Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanko. Czy jak będę się długo modlił np. o zdrowie albo żeby do dobrego liceum iść to czy Bóg mi pomoże? Bo pani na religii mówiła że można się modlić tylko o zbawienie albo o nawrócenie niewierzących bliskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietzschego czytałem i nie musze czytac jakis wierszy na bazie, skoro znam oryginał... a co do pisma św to znam. Zadam ci więc pytanie:
W piśmie świętym jest napisane, że Diabęł mówi do jezusa, ze odda mu wszystkie królestwa (mówi to pokazując na Ziemie) jeżeli ten przed nik uklęknie... Czy to nie znak, że Ziemia należy do szatana? I nei jestem satanistą, co chcielibyscie pewnie napisac, tylko stwierdzam fakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:08, DarkSarevok napisał:

Jeżeli religia by była nieobowiązkowa i na pierwszej lub ostatniej lekcji, to nie zbierałbym
w tej sprawie głosu

Ale nie jest obowiązkowa. Zawsze możesz się wypisać. Z tą różnicą w por. do etyki/łaciny/wdżr itp. że w domyśle każdy jest na nią zapisany.


@Tomek1120: Formalna odpowiedź na pytanie brzmi: Jeśli to będzie dla Ciebie dobre i miało służyć Twojemu samodoskonaleniu się w przyszłości to na pewno pomoże;]. A mniej formalnie... Proś o co chcesz, ale nie za dokładnie, bo wtedy zdarza się częściej niewysłuchanie. Nie zawsze sam wiesz, co dla Ciebie dobre, dlatego tak. Pani na religii hmm...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:05, DarkSarevok napisał:


> Bóg pisze się z dużej litery. Jak dla mnie(nie obrażaj się, wcale nie chcę cię obrazić)
to
> jesteś pod wpływem lekkiego zniewolenia (to nie to co opętanie)przez złego ducha. Sam
jestem
> gorliwym Katolikiem i nie moge Cię zrozumieć bo jak dla mnie to nie jak mówisz bredzenie
katechety
> odwiodło Cię od Boga tylko możliwe że presja otoczenia lub właśnie działanie złego ducha.
Osobiście
> radze przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie Św. Mam nadzieje że Cię nie uaziłem

> jeśli tak to sorki
>
Ty tylko udajesz prawda?
Nie wierze, że na tym forum są tacy ludzie


Każdego z nas atakuje tak naprawde demon tylko że w współczesnym świecie pojęcie szatana,egzorcysty itp zostało mocno zachwiane i zatarte. oraz wielu ludzi zostaje zniewolonych(nie opętanych)przez złego ducha w wiekszym lub mniejszym stopniu. Nie wiem czy wiesz ilu ludzi zgłasza sie do egzorcysty (niestety na samym końcu najpierw są czarownicy, wróżki itp. co pogorsz sytuacje bo takie praktyki są ''stworzone'' przez szatana)bardzo dużo tylko się o tym nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:11, Basajew napisał:

Nietzschego czytałem i nie musze czytac jakis wierszy na bazie, skoro znam oryginał... a co
do pisma św to znam. Zadam ci więc pytanie:
W piśmie świętym jest napisane, że Diabęł mówi do jezusa, ze odda mu wszystkie królestwa (mówi
to pokazując na Ziemie) jeżeli ten przed nik uklęknie... Czy to nie znak, że Ziemia należy
do szatana?

Nie, nie musi do niego należeć, jak chcesz ze mną w filozję się bawić. Może w krótkim czasie tak namącić w umysłach ludzi że przepiszą wszystko na konto Jezusa. Może to równie dobrze mieć drugie dno jak Jezusa słowa o tym, że postawi zburzoną świątynię w 3 dni. Tak samo drugie dno ma kult siły zapoczątkowany przez Nietzschego, zbeszczeszczony(podkreśla mi ff jako błąd;/) przez Hitlera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:21, Mogrim napisał:

> Hmm wierz różni ludzi różnie patrza na różne sprawy ja jeszcze jestem katolikem, ale coraz

> czesciej mam powody zeby nim nie byc przez wtracanie sie kościola do mojego życia

To świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o tym, co to jest religia. Religii się nie dobiera
po tym, jak się zachowują jej przedstawiciele, tylko po tym, czy prowadzi do Boga.

A twoje wypowiedzi świadczą, że jesteś niebespiecznym fanatykiem, czymś przed czym wszystkich przestrzegam. Masz bardzo zamknięty światopogląd, już to streszczałem:"On na pewno nie ma racji, tylko jeszcze się musi o tym przekonać, bo przecież to niemożliwe żeby Kościół sie mylił".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

6)ale stadion nie wiąże się z afiszowaniem poglądów konkretnej grupy społecznej tylko rozrywce

"Chleba i igrzysk". Rozumiem, że zapewnienie rozrywki jest ważniejsze niż zaspokojenie potrzeb duchowych? N.B. Katolików w Polsce jest chyba więcej niż kibiców piłkarskich.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

7)Co do tych stadionów to wsumie też bym na to poszedł bo kibicem nie jestem;). Ty naprawde
nic nie kminisz z tego co napisałem. Celem państwa jest zapewninie obiektów ogólnej urzyteczności
publicznej, w pierwszej kolejności dróg, szkół itp. potem ewentualnie miejsc rozrywki neutralnych
światopoglądowo a nie wydawanie kasy na fanaberie KK.

Ale na fanaberie kibiców piłkarskich to już można? :)

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

Droga jest dla wszystkich, kościół dla
grupy wyznaniowej /.../

A stadion dla kibiców.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

8) Czuje już do ciebie tylko litość. Jesteś typowym przykładem katolika, pisałem otym więc
nie będe sie powtarzać. Nie wiem kto to jest Łukasz Adamski, ale podejrzewam, że ty i on jesteście
jednymi z grona skupionych wokół "Naszego Dziennika" "Gazety Polskiej" czy innego katolickiego
pisma, które w rozwoju jest w średniowieczu.

Nie czytuję ani jednego, ani drugiego, nie chodzę tez do Kościoła, nie, a doskonale rozumiem Mogrima. Jak to wytłumaczysz? Świr?Idiota? No skoro nie możesz mnie okrzyknąć fanatykiem to musisz jakimś epitetem zdyskredytować mnie jako rozmówcę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:21, Mogrim napisał:

To świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o tym, co to jest religia. Religii się nie dobiera
po tym, jak się zachowują jej przedstawiciele, tylko po tym, czy prowadzi do Boga.

"Po owocach ich poznacie" czyż nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mamy tutaj osoby wierzące i nie, oraz bardziej i mniej zorientowane w tematyce "około-kościelnej". Wiadomym jest, że jeżeli otwiera się nowy kościół, to on ot tak sobie nie może zacząć funkcjonować. Prosiłbym zatem tych "bardziej zorientowanych" o informacje jakie Waszym zdaniem są koszty samego "poświęcenia" takiego budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

1) religia w szkole, wywieranie wpływu na rząd


Religia dobrowolna, wpływ moze wywierać każdy - takie są prawa demokracji.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

2) jeżlei za sprawą tej instytucji Legutko "zmienił zdanie" w sprawie oceny z religii, to są
to naciski.


Nie, to jest dialog i przedstawianie i argumentowanie swoich racji.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

4)człowiek nie może przywiązywać się do dóbr doczesnych, a duchowny powinien "świecić przykładem"


A kto powiedział, że się przywiązuje? To że ma, nie znaczy, że przywiązany. A znasz to: "źdźbło widzisz w oku bliźniego, a belki w swoim nie".

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

5)ty jesteś jakiś niekumaty, to Pis-owski minister się podlizywał KK, celnicy od wielu lat
chcą podwyżek, a nie księdzy. Szef związku zawodowego celników nie krył w tej sprawie oburzenia


Źródło.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

6)ale stadion nie wiąże się z afiszowaniem poglądów konkretnej grupy społecznej


Wiąże się z "afiszowaniem" grupy kibiców piłkarskich.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

7)Co do tych stadionów to wsumie też bym na to poszedł bo kibicem nie jestem;). Ty naprawde
nic nie kminisz z tego co napisałem. Celem państwa jest zapewninie obiektów ogólnej urzyteczności
publicznej, w pierwszej kolejności dróg, szkół itp. potem ewentualnie miejsc rozrywki neutralnych
światopoglądowo a nie wydawanie kasy na fanaberie KK. Droga jest dla wszystkich, kościół dla
grupy wyznaniowej


Kościół też jest dla wszystkich - każdy może sobie wejść. Drogi są dla wszystkich, bo każdy może po nich jeździć - ale nie każdy to robi. Katolicy stanowią większość, WIĘKSZOŚĆ wpływów do budżetu pochodzi z ich kieszeni, więc mają prawo do tego, aby te pieniądze były spożytkowane również na ich cele. "Kminisz"?

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

8) Czuje już do ciebie tylko litość. Jesteś typowym przykładem katolika, pisałem otym więc
nie będe sie powtarzać. Nie wiem kto to jest Łukasz Adamski, ale podejrzewam, że ty i on jesteście
jednymi z grona skupionych wokół "Naszego Dziennika"


Publicysta Najwyższego Czasu, doktor teologii.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

Już w pierwszym zdaniu jest fraza "dla katolika", co od razu zaprzecza
obiektywizmowi tego tekstu.


A potrafisz wskazać w tym tekście jakąś nieprawdę?

>Ale tak w ogóle: kościół jest finasowany z części naszych podatków,

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

a ty myślisz, że z czego z tacy?


W jaki sposób? Konkret. Oprócz ŚOP.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

Zarzut o finansowanie budowy meczetów jest
największy idiotyzm w tym steku bzdur, przecież na meczety zbierali by się islamiści, na synagogi
żydzi itd.


Widac, że nie zrozumiałeś tekstu. Przeczytaj sobie jeszcze raz i powoli.

>"Kościół katolicki, z dobrowolną przynależnością i dobrowolnym finansowaniem"?

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

Gdzie ty tu masz dobrowolność, człowieku część twojej kasy, czy chcesz czy nie idzie do KK
i już. Dobrowolny podatek by to rozwiązał.


Typowy socjalista - opodatkować wszystko co się rusza. Jak słowo daję, wstręt do takich ludzi czuję.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

9)Ty wolisz Rydzyka - twój wybór


Nigdzie nie napisałem o o.Rydzyku i nie wiem, czemu o nim piszesz. Typowy przykład obsesji antykatolickiego fanatyka.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

12) http://www.nie.com.pl/main.php?dzial=arch
poszukaj se w artykułach


Rozumiem, wybierasz komunistyczną świnię jaką jest urban, kapuś (jak sam przyznaje) i człowiek, który za komuny okłamywał polaków w żywe oczy - taki autorytet masz, na jaki zasługujesz. Już lepszy o. Rydzyk.

Dnia 13.11.2007 o 21:03, DarkSarevok napisał:

13) Raczej to ty kłamiesz. Radze mniej TV "Trwam".


Nie oglądam TV Trwam - argument żałosny. Powtórzę:
"Nie, nie - to ty powinieneś sprawdzić, bo już ci wykazałem, że przepisujesz głupoty (vide "usunięcie przykazania"). Najpierw sprawdź, a potem wklej - wtedy pogadamy."

Próbujesz teraz dziecinnie ukryć swoją ignorancję w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:14, DarkSarevok napisał:

Masz bardzo zamknięty światopogląd


A ty masz otwarty? Mało tego, że nie - powołujesz się jeszcze na bydlaka najgorszej klasy jakim jest urban. To jest objaw nie dość że zaślepienia, to jeszcze głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:14, DarkSarevok napisał:

A twoje wypowiedzi świadczą, że jesteś niebespiecznym fanatykiem, czymś przed czym wszystkich
przestrzegam. Masz bardzo zamknięty światopogląd, już to streszczałem:"On na pewno nie ma racji,
tylko jeszcze się musi o tym przekonać, bo przecież to niemożliwe żeby Kościół sie mylił".

Bo Ty wcale nie mówisz: "on nie ma racji, bo to niemożliwe, żeby Kościół miał rację". Ani trochę - jesteś po prostu uosobieniem obiektywizmu, w dodatku wykazujesz szeroką wiedzę w znajomości racji obydwu stron. A no i wcale nie jest to już kolejny mój post bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:30, greg_f napisał:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Dowcip miesiąca! :D Dziękuję za poprawienie humoru ;)

Cieszy mnie, że Cię uszczęśliwiłem. ;)
A teraz prosze o przykład, gdzie np Tobie odebrano wolność słowa, czy... coś w tym guście, sam wiesz o co chodzi.

Dnia 13.11.2007 o 20:30, greg_f napisał:

Jak widzę wypowiedzi dzieciaków na temat kościoła to aż mnie na śmiech wzbiera :)

A których dzieciakach mowa? I przede wszystkim, które ich wypowiedzi Cię śmieszą?

Dnia 13.11.2007 o 20:30, greg_f napisał:

ps. bóg pisze się z litery dużej bądź małej wg własnego uznania lub jak kto woli, wyznania.

I tu się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:19, Basajew napisał:

Też sądze, że Hitler był negatywną postacią... ale czy dla niemców, którzy w to wierzyli? Dobro
jest akurat bardzo relatywne...

Dlatego uważasz że Twój pogląd, nazywany przez Ciebie kapitalistycznym momentami;], jest dobry. Tak samo dlatego ja uważam, że Ty uważasz... Itp. itd.
Na serio, Nietzsche w swoich dziełach nie miał na myśli "oko za oko, ząb za ząb" ani darwinowskiego prawa dżungli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 21:01, gaax napisał:

> Co do antykoncepcji nigdy zgody miedzy zwolennikiami KK a resztą nie będzie. Ja na przykład

> nie uznaje wymyślonego przez KK pojęcia "życie poczęte", dla mnie do początku rozwoju
mózgu
> zarodek jest jak każda inna część ciała matki, ona ma prawo decydować co z tym zrobić.

Jesteś lekarzem, czy sam sobie to tak wymyśliłeś? A jeśli chcesz powiedzieć, że opierasz się
na opinii lekarzy to powiedz, których konkretnie. Oczywiście oczekuję konfrontacji dwóch poglądów,
bo chyba nie przeczytałeś zdania tylko jednej strony obligatoryjnie odrzucając drugą teorię?

A ty nie mów mi, że lekarz wymyślił ten idiotyzm "życie poczęte", to jest propaganda kościoła mająca usprawiedliwić upur trwania przy tej samej oponii. Pewnie mi wytkniesz, że nie znalazłem lekarza myślącego tak jak ja, ale wątpie czy ty wyrabiając sobie opinie na tem np. TV dzwonisz do dziennikarzy różnych stron i ich pytasz co myślą np. o tvn. Choć byś nie wiem co robił to i tak niewmówisz mi, że bezmózgi zarodek to jakieś życie poczęte (sorry, że troche chamsko ale całe popołudnie wam odpowiadam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 20:35, Basajew napisał:

Nikt nie zarzuci mi więc, że nie znam pisma...

Znasz?
"Przepasz biodra jak mocarz! Będę cię pytał - pouczysz Mnie." Hi, 38, 3 - ja ci to zarzucam.

Pierwsza sprawa. Przypowieści z policzkiem nie rozumiesz. Czy Jezus nadstawiał drugi policzek?
"Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?" J, 18, 23.

Dnia 13.11.2007 o 20:35, Basajew napisał:

Załóżmy, że masz dziewczyne. Kochasz ją. Ktoś ją zabija... Co robisz? Ja morduje z uśmiechem jej morderce, bo takie jest prawo dżungli...

"Kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego – bo człowiek został stworzony na obraz Boży." Rdz, 9, 6.
Nakaz zabijania morderców to jedyny nakaz Tory, który pojawia się w każdej z pięciu ksiąg Prawa. To przykład z księgi Rodzaju, pozostałych nie chce mi się szukać, bo biblia.pl nie działa, a mi się nie chce szperać w google.

Dnia 13.11.2007 o 20:35, Basajew napisał:

Sądze, że nikt z was nie czytał... A ja tak. A poza tym powiem, że wypowiedź dotycząca probemów z układem trawiennym była głupia, nie moja...

Niczego? Nie, takie autora nie znam. Czytałem za to "Tako rzecze Zaratrusta" (niestety nie całe, ale mam zamiar to zrobić) i Mein Kampf. Niestety także nie dobrnąłem do końca, bo mam na kompie, a nie lubię czytać przed monitorem. Tak czy inaczej ta książka także czeka na przeczytanie (jak również "Myśli nowoczesnego Polaka" Romana Dmowskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować