chyba, że miała to być zamierzona obraza Olejniczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 17:12, Yary5 napisał:

> > Napisałeś w poprzednim poście, że może byś musiał za to odpowiedzieć przed sądem.
Więc
> Ci odpisałem,
> > że nie.

> To, że ty tak napisałeś, to nic nie znaczy. Albo raczej znaczy tyle, że nie znasz prawa.

Ja napisałem jaka jest praktyka, a nie jakie jest prawo. Czytaj ze zrozumieniem, a nie zarzucaj
komuś nieznajomości prawa.

Nadal zarzucam nieznajomość prawa. Wybacz, ale w dziedzinie stawania prze sądem nie jesteś autorytetem. Jeśli ktokolwiek popełnia czyn zabroniony przez prawo pod groźbą kary i można to udowodnić, to staje przed sądem. Najpierw prokuratura prowadzi śledztwo/dochodzenie (albo inna jednostka mająca odpowiednie uprawnienia) po czym, po stwierdzeniu popełniania czynu zabronionego przez prawo kieruje sprawę do sądu. Jaka jest praktyka w wojsku, to nie wiesz, bo wojny u nas nie było od dawna, a ja w dodatku miałem wojskowe szkolenie studentów, byłem na ćwiczeniach wojskowych i w dodatku jestem podporucznikiem rezerwy. Napisz, że Ty byłeś w wojsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:19, Yary5 napisał:

Dobra, dobra. Zacznij spór z kościołem a w wyborach przepadniesz (jak na razie).


Cóż to za głupstwo? Lewica wygrywała po 89 roku kilka razy, ludzie głosowali na byłych komunistów zwalczających kościół. Pokaż mi kogoś, kto by "przepadł".

>Bo, napiszę ogólne, babcie od Rydzyka na pewno pójdą.

Bardzo proszę o nieutożsamianie babci od rydzyka (tak jakby tylko one słuchały tego radia...) z opinią kościoła.

Dnia 20.01.2007 o 18:19, Yary5 napisał:

Element kampanii mającej wykazać, że jesteśmy itd.


A skąd ty to wiesz? Skoro mówi, to ja mam prawo uważać, że takie są ich plany i że tak zrobią. Jeden argument dlaczego mieliby tego nie zrobić.

Dnia 20.01.2007 o 18:19, Yary5 napisał:

Imiona i nazwiska pisze się z Dużej litery. No chyba, że miała to być zamierzona obraza Olejniczaka.


Nie przywiazuje wagi do duzych liter, tak samo jak do ę i ą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Nadal zarzucam nieznajomość prawa. Wybacz, ale w dziedzinie stawania prze sądem nie jesteś
autorytetem. Jeśli ktokolwiek popełnia czyn zabroniony przez prawo pod groźbą kary i można
to udowodnić, to staje przed sądem. Najpierw prokuratura prowadzi śledztwo/dochodzenie (albo
inna jednostka mająca odpowiednie uprawnienia) po czym, po stwierdzeniu popełniania czynu zabronionego
przez prawo kieruje sprawę do sądu. Jaka jest praktyka w wojsku, to nie wiesz, bo wojny u nas
nie było od dawna, a ja w dodatku miałem wojskowe szkolenie studentów, byłem na ćwiczeniach
wojskowych i w dodatku jestem podporucznikiem rezerwy. Napisz, że Ty byłeś w wojsku...

A zarzucaj sobie. Jak Ci to przyjemność sprawia....
Jeszcze raz. Pisałem o praktyce. Wg. prawa jest to zabójstwo, ale praktyka jest taka, że nikt by tego nie badał. Żołnierz zginął podczas akcji i tyle. Wiem, bo mam kumpla pułkownika w służbie czynnej. Takie podejście mają chłopaki, którzy do Iraku pojechali. Tak też sprawę rozwiązano (w ogóle się nią nie zajęto) w przypadku dziadka mojego brata ciotecznego, o którym pisałem dużo wcześniej.
Nie, nie byłem w wojsku. Z uwagi na studia co roku odroczka, a w końcu przeniesienie do rezerwy. Przeszkolenia też nie miałem. Szczerze, z całym szacunkiem, to obecnie Twoja wartość bojowa, jak i moja, jest tak śmiesznie niska, że wręcz pomijalna, panie podporuczniku rezerwy, równy mi stopniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 18:38, Mogrim napisał:

Cóż to za głupstwo? Lewica wygrywała po 89 roku kilka razy, ludzie głosowali na byłych komunistów
zwalczających kościół. Pokaż mi kogoś, kto by "przepadł".

I co? I jaka jest ustawa?

Dnia 20.01.2007 o 18:38, Mogrim napisał:

>Bo, napiszę ogólne, babcie od Rydzyka na pewno pójdą.

Bardzo proszę o nieutożsamianie babci od rydzyka (tak jakby tylko one słuchały tego radia...)
z opinią kościoła.

Napisałem ogólnie, zaś Rydzyk ma większą siłę mobilizującą niż episkopat. No, ale w porządku, wycofuję ten zwrot. Też bym się poczuł znieważony.

Dnia 20.01.2007 o 18:38, Mogrim napisał:

A skąd ty to wiesz? Skoro mówi, to ja mam prawo uważać, że takie są ich plany i że tak zrobią.
Jeden argument dlaczego mieliby tego nie zrobić.

Już Ci go podałem, zawarty nieformalny kompromis.

Dnia 20.01.2007 o 18:38, Mogrim napisał:

Nie przywiazuje wagi do duzych liter, tak samo jak do ę i ą.

No to nie przywiązuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ to obecnie Twoja wartość bojowa,

Dnia 20.01.2007 o 18:47, Yary5 napisał:

jak i moja, jest tak śmiesznie niska, że wręcz pomijalna, panie podporuczniku rezerwy, równy
mi stopniem.

Nie. Mam dwie specjalności wojskowe i w obydwu zachowuję sprawność bojową. Nadal. Nie wszystkie polegają na bieganiu z karabinem. Farmaceuta, ma pod sobą aptekę (o ile to można nazwać apteką, raczej składnicę krwi, płynów krwiozastępczych, środków opatrumkowych, antybiotyków itd.) wojskową. Przewidziany etatem stopień, to podpułkownik. Popytaj "kumpla" pułkownika... Aha i mam prawo jazdy, więc tę moją ciężarówę mogę w warunkach bojowych sam prowadzić...
Kumpli w wojsku nie mam, ale na sąsiedniej klatce schodowej mieszka pułkownik w służbie czynnej. Nie kumpel, ale dobry sąsiad ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 18:52, Yary5 napisał:


> Cóż to za głupstwo? Lewica wygrywała po 89 roku kilka razy, ludzie głosowali na byłych
komunistów
> zwalczających kościół. Pokaż mi kogoś, kto by "przepadł".
I co? I jaka jest ustawa?


Ja sie pytam o to, kto przepadł w wyniku sporu z kościołem, a ty mi z ustawą wyskakujesz. Konkretnie proszę.
Nie ma sie czym dziwić. Poczciwe komuchy nie przejmowały sie ideami lewicy, takimi jak sformalizowanie malzenstw homoseksualistow etc. - mieli ciekawsze rzeczy to roboty (póki sie jest u władzy można coś zyskać). Poza tym jak tu wprowadzić jakieś zmiany, skoro kwaśniewski takim pomysłom sie sprzeciwiał, a antyklerykalizm nazywał chorobą? Teraz w sld jest coraz wiecej lewaków typu senyszynowej (choć są też chlubne wyjątki, jak posłanka błochowiakowa - vide jej słynne "mówi się, że pedały też" podczas przesłuchań komisji śledczej. Lewak, a określeń gorszych niż radio Maryja używa!), teraz koło sld zakręcił się sierakowski, który pomaga im robić program, zacieśniają więzy z zielonymi i innymi skrajnie lewackimi partyjkami - mam prawo przypuszczać, że zrealizują swoje zapowiedzi, jeśli dojdą do władzy (oby nie!).

Dnia 20.01.2007 o 18:52, Yary5 napisał:

> Nie przywiazuje wagi do duzych liter, tak samo jak do ę i ą.
No to nie przywiązuj.


AleŻ mogĘ i Wojciech Olejniczak napisaĆ płynnom polszczyznom, coby CiĘ nie uraziĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2007 o 16:11, Yary5 napisał:

Jak napisałeś, że naiwne jest, że da się ograniczyć eutanazję, to to nie był dziwny argument?

A czy przypadkiem legalizacja nie doprowadzi do przekonania, iż nie jest to absolutnie naganne? A może całkowicie wskazane?

Dnia 20.01.2007 o 16:11, Yary5 napisał:

Podawanie pavulonu to nie była żadna eutanazja, tylko morderstwo, które zakończyło się wyrokiem
dożywotniego więzienia dla jednego ze skazanych. Wśród skazanych są też lekarze.

Ale oni zapewne mieli też szlachetne intencje. Ofiary wszak ( większość) i tak by umarła. A tak skrócili cierpienia. A że bez zgody? Drobny szczegół.

Dnia 20.01.2007 o 16:11, Yary5 napisał:

> > Dalsze utrzymywanie tej fikcji zaowocuje tylko tym, /.../

Dnia 20.01.2007 o 16:11, Yary5 napisał:

A jak niemowlę ma zażądać eutanazji? /.../

Nie zbaczaj. Odpowiadaj na pytanie. Nie interesuje mnie twoje zdanie na eutanazje dzieci. Znam je.
No i widzisz. Dziś jesteś zwolennikiem eutanazji niemowlęcia, któremu jakoś jednocześnie nie chcesz dać praw wyborczych i uznać, że ma zdolność do wszelkich aktów prawnych czy jak to się zwie. Ile razy mam Ci pisać, iż twoja postawa jest całkowitym zaprzeczeniem obietnic zwolenników eutanazji sprzed kilkunastu lat? Zapewniasz tak samo gorąco, że nie będzie eutanazji chorych psychicznie. A może za kilkanaście lat będziesz tak samo gorąco bronił prawa do eutanazji schizofreników, wszak psychotropy z niego czynią wrak.

Dnia 20.01.2007 o 16:11, Yary5 napisał:

"A zgadnij dlaczego był stosowany Povulon?" fragment Twojego poprzedniego postu. Zagadka rozwiązana?

Bardzo dziwny sposób odpowiedzi, cytowanie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

Tak, jakimś cudem, procesy lekarzy nie są już dziś sensacją. I to niezależnie od tego czy chodzi
o błąd w sztuce, pijaństwo, czy korupcję.

Trochę o sądach wiem i powiem jedno: mijasz się z rzeczywistością. Poza tym zapytam jak Ty; masz jakieś dane to potwierdzające ?

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

> Ależ rozwój holenderskiej ucierpiał - po co się męczyć z badaniami skoro zabójstwo jest
prostsze
> i tańsze.
A masz jakieś dane potwierdzające Twoje twierdzenia?

Danych Ci nie zacytuję, bo napisałem tak na podstawie obejrzanego programu. Nie chcesz - nie wierz.

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

To co napisałeś stawia pod znakiem zapytania sens istnienia hospicjów, które są potrzebne i
istnieją nawet w Holandii.

1. A co do tego mają hospicja - my rozmawiamy o szpitalach, gdzie ludzi taktuje się bardzo różnie.
2. Sam w dalszej części wypowiedzi napisałeś po co przedłużać życie nieuleczalnie chorym kobietom, skoro to wychodzi za drogo.

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

Oprócz norm prawnych, w każdym narodzie istnieją normy społeczne, kulturowe i religijne. To
właśnie one decydują jak normy prawne są postrzegane i przestrzegane przez społeczeństwo. Jako
dobry tego przykład może posłużyć choćby porównanie kapitalizmu /.../

Porównywanie kapitalizmu, oświaty czy czegokolwiek innego nie ma nic do przedmiotu naszej dyskusji.
Jeśli prawo będzie na coś pozwalać to znajdą się ludzie którzy to zrobią. Choćby przyjadą ''postępowcy'' z Holandii żeby cywilizować jaskiniowców z Polski.

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

Jeżeli wszystko sprowadzasz do rachunku ekonomicznego, a nie zauważasz cierpienia, to ciężko
dyskutować.

Mnie chodzi o to, że zezwolenie na legalne zabijanie ludzi doprowadzi do brania pod uwagę rachunku ekonomicznego.

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

No dobra, więc poruszmy temat ekonomi. Czy jest sensowne podawanie kobietom w zaawansowanym
stadium raka piersi Herceptyny, leku który w tak zaawansowanym stadium choroby przedłuża życie
o pół roku? /.../

Więc idź do takiej kobiety i powiedz jej że powinna umrzeć [nawet jej w tym ''pomożesz''] bo leczenie za drogo wychodzi. Ciekaw jestem jej reakcji.

>Kolejne pytanie: Czy życie tych kobiet, leczonych

Dnia 20.01.2007 o 00:20, Yary5 napisał:

Herceptyną, było więcej warte od życia ludzi, którzy nie doczekali przeszczepu? Cholernie ciężkie
i okrutne pytania, prawda? Ale coś trzeba wybrać. Dodam jeszcze, że nawet w USA i UK ten lek
jest za drogi, by móc go refundować z środków publicznych.

Dzięki - właśnie dowiodłeś że zezwolenie na zabijanie na życzenie doprowadzi do zabijania dla forsy. Dalszą dyskusję uważam za zbędną w świetle tego co napisałeś; wszystkie gadki o cierpieniu, godnej śmierci nie są nic warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki Pozwolę sobie oderwać was od tej jakże absorbującej dyskusji o Eutanazji i wskaże pewien ciekawy motyw który zobaczyłem na Interii
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/kardynal-dziwisz-tuszowal-skandale,863171,2943
Wydaje mi się czy zaczynają wychodzić na światło dzienne Naprawdę nieprzyjemne informacje ??
Jeśli te informacje są prawdziwe to ja pragnę zadać pytanie. Komu jeszcze można ufać w Kościele ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 12:14, Hubi Koshi napisał:

Jeśli te informacje są prawdziwe to ja pragnę zadać pytanie. Komu jeszcze można ufać w Kościele
??


Z tym zaufaniem to bym jednak była ostrożna. Tak jak w codziennym życiu tak i wobec różnorakich instytucji trzeba zachowac dystans oraz mieć głowę cały czas na karku i nie inwestować zaufania zupełnie. Wszystko zawodzi, ludzie tym bardziej, więc nie można spodziewać się 100% przejrzystości moralnej. Wiara i zaufanie własnym ideałom to jest to. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już obiecałem oto wasz post w całości:
Filozofia
Filozofia satanistyczna wišże podstawy filozofii i Boga, emocji i dogmatów. Owe dogmaty nie sš
już tak krzywdzšce jak dogmaty przodków, które stojš w sprzecznosci z ludzkš naturš.
Czasy się zmieniajš, lecz człowiek nie. Podstawy satanizmu zawsze istniały. Jedynie nowa rzeczš
jest to, że powszechne cechy ludzkie wykorzystano dla zbudowania formalnej organizacji religijnej
Szatan reprezentuje opozycję w stosunku do wszystkich religii, które potępiajš człowieka za jego
naturalne instynkty. Otrzymał on piętno zła, albowiem reprezentuje ciało, ziemskoœć i ziemskie
aspekty życia. Szatan, głowny diabeł œwiata zachodniego był poczštkowo aniołem którego rolš było
niesienie raportów do Boga o ludzkich przestępstwach. Nie wczeœniej niż w XIV stuleciu zaczęto go
opisywać jako złe bóstwo, półczłowiek i półzwierzę z koŸlimi rogami i kopytami. Przed chrzeœcijanami
cielesnš stronš ludzkiej natury rzšdził bóg zwany Dionizosem lub Panem, który symbolizował płodnoœć
ciała i żyznoœć ziemi. Za każdym razem, kiedy jakiœ naród wejdzie pod nowe formy rzšdów, niedawni
bohaterowie stajš się czarnymi charakterami, łajdakami i nikczemnikami. Tak samo jest z religiš.
Wczeœni chrzeœcijanie wierzyli, że pogańskie bóstwa były diabłami i wykorzystanie ich oznaczało
zastosowanie czarnej magii. Zaœ cudowne niebiańskie wydarzenia okreœlali białš magiš.

Czterej koronowani Ksišżęta Piekła to:

Szatan: przeciwnik, opozycjonista, oskarżyciel, pan ognia i Piekła.
Lucyfer: niosšcy œwiatło, oœwiecenie, powietrze.
Belial, czyli Bez Pana, symbolizuje płodnoœć ziemi i niezależnoœć.
Lewiatan, wšż z głębin.

Satanizm reprezentuje szacunek dla wszystkich, którzy nań zasłużyli zamiast miłoœci ofiarowanej
niewdzięcznikom. Nie można kochać wszystkich i wszystkiego. Jeżeli cokolwiek jest stosowane
ze zbytniš hojnoœciš, to dewaluuje swoje prawdziwe znaczenie. Miłoœć jest jednym z najbardziej
intensywnych uczuć człowieka. Drugim jest nienawiœć. Jeżeli próbujesz kochać wszystkich,
to zmniejszasz tym samym uczucie dla tych, którzy na nie zasłużyli. Satanizm wielu ludziom
kojarzy się z brutalnoœciš i okrucieństwem. Jest tak dlatego, że ludzie obawiajš się stawić
czoła prawdzie. A prawda jest taka, że ludzkie istoty nie zawsze sš dobrotliwe i kochajšce
wszystko. Satanista przyznaje się, że jest zdolny tak do miłoœci, jak i do nienawiœci.
Często też przyjmuje się, że aktywnoœć seksualna jest najistotniejszym czynnikiem religii
satanistycznej. Satanizm rzeczywiœcie staje w obronie wolnoœci seksualnej, lecz tylko w prawdziwym
sensie tego słowa. Wolna miłoœć w myœl koncepcji satanistycznej znaczy dokładnie możnoœć
dokonania wyboru, czy chcesz dochować wiernoœci jednej osobie, czy też chcesz zaspokajać swe
seksualne pragnienia z takš liczbš osób, jaka jest niezbędna do osišgnięcia satysfakcji.
Satanizm pobłaża każdemu rodzajowi działań seksualnych, które odpowiednio zadowolš indywidualne
żšdze, czy to będzie heteroseksualizm, homoseksualizm, biseksualizm czy nawet aseksualizm.
Satanizm nie broni gwałtów, molestowania dzieci czy aktów płciowych ze zwierzętami czy innych
przejawów seksualnej aktywnoœci, pocišgajšcych za sobš uczestnictwo tych, którzy tego nie chcš
lub których przyzwolenie zostało wymuszone przez zastraszenie lub wprowadzenie w błšd.
Aktywnoœć seksualna jest rzeczywiœcie tak usprawiedliwiona, jak i popierana przez satanizm,
lecz oczywisty fakt, że jest on jedynš religiš, która uczciwie stawia sprawę, powoduje,
że pisano o nim tak wiele. Prawdziwy satanista nie jest uzależniony od seksu w większym stopniu
aniżeli przez jakškolwiek z innych żšdz.

Religijne œwięta.

W religii satanistycznej najważniejszym ze wszystkich œwišt sš własne urodziny. Pozostaje to
w prostej sprzecznoœci z najœwiętszymi dniami innych religii, które wielbiš Boga wymyœlonego
w antropomorficznej formie. Każdy człowiek jest bogiem, jeœli dokona wyboru uznania się za niego.
Innymi wielkimi œwiętami satanistycznymi sš Noc Walpurgi i Halloween, czyli wigilia Wszystkich
Œwiętych. Œwięta Walpugis lub Walpurga urodziła się na poczštku VIII w. Z murów klasztoru
żeńskiego w Dorset, gdzie przebywała 27 lat, przeniosła się do Germanii z zamiarem zakładania
zakonów. Została zwierzchniczkš dwóch klasztorów, gdzie po œmierci została pochowana. Jej ciało
zostało pochowane w skalnej jamie, z której wyciekał jakiœ rodzaj oleju bitumicznego,
znany póŸniej jako olej Walpurgi. Uważany był za cudowny œrodek przeciw chorobom. Pieczara zaœ
stała się miejscem pielgrzymek. Dla zachowania jej pamięci wykorzystywano różne daty,
najczęœciej jednak 1 maja. Wigilia przedmajowa została zapamiętana jako noc, w którš przybywajš
wszelkie demony, widma, zjawy, strachy i tym podobne w zamiarze wzięcia udziału w dzikich biesiadach
symbolizujšcych urzeczywistnienie wiosennego zrównania dnia z nocš. Halloween, wigilia Wszystkich
Œwiętych lub Dzień Zmarłych przypada na 31 paŸdziernika lub 1 listopada. Poczštkowo to œwięto
było zwišzane z uroczystoœciami ognia w Brytanii za czasów druidów, zaœ w Szkocji œwiętowano je
w okolicznoœciach, w których duchy zmarłych, czarownice i czarnoksiężnicy stawały się niezwykle
aktywne.

Czarna msza

Żadne inne hasło nie było tak mocno łšczone z satanizmem jak Czarna Msza . Należy stwierdzić
najardziej bluŸniercza ze wszystkich religi ceremonii jest niczym wiecej jeżeli literackim wynalazkiem.
Popularne wyobrażenie Czarnej Mszy jest takie:
Kapłan rozebrany z habitu stoi przed ołtarzem który stanowi naga kobieta z nogami sproœno
rozstawionymi ukazujšcymi przygotowanš do pchnięcia pochwę. Jej rozłożone ręce trzymajš czarnš
œwiecę zaœ na brzuchu kobiety spoczywa kielich zawierajšcy krew. Ponad ołtarzem wisi odwrócony
krzyż, trójkštna hostia jest metodycznie pobłogosławiona w chwili gdy kapłan z szacunkiem
wsuwa i wysuwa jš z warg sromowych kobiety ołtarza. Dalej należy się spodziewać inwokacji do
Szatana i różnych demonów na którš składajš się modlitwy i psalmy œpiewane wspak przeplatane
ze sproœnoœciami, a wszystko to dzieje się w obrębie granicy pentagramu zakreœlonego na podłodze.
Dodajmy do tego zapach kadzideł, biczowanie, palenie modlitewników i tym podobne. Jeżeli zdarzy
się zarżnšć niemowlę podczas rytuału to tym lepiej, ponieważ wszyscy wiedzš że to ulubiony sport
satanisty.
Czarna Msza jest w istocie parodiš religijnego nabożeństwa odprawianego w koœciele
rzymskokatolickim. Dla satanisty Czarna Msza w swym bluŸnierstwie skierowanym do ortodoksyjnych
hipokrytów nie jest niczym więcej niż nadmiarem. TeraŸniejsza Czarna Msza nie jest skandalicznym
spektaklem amatorskich kapłanów tak jak to niegdyœ bywało. Ta forma psychodramy winna być dzisiaj
parodiš na tak œwięte tematy jak mistycyzm wschodu, psychiatria, ruch psychodeliczny, skrajny
liberalizm czy konserwatyzm itp. Anglia połowy XVIII w. stała się miejscem, w którym satanizm
ujawnił się w formie zabaw, gier i przyjemnoœci. Wiek XIX przyniósł satanizmowi usprawiedliwienie
albowiem pojawiły się próby białych magów bojaŸnie wysilajšcych się poznania czarnej magii.
Diabeł ukazał swš lucyferycznš osobowoœć i powoli przemieniał się w rodzaj salonowego gentelmana.
Często się mówiło i z resztš słusznie że wszystkie ksišżki o diable zostały napisane przez
poœredników Boga. OdpowiedŸ można zrozumieć w jaki sposób pewna liczba czcicieli diabła zrodziła
się dzięki inwencji teologów. Wielkim uproszczaniem jest to że każdy praktykujšcy satanista to
człowiek szczęœliwy. Jednakże jeżeli wstęp do nieba ludzi zamożnych wydaje się tak trudny jak
próba przejœcia wielbłšda przez ucho igielne, a miłoœć do pienišdza jest Ÿródłęm wszelkiego zła
to musimy przyznać że najpotężniejsi ludzie na ziemi sš najbardziej sataniczni. Można to odnieœć
do finansistów, papieży, poetów, dyktatorów, marszałków itd. W sekretnych myœlach każdej kobiety
i każdego mężczyzny wcišż jeszcze pobudzonych silnš pamięciš spoczywa ukryty satanista.

Satanistyczny rytułał

Osoba odprawiajšca rytuał stoi w czasie jego trwania twarzš do ołtarza. Jeżeli jest to możliwe
ołtarz jest umiejscowiony na przeciwko zachodniej œciany. W przypadku gdy ceremonia jest grupowa
to należy wybrać osobę, która przejmie rolę kapłana. Gdy kapłan wypowiada słowa " Niech żyje
Szatan " należy te słowa powtórzyć. Potem następuje uderzenie w gong. Między uderzeniami w dzwon.
Na poczštku rytuału do dzwonu owieszczajšcego koniec palenie papierosów czy rozmowy sš zabronione.
Następuje zgromadzenie przyborów do palenia œwiec. Dzwonišcy dzwon oczyszcza nastrój. Wypowiada się
inwokację do Szatana i listę piekielnych imion. Następuje picie eliksiru z kielicha. Kapłan czyta
inwokację dla różnych ceremoni: pożšdania, współczucia lub zniszczenia. Jako œwidectwo wiernoœci
uczestników dla mocy ciemnoœci kapłan czyta Enochijski Klucz. Kapłan mówi " A więc stało się "
i następuje koniec rytuału.

Szatan

Szatan reprezentuje zaspokojenie żšdz zamiast abstynencji, witalnš egzystencję zamiast duchowych
złudzeń, nieskalanš mšdroœć, zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka. Szatan traktuje
człowieka jako po prostu jeszcze jedno zwierzę , czasem lepsze , znacznie częœciej jednak gorsze
od tych , które chodzš na czworakach. Szatan reprezentuje wszystkie tzw. grzechy jako że one
prowadzš do psychicznego, emocjonalnego zadowolenia.

Niektóre diabelskie imiona:

Abbadon, Adramelech, Ahpuch, Amon, Apollyn, Aryman, Asmodeus, Bast, Beelzebub, Bile, Balaam,
Coyote, Czort, Dagon, Diabolos, Dracula, Fenrir, Gorgo, Hecate, Isztar, Kali, Loki, Mammon,
Mania, Marduk, Mefistofeles, Melek Taus, Moloch, Naamach, Nergal, Nihasa, O-Yama, Pan,
Pluton, Pwcca, Rimmon, Sachmet, Sammu, Set, Siwa, Tunrida, Yen-Lo_Wag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

_ironia mode: on_ O wielki i mądry! Dziękujemy ci za objawienie tej niezwykłej u ukrytej prawdy! _ironia mode: off_ Prawdy, którą można znaleźć chociażby na satan.pl xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam z Twoimi zapewnieniami? A ja naiwny pisałem, że trzeba będzie czekać kilkanaście lat. Naiwny, naiwny ze mnie człowiek. Jeszcze uważam, że ludzie nie są tacy do końca źli.
W Szwajcarii zalegalizowali "eutanazję" psychicznie chorych.
Pewnikiem jest to kolejny milowy krok w powszechnym postępie moralnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować