Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2007 o 17:08, Mroczny Rev napisał:

Owszem, wielkość świata to nie wszystko. Liczy się jego historia, jego mieszkańcy, jego geografia.
A która gra ma te cechy lepsze? Jak nie jesteś pewny przejrzyj zawartość Adamantytowej Wieży.
Nic w świecie nie ma? Więc co powiemy o Gothicu... zaczynamy gre - lasy, idziemy dalej - lasy,
coraz dalej - lasy, może spróbujemy w innym miejscu, ale nie, też lasy. Sytuacje trochę ratuje
Górnicza Dolina w dwójce... Morrowind: popielne pustynie, góra w centrum wyspy, bagna na południu
i zachodzie, grzyby i dziwne roślinki w wielu miejscach na wyspie, zielone pastwiska na wschodzie,
nie liczymy jaskiń, grobowców, ruin i innych rzeczy porozmieszczanych po całej wyspie, no ale
nic nie ma...

W gothicu wcale nie są same lasy są też bagna jest np. forteca w gorniczej dolinie
pokryta kamieniem gdzie nie ma ani jednego drzewa jest zima w górniczej dolinie
oczywiście są również tereny z lasem ale nie tak dużo.
W Morrowindzie sądze że są tylko skały ide dalej skały i co kawałek skały
aż denerwuje przydało by się jedno drzewo. A w gothica nie gra się z widoku FPP
poniewaz mało osób lubi taki widok ja naprzykalad nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 20:01, AndrePL. napisał:

Grając w obie części stwierdzam ,że w Morrowinda gra się lepiej. Czuje się wiekszą swobodę
ruchu oraz przestrzeni otaczającej.

Świetny argument swoboda ruchu oraz przestrzeń otaczająca dwie skały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 19:57, Gorn7 napisał:

W gothicu wcale nie są same lasy są też bagna jest np. forteca w gorniczej dolinie
pokryta kamieniem gdzie nie ma ani jednego drzewa jest zima w górniczej dolinie
oczywiście są również tereny z lasem ale nie tak dużo.


Wiedziałem, wiedział, że dasz taki argument ^^ Przypomniała mi si zapowiedź Nocy Kruka w jakiejś gazecie, czy gdzieś tam. Było coś o pustyni, bagnach. Bardzo się ucieszyłem, pomyślałem, że wreszcie jakieś zróżnicowanie. Po włączeniu gry nie mogłem powstrzymać śmiechu, pustynia wielkości małego miasteczka w Morrowindzie czy nawet kawałka miasta z Gothica. To samo można powiedzieć o tym zróżnicowaniu w Górniczej Dolinie. Lodowa kraina? ja bym to nazwał jakimś lodowym, małym parkiem. Bagna przy smoku? Raczej jakiś mini rezerwat przyrody. Nie ma dużo terenów pokrytych lasem? A całe Khorinis się nie liczy?

Dnia 25.03.2007 o 19:57, Gorn7 napisał:

W Morrowindzie sądze że są tylko skały ide dalej skały i co kawałek skały
aż denerwuje przydało by się jedno drzewo.


No to coś słabo zwiedzałeś, bo wyspa jest podzielona na różne strefy, w których można spotkać różnś roślinność

Dnia 25.03.2007 o 19:57, Gorn7 napisał:

A w gothica nie gra się z widoku FPP
poniewaz mało osób lubi taki widok ja naprzykalad nie bardzo.


A w Morrowinda nie gra się z widoku TPP, ponieważ mało osób lubi taki widok, ja na przyklad nie bardzo ^^

Dnia 25.03.2007 o 19:57, Gorn7 napisał:

Świetny argument swoboda ruchu oraz przestrzeń otaczająca dwie skały:)


A co, może powiesz, że nia ma swobody ruchu i przestrzeni? Gothic jest tak zagęszczony, że ciężko z drogi zejść, tymczasem w Morrowindzie można iść wszedzie, nawet zwiedzić dno oceanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pustyni nie pisałem bo Gothica 3 do Marrowinda się nie porównuje gdyż to inna epoka gier a jak chcesz wiedziec to pustyni w poprzednich Gothicach nie ma tylko są plaże a w Gothicu 3 pustnia jest taka jak jedna trzecia swiata Morrowinda a cały świat nie wiem czy nie jest większy niż w Morrowindzie. Jeśli chdzi o bagna to chodziło mi również o obóz na bagnie. A o miastach w Morrowindzie lepiej nie wspominac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowinda kocham za to, że jest taka swoboda ruchu, a Gotica kocham za to że jest tak zagęszczony:-)))
W obie gry się zagrywałem w jednym czasie i bezproblemowo przeskakiwałem z jednej do drugiej. Jednego dnia grałem w jedną, drugiego w drugą. Obie są zajebiste!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 20:17, Gorn7 napisał:

O pustyni nie pisałem bo Gothica 3 do Marrowinda się nie porównuje gdyż to inna epoka gier
a jak chcesz wiedziec to pustyni w poprzednich Gothicach nie ma tylko są plaże


Chodziło mi o "niby pustynie" z Nocy Kruka.

Dnia 25.03.2007 o 20:17, Gorn7 napisał:

a w Gothicu 3 pustnia jest taka jak jedna trzecia swiata Morrowinda a cały świat nie wiem czy nie jest
większy niż w Morrowindzie.


Sam napisałeś, że nie porównuje się tych gier, bo ja Ci tu zaraz z Oblivionem wyskocze, a wtedy polegniesz ;)

Dnia 25.03.2007 o 20:17, Gorn7 napisał:

Jeśli chdzi o bagna to chodziło mi również o obóz na bagnie.


O rzeczywiście zapomniałem o tym bagnie, co jednak nie zmienia faktu, że i tak jest bardzo malutkie

Dnia 25.03.2007 o 20:17, Gorn7 napisał:

A o miastach w Morrowindzie lepiej nie wspominac.


A czemu? Coś z nimi nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi wyżej dowalił Mroczny [zgadzam się z nimi].

Dnia 25.03.2007 o 20:17, Gorn7 napisał:

o miastach w Morrowindzie lepiej nie wspominac.

Nie rozumiem. Bardzo świetnie wykonane, zróżnicowane miasta.
Początkowe miasto portowe, dobrze dopasowane, otoczone przez bagna, niezapomniana dla mnie Balmora, czy wieloplatformowy Vivek. W ogóle cały świat jest ciekawie zrobiony, często nie wiemy, w którym momencie fabuły jesteśmy tak naprawdę, co sprawa, że ta gra się jakoś wyróżnia, bo jednak bądź, co bądź - w Gothicu 2 jest raczej przejrzyście - pójdź tam, zrób to, poruszysz się w świecie. W Morku już tak łatwo [za pierwszym razem] to nie ma.
Ah, nie rozumiem, czemu nikt jak dotąd nie wspomniał o modach :>. Czyżby fani Gothica zapomnieli o tym, jak ubogi jest we wszelkie "add-on''y" przygotowane przez graczy? Do Morka załatwić można sobie nowe miasta, całkowicie przerobione światy, masę nowych questów, domów, npc''ów i w ogóle. To jest jak dla mnie nie do przebicia.
Eee, i tak najlepszy jest Neverwinter Nights xP. Hehe, nie ma to jak dobre argumenty, nie? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... dosyć trudno mi powiedzieć w co grało mi się lepiej...
Postaram się jednak odpowiedzieć na to pytanie.
Po pierwsze. należy postawić pytanie o którą część gothica chodzi?
II i III były dla mnie beznadziejne, lecz I część była dla mnie tak samo wciągająca, jak Morrek.
Porównam więc Gothica I oraz Morrka. pozostałe części się nie liczą.
Obydwie mają grafikę, która raczej nie zachwyca. Obydwie jednak są tak dobre, że grafika nie sprawia żadnej różnicy, a wręcz dodaje klimatu grze.
moja ,,recenzja" porównująca była by zbyt duża, więć zdecydowałem się ocenić na miejscu:
Dla mnie obie gry są jednakowo fascynujące, i obie żecz jasna są u mnie na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem w czym problem...w którą grę grało się najfajniej...hmm...mi w obie gry bo obie mi się spodobały...teraz pykam w G 2 i też mi się spodobał choć gorszy jest od G 1. Morek natomiast ma ten plus że jest ta swobota. Wysiadasz ze statku i robisz co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 21:10, cedricek napisał:

Dla mnie obie gry są jednakowo fascynujące, i obie żecz jasna są u mnie na pierwszym miejscu.

wszystko ładnie i składnie, ale jak zwykle jednego się czepię żecz, rozumiem, że może zdarzyć się komuś literówka, ale prosty rzeczownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:42, Gul4sH napisał:

> Dla mnie obie gry są jednakowo fascynujące, i obie żecz jasna są u mnie na pierwszym miejscu.

wszystko ładnie i składnie, ale jak zwykle jednego się czepię żecz, rozumiem,
że może zdarzyć się komuś literówka, ale prosty rzeczownik?


Oj.Każdy się może pomylić , a Ty może byś coś na temat napisał?

Moim zdaniem Morek jest lepszy bo jest bardziej rozbudowany .np (jedna z wielu sytuacji) w morku psuje się broń i trzeba naprawaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morrowind może i jest rozwinięty ale nie ma tego czegoś po którymś z kolei zadaniu zaprowadzenia kogoś do miejsca a z miejsca b za ileś tam złota lub bezsensownym zbieraniu roślin lub innym równie schematycznym zadaniu typu zabij bandytów, zabij potwora, przynieś to i tamto postanowiłem grac w morrowinda tylko żeby zabijać potwory lub nabijać poziom stojąc w mieście xD .

Gothic wygrywa pod każdym względem a morrowind przegrywa liniowością.

p.s. tak gry które są liniowe pisze bez pełnego tytułu i z małej litery xD
p.s.2 fanów morrka proszę o nieodpisywanie na tego posta bo znowu będzie wojna jak kiedyś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:51, Domon napisał:

Oj.Każdy się może pomylić , a Ty może byś coś na temat napisał?

wiem, wiem, ale dzięki takim poprawkom ktoś się czegoś uczy :)
a na temat już trochę napisałem:P

Dnia 26.03.2007 o 16:51, Domon napisał:

Moim zdaniem Morek jest lepszy bo jest bardziej rozbudowany .np (jedna z wielu sytuacji) w
morku psuje się broń i trzeba naprawaić.

troszkę dziwne jest jedno, rozumiem, że kuje się broń w kilka sek. żeby gra nie była nudna, ale robi się to na kolanie?? w środku jakiejś puszczy? troszkę niedopracowane, pierwszy raz jak grałem miałem nadzieję, że będzie się miech nosiło, kowadło, ognisko rozpalało itd :P, tak jak jest z alchemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:51, Domon napisał:

Moim zdaniem Morek jest lepszy bo jest bardziej rozbudowany .np (jedna z wielu sytuacji) w
morku psuje się broń i trzeba naprawaić.



I to jest ten argument który ma pokazać jaka ta gra jest świetna ?? Oj boże to ja wrócę może i powiem jeszcze raz. W Gothicu piją palą śpią przybijają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:53, Pediator napisał:

morrowind może i jest rozwinięty ale nie ma tego czegoś po którymś z kolei zadaniu zaprowadzenia
kogoś do miejsca a z miejsca b za ileś tam złota lub bezsensownym zbieraniu roślin lub innym
równie schematycznym zadaniu typu zabij bandytów, zabij potwora, przynieś to i tamto postanowiłem
grac w morrowinda tylko żeby zabijać potwory lub nabijać poziom stojąc w mieście xD .

Gothic wygrywa pod każdym względem a morrowind przegrywa liniowością.

p.s. tak gry które są liniowe pisze bez pełnego tytułu i z małej litery xD
p.s.2 fanów morrka proszę o nieodpisywanie na tego posta bo znowu będzie wojna jak kiedyś....


Jak morrowind jest liniowy to w gothicu jak z kimś gadasz to ciągle te same zdania on i Ty mówisz. Morrowind RZĄDZI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> morrowind może i jest rozwinięty ale nie ma tego czegoś po którymś z kolei zadaniu zaprowadzenia

Dnia 26.03.2007 o 16:53, Pediator napisał:

kogoś do miejsca a z miejsca b za ileś tam złota lub bezsensownym zbieraniu roślin lub innym
równie schematycznym zadaniu typu zabij bandytów, zabij potwora, przynieś to i tamto postanowiłem
grac w morrowinda tylko żeby zabijać potwory lub nabijać poziom stojąc w mieście xD .

Gothic wygrywa pod każdym względem a morrowind przegrywa liniowością.

p.s. tak gry które są liniowe pisze bez pełnego tytułu i z małej litery xD
p.s.2 fanów morrka proszę o nieodpisywanie na tego posta bo znowu będzie wojna jak kiedyś....



Zgadzam się w zupełnosci. Morrek jest po prostu liniowy. To największy argument. W Ghoticu są ciekawe zadania a w morrowindzie? Lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 16:53, Pediator napisał:

morrowind może i jest rozwinięty ale nie ma tego czegoś po którymś z kolei zadaniu zaprowadzenia
kogoś do miejsca a z miejsca b za ileś tam złota lub bezsensownym zbieraniu roślin lub innym
równie schematycznym zadaniu typu zabij bandytów, zabij potwora, przynieś to i tamto postanowiłem
grac w morrowinda tylko żeby zabijać potwory lub nabijać poziom stojąc w mieście xD .

Sorry, sory jest rozwinięty, ale nie nie jest? - no bo przecież wszystko jest prosote i bezsensowne, schematyczne i liniowe, hmm... może podasz kilka misji, które są lepsze niż choćby wątek główny w morrowindzie?, szukanie nevara (jakoś tak :P), leczenie się z spaczenia, misje dla gildii złodziei i choćby takie niby sztywne jak znalezienie złodzieja klejnotu, pomoc handlarzom narkotyków itd. - moje ulubione misje z morka

Dnia 26.03.2007 o 16:53, Pediator napisał:

p.s.2 fanów morrka proszę o nieodpisywanie na tego posta bo znowu będzie wojna jak kiedyś....

nieodpisywanie, bo co? bo nie ma żadnych argumentów?, jak coś to spokojny jestem, a gothica też lubię, może nie tak bardzo jak tES, ale jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować