Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2008 o 17:38, Tajemnic napisał:

Nie mówimy o tym czy bohater jest bohaterem. W Twoim poście znalazły się słowa "Jak za
pierwszym razem się w to gra to JEST się tym Nerevarem i przeżywasz wszystko to co on."
Ja tam nie przeżywałem niczego...

Chciałbym to sprostować. Te słowa w moim poście nawiązywały do słów z posta EmoDarius:

Dnia 08.05.2008 o 17:38, Tajemnic napisał:

Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym bezimiennym
i przeżywasz wszystko to co on.

Moje zaś słowa były po prostu zaśmianiem się w twarz twierdzeniu Dariusa, jakie to mu przeżycia dostarczał Gothic. ;] Nie miałem na myśli emocji grając w Morka, bo tam i tu emocje są naprawdę niskie. :)


KOREKTBG ->

Dnia 08.05.2008 o 17:38, Tajemnic napisał:

(...)
Morrowind jest troche dziwny i według mnie nie ma takiej swobody

Co? To jakiś żart, w Morku brak Ci swobody? Powiedz, że żartujesz. :D

Dnia 08.05.2008 o 17:38, Tajemnic napisał:

(...)
gothic który jest chyba najlepszą grą RPG

To już przemilczę, bo nie mam siły. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:52, KOREKTBG napisał:

Według mnie lepszy jest gothic Dlaczego???


Szkoda, że nie udało Ci się odpowiedzieć na zadane przez siebie pytanie...

>Dlatego ponieważ jak dla mnie Morrowind jest troche dziwny i według mnie nie ma takiej swobody a tak pozatym fabuła jest mnie nie przypadajaca do gustu.

Napisz po polsku bo ja Cię nie rozumie. Poza tym powiedziałbyś na czym polega ta dziwność, bo mi się wydaję, że piszesz coś, sam nie wiesz co.

>Zeby nie było grałem w obydwie gry i lepsze wrażenie robi na mnie gothic który jest chyba najlepszą grą RPG

Znowu zero argumentów. Gothic może być najlepszym RPGiem dla Ciebie, bo to chyba jedyny RPG, w którego grałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:52, KOREKTBG napisał:

Według mnie lepszy jest gothic Dlaczego??? Dlatego ponieważ jak dla mnie Morrowind jest
troche dziwny i według mnie nie ma takiej swobody a tak pozatym fabuła jest mnie nie
przypadajaca do gustu. Zeby nie było grałem w obydwie gry i lepsze wrażenie robi na mnie
gothic który jest chyba najlepszą grą RPG

Nie, no... Ja stoję murem za Gothicem, ale jak coś takiego widzę... (bez urazy, oczywiście)
Morek dziwny? Cóż, Gothic też był dziwny. Dla bardzo, bardzo wielu osób. I w sumie nadal jest.
Nie ma swobody... człowieku... w porównaniu z Morkiem, Gothic sprawia, że czujemy się przez cały czas więżeni na nieprzyzwoicie małym terenie z bardzo, bardzo małymi możliwościami wyboru naszych akcji.
I nawet jeśli Gothica uznamy za pełnoprawnego cRPG, to nie jest w stanie równać się z takimi arcydziełami jak Planescape, Baldur''s Gate 2, Fallout...
EDIT: Ała... czy ja naprawdę pochwaliłem Morrowinda? Wasze towarzystwo źle na mnie wpływa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:57, kamceg napisał:

Znowu zero argumentów. Gothic może być najlepszym RPGiem dla Ciebie, bo to chyba jedyny
RPG, w którego grałeś...


Napisałem że grałem np. w morrowinda. Gothic jest bardziej grywalny niz Morrowind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 18:03, KOREKTBG napisał:

> Znowu zero argumentów. Gothic może być najlepszym RPGiem dla Ciebie, bo to chyba
jedyny
> RPG, w którego grałeś...

Napisałem że grałem np. w morrowinda. Gothic jest bardziej grywalny niz Morrowind


Tia, a przeczytałeś w ogóle to co ja napisałem? Jak nie umiesz podać argumentów, poza tym, że Gothic jest fajniejszy, bo tak, to się w tym wątku nie wypowiadaj. Przeczytaj przypięty post i pomyśl czy się do niego zastosowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje Gothica, choć szanuje Morka. Moim zdaniem, jego największą wadą jest NUDA.Aby temu zaradzić, trza wykonać questy poboczne. Po prostu trudno znaleźć motywację do wykonywania tych wszystkich zadań, i kręcenia sie po tym wielki świecie, jeśli gra nie stanowi wyzwania, a po kilku godzinach mamy postać która poradzi sobie prawie ze wszystkim, i niewyobrażalne ilości kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gothic sprawia, że czujemy się przez cały czas więżeni na nieprzyzwoicie małym terenie z bardzo

Bo ma sprawiać że będziemy się tak czuć,przecież akcja pierwszej części gry toczy się w zamkniętej koloni karnej z której mamy się wyrwać.A co do tego która gra jest lepsza to uważam że Gothic,tam cały czas miałem motywację żeby wykonywać kolejne zadania,żeby zobaczyć co będzie dalej,co kryję się w jaskini.Natomiast w Morrowinda gra się trochę inaczej,świat jest raczej monotonny,prawie w ogóle pozbawiony akcji,potwory nie są rzeczą którą można często zaobserwować i po pewnym czasie przychodzi znudzenie.Ja przerwałem grę po paru dniach grania dla Baldur''s Gate,ale zachowałem sobie savy,żeby jeszcze do niej wrócić,być może wtedy zmienią się tez moje odczucia z nią związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba Morrowind tak samo jak Gothic. W Gothicu troche bardziej załapałem fabułę, a w Morrowindzie no to tak troche gorzej :p. Ale obydwie gry polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 17:56, Wojtas94 napisał:

Chciałbym to sprostować. Te słowa w moim poście nawiązywały do słów z posta EmoDarius:
> Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym bezimiennym
> i przeżywasz wszystko to co on.
Moje zaś słowa były po prostu zaśmianiem się w twarz twierdzeniu Dariusa, jakie to mu
przeżycia dostarczał Gothic. ;] Nie miałem na myśli emocji grając w Morka, bo tam i tu
emocje są naprawdę niskie. :)


Jak daawno grałem piewrszy raz w gothica i był atak starego obozu na stary,to był szok dla mnie.W każdym razie było parę zwrotów w jedynce,w dwójce może już mniej.Nie myślcie że jestem fanatykiem gothica i tylko gothic jest naj i ma najlepszą fabułę.Grałem w inne crpg np: Kotor czy kultowy fallout i nie twierdze że te gry mają gorszą fabułę czy grywalność od tych gier.Poprostu gothic jest dla mnie lepszy od morro,ale nie znaczy że jest naj,naj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spory typu gra nudna vs. gra ciekawa... Gothic i Morrowind mają zupełnie odmienne klimaty. Świat Gothic jest ciekawy i żywy. Kraina Morrowind odróżnia się od niego spokojnością. To naprawdę dwa różne, odmienne światy. Nie zgodzę się z tutejszymi opiniami twierdzącymi, że Morrowind jest grą nudną. Czy na pewno? To prawda, że kręcimy się przeważnie po szarych i ponurych Popielnych Ziemiach, jednakże na każdym kroku spotykamy różnorakie bestie, opuszczone budowle... Zarażony spaczeniem czy też Spaczony zrobili na mnie wrażenie przy pierwszym spotkaniu. Natomiast muzyka nie jest żadnym problemem, bo można ją w każdej chwili zmienić w plikach Morrowinda. Ja tak zrobiłem, gra mi się teraz o niebo lepiej.
Być może trudno mi się wysłowić, ale prosiłbym o jakiekolwiek argumenty i dowody na temat tego, że Morrowind jest grą nudną. Ustosunkuję się do nich odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 10:46, sprite39 napisał:

Być może trudno mi się wysłowić, ale prosiłbym o jakiekolwiek argumenty i dowody na temat
tego, że Morrowind jest grą nudną. Ustosunkuję się do nich odpowiednio.


W tym problem, że nikt Ci tych argumentów nie poda, bo jedynym argumentem na to, że Morrowind jest nudny jest "argument": bo tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie racje. Grałem w Gothica i Morrowinda, i według mnie to Morrowind jest grą ( jak dla mnie) lepszą, ponieważ jako gracz nie mam nic narzuconego. Idę gdzie chcę, rozmawiam z kim chcę, zabijam kogo chce. Lubię też czytać różne ciekawe książki ( niektóre wciągają bardziej niż te z reala). W Gothicu jest bardziej "wyraziście" przedstawiona fabuła, co razem z "obowiązkiem" wykonywania misji staje się troszkę denerwujące i monotonne. Morrowind jest jak dla mnie prawie idealnym ucieleśnieniem gry RPG. Czasami włączam grę nie po to aby jeszcze bardziej wzmocnić postać i zdobyć silniejsze przedmioty, ale po to aby przejść się po świecie, podziwiać zachowania zwierząt. Mogę robić prawie wszystko, a nie tak jak w innych RPG ciągle, w nieskończoność (choć już coraz rzadziej) wzmacniać swoją postać. W Morrowindzie kiedy myślałem nawet, że już nikt mnie nie pokona, zazwyczaj znajdowała się postać, która mnie pokonywała, zachęcając do dalszej gry, i dalszego rozwoju postaci. Sorki, że się rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 19:59, Qetza napisał:

Oboje macie racje. Grałem w Gothica i Morrowinda, i według mnie to Morrowind jest grą
( jak dla mnie) lepszą, ponieważ jako gracz nie mam nic narzuconego. Idę gdzie chcę,
rozmawiam z kim chcę, zabijam kogo chce. Lubię też czytać różne ciekawe książki ( niektóre
wciągają bardziej niż te z reala). W Gothicu jest bardziej "wyraziście" przedstawiona
fabuła, co razem z "obowiązkiem" wykonywania misji staje się troszkę denerwujące i monotonne.
Morrowind jest jak dla mnie prawie idealnym ucieleśnieniem gry RPG. Czasami włączam grę
nie po to aby jeszcze bardziej wzmocnić postać i zdobyć silniejsze przedmioty, ale po
to aby przejść się po świecie, podziwiać zachowania zwierząt. Mogę robić prawie wszystko,
a nie tak jak w innych RPG ciągle, w nieskończoność (choć już coraz rzadziej) wzmacniać
swoją postać. W Morrowindzie kiedy myślałem nawet, że już nikt mnie nie pokona, zazwyczaj
znajdowała się postać, która mnie pokonywała, zachęcając do dalszej gry, i dalszego rozwoju
postaci. Sorki, że się rozpisałem.


Nie ma za co - dobrych i sensownych argumentów w tym wątku nigdy za wiele - a wierz mi - wiem coś o tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 16:06, kamceg napisał:

> Być może trudno mi się wysłowić, ale prosiłbym o jakiekolwiek argumenty i dowody
na temat
> tego, że Morrowind jest grą nudną. Ustosunkuję się do nich odpowiednio.

W tym problem, że nikt Ci tych argumentów nie poda, bo jedynym argumentem na to, że Morrowind
jest nudny jest "argument": bo tak...


no bo jak to sprecyzować?! ma po prostu w sobie cos co sprawia ze człek sie nudzi...nie nudziłes sie nigdy tam gdzie wydawałoby sie ze zabawa jest swietna? nawet na z pozoru ciekawej imprezie potrafimy sie nudzic nieprawdaz? moim zdaniem morrowind to własnie taka impreza. a raczej raut. natomiast gothic to to zdrowa szalona balanga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:05, castlerock napisał:

no bo jak to sprecyzować?! ma po prostu w sobie cos co sprawia ze człek sie nudzi...nie
nudziłes sie nigdy tam gdzie wydawałoby sie ze zabawa jest swietna? nawet na z pozoru
ciekawej imprezie potrafimy sie nudzic nieprawdaz? moim zdaniem morrowind to własnie
taka impreza. a raczej raut. natomiast gothic to to zdrowa szalona balanga.


Ja w Morrowinda grałem z 600 h jak nie więcej i ani trochę się nie nudziłem. Za to grając choćby w G2 znużenie może człowieka ogarnąć zanim dobiegniemy od wieży Xardasa do Khorinis - a króciutka jest to droga;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 20:13, kamceg napisał:

> no bo jak to sprecyzować?! ma po prostu w sobie cos co sprawia ze człek sie nudzi...nie

> nudziłes sie nigdy tam gdzie wydawałoby sie ze zabawa jest swietna? nawet na z pozoru

> ciekawej imprezie potrafimy sie nudzic nieprawdaz? moim zdaniem morrowind to własnie

> taka impreza. a raczej raut. natomiast gothic to to zdrowa szalona balanga.

Ja w Morrowinda grałem z 600 h jak nie więcej i ani trochę się nie nudziłem. Za to grając
choćby w G2 znużenie może człowieka ogarnąć zanim dobiegniemy od wieży Xardasa do Khorinis
- a króciutka jest to droga;p


bo ty jakis dziwny jesteś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:24, castlerock napisał:

bo ty jakis dziwny jesteś :P


O, to już jest jakiś argument;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind ma wielki świat i o wiele większą różnorodność flory i fauny. Wielkie możliwości kreowania swojego bohatera. Ale nie znam takiej gry która przebiła by pierwszej części Gothica pod względem fabuły i klimatu. W obie gry grało mi sie znakomicie i prawde powiedziawszy chyba nie umiałbym dokonać wyboru która lepsza. W Morrowindzie doznałem wielu zaskoczeń, tak samo jak w Gothicu. Na koniec powiem Wam, że obie gry zasługują na szczególne miejsce w sercu i pamięci każdego fana rpg i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:49, Rozrobiony napisał:

Morrowind ma wielki świat i o wiele większą różnorodność flory i fauny. Wielkie możliwości
kreowania swojego bohatera. Ale nie znam takiej gry która przebiła by pierwszej części
Gothica pod względem fabuły i klimatu. W obie gry grało mi sie znakomicie i prawde powiedziawszy
chyba nie umiałbym dokonać wyboru która lepsza. W Morrowindzie doznałem wielu zaskoczeń,
tak samo jak w Gothicu. Na koniec powiem Wam, że obie gry zasługują na szczególne miejsce
w sercu i pamięci każdego fana rpg i nie tylko :)

Pozwól, że się wtrącę. W Morrowindzie prawie zawsze są zadania typu ,. przynieś to, przynieś tamto".
A o stylu walki nie wspomnę - szczerze ? Gothic zapadł mi w sercu, ale jak kiedyś dzieci mnie spytają jaka była moja najlepsza gra to odpowiem:
- Kiedyś była taka wspaniała gra G.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:55, Nine napisał:

Pozwól, że się wtrącę. W Morrowindzie prawie zawsze są zadania typu ,. przynieś to, przynieś
tamto".
A o stylu walki nie wspomnę - szczerze ? Gothic zapadł mi w sercu, ale jak kiedyś dzieci
mnie spytają jaka była moja najlepsza gra to odpowiem:
- Kiedyś była taka wspaniała gra G.....


jak już się wtrącasz to pisz sensowny argument, a nie TAKIE COŚ. Niby w Morrowindzie robimy za chłopca na posyłki? Pozwól, że Ci przypomnę jak się zaczyna nazwa większości questów z Gothica... Przynieś ... Przynieś... Zabij.... Pozbądź się.... itp. itd. Jeżeli chodzi o questy poboczne to Gothic kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować