Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2006 o 19:19, YahooPL napisał:

Ale trzeba przyznać że obie są najlepszymi RPG-ami ostatnich lat ...

Zgadzam się w stu procentach:))
Pozdrawiam fanów Morka i Gothic''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jej przejść w kilkadziesiąt minut. To nie miałoby sensu. Dla samej idei ? Po co. Po prostu wiem jak zdobyć masę kasy i rozwinąć bohatera na początku gry. To tyle. W Gothic taki manewr jest niemożliwy, bo bohater rozwija się mniej więcej "proporcjonalnie" z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o to, ze gra znudzi sie, gdy przechodzisz ja po raz n-ty, tzn. po tym, jak spedzisz nad nia kilkadziesiat godzin. Sam nie wymagam od gry wiecej niz tego, zeby bawila przez kilkadziesiat godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgadzam. Czasem chciałoby się przeżyć to jeszcze raz a innej podobnej gry np. nie ma no i pozostaje albo przejść znaną już grę n-ty raz albo zrezygnować. Twórcy RPG jeszcze tak specyficznego jak Gothic, Morrowind czy Fable zaniedbują nas i tyle. Jest tego za mało. W tym roku wychodzą hity klasy A+ więc nie będzie źle ale później pewnie znowu posucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 09:32, ksenus napisał:

W Gothic
taki manewr jest niemożliwy, bo bohater rozwija się mniej więcej "proporcjonalnie" z fabułą.


W Gothicu pamietam, ze w momencie wybierania obozu mialem juz 12-ty, czy 13-ty poziom, niezly luk zdobyty w kopalni i jakis swietny topor znaleziony w ktorejs z jaskin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 15:30, Hitmanu napisał:

Ja mam swoje 3 ulubione (mmo)RPGi a mianowicie Morrowind, Gothic i Tibia wszystkie gorąco polecam
każdemu.

Spoko ja od siebie dorzucam Guild Wars .


No i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jedna uwaga, bo zdaję się że nikt o ty nie wspominał- do morro wychodzi masa modów, przy czym niektóre naprawdę bycze, w formie dodatków (zupełnie nowe zbroje, bronie, tereny)- wystarczy wspomnieć Wyspu Czarodziei, mają nawet osobny wątek. A Gothic? Morro sie jak widać cały czas rozwija i mimo że premiera olka na karku, nie został porzucony, do Gothica wyszedł jeden dodatek (i to podobno bardzo krótki, nie wiem, nie grałem) i już nic nigdy nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zadałeś mocny cios zwolenniką Gothic''a, którzy próbują wmówić że Gothic jest lepszy. Modów i patch do Morro jest cała kopa :D A do Gothica tylko jeden dodatek. A co do Wyspy Czarodzieji to ja też chyba poczekam, bo różne fajne błędy widze w becie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 10:03, Yamamoto napisał:

Teraz zadałeś mocny cios zwolenniką Gothic''a, którzy próbują wmówić że Gothic jest lepszy.
Modów i patch do Morro jest cała kopa :D A do Gothica tylko jeden dodatek. A co do Wyspy Czarodzieji
to ja też chyba poczekam, bo różne fajne błędy widze w becie :-)


No właśniem pisałem Ci, że lepiej poczekać :P
Albo ten mod przerabiąjący morro na Fallouta (800 mb). Ale fani Gothica przerobią to pewnie jeszcze na jego zaletę, ale prawda jest taka, że z morro cały czas coś sie dzieje i można przebierać w modach i dodatkach, a G to gra +dodatek i koniec ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 10:03, Yamamoto napisał:

Teraz zadałeś mocny cios zwolenniką Gothic''a, którzy próbują wmówić że Gothic jest lepszy.
Modów i patch do Morro jest cała kopa :D A do Gothica tylko jeden dodatek. A co do Wyspy Czarodzieji
to ja też chyba poczekam, bo różne fajne błędy widze w becie :-)

Do gothica wbrew pozorom też wychodzą mody,tylko w większości po niemiecku i są dosyć krutkie,stąd ich mała popularność.

P.S Według ciebie gra do ktorej wychodzi więcej modow jest lepsza? Jest na pewno dłuższa,ale czy lepsza, ha?

Jakie to Gta Sa jest kiepskie kurde. Same jakieś malutkie modziki typu licznik kilometrow w samochodzie,zmiana wyglądu broni... To na pewno kiepska gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 11:03, Darkstar181 napisał:

P.S Według ciebie gra do ktorej wychodzi więcej modow jest lepsza? Jest na pewno dłuższa,ale
czy lepsza, ha?

Jakie to Gta Sa jest kiepskie kurde. Same jakieś malutkie modziki typu licznik kilometrow w
samochodzie,zmiana wyglądu broni... To na pewno kiepska gra.


Morro nie tylko przez ilość modów wygrywa z Gothic''em. Morro ma dużo lepszą grafike, większe możliwości rozwoju postaci, większ świat itp. itd.
A GTA SA jest na prawde słabe! Nie równa się do GTA jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 11:08, Yamamoto napisał:


> P.S Według ciebie gra do ktorej wychodzi więcej modow jest lepsza? Jest na pewno dłuższa,ale

> czy lepsza, ha?
>
> Jakie to Gta Sa jest kiepskie kurde. Same jakieś malutkie modziki typu licznik kilometrow
w
> samochodzie,zmiana wyglądu broni... To na pewno kiepska gra.

Morro nie tylko przez ilość modów wygrywa z Gothic''em. Morro ma dużo lepszą grafike, większe
możliwości rozwoju postaci, większ świat itp. itd.
A GTA SA jest na prawde słabe! Nie równa się do GTA jedynki.


Ale Morrowind ma gorszą fabułę, nienaturalnych NPC, nudniejsze zadania, czasem monotonny świat (idziesz, idziesz, a tu nic tylko szare brzydkie góry albo jakieś pustkowia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 11:03, Darkstar181 napisał:

P.S Według ciebie gra do ktorej wychodzi więcej modow jest lepsza? Jest na pewno dłuższa,ale
czy lepsza, ha?


Chyba nie chcesz przyznać po prostu że mnogośc modów i dodatków to zaleta morro, na którą fani G nie mają odpowiedzi. W Gothicu II masz kilka dosłownie rodzajów zbroi dla gildii+ "strój famrmera", w morro sa setki. Ciągle możesz odkrywać coś nowego, instalując nowe ulepszenia ta gra sie rozwija, a G stoi w miejscu ;]
i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 11:12, Mr Black napisał:

Ale Morrowind ma gorszą fabułę, nienaturalnych NPC, nudniejsze zadania, czasem monotonny świat
(idziesz, idziesz, a tu nic tylko szare brzydkie góry albo jakieś pustkowia).


To, że twierdzisz, że morro ma gorsza fabułę znaczy pewnie że nawet jej dokładnie nie znasz. Przeczytałeś w tej grze choć jedną historyczna książkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie w Morro nie są nudne. NPC są nienaturalni? Świat jest bardzo zróżnicowany, raz idzesz przez piękne pastwiska, a raz przez ogromne miasta. W Morrow miasto Vivek jest tak wielkie jak prawie całe terytorium Gothic''a. Świat gothic''a przechodziłem w szerz przez 15 minut, a w Morro kilka dni nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 11:15, Budo napisał:

Chyba nie chcesz przyznać po prostu że mnogośc modów i dodatków to zaleta morro, na którą fani
G nie mają odpowiedzi. W Gothicu II masz kilka dosłownie rodzajów zbroi dla gildii+ "strój
famrmera", w morro sa setki. Ciągle możesz odkrywać coś nowego, instalując nowe ulepszenia
ta gra sie rozwija, a G stoi w miejscu ;]
i kropka.

Jest zaletą jak najbardziej.Ale pytanie pozostaje wciąż te same.Czy dzięki temu jest lepsza?(od Gothica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 11:16, Yamamoto napisał:

Zadanie w Morro nie są nudne. NPC są nienaturalni? Świat jest bardzo zróżnicowany, raz idzesz
przez piękne pastwiska, a raz przez ogromne miasta. W Morrow miasto Vivek jest tak wielkie
jak prawie całe terytorium Gothic''a. Świat gothic''a przechodziłem w szerz przez 15 minut,
a w Morro kilka dni nie starczy.


Świat gothica wielkości Vivek?? Chyba nawet w niego nie grałeś, jak wysnuwasz takie absurdalne opinie. A NPC są nienaturalni, nic nie robią, nie śpaią nie rozmawiają itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować