Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2012 o 11:56, Hubi_Koshi napisał:

I szanuj tu człowieku Kościół...

Jeszcze się dziwisz wiedząc jak traktują duchownych "którzy na prawdę lubią dzieci"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 12:02, zadymek napisał:

Jeszcze się dziwisz wiedząc jak traktują duchownych "którzy na prawdę lubią dzieci"?

Nope, ale to wręcz zakrawa na strzelanie sobie w stopę z Kałasznikowa XD Ten ksiądz myśli że mu przytakną i przyznają rację? Co najwyżej jeszcze więcej ludzi uzna Kościół za zakłamany i pełen hipokryzji. Winny wypadku zachował się porządnie, ukorzył się i w ogóle, a ten wyskakuje z tekstem jaki to ten ksiądz porządny... wstyd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 12:04, Hubi_Koshi napisał:

Co najwyżej jeszcze więcej ludzi uzna Kościół za zakłamany i pełen hipokryzji. Winny wypadku zachował się
porządnie, ukorzył się i w ogóle, a ten wyskakuje z tekstem jaki to ten ksiądz porządny... wstyd...

A jakieś wady tej sytuacji...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 11:56, Hubi_Koshi napisał:

I szanuj tu człowieku Kościół...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,opage,4,title,Surowa-kara-warszawskiej-kurii-dla-biskupa-Jareckiego,wid,15034249,wiadomosc.html?ticaid=1f66b
Przynajmniej sam sprawca zachował się jako tako honorowo.



Biskup po sprawie oddał sie do dyspozycji papieża. Nie wiem kto faktycznie decyduje na tym "szczeblu" o ewentualnych karach dla niego. Z tego wygląda, że prawdopodobnie Watykan. Więc otrzymanie kierowcy nie jest tu żadną karą, a raczej próbą przedsięwzięcia jakiś środków zaradczych, co by na przyszłość biskup znowu kurii nie kompromitował. Próba przedstawienia tego, jako kary jest na poziomie brukowców. Chociaż w sumie to chyba SE napisał, więc cóż się dziwić.
Ale już "tłumaczenia" prałata są kuriozalne i skrajnie żałosne. Jak dla mnie z moralnego punktu widzenia, to biskup pomimo jazdy po pijaku był "świętszy" od tego prałata. Bez względu na to co rzeczywiście sądził, publicznie się pokajał, bo też miał za co. I może by wszyscy jakoś to przyjęli, gdyby nie pojawił się ksiądz prałat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 12:12, Hubi_Koshi napisał:

Z mojego punktu widzenia nie, ale mówiłem z ich punktu widzenia.

Osobiście: G-ie mnie obchodzi jak go traktują "swoi", za to BARDZO mnie interesuje jak potraktuje go sąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 12:36, zadymek napisał:

Osobiście: G-ie mnie obchodzi jak go traktują "swoi", za to BARDZO mnie interesuje jak
potraktuje go sąd...


Na 99% dostanie to, co zaproponował prokuratorowi. No chyba, że ten drugi zmieni zdanie i cofnie akceptację dla tej kary.
Otwartą pozostaje kwestia, czy ograniczenie wolności będzie dotkliwsze od pozbawienia w zawiasach. Niby to drugi jest tylko na papierze, a pierwsze realnie ingeruje w codzienne życie powodując, że kara jest rzeczywista.
Ale gdyby trafił się drugi taki "wyskok" w okresie odbywania próby, gdyby było pozbawienie wolności i zawiasy, delikwent idzie siedzieć. W przypadku ograniczenia wolności bardzo często nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autentyczna sytuacja z ubiegłego roku: mała miejscowość w województwie pomorskim, odchodzącego na emeryturę proboszcza zastępuje nowy. Pierwsza msza z jego udziałem kończy się słowami: "Taca ma szeleścić, a nie brzęczeć". :D
PS To mój pierwszy post od prawie 5 lat nieobecności na tym forum, witam wszystkich z powrotem. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 11:09, xbitPOL napisał:

Autentyczna sytuacja z ubiegłego roku: mała miejscowość w województwie pomorskim, odchodzącego
na emeryturę proboszcza zastępuje nowy. Pierwsza msza z jego udziałem kończy się słowami:
"Taca ma szeleścić, a nie brzęczeć". :D



Jest na to sposób. Nie wrzucać na tacę bilonu "nieopakowanego". Wrzucać go należy w kopercie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie niespecjalnie dziwi takie chamstwo [ o ile ta historyjka jest prawdziwa ]. Tyle tylko że w dużej mierze to sami ludzie dopuścili do takiego rozbestwienia się kleru, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 12:10, Dux napisał:

Jest na to sposób. Nie wrzucać na tacę bilonu "nieopakowanego". Wrzucać go należy w kopercie :P

Można też się ździebko wysilić i uczynić z kopertówy darowiznę na rzecz księdza (6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 16:38, Tyler_D napisał:

Tyle tylko że w dużej mierze to sami ludzie dopuścili do takiego rozbestwienia się kleru, ot co.

Równie smutne co i prawdziwe. Najczęściej wyciągające łapę po kasę "profesje" to: księża, policjanci i lekarze. Faktem, że początkowe dobre intencje i wyrazy podziękowania przemieniły się w standard z którym nikt nie wie jak sobie poradzić.
Od dawna uważam, że kościół to zakład usługowy nastawiony na zyski który nie odprowadza podatków z tego tytułu. Potem jeszcze od nich usłyszę, że wszyscy są równi ale jak wiadomo są i równiejsi. Zarabiają? OK, jakoś trzeba sobie radzić w życiu, ale dlaczego ktoś ma stać ponad prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - jak w każdym przypadku zawsze jest tam jakiś procent ludzi - w tym przypadku księży, którzy idę w tę posługę bo chcą, bo tak czują, bo są religijni i tak dalej i tak dalej. I być może są / będą dobrymi księżmi. Tego nie neguję ale zdecydowana większość przypadków z którymi się spotykam lub o których słyszę to takie, gdzie o księżach nie można mieć zbyt dobrego zdania.

To tacy sami ludzie jak my, też mogą wyłudzać, kraść, chodzić na ''dziewczynki'' czy tam parkować na miejscu dla inwalidów. Ale to też jakby nie patrzeć jest - ZAWÓD. Powinno się ich tak samo rozliczać, opodatkowywać jak i nas - zwykłych pracowników. W czym oni są lepsi / inni niż od nas w tym względzie? Wg mnie w niczym. Skoro kobiety są ''zmuszane'' do pracy do tych 60+ lat jako np: wuefistki, nauczycielki czy inne takie to dlaczego nie można tego samego [ plus te same restrykcje jakim podlegamy my - szeregowi pracownicy ] zrobić u księży?

Zupełnie inną kwestią jest sens tej religii i jej zasad ale z oczywistych względów nie chce mi się o tym pisać bo to byłby ... jest temat rzeka.

Ja tam nikomu nie bronię tego by sobie wierzył, chodził do kościoła, wpuszczał księdza po kolędzie ale irytuje mnie to, że nie korzystanie z tych ... ''usług'' = ''problemy społeczne''. Tak samo jak nie rozumiem idei tych całych akt kościelnych [ typu kto kiedy księdza wpuścił, karteczki od spowiedzi [?!] i inne tego typu cuda ].

Tak samo nie chce mi się paplać o tym czy Bóg istnieje czy nie, mnie to zbytnio nie zmienia sytuacji. Ani ze mnie gorejący ateista ani tym bardziej wierzący katolik. Ale antyklerykał ogólnie to tak.

I na koniec taki żarcik coby poluźnić atmosferę. Swego czasu w CDA czytelnicy mogli przesyłać do redakcji pytania na które redaktorzy odpowiadali. Ktoś kiedyś przysłał pytanie - dlaczego nie zostałeś mnichem / księdzem? I jeden z redaktorów - bodaj EGM odpowiedział: ''Nie lubię ubierać się jak transwestyta.''. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem kilkanascie ostatnich postów i doszedłem do smutnego w sumie wniosku: przydałaby się wielu lektura książki
http://capitalbook.pl/inne/781-zawisc-zrodlo-agresji-destrukcji-i-nedzy-helmut-schoeck.html
Niewielu będzie gotowych przyznać się, nawet przed samym sobą, ile jest w nich zawiści. W tym, którym nie będzie się chciało książki przeczytać, polecam lapidarne polskie powiedzenie: "Pies ogrodnika. Sam nie zje i drugiemu nie da".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 18:22, Tyler_D napisał:

Oczywiście - jak w każdym przypadku zawsze jest tam jakiś procent ludzi - w tym przypadku
księży, którzy idę w tę posługę bo chcą, bo tak czują, bo są religijni i tak dalej i
tak dalej. I być może są / będą dobrymi księżmi. Tego nie neguję ale zdecydowana większość
przypadków z którymi się spotykam lub o których słyszę to takie, gdzie o księżach nie
można mieć zbyt dobrego zdania.


No bo zwykle mówi się tylko o tych złych przypadkach i pewnie dlatego głównie o takich słyszych. A o tych dobrych się nie wspomnina, a założe się, że było by ich dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 11:09, xbitPOL napisał:

Pierwsza msza z jego udziałem kończy się słowami: "Taca ma szeleścić, a nie brzęczeć". :D

...a kierowca autobusu zaczął bić brawo. A nie, sorry, nie ta historia.

A tak poważnie to tego typu opowieści zna każdy - z reguły od znajomego, który to słyszał od kuzyna siostry żony ojca... I tak dalej. Jakoś nigdy się z tym nie spotałem, a nawet gdybym się spotkał - nie wiem, co w tym dziwnego. Chciwość leży w naturze ludzkiej i nie istnieje grupa społeczna, w której ludzi chciwych by nie było. Oczywiście, że od księdza oczekuje się więcej, ale jeśli ktoś uważa, że z tylko tego powodu wszyscy księża będą wzorem cnót wszelakich to ma - co najmniej - nieźle wyidealizowane spojrzenie na świat i lepiej, żeby je jak najszybciej zmienił, bo jeszcze nie jeden raz sie rozczaruje. Inna sprawa, że są też po prostu ludzie, jak zauważył KM, po prostu zawistni, ktorzy nienawidzą innych tylko dlatego, że mają lepiej od nich. Albo że ich praca wymaga mniejszego wysiłku. Trzecia grupa to osoby z mentalnością niewolników, którzy czują niechęć do kleru, bo ten rzekomo nie płaci podatków (inna sprawa, że płaci, ale nie o to mi teraz chodzi). W takiej sytuacji człowiek normalny domagałby się tego, żeby samemu też podatku płacić nie musiał. Człowiek z mentalnością niewolnika będzie domagał się, żeby kler podatkiem obłożyć.

EDIT: o, właśnie widzę, że Tyler zalicza się do ostatniej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jakoś nigdy się z tym nie spotałem, a nawet

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

gdybym się spotkał - nie wiem, co w tym dziwnego.

Czyli co chcesz powiedzieć? Chciwość dajmy na to polityka czy lekarza jest naganna ale księdza już nie?
>Chciwość leży w naturze ludzkiej i

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

nie istnieje grupa społeczna, w której ludzi chciwych by nie było.

Ale jak widać wg ciebie pewne ''chciwości'' są lepsze a pewne gorsze.
>Oczywiście, że od

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

księdza oczekuje się więcej, ale jeśli ktoś uważa, że z tylko tego powodu wszyscy księża
będą wzorem cnót wszelakich to ma - co najmniej - nieźle wyidealizowane spojrzenie na
świat i lepiej, żeby je jak najszybciej zmienił, bo jeszcze nie jeden raz sie rozczaruje.

Ja od księży nie oczekuję niczego poza świętym spokojem ale skoro już ktoś ma się za kleryka, praworządnego, przestrzegającego choćby 10 przykazań ... to trochę tak jakby prostytutka miała opowiadać jakie to dziewictwo jest wartościowe.
>Trzecia grupa to osoby z mentalnością niewolników, którzy czują niechęć do kleru,

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

bo ten rzekomo nie płaci podatków (inna sprawa, że płaci, ale nie o to mi teraz chodzi).

Nie tylko dlatego, skracasz jak ci pasuje ...

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

W takiej sytuacji człowiek normalny domagałby się tego, żeby samemu też podatku płacić
nie musiał.

To że podatki ogólnie są wysokie to nie jest przecież tajemnica. Tylko jakim sposobem poza rewolucją a''la Ukraina coś takiego osiągnąć tu i teraz? Podatki były, są i będą. Grunt to to by nie były za wysokie.
>Człowiek z mentalnością niewolnika będzie domagał się, żeby kler podatkiem

Dnia 26.01.2014 o 21:12, Rusty-Luke napisał:

obłożyć.

A dlaczego by nie? Skoro oni są takimi samymi ludźmi, pracownikami to czemu mają być traktowani powyżej przeciętnej i nie tylko w kwestii skarbówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować