Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 03:03, Probos napisał:

Racja i to wszystko bije na łeb na szyje, sztampowe i nudne do bólu zadania z biciem smoków
:/ Nawet bardzo dobry dodatek NK, nie potrafił uratować tej gry. Lecz swoją drogą, miał za
duży poziom trudności... Denerwowało mnie podnoszenie Siły, gdzie za 5 pkt potrzebowałe 20
pkt Umiejętności :/ Eh, ogólnie G II to niewypał, który pojechał po wspaniałej marce i sławie
G I.. Nic dodać, nic ująć.

Cóż nie zgodze się z Tobą ;] Dlaczego uważasz, że ''''bardzo dobry'''' dodatek nie uratował tej gry? Masz rację, bo juz bez dodatku była świetna, a on tylko ją ulepszył. Duży poziom trudności nie przeszkadzał dopiero w końcowwej fazie rozgrywki. Co prawda było trochę trudno, ale gra była dalej do pzrejścia. A po za tym mieliśmy jeszcze kamienne tabliczki podnoszące nasze umiejętności, tak więc wszystko było dobrze zrównoważone. Niewypał,cóż to Twoje zdanie. Według mnie jest doskonałą kontynuacją części pierwszej. I tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 03:03, Probos napisał:

Denerwowało mnie podnoszenie Siły, gdzie za 5 pkt potrzebowałe 20
pkt Umiejętności :/

Ja potrzebowałem tylkoo 5 pkt. Umiejętności, więc może się pomyliłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic, tyle godzin spędzonych. Nie no, w Gothic''i grało się najlepiej.
A morrowind.. hmm.. wiecie co? Zdobyłem ( całkiem na początku ) te dokumenty i wychodzę z miasta, a po chwili jakiś gość spada z nieba i mi error wyskoczył :|. Od tamtej pory nie ruszam gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:30, Rga napisał:

> Denerwowało mnie podnoszenie Siły, gdzie za 5 pkt potrzebowałe 20
> pkt Umiejętności :/
Ja potrzebowałem tylkoo 5 pkt. Umiejętności, więc może się pomyliłeś?

Ale im więcej masz tej siły , to coraz droższa się staje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:58, Asthariel napisał:

> > Denerwowało mnie podnoszenie Siły, gdzie za 5 pkt potrzebowałe 20
> > pkt Umiejętności :/
> Ja potrzebowałem tylkoo 5 pkt. Umiejętności, więc może się pomyliłeś?
Ale im więcej masz tej siły , to coraz droższa się staje.


że jak? nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:59, castlerock napisał:

> > > Denerwowało mnie podnoszenie Siły, gdzie za 5 pkt potrzebowałe 20
> > > pkt Umiejętności :/
> > Ja potrzebowałem tylkoo 5 pkt. Umiejętności, więc może się pomyliłeś?
> Ale im więcej masz tej siły , to coraz droższa się staje.

że jak? nie rozumiem...

POczątkowo 1pkt siły = 1pkt umiejętności
Powyżej 30pkt siły 1pkt siły=2pkt umiejętności
powyzej 60pkt siły 1pkt=3 pkt umiejetności itd.
To smo z zręcznością i maną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 11:27, boduczek napisał:

Cóż nie zgodze się z Tobą ;]

Nic nowego :]

Dnia 14.08.2007 o 11:27, boduczek napisał:

Dlaczego uważasz, że ''''bardzo dobry'''' dodatek nie uratował
tej gry? Masz rację, bo juz bez dodatku była świetna, a on tylko ją ulepszył.

No cóż, w tym miejscu się różnimy, nie będe po raz kolejny pisał o tym, że Morrowind jest lepszy od Gothica, bo jest :P

Dnia 14.08.2007 o 11:27, boduczek napisał:

Duży poziom trudności
nie przeszkadzał dopiero w końcowwej fazie rozgrywki.

Ja już miałem problem ze smokami, a moim zdaniem, gra powinna być łatwa, każda, żeby do siebie przyciągnąć jak największą liczbe graczy. W Morrowindzie możemy sobie ustawiać poziom trudności, chwała mu za to, a z tego co mi wiadomo, to w Gothicu też, ale jakoś zbytnich zmian nie zauważyłem.
>Co prawda było trochę trudno, ale gra

Dnia 14.08.2007 o 11:27, boduczek napisał:

była dalej do pzrejścia. A po za tym mieliśmy jeszcze kamienne tabliczki podnoszące nasze umiejętności,
tak więc wszystko było dobrze zrównoważone. Niewypał,cóż to Twoje zdanie. Według mnie jest
doskonałą kontynuacją części pierwszej. I tyle na ten temat.

Nie troche, było cholernie ciężko momentami ;) Dałem sobie rade, a co, lecz co mi z tego, skoro zaraz po przejściu gry, ona się kończy... W Morrowindzie mogłem cieszyć się zwycięstwem i odbierać należne mi pochwały. Tabliczki przyznam były bardzo klimatyczne :P Ale po jakimś czasie brzydło mi uczenie się coraz to bardziej skomplikowanych słów, za bardzo dużą liczbe PU. Tak więc według mnie, G II NK TAK, G II bez NK NIE.
Tyle na ten temat ;)
Pozdrawiam

Rga==> nie grałeś w NK to się nie wypowiadaj... Z każdym poziomem, musimy przeznaczyć coraz większą liczbe PU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Rga==> nie grałeś w NK to się nie wypowiadaj... Z każdym poziomem, musimy przeznaczyć
coraz większą liczbe PU.

Właśnie zaczynam, sorry, ale myślałem, że mówisz o podstawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a cóż to za poglad że gra powinna być łatwa?! łatwy to był mario i pacman i to nie zawsze. co za satysfakcja z przejscia łatwej gry? a ze ci medalu nie wręczyli za to ze herosem jesteś w gothicu to no cóż, przykro mi, ze się taki niedowartosciowany poczułeś ;)
jak chcesz to cię mogę pochwalić mój ty bohaterze :D
teraz happy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje skarbie :* :P Wiesz, wolę jednak coś łatwiejszego, nie zawsze człowiek ma ochotę uciekać przed bandą orków, których celem życiowym, jest oderwanie jak największej liczby głów...
I tak czuje się niedowartościowany, dlatego zaraz odpale sobie save z Morro przed walką z Dagoth Urem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:42, Probos napisał:

Dziękuje skarbie :* :P Wiesz, wolę jednak coś łatwiejszego, nie zawsze człowiek ma ochotę uciekać
przed bandą orków, których celem życiowym, jest oderwanie jak największej liczby głów...
I tak czuje się niedowartościowany, dlatego zaraz odpale sobie save z Morro przed walką z Dagoth
Urem :P


alez odpal sobie odpal ;)
a nie lepiej z dziewczyna się spotkać? a nuż doceni?
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Nic nowego :]

Cóż, nie zapowiadałem zmian ani nowiści ;]

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

No cóż, w tym miejscu się różnimy, nie będe po raz kolejny pisał o tym, że Morrowind jest lepszy
od Gothica, bo jest :P

Źle zinterpretowałeś moje pytanie :) Mnie nie chodzi co jest lepsze (bo i wiadomo) ale dlaczego nie uratował tej gry?

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Ja już miałem problem ze smokami, a moim zdaniem, gra powinna być łatwa, każda, żeby do siebie
przyciągnąć jak największą liczbe graczy. W Morrowindzie możemy sobie ustawiać poziom trudności,
chwała mu za to, a z tego co mi wiadomo, to w Gothicu też, ale jakoś zbytnich zmian nie zauważyłem.

Grając magiem masz racje było ciężko, ale wystarczyło mieć runę tworzącą zombie i takich 10-20 stworzyć resztą same się zajmą ;) Kiedy Gothic by był za łatwy zaraz by było ''''Gothic to gra dla dzieci, taka dziecinnie prosta'''' swoją drogą przypominam sobie jak jakiś fan Morka napisał mniej więcej tak : ''''Jeśli szukasz gry łatwej i przyjemnej sięgnij po Gothica'''' ;] I jak to mówię, tyle na ten temat :)

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Nie troche, było cholernie ciężko momentami ;) Dałem sobie rade, a co, lecz co mi z tego, skoro
zaraz po przejściu gry, ona się kończy... W Morrowindzie mogłem cieszyć się zwycięstwem i odbierać
należne mi pochwały. Tabliczki przyznam były bardzo klimatyczne :P Ale po jakimś czasie brzydło
mi uczenie się coraz to bardziej skomplikowanych słów, za bardzo dużą liczbe PU. Tak więc według
mnie, G II NK TAK, G II bez NK NIE.

Cóż pochwały zawsze zbierasz w następnych częściach gry ;] Ale prawdziwy bohater nie walczy w imię światłości dla chwały :) To ona sama do niego przychodzi. Widzisz PB nawet w kamiennej tabliczce potrafiła ukryć klimat :P Były tylko 3 poziomy wtajemniczenia dzięki czemu mogliśmy dużo bardziej podnieś siłe etc aniżeli np, samą siłę.

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Tyle na ten temat ;)

Najpierw Obi teraz Ty! Czy moje cytaty są aż tak niezwykłe, że musicie pisać po ''''mojemu'''' ? xD Chyba będę musiał jakieś prawa autorskie sobie normalnie założyć :P

Dnia 14.08.2007 o 12:17, Probos napisał:

Pozdrawiam

Ja również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Cóż, nie zapowiadałem zmian ani nowiści ;]

Ja chyba też nie, powiem to, co każdy już dobrze wie :P

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Źle zinterpretowałeś moje pytanie :) Mnie nie chodzi co jest lepsze (bo i wiadomo) ale dlaczego
nie uratował tej gry?

Nie można uratować "czegoś" takiego, co pojechało sobie na sławie części pierwszej...

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Grając magiem masz racje było ciężko, ale wystarczyło mieć runę tworzącą zombie i takich 10-20
stworzyć resztą same się zajmą ;) Kiedy Gothic by był za łatwy zaraz by było ''''Gothic to
gra dla dzieci, taka dziecinnie prosta'''' swoją drogą przypominam sobie jak jakiś fan Morka
napisał mniej więcej tak : ''''Jeśli szukasz gry łatwej i przyjemnej sięgnij po Gothica''''
;] I jak to mówię, tyle na ten temat :)

No właśnie, Gothica, a nie Gothica II, czy NK.. Bo Gothic I był banalny, II też, dopiero NK wprowadziła absurdalny poziom trudności.

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Cóż pochwały zawsze zbierasz w następnych częściach gry ;] Ale prawdziwy bohater nie walczy
w imię światłości dla chwały :) To ona sama do niego przychodzi. Widzisz PB nawet w kamiennej
tabliczce potrafiła ukryć klimat :P Były tylko 3 poziomy wtajemniczenia dzięki czemu mogliśmy
dużo bardziej podnieś siłe etc aniżeli np, samą siłę.

No tak, tylko że ten klimat się ulatniał ;) Przyznam szczerze, że Gothic I miał klimat, II już nie, bo i jak można uznać za klimatyczne miasto z portem, okoliczne lasy i farmy, oraz pobojowisko jakie pozostało z Górniczej Doliny ?

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Najpierw Obi teraz Ty! Czy moje cytaty są aż tak niezwykłe, że musicie pisać po ''''mojemu''''
? xD Chyba będę musiał jakieś prawa autorskie sobie normalnie założyć :P

No cóż, chciałem zakończyć podobnie :P Mam nadzieję, że mnie nie zamkną xD

Dnia 14.08.2007 o 12:56, boduczek napisał:

Ja również :)

Miło mi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:56, glebcio napisał:

gothic ma chociaz fabule


Ekhm.. Morrowind ma 5000 stron fabuły:D

Nie wiem czemu, ale o ile Morrowind kojarzy mi się z Władcą Pierścieni, o tyle Gothic z bajką na dobranoc:D Takie skojarzenie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"No tak, tylko że ten klimat się ulatniał ;) Przyznam szczerze, że Gothic I miał klimat, II już nie, bo i jak można uznać za klimatyczne miasto z portem, okoliczne lasy i farmy, oraz pobojowisko jakie pozostało z Górniczej Doliny ?"


probos przyznam ze cię nie rozumiem ani w ząb. jestes chyba pierwszym który mówi o g2 że klimatu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować