Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2008 o 23:35, Fumiko napisał:

Panią... niech żyje edycja, ale zdążyłam zobaczyć jeszcze tego "pana". Cóż, nie zadzieraj
synku nosa, bo o sufit go podrapiesz i odejdź czasem od kompa to się nie będziesz obrażać
na pisanie gierek z małej.

Odchodzę od kompa więcej, niż ci się wydaje ;) . btw. przepraszam za "Pana" ale jakbyś spała codziennie po 4-5 godzin, to byś wiedziała, jak to trudno wesołym do pracy iść i dawać z siebie 100% , a potem jeszcze zająć się rozrywką...

Dnia 03.04.2008 o 23:35, Fumiko napisał:

Co wiem o życiu - chyba więcej od Ciebie skoro nie traktuję gier emocjonalnie a jedynie
jako rozrywkę i fakt że ktoś krytykuje "moją" grę nie jest dla mnie obrazą osobistą.
Go make a life, kid. Dobrze Ci zrobi.

Rozrywka, którą się przeżywa jest najlepszą dla mnie. A książki jak czytasz to jak? Tak, aby ją jak najszybciej na półkę odłożyć, czy aby przeżyć?

Dnia 03.04.2008 o 23:35, Fumiko napisał:

Edit: skoro tak cytujesz namiętnie regulamin to w tym momencie na bazie regulaminu ŻĄDAM
pisania zwrotów grzecznościowych z dużej litery.

Ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 23:38, Kalejdoskop86 napisał:

No wybacz, ale jest takim człowiekiem po prostu... nie jest to tak wiele, ale jak byś
się czuł, jakby na Morrowinda najeżdżało parę ludzi?


Normalnie bym się czuł, bo to tylko gra. Jak setki innych.

Dnia 03.04.2008 o 23:38, Kalejdoskop86 napisał:

A w Gothicu można też wiele ambitnych zajęć znaleźć, np. badanie kultury orków, którzy
wyznawali demona Kru-Shak. Poza tym, Gothic 1, 2 i NK a Morrowind, Trójca, Przepowiednia
mają inny zamiar. W Gothicach, które podałem jest po prostu bardziej liniowa fabuła,
a w TES III bardziej nieliniowa.


Ujął bym to inaczej.
W morku możesz robić wiele rzeczy oprócz głównego questu.
A Gothicu musisz się bardziej trzymać questu. Czy to Ci się podoba czy nie.

Dnia 03.04.2008 o 23:38, Kalejdoskop86 napisał:

Nie masz wyobraźni? Skoro z góry zakładasz, że nie lubisz Gothica to po co w niego grasz?
Ja uwielbiam tę grę i dla mnie brak imienia to super sprawa :) .


Jak bym się trzymał regulaminu to mógłbym powiedzieć "Nie obrażamy się nawzajem" bo powiedziałes że nie mam wyobraźni.
Nie zakładam że Gothic jest zły. Ale grałem w obydwie gry i morek mi o wiele bardziej do gusty przypadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 23:41, Kalejdoskop86 napisał:

Rozrywka, którą się przeżywa jest najlepszą dla mnie. A książki jak czytasz to jak? Tak,
aby ją jak najszybciej na półkę odłożyć, czy aby przeżyć?


Przeżywać nie znaczy wielbić bałwochwalczo. Jakoś nie zauważyłam, żebym czuła sie osobiście obrażona, jak ktoś przy mnie twierdzi że Kotor albo JE mu się nie podobało. Proszę jedynie o argumenty.
Każdy ma swój gust, mi się akurat zdecydowanie bardziej podobał Morrowind ze względu na swobodę i "naturalniejszy" świat - mówiłam już, w G1 świat to przegięcie, z gór nad morze przez pustynię w pół dnia (czasu gry) i do tego jeszcze lasy i kopalnie i megazłoża supercennej rudy? No bez żartów... O kobiecej perspektywie też już mówiłam.
I trochę dystansu, tak do siebie jak do rozrywki. Wyśpij się i zastanów czy gry naprawdę są AŻ TAK istotne żeby się nabzdyczać z ich powodu i obrażać innych za odmienne gusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wspomnę o fatalnym sterowaniu w Gothicu. A co do kultur, religii i innych to Morrowind. Była tam religie, rody, kupa książek do czytania. A i jak fajnie było się z kumplami ścigać kto zdobędzie bardziej interesującą rzecz w jakimś grobowcu. I kłótnie o istnieniu deadrycznej dai-katany (gdzieś czytaliśmy, że jej nie ma ale się znalazła). Kto ma większe KP itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też z tym się zgodzę :] A teraz wymienię poszczególne argumenty :

Grafika
Morrowind - W morrowindzie grafika jest trochę słaba
Gothic - Tu trzeba się pogodzić z tym, że gothic ma gorszą grafikę od morrowinda, ale trzeba pamiętać, że był on tworzony na dość słabym silniku graficznym

Klimat
Gothic - Tak, tutaj gothic zwycięża, ponieważ klimat w nim jest jak najbardziej mroczny, a także fascynujący
Morrowind - W morrowindzie klimat jakoś mnie szczególnie nie zadowolił :/

Wymagania
Gothic i Morrowind - Tu nie ma argumentów - Obie gry mają bardzo małe wymagania :]

Walka
Gothic - W gothic w walce można się szkolić, a także zadawać różne ciosy przeciwnikowi z ostrza i magii
Morrowind - Niestety w morrowindzie styl walki moim zdaniem, jest za łatwy, jedynie magie są fajne, ale styl zadawania obrażeń z ostrza już nie

Optymalizacja
Gothic - W gothic jest dość mało bugów i za to tę grę szanuję :]
Morrowind - Też mało bugów jest, ale trochę więcej niż w gothic

Świat
Morrownid - OoGgRrOoMmNnYy Świat ! Nic dodać ani nic ująć :]
Gothic - Wspaniały świat, pełno lokalizacji, a także można w tym świecie odkrywać różne zagadki

Fabuła
Gothic - Tu można wymienić wiele argumentów. Zaczynając od rozbudowania - Gra dobrze rozbudowana, mająca mało bugów, wszystko "trzyma się kupy" i w dodatku jest wiele questów i zadań, które mogą wciągnąć gracza na kilkanaście godzin
Morrowind - Moim zdaniem w morrowindzie fabuła się klei. Żadnych ciekawych zadań do wykonania nie ma, ani też nie wciąga ta gra za bardzo :/

Oceny

Gothic 3
Ocena 9+/10

Morrowind
Ocena 6/10

Jak widzicie Gothic jest dla mnie o wiele lepszy, a chcecie wiedzieć dlaczego gothicowi nie dałem 10/10 - Ponieważ świat jest o wiele za mały ot co :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z Gothic i Morrowindem ma sie tak, że tego pierwszego można porównać do Mafii a drugiego do GTA 3 czy Vice City(San Andreas). Wszystkie te gry mają podobne schematy, ktore ja łącza. Szczerze? Dla mnie Mafia rozwala GTA historią, grywalnością, Mafię chcę się ciagle przechodzic tak jak ogladac ciagle swietny film...GTA bylo zawsze tylko fajne na poczatku, pozniej? Pozniej odpychalo od siebie i powodowalo, ze nie bylem w stanie go przejsc, bo po prostu juz mi sie nie chcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

/.../

No ale z tym że Gothic ma mało bugów i małe wymagania to mnie rozwaliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu o żadnej mafii nie mówimy, bo jak mogą zrozumieć twoją wypowiedź te osoby, które w GTA nie grały ? Podaj rzeczywiste argumenty i nie porównywaj morrowinda i gothica do innych gier, bo ten temat jest właśnie tylko o tych dwóch grach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i z bugami przesadziłem, ale czy na prawdę sądzisz, że wymagania są wysokie ? Jeśli tak to znaczy, że gra ledwo u ciebie chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Gothic i Morrowind - Tu nie ma argumentów - Obie gry mają bardzo małe wymagania


Gothic chyba tylko na papierze ma niskie. Zarówno część pierwsza jak i druga. Zero optymalizacji, bo jak mogę skomentować to, że gra tnie się na sprzęcie 3 razy przewyższającym wymagania?

Klimat Morka Cię nie zadowolił? Tzn? Dla mnie Gothic klimatu nie ma, ten świat jest... nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:38, Meziros napisał:

Może i z bugami przesadziłem, ale czy na prawdę sądzisz, że wymagania są wysokie ? Jeśli
tak to znaczy, że gra ledwo u ciebie chodzi :/


wiesz meziros , gothici zawsze gdy miały swoją premiere były ciężkostrawne dla sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Grafika
Morrowind - W morrowindzie grafika jest trochę słaba
Gothic - Tu trzeba się pogodzić z tym, że gothic ma gorszą grafikę od morrowinda,
ale trzeba pamiętać, że był on tworzony na dość słabym silniku graficznym


I co z tego że był tworzony na słabym silniku.
Bronił im ktoś zrobić nowy , lepszy?
Mogę tak samo mówić że najnowszy mortyr ma gorszą grafikę niż Crysis, ale przeciez był robiony na słabszym silniku... :/

Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Klimat
Gothic - Tak, tutaj gothic zwycięża, ponieważ klimat w nim jest jak najbardziej
mroczny, a także fascynujący
Morrowind - W morrowindzie klimat jakoś mnie szczególnie nie zadowolił :/


To już sprawa gustu... mi się jakoś bardziej podobał klimat w Morrowindzie

Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Walka
Gothic - W gothic w walce można się szkolić, a także zadawać różne ciosy przeciwnikowi
z ostrza i magii
Morrowind - Niestety w morrowindzie styl walki moim zdaniem, jest za łatwy, jedynie
magie są fajne, ale styl zadawania obrażeń z ostrza już nie


Tu się zgodzę, walka wręcz jest taka sobie, ale ilośc broni to usprawiedliwia.

Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Świat
Morrownid - OoGgRrOoMmNnYy Świat ! Nic dodać ani nic ująć :]
Gothic - Wspaniały świat, pełno lokalizacji, a także można w tym świecie odkrywać
różne zagadki


A w morku niby nie ma żadnych tajemnic do odkrywania?

Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Fabuła
Gothic - Tu można wymienić wiele argumentów. Zaczynając od rozbudowania - Gra
dobrze rozbudowana, mająca mało bugów, wszystko "trzyma się kupy" i w dodatku jest wiele
questów i zadań, które mogą wciągnąć gracza na kilkanaście godzin
Morrowind - Moim zdaniem w morrowindzie fabuła się klei. Żadnych ciekawych zadań
do wykonania nie ma, ani też nie wciąga ta gra za bardzo :/


Mi się strasznie podobał Morrowind, ale Gothic tak sobie. Pod względem fabularnym...
A tym że żadnych zadań ciekawych nie mam w morku to mnie rozwaliłeś.
Grałeś w ogóle w jakieś questy poboczne?

Dnia 04.04.2008 o 14:32, Meziros napisał:

Gothic 3
Ocena 9+/10

Morrowind
Ocena 6/10


Dlaczego porównujesz Gothica 3 z Morrowindem? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoje zdanie, a ja mam swoje. I dzięki, że powiedziałeś mi, że przypadkowo napisałem gothic 3 na końcu, ale i tak tego nie da się edytować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować