Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Ja nie mogę !! Dlaczego piszecie takie głupie posty typu " Uwarzam rze gothic jest leprzy od morrowindy "
Naprawde ludzie piszcie coś z sensem bo przez takie gadanie tylko zajmujecie niepotrzebnie miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest ich więcej a jak to się mówi " W kupie siła :D "
2. Mody do Morrowinda zmieniają go i to znacznie, nie mówie tu o takich modach jak lepsze tekstury, które to właśnie są tworzone do Gothica
3. Każda osoba może stworzyć moda za pomocą prostego w obsłudze edytora Test Construction Set
4. Mody do Morrowinda zmieniają go praktycznie całkowicie...Jest mod dzięki któremu możemy zostać listonoszem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic tylko i jedynie, Gothic II jest mniej ciekawy, a morrowind znudził mi się po trzech dniach.
Ten morrowind to według mnie jest niewypałem pod prawie każdym względem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Skoro już licytujemy się, która gra ma lepsze mody...;]

Dnia 24.11.2006 o 21:32, Probos napisał:

1. Jest ich więcej a jak to się mówi " W kupie siła :D "


Aż mnie korci by zacytować reklamę pewnego browca: "Ech... idą na ilość" :)

Dnia 24.11.2006 o 21:32, Probos napisał:

2. Mody do Morrowinda zmieniają go i to znacznie, nie mówie tu o takich modach jak lepsze tekstury,
które to właśnie są tworzone do Gothica


No to nie mów :) bo nie tylko takie są tworzone. Sporo modów praktycznie odmienia całkiem grę - wymieniając świat, bohaterów, czy fabułę, gdzie lepsze tekstury to raptem mało istotny detal - choćby Diccuric, na którego się już powoływałem, odpalałeś tego moda chociaż raz?

Dnia 24.11.2006 o 21:32, Probos napisał:

3. Każda osoba może stworzyć moda za pomocą prostego w obsłudze edytora Test Construction Set


Noo... tu się zgodzę, akurat tworzenie modów do gothica proste nie jest, tu punkt przyznaję Morrowindowi

Dnia 24.11.2006 o 21:32, Probos napisał:

4. Mody do Morrowinda zmieniają go praktycznie całkowicie...Jest mod dzięki któremu możemy
zostać listonoszem !!


A jest opcja strajkowania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2006 o 23:42, Marqsek napisał:

Aż mnie korci by zacytować reklamę pewnego browca: "Ech... idą na ilość" :)

A więc również zacytuje " Ilość ??!! " :D

Dnia 24.11.2006 o 23:42, Marqsek napisał:

No to nie mów :) bo nie tylko takie są tworzone. Sporo modów praktycznie odmienia całkiem grę
- wymieniając świat, bohaterów, czy fabułę, gdzie lepsze tekstury to raptem mało istotny detal
- choćby Diccuric, na którego się już powoływałem, odpalałeś tego moda chociaż raz?

No sorka pomyliłem się, ale akurat z modów które dodają nowe tereny do Gothica jest może raptem z 10 :D

Dnia 24.11.2006 o 23:42, Marqsek napisał:

Noo... tu się zgodzę, akurat tworzenie modów do gothica proste nie jest, tu punkt przyznaję
Morrowindowi

Tu również się zgadzam :D

Dnia 24.11.2006 o 23:42, Marqsek napisał:

A jest opcja strajkowania? :)

Powstanie w najnowszej aktualizacji " Gildia Listonoszy v1.2 IV RP "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]> Aż mnie korci by zacytować reklamę pewnego browca: "Ech... idą na ilość" :)


>A więc również zacytuje " Ilość ??!! " :D[/quote]


Ta. ;] Widzieliście kiedyś tak piękny świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 15:16, Probos napisał:

Zależy o jakiej produkcji mówisz ;)
Świata tak pięknego jak w Morku nigdy nie widziałem :D
A w Gothicu, jak to w produkcjach niemieckich : nudno i bez polotu :P

A ja jako również obrońca Morka - też coś dopiszę. Otóż Morrowindowi zarzuca się głupkawe, proste tereny i miasta. Nie jest to prawdą, bo jest dokładnie na odwrót. W Gothicu twórcy próbują nas przekupić trawką i drzewkami. Oczywiście fajnie to wygląda, ale na tym się kończy. Zero oryginalności. Widzieliście jak wyglądają miasta w Morrowindzie? Prawie każde od innego, prezentują różny styl architektoniczny. Tereny pozamiejskie również nie odstają. Plaże, pustynie, mroźne krainy, spopielone ziemie, góry + odpowiedni klimat i pogoda(ahh te zamiecie) dają dużą przewagę nad nudnym światem Gothica :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w Morrowinda gra mi się wspaniale, a kiedy kupiłem Złotą Edycje z dodatkami Bloodmoon oraz Tribunal to jest jeszcze lepiej. Jest to dla mnie gra doskonała, jeszcze gdyby tylko było lepsze AI NPC''ów to by było po prostu nieziemsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 15:35, el-coyote napisał:

> Zależy o jakiej produkcji mówisz ;)
> Świata tak pięknego jak w Morku nigdy nie widziałem :D
> A w Gothicu, jak to w produkcjach niemieckich : nudno i bez polotu :P
A ja jako również obrońca Morka - też coś dopiszę. Otóż Morrowindowi zarzuca się głupkawe,
proste tereny i miasta. Nie jest to prawdą, bo jest dokładnie na odwrót. W Gothicu twórcy próbują
nas przekupić trawką i drzewkami. Oczywiście fajnie to wygląda, ale na tym się kończy. Zero
oryginalności. Widzieliście jak wyglądają miasta w Morrowindzie? Prawie każde od innego, prezentują
różny styl architektoniczny. Tereny pozamiejskie również nie odstają. Plaże, pustynie, mroźne
krainy, spopielone ziemie, góry + odpowiedni klimat i pogoda(ahh te zamiecie) dają dużą przewagę
nad nudnym światem Gothica :).


Ja będę bronił Gothica :)
Może świat Gothica nie jest tak zróżnicowany, jak ten z Morka, bo owszem, przeważają w nim góry i tereny leśne ale na pewno nie można zarzucić mu braku oryginalności. Nawet w lasach można natrafić na malownicze miejsca zapadające w pamięć. Zresztą chcecie więcej oryginalności w Gothicu? To zainstalujcie sobie G II Noc Kruka - macie tam w Jarkendarze nieco inne, bardziej tropikalne klimaty - palmy, plaże, pustynię, malownicze kaniony, normalnie, prawie raj na ziemi.
Druga sprawa, że te tereny, szczególnie w Gothicu dwójce, wykonane są dużo lepiej niż te w Morku. Las tam wygląda jak las - jest ciemniej, drzewa gęsto rosną, ziemię obrasta typowe poszycie leśne, często bywa tak, że można nie zauważyć stwora stojącego dwa metry od nas, a jedynie co morek ma nam do zaoferowania jako las to kilkanaście drzew na krzyż, i to rosnących tak rzadko, że trudno to nazwać lasem. Co mi po wielu różnych regionach geograficznych, skoro są wykonane tak, że żaden nie potrafi mnie zauroczyć? I do tego jeszcze pełno w nich absurdów - kto widział by jaskinie miały drzwi wejściowe?
Trzecia sprawa, że tereny w Morku SĄ puste - wędrówkę między miastami uprzykrza wszechobecna nuda, potęgowana przez z rzadka występujące stwory, które można za atakować, i jeszcze rzadsze istoty, z którymi można porozmawiać, czyżby w Morku mieszkańcy nie wędrowali między miastami, choćby w celach handlowych?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a czy gdzieś masz napisaną nazwe " Las..(..) " bo chyba raczej nie, więc nie możesz się o takie szczegóły pytać :D Co do podróży pomiędzy miastami to został wydany modzik dzięki któremu pomiędzy miastami poruszają się karawany, zresztą w Gothicu też się nie natkniesz na wędrujących po głuszy ludzi...Pragnę również wspomnieć że władzę na Vvardenfell sprawuje Szósty Ród i każdy się boi opuszczać mury miast ( nie licząc herosów ). W Gothicu sprawa ma się podobnie więc jest to troszku głupi argument, w dodatku Morek się wybrania poprzez właśnie w/w karawany :D. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Gothic jest lepszy od morrowinda pod względem grywalności, fabuły i światem żyjącym własnym życiem. W Gothicu czuło się jakby na prawdę było w jego świcie. Ile razy bałem chodzić w nocy. Ile to razy czułem deszcz z monitora. morrowind ma za dużo statystyk i jakiś pierdołów przez co jest nie grywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 17:23, Pediator napisał:

Moim zdaniem Gothic jest lepszy od morrowinda pod względem grywalności, fabuły i światem
żyjącym własnym życiem. W Gothicu czuło się jakby na prawdę było w jego świcie. Ile
razy bałem chodzić w nocy. Ile to razy czułem deszcz z monitora. morrowind ma za dużo statystyk
i jakiś pierdołów przez co jest nie grywalny.

Prawda ,kipiłem morrowind niewim poco,ten super żyjący niby śwat to kaszanka,jakby tam byli prawdziwi ludzie a nie jakieś homo-niewiadomo to by uszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też może bym poczuł ten deszcz gdyby nie to że odstraszał widokiem i swoją kwadraturą :D. Zresztą mówiąc o statystykach jako o pierdołach sam sobie zaprzeczasz :D Przecież w Gothicu też masz staty. W Baldurze, Icewind Dalu, Świątyni Pierwotnego Zła, Lionhearcie...uff już mi się więcej nie chce wymieniać.Jak zauważyłeś,gdyby ludziom nie podobały by się staty,nie mielibyśmy ich we współczesnych produkcjach czyż nie ?? Dodam również od siebie, że jeżeli chcesz poczuć klimacik w Morku to powędruj sobie nocą po pastwiskach :D Albo wejdż do grobowca i pogaś wszystki świata w pokoju...Również bardzo fajne doznania :D Albo oglądnij zachód Słońca ze szczytu latarni w Seyda Neen..W Morku jest wiele klimatycznych miejsc,a to tylko przykłady,poproś Buda to Ci wypisze ich setki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:43, Probos napisał:

Ja też może bym poczuł ten deszcz gdyby nie to że odstraszał widokiem i swoją kwadraturą :D.
Zresztą mówiąc o statystykach jako o pierdołach sam sobie zaprzeczasz :D Przecież w Gothicu
też masz staty. W Baldurze, Icewind Dalu, Świątyni Pierwotnego Zła, Lionhearcie...uff już mi
się więcej nie chce wymieniać.Jak zauważyłeś,gdyby ludziom nie podobały by się staty,nie mielibyśmy
ich we współczesnych produkcjach czyż nie ?? Dodam również od siebie, że jeżeli chcesz poczuć
klimacik w Morku to powędruj sobie nocą po pastwiskach :D Albo wejdż do grobowca i pogaś wszystki
świata w pokoju...Również bardzo fajne doznania :D Albo oglądnij zachód Słońca ze szczytu latarni
w Seyda Neen..W Morku jest wiele klimatycznych miejsc,a to tylko przykłady,poproś Buda to Ci
wypisze ich setki :D

Kolejny ślepy fan morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 16:18, Marqsek napisał:

Ja będę bronił Gothica :)

Chociaż że nas jako fanów Morka jest mniej - to uważam, że lepiej się trzymamy i potrafimy dowieść czego Morrowind jest wart. W Waszym przypadku niestety co drugi argument wygląda strasznie żenująco. Może zacytuję świeży post Pediatora: "[...]na prawdę było w jego świcie[...]" - Brakuje tego pogrubienia dla "na prawdę", nie? :)

Dnia 27.11.2006 o 16:18, Marqsek napisał:

Nawet w lasach
można natrafić na malownicze miejsca zapadające w pamięć.

Obawiam się, że w lasach Gothicowych zazwyczaj jest tak zagnieżdżone(co jest wynikiem małego świata! :) ), że cokolwiek trudno dostrzec, aby zapadło w pamięć. W Morrowindzie przemierzając rozmaite tereny nieraz stajemy w miejscu i obserwujemy wspaniałe zmiany pogodowe. Uprzedzę Twoją odpowiedź - owszem, jest na co patrzeć. Morrowind to nie tylko pofałdowana pusta ziemia. Na Vv. można się doszukać ciekawych smaczków, podkreślam jednak, że trzeba poszukać :).

Dnia 27.11.2006 o 16:18, Marqsek napisał:

Druga sprawa, że te tereny, szczególnie w Gothicu dwójce, wykonane są dużo lepiej niż te w
Morku

Tak. Szczególnie kanciasta trawa w Gothicu bardzo przypadła mi do gustu ;). Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do grafiki w Morrowindzie(która imho jest lepsza, niż w Gothicu) to zawsze są mody na poprawę jakości tekstur. I to naprawdę godne polecenia :).

Dnia 27.11.2006 o 16:18, Marqsek napisał:

I do tego jeszcze pełno w nich absurdów
- kto widział by jaskinie miały drzwi wejściowe?

Zauważ, że w Jaskiniach zazwyczaj mieszkają bandyci, więc dlaczego niby nie mogli sobie wybudować drzwi? Zwłaszcza, że to jest szczególnie ważne gdy są wielkie zamiecie :). Dodajmy do tego jaskinio-kopalnie, w których przebywa królowa kwama - zazwyczaj jest w posiadaniu jakiejś organizacji, która również mogła wybudować drzwi :). Skoro jesteśmy przy absurdalności terenów - popatrz na obszary śniegowe w Gothicu. To jest bzdura. Zrobisz jeden krok i jesteś już na normalnym suchym lądzie, gdzie grzeje słońce. A zrobisz krok w tył to już pada śnieg i jest lód. Co to niby za zjawiska pogodowe? :).

Dnia 27.11.2006 o 16:18, Marqsek napisał:

Trzecia sprawa, że tereny w Morku SĄ puste - wędrówkę między miastami uprzykrza wszechobecna
nuda, potęgowana przez z rzadka występujące stwory, które można za atakować, i jeszcze rzadsze
istoty, z którymi można porozmawiać.

1. Zawsze możesz sobie skrócić drogę. Łaziki, statki, bądź mikstury/zwoje/zaklęcia/przedmioty na zwiększenie szybkości.
2. Więcej mozna spotkać osób do porozmawiania na tych "pustych" terenach, niż w Gothicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować