Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2008 o 21:22, Skywalker560 napisał:

Bóg przecież wszystkich ludzi kocha, całe swoje stworzenie. Hitlera też kocha, tak samo
jak i Stalina, jak i całą resztę. A każe potępiać WYSTĘPKI, a nie ludzi.

Nie wiem kogo Bóg nie kocha, ale wiem kogo kocha ("tych, którzy zła nienawidzą"), dlatego unikam używania takich stwierdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak mnie zastanawia, czemu nie mówisz ''geje/homoseksualiści'' tylko ''pederaści''? Wyzywająco czy myślisz stereotypowo?

Dnia 10.04.2008 o 21:16, Radykał napisał:

Edit: niektóre pseudo-kościoły tolerują homoseksualizm.

Niektóre... Wydaje mi się, że większość protestanckich. Rozwiedziona lesbijska biskupka, do czego to doszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:32, squeglee napisał:

Hm, tak mnie zastanawia, czemu nie mówisz ''geje/homoseksualiści'' tylko ''pederaści''?
Wyzywająco czy myślisz stereotypowo?

Stereotypowo, czyli jak? Staram się mieć bogaty zasób słownictwa, czasem mówię homoseksualiści, czasem pederaści. :P A w rl jeszcze inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:45, Radykał napisał:

Stereotypowo, czyli jak? Staram się mieć bogaty zasób słownictwa, czasem mówię homoseksualiści,
czasem pederaści. :P A w rl jeszcze inaczej...

squeglee dobrze mówi. A dla mnie to nie jest zasób słownictwa, tylko po prostu chamstwo z twojej strony, bo np. zamiast powiedzieć "ludzie kochający inaczej" to mówisz obraźliwe "pederaści" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:45, Radykał napisał:

Stereotypowo, czyli jak? Staram się mieć bogaty zasób słownictwa, czasem mówię homoseksualiści,
czasem pederaści. :P A w rl jeszcze inaczej...

To nie jest to samo. Rozumiem, że większy procent homoseksualistów niż heteroseksualistów to pederaści, ale na litość boską, nie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 22:21, squeglee napisał:

To nie jest to samo. Rozumiem, że większy procent homoseksualistów niż heteroseksualistów
to pederaści, ale na litość boską, nie wszyscy.

Tak myślałem, że o to chodzi.
"pederastia «utrzymywanie stosunków płciowych między mężczyznami»"
Źródło: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pederasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale homoseksualizm nie jest złem samym w sobie.Chrześcijaństwo powinno być tolerancyjne dla wszystkich i wyznawać dobroć Boga-główny atut tej religii.Każdy powinien móc przyłączyć się do czcicieli Boga i to nie zważając na to kim jest.A teraz wygląda na to że Kościół się izoluje.

Poza tym uważam że chrześcijańska religia powinna iść do przodu i rozwijać się na potrzeby ludzkości,być elastyczną by dopasować się do aktualnego czasu i ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 21:47, Kalejdoskop86 napisał:

A dla mnie to nie jest zasób słownictwa, tylko po prostu
chamstwo z twojej strony, bo np. zamiast powiedzieć "ludzie kochający inaczej" to mówisz
obraźliwe "pederaści" .


Gdyby napisał tak jak Ty napisałeś, to mógłby zostać posądzony o szyderczą ironię, co też nie jest z pewnością mile widziane. Pisząc właściwe słowa do właściwego kontekstu myślę, że nie popełnił błędu. A to że słowa "pederaści" itp są najbardziej rozpowszechnione dzięki mediom to już inna sprawa. Jedne media cytują ludzi je wypowiadających, a inne same rzucają takie określenia. Jednak znikąd takie określenia się nie wzięły, choć z pewnością są nazbyt stereotypowe.

@bingolo - Eutanazja też nie jest złem samym w sobie. Założenie jest dobre - skrócić niepotrzebne cierpienia. Jednak to daje podstawę do nadużyć, a ludzie zwykli nadużywać lub obchodzić przyznane im prawa. A co do elastyczności to są prawdy które nie powinny ulec zmianom. Uważam, że jedną z nich jest właśnie homoseksualizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 22:53, Gufs napisał:

Gdyby napisał tak jak Ty napisałeś, to mógłby zostać posądzony o szyderczą ironię, co
też nie jest z pewnością mile widziane. Pisząc właściwe słowa do właściwego kontekstu
myślę, że nie popełnił błędu. A to że słowa "pederaści" itp są najbardziej rozpowszechnione
dzięki mediom to już inna sprawa. Jedne media cytują ludzi je wypowiadających, a inne
same rzucają takie określenia. Jednak znikąd takie określenia się nie wzięły, choć z
pewnością są nazbyt stereotypowe.

Też prawda... mam takie wrażenie, jakby ubliżanie "wrosło" się w Polską kulturę no i grzeczne określenia byłyby odbierane jako szyderczy atak. No cóż... zostaje tylko płacz :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 22:52, Bingolo napisał:

Ale homoseksualizm nie jest złem samym w sobie.

Homoseksualizm jest po prostu nienormalny i tak jak inne choroby powinien być leczony.

Dnia 10.04.2008 o 22:52, Bingolo napisał:

Każdy powinien móc przyłączyć
się do czcicieli Boga i to nie zważając na to kim jest.A teraz wygląda na to że Kościół
się izoluje.

Nie izoluje się. Po prostu nie olewa tego, co zostało napisane w Biblii (podałem na poprzedniej stronie). Każdy może przyłączyć się do, jak to nazwałeś, czcicieli Boga, ale to chyba logiczne, że musi najpierw dostosować się do reguł, jakie Bóg narzucił.

Dnia 10.04.2008 o 22:52, Bingolo napisał:

Poza tym uważam że chrześcijańska religia powinna iść do przodu i rozwijać się na potrzeby
ludzkości,być elastyczną by dopasować się do aktualnego czasu i ludzi.

Nie, powinien być wierny Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 22:59, Radykał napisał:

> Ale homoseksualizm nie jest złem samym w sobie.
Homoseksualizm jest po prostu nienormalny i tak jak inne choroby powinien być leczony.

Wyobraź sobie że to ty jesteś wyrzutkiem i to ty masz się z tego wyleczyć.

Dnia 10.04.2008 o 22:59, Radykał napisał:

> Każdy powinien móc przyłączyć
> się do czcicieli Boga i to nie zważając na to kim jest.A teraz wygląda na to że
Kościół
> się izoluje.
Nie izoluje się. Po prostu nie olewa tego, co zostało napisane w Biblii (podałem na poprzedniej
stronie). Każdy może przyłączyć się do, jak to nazwałeś, czcicieli Boga, ale to chyba
logiczne, że musi najpierw dostosować się do reguł, jakie Bóg narzucił.

Bóg kocha wszystkie swoje twory niezależnie podobno od tego jakie są.Więc nie rozumiem czemu odrzuca homoseksualizm.Czemu homoseksualiści mają się z tego leczyć?To prawie tak jakby kazali nam zmienić kolor oczu bo zielonego nie tolerują.

Dnia 10.04.2008 o 22:59, Radykał napisał:

> Poza tym uważam że chrześcijańska religia powinna iść do przodu i rozwijać się na
potrzeby
> ludzkości,być elastyczną by dopasować się do aktualnego czasu i ludzi.
Nie, powinien być wierny Biblii.

Jeśli cały czas pozostanie wierny jednemu zbiorowi ksiąg to po kilku tysiącach lat w końcu upadnie.Bo ludzkość niestety nie zostaje za kościołem w tyle tylko zmienia się cały czas.Być może w przyszłości pary homoseksualne będą tolerowane i to nie tylko przez rząd ale i opinie publiczną i ludzi.Chrześcijan będzie coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homoseksualiści i ich związki godzą w naturalny stan rzeczy, a poza tym jakoś nadal nie upadł, przetrzymał wiele groźnych ataków i wrogowie Kościoła dawno gryzą piach, a chrześcijaństwo dalej istnieje. To wszystkie tendencje upadną, a nie Kościół trwający na straży swojej tradycji.

>To prawie tak jakby kazali nam zmienić kolor oczu bo zielonego nie tolerują.

Narf! Piękne porównanie :|. To tak jakbyś porównywał zabicie człowieka do pokrojenia cebuli :|. Homoseksualizm nie jest normalny, a Kościół nie potępia samych gejów i lesbijek, tylko czyny homoseksualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chrześcijanie muszą to zakceptować.Homoseksualistów będzie coraz więcej i w końcu to będzie na porządku dziennym.Coraz więcej ludzi przestanie przestrzegać przykazań(a raczej praw)kościoła.Jeśli kościół ma przetrwać musi zmienić swoje prawa jeśli chce by wszyscy czcili Boga.Poza tym nie mamy pewności że owe prawa są napisane przez samego Boga(jeśli tu popełniłem błąd to wybaczcie mi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

Ale chrześcijanie muszą to zakceptować.

A to niby dlaczego?
>Homoseksualistów będzie coraz więcej i w końcu

Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

to będzie na porządku dziennym.

Skąd ta pewność ?
>Coraz więcej ludzi przestanie przestrzegać przykazań(a

Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

raczej praw)kościoła.

jw.
>Jeśli kościół ma przetrwać musi zmienić swoje prawa jeśli chce by

Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

wszyscy czcili Boga.

wtedy to już nie będzie Kościół ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wcale na porządku dziennym i wcale nie będzie ich więcej, bo jest różnica pomiędzy prawdziwymi homoseksualistami, a tymi, którzy robią z tego powiedzmy że trend. A człowiek niech nie zmienia Boga (zresztą przecież Dekalog był dany Mojżeszowi przez Boga, czyż nie?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:25, KŁEJK napisał:

>Homoseksualistów będzie coraz więcej i w końcu
> to będzie na porządku dziennym.
Skąd ta pewność ?

Tak samo było z rasizmem.Chociaż on do dzisiaj jest i będzie tak samo jak anty-homoseksualizm.

Dnia 10.04.2008 o 23:25, KŁEJK napisał:

>Jeśli kościół ma przetrwać musi zmienić swoje prawa jeśli chce by
> wszyscy czcili Boga.
wtedy to już nie będzie Kościół ...

Chciał bym podkreślić że Kościół się zmienia.Np.nie ma już czegoś takiego jak inkwizycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

Homoseksualistów będzie coraz więcej i w końcu to będzie na porządku dziennym.

Przypomniał mi się skecz pewnego kabaretu, mam nadzieje że nie dożyję takich czasów...

Dnia 10.04.2008 o 23:21, Bingolo napisał:

Jeśli kościół ma przetrwać musi zmienić swoje prawa jeśli chce by wszyscy czcili Boga.

Nah, nie tak, jeśli ludzie chcą przetrwać to muszą w końcu zacząć przestrzegać tych praw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:29, Skywalker560 napisał:

Nie będzie wcale na porządku dziennym i wcale nie będzie ich więcej, bo jest różnica
pomiędzy prawdziwymi homoseksualistami, a tymi, którzy robią z tego powiedzmy że trend.
A człowiek niech nie zmienia Boga (zresztą przecież Dekalog był dany Mojżeszowi przez
Boga, czyż nie?).

Ale biblia była dopracowywana przez wieki.Nie wiadomo co jest jeszcze oryginalne a co zostało zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 23:31, Ledoke napisał:

> Homoseksualistów będzie coraz więcej i w końcu to będzie na porządku dziennym.
Przypomniał mi się skecz pewnego kabaretu, mam nadzieje że nie dożyję takich czasów...

Już mówiłem:postaw się w sytuacji niechcianego homoseksualisty.

Dnia 10.04.2008 o 23:31, Ledoke napisał:

> Jeśli kościół ma przetrwać musi zmienić swoje prawa jeśli chce by wszyscy czcili
Boga.
Nah, nie tak, jeśli ludzie chcą przetrwać to muszą w końcu zacząć przestrzegać tych praw...

Niby dlaczego?Jeśli ludzie chcą przetrwać powinni w końcu się pojednać ale to nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować