Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

mam takie pytanie czy wy też uważacie że od niektórych kazań w kościołach też sie odechciewa tam chodzić? Czemu np. temat głodu i biedy przede wszystkim jest poruszany w Święta nie tylko przez kościół ale też przez telewizję??

Nie mogę tego zrozumieć, iż kościoły potrafią tylko apelować o pomoc dla innych, a same nie czarujmy sie niewiele robią :/

Sam Watykan to w podziemiach prawie góry złota, prawdopodobnie więcej niż rezerwy federalne USA.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?? Ja jeszcze obserwuje, ale coraz bardziej upewniam sie w takim przekonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro księża mówią, aby dzielić się z biednymi, oddawać im wszystko, to nie np. dadzą zamieszkać bezdomnych, w plebaniach większych od kościoła (w mojej miejscowości tak jest! Kościół mniejszy od plebanii) , dadzą im połowę "łupu" z tacy!
P.S - jest również temat o Bogu, jeśli Cię to zaciekawi - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&u=7246

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:11, Jaki Ganh1 napisał:

Skoro księża mówią, aby dzielić się z biednymi, oddawać im wszystko, to nie np. dadzą zamieszkać
bezdomnych, w plebaniach większych od kościoła (w mojej miejscowości tak jest! Kościół mniejszy
od plebanii) , dadzą im połowę "łupu" z tacy!
P.S - jest również temat o Bogu, jeśli Cię to zaciekawi - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=765&u=7246


już tam byłem, a co do Świątyń to czasami robie sobie wycieczki samochodowe wieczorem po mieście i czasami jest tak Kościół, market, osiedle, kościół, market, osiedle, szkoła. XD Koło swojego miejsca zamieszkania mam 3 kościoły + 1 w budowie :// nie mają na co kasy wydawać?!?! Jeden starczy zupełnie bo jest wielki jak hohoho no może 2 ale nie 4!! :/ Później jest narzekanie z ambony że nie ma na potrzebujących ... i w domyśle żeby wierni dali, bo znowu brakło :|. Starszym ludziom i innym szkoda takich ludzi i dają na tace za każdym razem.

Ludu obudź się czas najwyższy!!

Wierze w Boga, ale niewierze, że siedzi nawet Swoją cząstką w tych bogato zdobionych Świątyniach, podczas gdy tyle biedy dookoła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wszystkich księży poddał małemu teście Wiary. Ciekawe, ciekawe...
P.S - jak odpowiadasz, to usuwaj mój post, na który odpowiadasz. Nie jest to na forum mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się czemu tyle kościołów jest? A młodzi, nowi księża to niby gdzie maja pracować? Trzeba zapewnić miejsca pracy przecież. ;-)

Piszesz, że góry złota, że Kościół nic nie robi. A kościelne organizacje charytatywne? Nie słyszałeś o Caritas chociażby?

Poza tym co po tych Twoich górach złota skoro walka z biedą musi się oprzeć na daniu wędki a nie ryby. To juz jest trudniejsze i efekty nie są tak spektakularne żeby je w mediach można było pokazać. Dlatego tego nie widzisz.
Zamiast psioczyć na Kościół to lepiej wziąć się do roboty i cos zmienić. Narzekać i zwalać na innych to każdy potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:08, Konrad162 napisał:

/..../

Zacznę chyba od tego, że sprawa nie jest tak prosta jak sie wszystkim wydaje.
Twierdzisz, że wierzysz w Boga, ale za mało tutaj powiedziałeś, sprecyzuj swoje wyznanie, chociaż jak sądzę chodziło o katolicyzm.
Zacznijmy od tego, że to Chrystus ustanowił Kościół słowa, które wypowiedział do Piotra: "Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." To tylko takie przypomnienia dla twierdzących, że Kościół wymyślił sam Kościół.
Watykan jest bogaty - owszem, ale sądzisz, że dobrze byłoby gdyby duchowni watykańscy wzieli te całe pobactwa spod bazyliki i porozdawali od tak? Pamiętaj, że to jest tez swego rodzaju zabytek. Nie można wziąść zrobionego ze złota (między innymi) Tronu św. Piotra z bazylikii, pokroić go i porozdawać. A sami kardynałowie w Watkanie bogato tak w swoich pokojach nie mają, a tych zabytków ze światyni rozdawać nie wolno. To tak samo jakbyś oskarżył rząd w Rosji o to, że Putin nie rozbierze Kremlu i nie rozda biednym. Widziałeś wnętrza Kremlu? Same złoto, można się odważyć na stwierdzenie, że to najbardziej bogato wystrojona siedziba głowy państwa na świecie. Siedziba, w której ów władca mieszka - oczywiście.
Mam nadzieję, że mnie rozumiesz, chociaż teraz pewnie powiesz, dlaczego księża nie dają z własnych kieszeni. Otóż - niektórzy dają, a że w Polsce mamy bardzo dużo duchownych, które stan ten wybrali nie z powołania to ja nic na to nie poradzę.
Jeszcze chciałbym zapytać co rozumiesz poprzez zdanie "Nie mogę tego zrozumieć, iż kościoły potrafią tylko apelować o pomoc dla innych, a same nie czarujmy sie niewiele robią."
Co rozumiesz poprzez "Kościoły"? Parafie np w Twoim mieście, czyli ogólnie Kościół rzymsko - katolicki? Bo Kościół jako ogół jednak coś tam robi, są miesje do najbiedniejszych krajów (nie mówię o wizytach papieża, ale o misjonarzach). A to tylko przykład.
Co do parafii to jest tak jak na początku już wspomniałem, wszystko zależy jakiego masz proboszcza, a w Polsce z duchowieństwem jest jak jest. Ja znam paru książy naprawdę z powołania.
Wracając do kościoła jako ogółu, jako instytucji. W dzisiejszych czasach ludzie niestety potrafią dostrzec tylko złe strony Kościoła dziś, jak i w historii ludzkości. I nie będę Ci tu pisał o tych złych bo je zapewne znasz - Wielka Inkwizycja, wyprawy krzyżowe, których nawracanie było tylko przykrywką w prawdziwych chęciach mordu i bogactwa.
A dobre strony? Tutaj przypadki w Polsce, kiedy to Kościół miał swój raz mniejszy, raz większy wkład w odbudowę albo obronę państwa. Dobrym przykładem byłoby już nieraz przytaczane rozbicie dzielnicowe. Działalność niektórych książy podczas przewrotu w naszej niedawnej historii, to są tylko niektóre przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego. Zapoznaj się z faktami to podyskutujemy. Kościół jest największą organizacją charytatywną. Prowadzi mnóstwo stołówek, domów samotnych matek, sierocińców, hospicjów, a wolontariusze działający przy kosciele odwiedzają chorych w szpitalach. Organizuje zbiórki żywności/ubrań itd. Prowadzi świetlice dla biednych. To w polsce. W afryce na ten przykład zakonnice prowadzą szkoły, opiekują sie chorymi. Podobnie działają w innych krajach (vide matka Teresa). To są fakty. Ale tacy delikatnie mówiąc idioci jak ty widzą jedynie jakieś złoto pod watykanem... ignorant. Jeśli chcesz teraz pisać o rydzyku czy jankowskim to pisz. Czarne owce wszędzie sie trafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm może i niech nie rozdają wszystkiego, ale czemu ... Oni zawsze sobie o biednych przypominają w Święta itp.?
Powiem Ci dlaczego ludzie są bardziej podatni ich serca się zmiękczają i chętniej dzielą się różnymi dobrami. To jest troszeczkę bazowanie na ludzkiej naiwności. Wracając jeszcze do bogactwa Kościoła, po pierwsze czemu musi być tak wiele kościołów, a po drugie czemu nowo wybudowane mają tak ciekawe i bogate zdobienia? (niektóre nawet ze złota).
Złe strony kościoła na te czasy to dla mnie przede wszystkim co za dużo to niezdrowo (chodzi o ilość kościołów księży, większość niestety nie z powołania). czemu księża na kazaniu wzywają np. do bojkoty pewnych gazet itd. czyli wchodzą na te wody na które nie powinni według mnie.

Krelm? co całym szacunkiem, ale co mi do Kremla, oni mi sie nie pokazują publicznie z akcjami typu pomóż ludziom raz na święta....

HumanGhost:
1. organizacje charytatywne, a one z tego co wiem też bazują na zbieraniu kasy od prywatnych osób :P
2. no to dajmy te wędkę zainwestujmy w coś czy też w nich samych
3. samemu mam się wziąć i zrobić heheh, a Ty coś robisz?
4. co do miejsc pracy dla nowych... czy firma powiększa się tylko dla nowych ludzi? Nie sądzę rynek sie przesyca i nie ma popytu na dany rodzaj zatrudnienia :D

PS tak poza tym to jestem ciekaw czy Księża płacą podatki? Jeśli nie to czemu przecie są obywatelami jak każdy inny człowiek danego kraju, a ksiądz to raczej taki sam zawód jak każdy inny


Zresztą np. Papież apeluje o pomoc bliźnim czy mówi iż łączy się z ludźmi z biednych krajów duchem (czy coś takiego),a to że trzeba bliźnim pomagać to nie jest wiadome, trzeba nam przypominać?? Co do łączenia się z biednymi i głodującymi duchem i wspierania ich modlitwą to chyba to jest im najmniej potrzebne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra chodzi mi przede wszystkim o:
1. Wielu księży musi pierniczyć takie za przeproszeniem głupoty na mszy :// (typu bojkot gazet czy kanałów w telewizji )
2. Czemu musi powstawać coraz więcej kościołów ? Niedługo będą co ulice albo jeden na drugim :/ (można by te pieniądze przeznaczyć na faktyczną pomoc innym)
3. Dlaczego nowo wybudowane kościoły muszą być aż tak pełne przepychu?
4. Niech Papież nie apeluje do nas co trochę, żebyśmy pomagali innym itd. bo po pierwsze jest to chyba wiadome, a po drugie po prostu zaczyna być to po pewnym czasie upierdliwe :/

i jeszcze coś było ale mi się zapomniało XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 21:54, Konrad162 napisał:

hmm może i niech nie rozdają wszystkiego, ale czemu ... Oni zawsze sobie o biednych przypominają
w Święta itp.?

Zawsze o to apelują, cały rok. Święta to czas szczególny, więcej apelują więcej.

Dnia 25.12.2006 o 21:54, Konrad162 napisał:

Powiem Ci dlaczego ludzie są bardziej podatni ich serca się zmiękczają i chętniej dzielą się
różnymi dobrami.

Czyżby? Ja nie.

Dnia 25.12.2006 o 21:54, Konrad162 napisał:

czemu nowo wybudowane mają tak ciekawe i bogate zdobienia? (niektóre nawet ze złota).

NOwowybudowane wcale bogate już nie są. A stare, cóż takie były czasy.

Dnia 25.12.2006 o 21:54, Konrad162 napisał:

2. no to dajmy te wędkę zainwestujmy w coś czy też w nich samych

Nie rozumiesz metafory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:00, Konrad162 napisał:

4. Niech Papież nie apeluje do nas co trochę, żebyśmy pomagali innym itd. bo po pierwsze jest
to chyba wiadome, a po drugie po prostu zaczyna być to po pewnym czasie upierdliwe :/


Bo to jest Jego zadanie, Jego zadaniem jest nawracać i ciągle gadać o pomocy ponieważ niektórzy teraz nie rozumieją i mają innych w tyłku. Jeżeli jest to dla Ciebie upierdliwe to podaj Papieża do sądu międzynarodowego, który ma miejsce chyba w Sztrasburgu o to, że narusza On Twoją wolność, do której masz prawo wg Konstytucji III Rzeczpospolitej. Jeżeli nie chcesz podać papieża do sądu o naruszenie Twojej prywatności, napisz list do Watykanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2006 o 20:31, Vaxinar napisał:

Zacznijmy od tego, że to Chrystus ustanowił Kościół słowa, które wypowiedział do Piotra: "Otóż
i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy
piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na
ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

To tylko takie przypomnienia dla twierdzących, że Kościół wymyślił sam Kościół.


W tych słowach chodziło raczej o kościół w sensie duchowym. Kapłani powinni głosić słowo Boże tam gdzie go nie znają (oczywiście nie na siłę...), dyskutować z wiernymi. Kościół jako instytucja została ustanowiona przez Pawła z Tarsu i trzy z czterech ewangelii na których bazuje kościół zostało napisane w kręgu Pawłowym. Po śmierci Jezusa apostołowie mieli odmienne zdania jak to wszystko powinno wyglądać. Św Paweł miał najwięcej zwolenników.
Zresztą jak już się rozpisałem w dziale o Bogu, nie sądzę aby forma współczesnej mszy miała być taka, jaka jest obecnie...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:09, Vaxinar napisał:

Bo to jest Jego zadanie, Jego zadaniem jest nawracać i ciągle gadać o pomocy ponieważ niektórzy
teraz nie rozumieją i mają innych w tyłku. Jeżeli jest to dla Ciebie upierdliwe to podaj Papieża
do sądu międzynarodowego, który ma miejsce chyba w Sztrasburgu o to, że narusza On Twoją wolność,
do której masz prawo wg Konstytucji III Rzeczpospolitej. Jeżeli nie chcesz podać papieża do
sądu o naruszenie Twojej prywatności, napisz list do Watykanu.


lubię takie .... odpowiedzi :|, które nie wiele wnoszą do tematu, a bardziej dogadywanie. Co do tych kościołów nowo wybudowanych to są bogato zdobione, przynajmniej u mnie w okolicy :)

PS co do metafory to rozumiem chodź, ... może ty nie rozumiesz mojej odpowiedzi...


ehhh ja nadal będę widział kościół jako bogatą instytucji zbierającą kasę nie tylko dla biednych, ale też na swój rozwój (może i nawet przede wszystkim). Może nie cały kościół zaraz jest zły, ale nie za bardzo widać jakąś inną działalność niż pobieranie pieniędzy w mojej okolicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:21, Luke Shadow napisał:

W tych słowach chodziło raczej o kościół w sensie duchowym. Kapłani powinni głosić słowo Boże
tam gdzie go nie znają (oczywiście nie na siłę...), dyskutować z wiernymi. Kościół jako instytucja
została ustanowiona przez Pawła z Tarsu i trzy z czterech ewangelii na których bazuje kościół
zostało napisane w kręgu Pawłowym. Po śmierci Jezusa apostołowie mieli odmienne zdania jak
to wszystko powinno wyglądać. Św Paweł miał najwięcej zwolenników.
Zresztą jak już się rozpisałem w dziale o Bogu, nie sądzę aby forma współczesnej mszy miała
być taka, jaka jest obecnie...


Twierdzisz, że nie wszystko może wyglądać tak w kościele (organizacja, ogólne prowadzenie) jak sobie to obmyślił Bóg?? Jeśli tak to całkiem ciekawe spojrzenie i możesz mieć rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:25, Konrad162 napisał:

lubię takie .... odpowiedzi :|

Tylko, że nie miałem na celu Ci dogadać, taka prawda. Do Sztrasburga prawo ma odwołać się każdy.
Papież moim zdaniem nie naursza Twoich sfer prywatnych, a że gada. Ja Go słucham, chcę Go słuchać, lubię Go słuchać. Ty Go nie lubisz, nie chcesz i nie słuchasz. Widzisz jakiś problem?

Dnia 25.12.2006 o 22:25, Konrad162 napisał:

Co do tych kościołów nowo wybudowanych to są bogato zdobione, przynajmniej u mnie w okolicy :)

Jakiś tam wystrój być musi. Jest tak jak HumanGhost napisał, nowi księża muszą mieć parafię, a lepiej jest tak jak jest teraz, niż gdybym miał jak przed wojną 10 kilometrów do kościoła tyrać.

Dnia 25.12.2006 o 22:25, Konrad162 napisał:

PS co do metafory to rozumiem chodź, ... może ty nie rozumiesz mojej odpowiedzi...

Rozumiesz? Więc wiesz, że tą wędkę dać, mieć to nie taka prosta sprawa. Same pieniądze nie wystarczą, aby wyżywić cały świat.

Dnia 25.12.2006 o 22:25, Konrad162 napisał:

ehhh ja nadal będę widział kościół jako bogatą instytucji zbierającą kasę nie tylko dla biednych,
ale też na swój rozwój (może i nawet przede wszystkim). Może nie cały kościół zaraz jest zły,
ale nie za bardzo widać jakąś inną działalność niż pobieranie pieniędzy w mojej okolicy :/

A widzisz ja nie lubię takich wypowiedzi. A wiesz dlaczego? Ponieważ nie mówisz tu o kościele, ale o swojej parafii, facet to jest spora różnica. Ja znam i takie i takie parafie, i takich i takich książy proboszczy, to od nich zależy jak są gospodarowane pieniądze wiernych, przykro mi jeżeli Twój ksiądz bierze je sobie do kabzy.
Kościół jako Watykan zbiera kase też dla siebie - z czegoś musi "istnieć", ale nie tylko i raczej nie w większości. Jeszcze raz powtarzam, nie bierz swojej parafii i parafi w okolicach jako cały Kościół.
Ja znam np księdza, jest bardzo stary i od parunastu juz lat jeździ polonezem. Całą kasę przeznacza na biednych właśnie, a wcześniej też wyremontował cały wręcz - wewnetrzne, zewnetrzne ściany, trzy ołtarze, posadzkę - w zabytkowym kościele, remontował to 10 lat, teraz skończył i skupia się tylko na ludziach.
A znam innego, co jak do mojej babci po kolędzie przyszedł to się rozgląda po segmencie gdzie kasa dla niego leży i powiedział, że nie wolno dawać mniej niż 50.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:39, Vaxinar napisał:

Tylko, że nie miałem na celu Ci dogadać, taka prawda. Do Sztrasburga prawo ma odwołać się każdy.
Papież moim zdaniem nie naursza Twoich sfer prywatnych, a że gada. Ja Go słucham, chcę Go słuchać,
lubię Go słuchać. Ty Go nie lubisz, nie chcesz i nie słuchasz. Widzisz jakiś problem?


coś w rodzaju ze skrajności w skrajność :P (zaraz odwoływać sie nie przeginaj) według mnie w porównaniu do Jana Pawła 2 nie wiele robi (przynajmniej na razie tylko mówi :P)

Dnia 25.12.2006 o 22:39, Vaxinar napisał:

Jakiś tam wystrój być musi. Jest tak jak HumanGhost napisał, nowi księża muszą mieć parafię,
a lepiej jest tak jak jest teraz, niż gdybym miał jak przed wojną 10 kilometrów do kościoła
tyrać.

a czy muszą być co 3, 4 ulice(nie mylić z uliczkami bo to byłaby paranoja :P )?

Dnia 25.12.2006 o 22:39, Vaxinar napisał:

A widzisz ja nie lubię takich wypowiedzi. A wiesz dlaczego? Ponieważ nie mówisz tu o kościele,
ale o swojej parafii, facet to jest spora różnica. Ja znam i takie i takie parafie, i takich
i takich książy proboszczy, to od nich zależy jak są gospodarowane pieniądze wiernych, przykro
mi jeżeli Twój ksiądz bierze je sobie do kabzy.


hmm a czy taka parafia nie świadczy o reszcie? :P

Dnia 25.12.2006 o 22:39, Vaxinar napisał:

A znam innego, co jak do mojej babci po kolędzie przyszedł to się rozgląda po segmencie gdzie
kasa dla niego leży i powiedział, że nie wolno dawać mniej niż 50.... :/

lol to raz czy 2 sie z czymś takim spotkałem myślałem, że ksiądz sie przejęzyczył albo moja ciotka źle usłyszała


Wiem że takie tematy są bez sensu bo każdy może mieć własne racje których będzie się ostro trzymał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to jestem wierzący (tu nie ważne jakie mam wyznanie zostańmy przy tym że wyzjnaję Boga tego samego co katolicy czy prawosławni), ale nie podoba mi się instytucja kościoła, z tego przedewszystkim faktu, że jest instytucją. Z tego co się orientuję to kościół nie płaci podatków (jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi). Nie podoba mi się też obłuda kościoła, z jednej strony pomagamy ludzim a z drugiej wydzieramy im na siłę tereny z których się utrzymują(chodzi mi o zachowanie zakonników, którzy roszczą sobie prawo do terenów w centrum Krakowa, które należały do nich przed sześciusetlaty i od tamtego czasu już nigdy nie były własnością kościelną, a na nich wiele osób prowadzi swój biznes).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:56, Konrad162 napisał:

>/.../ > Wiem że takie tematy są bez sensu bo każdy może mieć własne racje których będzie się ostro
trzymał :P

Ja zaproponuję Ci, żebyś spróbował najpierw sam zrobić coś dla biednych. Jest tylu biedniejszych od Ciebie, starych, samotnych, poszukaj w swoim bloku starego człowieka i ponoś mu przez tydzień zkupy. Albo wysprzątaj mieszkanie. Potem wypowiedz się, jak Ci to poszło...
Bo mówić, co ktoś inny miałby robić, to każdy potrafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 22:56, Konrad162 napisał:

> A widzisz ja nie lubię takich wypowiedzi. A wiesz dlaczego? Ponieważ nie mówisz tu o kościele,

> ale o swojej parafii, facet to jest spora różnica. Ja znam i takie i takie parafie, i
takich
> i takich książy proboszczy, to od nich zależy jak są gospodarowane pieniądze wiernych,
przykro
> mi jeżeli Twój ksiądz bierze je sobie do kabzy.

hmm a czy taka parafia nie świadczy o reszcie? :P


Hmm Parafia nie świadczy o reszcie. Czy na podstawie twojego wyglądu możemy powiedziec że tak wygląda cała ludzkośc? Czy na podstawie twojego miasta możemy powiedziec że wszystkie miasta są takie? Parafia to jedynie chyba najmniejsza jednostka organizacji jaką jest Kościół. Przecież parafie składają się na diecezje itd. Parafie są różne i różniste.

A co do ilości kościołów, to powiem ci że u mnie kościły są budowane, ba będą budowane. Chyba każdy jest oświetlony na noc i jakoś nikt nie twierdzi że to źle. Poza tym Kościół wydaje dużo pieniędzy na akcje harytatywne i nie tylko na akcje. Najwięcej idzie na działalnośc powszednią np.: stołówki dla biednych, edukacje najbiedniejszych, noclegownie itd. TO nie jest spektakularne ale dzięki temu wielu ludzi może życ w miarę normalnie i nie martwic się że będą chodzic głodni.

No i w sumie powinieneś miec także pretensje do np.: zarządców Barcelony że od bodajrze pół wieku budują katedre Sagrada Familia i wiedząc że to potrwa jeszcze co najmniej dwadzieścia lat kontynuują. I jakoś niewiele jest głosów sprzeciwu.

Uff to wszystko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować