Zaloguj się, aby obserwować  
mat-za

Gry od pięciu czy trzech lat?

16 postów w tym temacie

W niektórych grach (zwłaszcza dziecięcych) jest pewiem błąd na pudełku otóż znak pegi mówi że gra jest od trzech lat, ale inny znak mówi że ta gra jest od pięciu lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 13:47, mat-za napisał:

W niektórych grach (zwłaszcza dziecięcych) jest pewiem błąd na pudełku otóż znak pegi mówi
że gra jest od trzech lat, ale inny znak mówi że ta gra jest od pięciu lat!

To nie jest błąd. Po prostu różne organizacje mają swój program do nadawania oznaczeń. Dlatego czasem różni się oznaczenie PEGI od ESRB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pegi oznacza gry tylko wiekami od 3, 7, 12, 16 i 18lat. Gdyby oznaczało też 4,5,6lat to myślę że byłaby mniejsza różnica między PEGI a innym oznaczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu PEGI nie ma znaczka 5+. A co to wogóle za różnica i tak gra jest dla dzieci więc wiesz w co grasz i wiesz że nic tam cię nie spotka. Między znaczkiem 3+ a 5+ nie ma zbytniej różnicy bo oba te oznaczenia sa dla wieku dziecięcego. 12+ już jest młodzież, 16+ już prawie dla dorosłych ale jeszcze nie ;P, a 18+ to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 10:22, rick90 napisał:

A co to wogóle za różnica i tak gra jest dla dzieci więc wiesz w co grasz i wiesz że nic tam cię nie spotka. Między znaczkiem 3+ a 5+ nie ma zbytniej różnicy bo oba te oznaczenia sa dla wieku dziecięcego. 12+ już jest młodzież, 16+ już prawie dla dorosłych ale jeszcze nie ;P, a 18+ to wiadomo.


a w ogóle to między 3-latkiem, a 5-latkiem jest KOLOSALNA różnica - i nie chodzi mi tutaj o zawartość brutalności tylko o stopień skomplikowania - 5 latek przeważnie już zna np. cyfry i litery - 3latek jeszcze nie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 10:49, Graszczur napisał:

Ludzie... ale wy macie problemy. Mat-za, nie wiedziałem, że masz cztery lata ;)

No nie żartuj. Poprostu się tą wielką różnicą zainteresowałem choćby że w katalogu gier jest podział na gry już dla troche starszych i dla małych dzieci. A ciekawe dlaczego colin mcrae rally 2005 jest od 3lat a jest w katalogu dla starszych.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 11:36, mat-za napisał:

No nie żartuj. Poprostu się tą wielką różnicą zainteresowałem choćby że w katalogu gier jest
podział na gry już dla troche starszych i dla małych dzieci. A ciekawe dlaczego colin mcrae
rally 2005 jest od 3lat a jest w katalogu dla starszych.:-)


Witam,

PEGI jest ogólno europejski systemem oznaczania gier komputerowych i ma bardzo sztywno określone znaki. W przypadku kategorii wiekowych dopuszczalne są oznaczenia 3+, 7+, 12+, 16+ i 18+.

Czyli jeżeli jedna z naszych gier przeznaczona jest dla dzieci w wieku lat pięciu lub więcej wg. PEGI musimy umieścić znak 3+.

Reasumując, PEGI jest bardziej ogólnym, zunnifikowanym systemem oznaczania gier. Natomiast my umieszczamy często dodatkowe bardziej szczegółowe oznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować