Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

A z tego co ty napisałeś wynika, że jesteś zadufanym w sobie snobkiem z wybujałem ego, który myśli, że jeśli stworzył jakąś postać w Morrowindzie to już jest pro graczem RPG...:)

Akurat o Morrowindzie czytałem tylko w Komputer Świat Gry nr. 12/2002(jeśli dobrze pamiętam), więc nieco twoja wizja na mój temat mija się z prawdą.

Poza tym gdybyś ty był na tyle inteligenty to spostrzegłbyś, że gdyby autorzy Gothicka nie narzucili z góry postaci to czegoś takiego jak Gothic by nie było...0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A z tego co ty napisałeś wynika, że jesteś zadufanym w sobie snobkiem z wybujałem ego, który myśli, że jeśli >stworzył jakąś postać w Morrowindzie to już jest pro graczem RPG...:)

A żebyś wiedział ;P Moje ego, moje zadufanie, nic ci do tego ^^

Dnia 05.04.2008 o 19:04, LordJuve napisał:

Akurat o Morrowindzie czytałem tylko w Komputer Świat Gry nr. 12/2002(jeśli dobrze pamiętam),
więc nieco twoja wizja na mój temat mija się z prawdą.


Skoro w ogóle nie grałeś w Morka to po co wypowiadasz się w tym temacie? W temacie jest wyraźnie napisane "w co grało wam się fajniej?" a nie co czytało wam się fajniej. Ale cóż, nie ma to jak -byle kłótnia i spam- -.-

>Poza tym gdybyś ty był na tyle inteligenty to spostrzegłbyś, że gdyby autorzy Gothicka nie narzucili z góry >postaci to czegoś takiego jak Gothic by nie było...0_o

Istnie inteligenta wypowiedź xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 19:13, Joorg napisał:

Skoro w ogóle nie grałeś w Morka to po co wypowiadasz się w tym temacie? W temacie jest
wyraźnie napisane "w co grało wam się fajniej?" a nie co czytało wam się fajniej. Ale
cóż, nie ma to jak -byle kłótnia i spam- -.-


HA! A gdzie ja napisałem, że NIE GRAŁEM w Morrowinda? Jakbyś czytał temat to byś przeczytał wcześniej, że grałem i to nie raz.

A kawałek mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś odnosiła się do twojego ataku na moją osobę, jak to ze mną i Morrowindem było, że to ja się naczytałem tylko poradników i na tej podstawie wypowiadam się o grze...wiesz, czytanie między wierszami to trudna umiejętność, nie każdy ją posiada...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 10:23, Fumiko napisał:

Przeżywać nie znaczy wielbić bałwochwalczo. Jakoś nie zauważyłam, żebym czuła sie osobiście
obrażona, jak ktoś przy mnie twierdzi że Kotor albo JE mu się nie podobało. Proszę jedynie
o argumenty.
Każdy ma swój gust, mi się akurat zdecydowanie bardziej podobał Morrowind ze względu
na swobodę i "naturalniejszy" świat - mówiłam już, w G1 świat to przegięcie, z gór nad
morze przez pustynię w pół dnia (czasu gry) i do tego jeszcze lasy i kopalnie i megazłoża
supercennej rudy? No bez żartów... O kobiecej perspektywie też już mówiłam.
I trochę dystansu, tak do siebie jak do rozrywki. Wyśpij się i zastanów czy gry naprawdę
są AŻ TAK istotne żeby się nabzdyczać z ich powodu i obrażać innych za odmienne gusta.

Broń Boże nie bałwochwalczo! Ja nie jestem jakimś sekciarzem ani nikim w tym stylu, aby sobie robić sobie kapliczkę, w której będzie opakowanie z Gothica :P . Chodziło mi o to, że są gry, które pozwalają na ich przeżycie, ale nie do tego stopnia, że zrodzi się z tego jakaś pogańska sekta.
O gustach się nie dyskutuje, o Gothicu swoje powiedziałem i nic nie zmieni przekonania mojego, że jest to lepsza gra od Morrowinda, ale oczywiście nie narzucam ci Gothica. Morrowind to z pewnością wspaniała gra, którą kiedyś na pewno przejdę, ale po prostu dla mnie jest lepszy Gothic. Według mnie ta różnorodność świata jest też dobra, tj. mnie się podoba, ale nie wmuszam, aby tobie również się podobała.
Co do kobiet to niestety... ich rola to (tak jak bodajże ty powiedziałaś) zabawki, złodziejki albo sprzątaczki...
I nie obrażam innych za odmienne gusta.
Wyspałem się i powiem, że nadal jak przyjdzie co do czego to będę bronić Gothica. Jeżeli odebrałaś moje wypowiedzi jako narzucanie poglądów, to wybacz, to nie był mój zamiar. Po prostu jak widzę, że ktoś na Gothica najeżdża to staram się jak najbardziej tej gry bronić, zważywszy na to, że jest to moja ulubiona gra :) .

EDIT:
Chciałbym jeszcze coś dodać, gdyż podczas pisania tego postu tego nie napisałem (gdyż zapomniałem ;P ) . Teoretycznie jakby brać to, to samo granie, nawet ta dyskusja, to w pewnym rodzaju czczenie obu gier. Poświęciliśmy na nie czas, a teraz ich bronimy, czyli właściwie to mamy grzech. Kościół zabrania takich rzeczy, bo w pewnym sensie czczę Gothica, a ty Morrowinda, bo gramy w nie i poświęcamy im dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:32, Kalejdoskop86 napisał:

pewnym sensie czczę Gothica, a ty Morrowinda, bo gramy w nie i poświęcamy im dużo czasu.


To ja nie tylko Morrowinda ale i Gothiki, Obliviona, Spellforce 1 i 2 z dodatkami, Kotory oba, Jade Empire, Cywilizację III i IV że wszelakich MMO wyliczać nie będę. Innymi słowy - mam nadzieję że w piekle mają dobry sprzęt i net, bo dużo graczy tam trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 20:35, Fumiko napisał:

To ja nie tylko Morrowinda ale i Gothiki, Obliviona, Spellforce 1 i 2 z dodatkami, Kotory
oba, Jade Empire, Cywilizację III i IV że wszelakich MMO wyliczać nie będę. Innymi słowy
- mam nadzieję że w piekle mają dobry sprzęt i net, bo dużo graczy tam trafi.

Z pewnością dużo graczy tam trafi, ale nie zastanie tam wypasionych kompów i gier z przyszłości... Szatan nas zwodzi, aby później śmiać się z nas, jak będziemy wiecznie cierpieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie, wg. Ciebie Kalejdoskop to własnie czczę kanapkę z serem, bo skupiam na niej całą moją uwagę(i ciało.. mniam...) :P

Ale rozmawiajmy o grach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Gothic (cała seria, nie licząc 3 części ) Przede wszystkim za świetnych bohaterów

Morrowind znudził mnie po paru godzinach...jakiś taki monotonny jak dla mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind jest bardzo dobrą grą. Na pewno jego najlepszą zaletą jest możliwość robienia tego czego się chce. Z drugiej strony gra jest za prosta gdy znamy odpowiedni sposób gry. Ja nabiłem 50 lvl bez kodów w ciągu 2 dni. Gra się wtedy staje nudna. Dobrze by było gdyby cena przedmiotu przy sprzedaży była o WIELE niższa niż jest. Mało też jest potworków. Fabuła jest genialna, aczkolwiek szkoda że wykonywanie misji z każdego cechu, gildii czy rodu nie prowadzi do zakończenia akcji.
Gothic również jest fajny, ale po godzinach spędzonych przy Morrowind''zie grze tej brakuje "wolności".
Zostaje przy TES III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te gry IMO są zupełnie inne i nie da się ich porównać.
W gothicu (zwłaszcza jedynce) jest niesamowity klimat i o wiele lepszy system walki bronią białą.
W morku lepiej się strzela z łuku niż gothicu.

W gothicu jest mniejszy świat ale jest bardziej zróżnicowany.
W morku świat jest za duży - za dożo w nim też równin.

Ogólnie w obie gry grało mi się fajnie więc nie będę mówił która lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zadbano o dwie rzeczy w Morrowindzie, byłby on dla mnie grą idealną.

1. Styl, sytem walki. Coś takiego jak w grach Wiedźmin, Gothic 3 albo Fable 2.
2. Zróżnicowany świat. Zgadzam się, że tereny w TES III są w przeważającej mierze... identyczne. Przydałoby się od czasu do czasu trochę zieleni i błękitnego nieba, a nie cały czas sucha ziemia z szarymi chmurami ponad. Czerwona Góra mocno wyróżnia się od pozostałych terenów, ale co z resztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, skrypt odpowiedzi się zaciął i nie mogę odpisać normalnie:

@Grzyb Polny:

> W morku świat jest za duży - za dożo w nim też równin

to trochę tak jakbyś powiedział, że krajobraz np. Mazowsza ma za dużo równin. Vvanderfell to wyspa, jedna konkretna prowincja i jest zróżnicowana w sposób bardzo "naturalny" przy napaćkanych światach z innych gier (choćby właśnie z Gothica - ze skalistych gór nad morze przez pustynię i las z w pół dnia?).

@sprite39:

> Przydałoby się od czasu do czasu trochę zieleni i błękitnego nieba, a nie cały czas sucha ziemia z szarymi chmurami

Oj, widać że do Pastwisk nie dotarłeś, widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gothic jest mniej skomplikowany od morowinda,ma klimat i nie trzeba czytac dialogow a w morowindzie trzeba.Niektore dialogi w gothicu sa smieszne np.rozmowa z kharimem.W morowindzie panuje mroczny klimat,jest bardziej skomplikowany i poczatkowi gracze moga sie w nim pogubic,w morowindzie walczymy caly praktyczne tak samo i nie mozemy inaczej w gothicu mozemy szkolic styl walki a te ciosy w morowindzie robia sie nudne.W morowindzie jest wiecej przedmiotow ale co z tego jak i tak polowe z nich nie znajdziemy.Fabula w tych gramch jest prawie identyczna.Wedłu mnie lebszy jest gothic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2008 o 08:56, Beror napisał:

jest wiecej przedmiotow ale co z tego jak i tak polowe z nich nie znajdziemy.Fabula w
tych gramch jest prawie identyczna.Wedłu mnie lebszy jest gothic

W czym fabuła jest CHOĆ podobna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:22, Asthariel napisał:


> jest wiecej przedmiotow ale co z tego jak i tak polowe z nich nie znajdziemy.Fabula
w
> tych gramch jest prawie identyczna.Wedłu mnie lebszy jest gothic
W czym fabuła jest CHOĆ podobna?

w obu grach gramy zeby uratowac ludzkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 09:28, Fumiko napisał:

Oj, widać że do Pastwisk nie dotarłeś, widać...

Oj, byłem na Pastwiskach. Mówię o terenach rozciągających się od portu Seyda Neen daleko na północ, czyli krótko mówąć o pięknych, szarych Popielnych Ziemiach. Wiem, że są to tereny, mające swoją geografię i klimat. Jednak przydałoby się w nich trochę różnorodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować