Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2007 o 14:34, Mr.Kubu napisał:

Tylko, że to ty powiedziałeś, że jest to głupie i bezsensowne, a jednak wciąż bierzesz w tym
udział. Nie jesteś wiarygodny kolego.

Aba aba, bracie. A widziałeś żebym jeszcze z kimś dyskutował od tamtego postu? Hm? ;) Jedyne co zrobiłem, to zaznaczyłem Rantharowi, że tutaj Arena i Daggerfall nie wchodzą w grę. No i uświadomiłem, jakże oryginalny nick, dgfh, że nie jestem jedynym który tutaj dyskutuje (w moim przypadku dyskutował).

I nie ''prowokuj'' mnie więcej do offtopowania. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 12:37, gogiell napisał:

A ja wolę Morka, i lubie ubierać mojego bohatera, bo mogę dobrać własny zestaw zbroi, np zamiast
magicznego pancerza moge mieć magiczny hełm (załóżmy ochrona przed zimnem 20%) i tarczę (przywrócenie
zdrowia) itp.


To też jest plusem, że dostajesz bonusy do danej części zbroi, ale zanim ubierzesz postać to ci się to znudzi i wyłączysz grę, a w Gothicu ?? Kupujesz gotową zbroję jakiś artefakt i gotowe :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:23, wadik12 napisał:

To też jest plusem, że dostajesz bonusy do danej części zbroi, ale zanim ubierzesz postać to
ci się to znudzi i wyłączysz grę, a w Gothicu ?? Kupujesz gotową zbroję jakiś artefakt i gotowe
:]

No właśnie to mi się w Gothicu niezbyt podoba. Do tego powinien być kulturalny panel, gdzie ma się przedmioty itp. bo aktualne menu jest kichowate :). Gra jest zabugowana, że ja cie przepraszam, ale wciąga jak wir i nie daje szans typowemu i oklepanemu Morrowindowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:26, Be-Yacz napisał:

Do tego powinien być kulturalny panel, gdzie ma się przedmioty itp. bo aktualne menu jest kichowate :).


W pierwszej części Gothic takie menu było to nie wiem po co je osunęli :/

>Gra jest zabugowana,

Chyba G3 bo G, G2 lub G2 Nk nie spotkałem się z bugami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:30, wadik12 napisał:

> Do tego powinien być kulturalny panel, gdzie ma się przedmioty itp. bo aktualne menu
jest kichowate :).

W pierwszej części Gothic takie menu było to nie wiem po co je osunęli :/

>Gra jest zabugowana,

Chyba G3 bo G, G2 lub G2 Nk nie spotkałem się z bugami...

bo miałeś upatchowaną wersję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:31, Rga napisał:

> Chyba G3 bo G, G2 lub G2 Nk nie spotkałem się z bugami...
bo miałeś upatchowaną wersję ;)


Miałem wersję z CPD i byłeem bardzo zadowolony (jak zawsze z gier z CDP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 16:23, wadik12 napisał:

> A ja wolę Morka, i lubie ubierać mojego bohatera, bo mogę dobrać własny zestaw zbroi,
np zamiast
> magicznego pancerza moge mieć magiczny hełm (załóżmy ochrona przed zimnem 20%) i tarczę
(przywrócenie
> zdrowia) itp.

To też jest plusem, że dostajesz bonusy do danej części zbroi, ale zanim ubierzesz postać to
ci się to znudzi i wyłączysz grę, a w Gothicu ?? Kupujesz gotową zbroję jakiś artefakt i gotowe
:]

Co ma mi się znudzić. Zresztą nie rozbieram i ubieram mojej postaci cały czas. Co mój bohater to jakiś striptizer :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 21:28, gogiell napisał:

Co ma mi się znudzić. Zresztą nie rozbieram i ubieram mojej postaci cały czas. Co mój bohater
to jakiś striptizer :P


Raczej chipendeys :D Mnie się znudziło takie ubieranie postaci podczas gry i wole klasyczny system z gothica :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 12:25, GandalftheBlack napisał:

No widzisz... Wszystko zależy od gustu. Dla Ciebie Morrowind, a dla innych Gothic. O gustach
się nie dyskutuje.

Uważam,iż tą kwestię już przerabialiśmy ;-)

Dnia 14.07.2007 o 12:25, GandalftheBlack napisał:

A cz Ty grałeś we wszystkie gry na świecie? W jakie grałeś cRPG''i? Aby mówić, że Gothic jest
najlepszą grą na świecie musiałeś we wszystkie zagrać. Czyż nie?

Boże, nie mam już siły na nowo Ci wszystko tłumaczyć,wybacz ;) Proponuję jeszcze raz zobaczyć naszą ostatnią rozmowę i wtedy pisać takie ''''coś'''' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę Gothica. W Morrowindzie są różne rasy i to mi się nie podoba. W Gothicu można grać tylko człowiekiem i pogadać tylko z człowiekiem. I dobrze. Kolejny minus Morrowinda to świat. Może i duży ale strasznie nudny, a do tego jakiś taki brzydki i "nie swój".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 18:32, KrzychoCJ napisał:

Ja zdecydowanie wolę Gothica. W Morrowindzie są różne rasy i to mi się nie podoba. W
Gothicu można grać tylko człowiekiem i pogadać tylko z człowiekiem. I dobrze. Kolejny minus
Morrowinda to świat. Może i duży ale strasznie nudny, a do tego jakiś taki brzydki i "nie swój".

Rozumiem, że dla ciebie to im mniejszy wybór, im mniejsze zróżnicowanie tym lepiej? Nieźle....świat "nie swój"? A co? Nie jest kolorowy, tak? Rzeczywiście przerażające...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 18:43, Mr.Kubu napisał:

>
(...)Rozumiem, że dla ciebie to im mniejszy wybór, im mniejsze zróżnicowanie tym lepiej?(...)

Ale ziąą, pozbyt duże rozbudowanie to też wada. Początkujący mogą długo nie skumać, o co kaman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 15:41, boduczek napisał:


> No widzisz... Wszystko zależy od gustu. Dla Ciebie Morrowind, a dla innych Gothic. O gustach

> się nie dyskutuje.
Uważam,iż tą kwestię już przerabialiśmy ;-)


No właśnie. Więc nie gadaj tak komuś...

Dnia 15.07.2007 o 15:41, boduczek napisał:

> A cz Ty grałeś we wszystkie gry na świecie? W jakie grałeś cRPG''i? Aby mówić, że Gothic
jest
> najlepszą grą na świecie musiałeś we wszystkie zagrać. Czyż nie?
Boże, nie mam już siły na nowo Ci wszystko tłumaczyć,wybacz ;) Proponuję jeszcze raz zobaczyć
naszą ostatnią rozmowę i wtedy pisać takie ''''coś'''' ;)


No właśnie... Mówisz gościowi, że tak nie powinno się robić, a... Zobacz swój podpis... Przecież napisał praktycznie to samo co Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 18:51, Bimber Fresh napisał:

Ale ziąą, pozbyt duże rozbudowanie to też wada. Początkujący mogą długo nie skumać, o co kaman.


No widzisz. Bo niektóre światy, gry, książki, filmy trzeba poznawać od podstaw. Trzeba się w nie zagłębić. Zrozumieć "o co kaman". I wg. Ciebie im "łatwiejszy", mniej rozbudowany świat, w którym wszystko wiadomo na pierwszy rzut jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 18:55, GandalftheBlack napisał:

> Ale ziąą, pozbyt duże rozbudowanie to też wada. Początkujący mogą długo nie skumać, o
co kaman.

No widzisz. Bo niektóre światy, gry, książki, filmy trzeba poznawać od podstaw. Trzeba się
w nie zagłębić. Zrozumieć "o co kaman". I wg. Ciebie im "łatwiejszy", mniej rozbudowany świat,
w którym wszystko wiadomo na pierwszy rzut jest lepszy?

Ziom, chodzi mi o to, że mniej rozbudowaną grę łatwiej opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 19:11, Bimber Fresh napisał:

Ziom, chodzi mi o to, że mniej rozbudowaną grę łatwiej opanować.


Naprawdę?? Ja, nie wiedziałem ziooom... To już zależy tylko i wyłącznie od gustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2007 o 19:11, Bimber Fresh napisał:

> > Ale ziąą, pozbyt duże rozbudowanie to też wada. Początkujący mogą długo nie skumać,
o
> co kaman.
>
> No widzisz. Bo niektóre światy, gry, książki, filmy trzeba poznawać od podstaw. Trzeba
się
> w nie zagłębić. Zrozumieć "o co kaman". I wg. Ciebie im "łatwiejszy", mniej rozbudowany
świat,
> w którym wszystko wiadomo na pierwszy rzut jest lepszy?
Ziom, chodzi mi o to, że mniej rozbudowaną grę łatwiej opanować.

"Ziąą" (!!!) pisz po ludzku bo nie każda osoba to "ziąą" na tym forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2007 o 18:52, GandalftheBlack napisał:

No właśnie. Więc nie gadaj tak komuś...

Zaczynasz mnie irytować ;) W ogóle teraz ten temat schodzi na psy, nikt już nie podaje sensownych argumentów. Pewni userzy rozmawiają nie na temat ;/

Dnia 15.07.2007 o 18:52, GandalftheBlack napisał:

No właśnie... Mówisz gościowi, że tak nie powinno się robić, a... Zobacz swój podpis... Przecież
napisał praktycznie to samo co Ty...

Czy ja napisałem że nie powinno się tak robić :) Dobra ale nie mieszaj już do tego mój podpis, to tez przerabialiśmy. Dobra ja kończę ten OT. Bo to co teraz piszemy to nic nie wnoszący spam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UUU temat widze zaczyna być zawalany spamem i niepotrzebnymi gadkami .

Wiecie co ja wole Morrowinda -mało osób tu krytykuje Gotchica (ja też go lubie )
ALE Morrowind jest lepszy ma wiele aspektów którymi przewyższa Gotchica
np. księgi w Morr są świetne w żadnej grze nie spotkałem takich ksiąg i opowidań (Twórcy musili się z tym trochę narobić ) a w Gotchicu jak przeczyta się coś to nie odczuwa się trudu -zostało zrobione by było - o taki mały dodatek .
2-Świat w Gotchicu (1 i 2 ) jest ta sama strefa klimatyczna a przeciwnicy są prawie zawsze ci sami -po 20 lewelu robi się trochę nudno bo wymiatasz - w morr masz kilka stref kilmatycznych -a architektrua budynków też jest różnorodna a nie cały czas ten sam schemat .
3-W morr jest bardzo rozbudowany system ekwipunku i umiejetności - w gotchicu na początku ładujesz do 10 lewla w siłe potem w walke i jesteś boss mało kto ci podskoczy -to mi się bardzo niepodoba .
4- Kilamt chociaż w Gotchica grałem wcześnie potem w Morr to według mnie obydwa mają świetny -tam bariera a tu Dagotch Ur i Upiorna brama .
5-Ostatnie co moge powiedzieć to że w Morr gra się znacznie dłużej ,artefakty są warte szukania a awanse w gildiach dają satysfakcje- a gotchic Topór Berkserka kupisz u handlarza (podajże w mieście na Kor :) ] nie ma tego uczucia zdobycia naprawde dobrej broni lub artefaktu -a myszkowanie w każdych krzakach daje jedynie więcej złota i doświadczenia od następnego awansu .

Gandalf nie spodziewałem się tego po tobie - w moich oczach byłeś w miare dojrzały -już tak nie myśle .

Morrowind rządzi chociaż Gotchic depcze mu po piętach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować